Dirbu ir gyvenu Jutlandijos pusiasalio pietinėje dalyje. Šešis rytus per savaitę nešioju laikraščius kaimuose šalia seniausio Danijos miesto Ribe, šiemet švenčiančio 1300 metų jubiliejų. Bevaikštinėdamas ir ieškodamas pašto dėžučių atkreipiu dėmesį į tai, kokius augalus danai augina savo soduose.
Klimatas kiek skiriasi nuo Lietuvos – šiltesnės žiemos (ši buvo labai šalta – kartais net iki –10°C ar –13°C šalčio, nors įprastai temperatūra laikosi apie 0 arba pora laipsnių šalčio) ir vėsesnės vasaros (karščiai nelepino ir nevargino). Lyja, ko gero, taip pat dažnai, vėjas stipresnis ir dažniau pučia. Sąlygos rožėms augti panašios. Jei atmesime šalčio veiksnį – atkrinta dengimo žiemai rūpestis.
Rožės – gana populiarus augalas Danijoje soduose. Dažniausiai auginamos poliantinės, arbatinės hibridinės, floribundinės (prisiminkime, kad danas Poulsenas išvedė pirmąsias šios grupės rožes) arba vijoklinės. Kartais auginamos angliškų, laipiojančių, raukšlėtalapio erškėčio hibridų ir kitų grupių atstovės. Dažniausiai sodinamos mišriuose gėlynuose prie namo sienų, kartais – žemaūgėse gyvatvorėse, derinamos su kitais sumedėjusiais augalais.

 

Arbatinės hibridinės ir floribundinės rožės prie namo sienų

Po atlantiniu kedru 'Glauca' glaudžiasi rožės ir agapantas


Poliantinės rožės ir daugiametės gėlės

 
 

Rožių gyvatvorės

Vijoklinė raudona rožė su jurginais ir hortenzijomis

Rožės ir dviratis (Danija – šalis, kur daugiausia žmonių naudoja dviratį kaip transporto priemonę)

 

'New Dawn' auginama prie sienos... ir gėlyne kartu su alstromerijomis

'Eden rose 85'

Angliškos rožės su sprigėmis ir raktažolėmis


'Hansa'

'Pink Grootendorst'

Tekstas ir nuotraukos Vilmanto Juknelio
http://www.sodogeles.lt/