'Boule de Neige'

Manoma, kad tai kininės (R. chinensis) ir damaskinės (R. damascena semperflorens) rožių hibridas.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Boule de Neige'

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 09:47

Turiu ne mažai senovinių rožių, apie kurias dar nenoriu rašyti, nes per trumpai jas auginu. Ši, taip pat, auga visai nesenai - šiemet antra vasara, bet paliko tokį gerą įspūdį, kad negaliu tylėti :) Pirmą vasarą ji leido vazone ir aš ją, išleidusią per vazono skyles šaknis, du kartus roviau ir nešiau į kitą vietą, kol 2010 m. rudenį galu gale pasodinau jau be vazono. Kita, taip kankinta rožė, vargu ar teiktusi žydėti aplamai, o ši išrauta ir vėl pajutusi žemę krovė žiedus, tegul ir vis smulkesnius, bet jie buvo. Šia vasarą, kai nebebuvo kilnojama nesmulkėjo ir žiedai, nors nei papildomai tręšiau, nei kitaip "popinau". Peržiemojo uždengta labai gerai, jei neskaitysim pelių apgraužimus ir žydėjo visą vasarą. Nuo grybinių ligų, taip jau man išėjo, nupurškiau tik pavasarį ir kai jau buvo per vėlu - rugsėjo mėnesį. Visą vasarą džiugino nuostabia, vešlia lapija tik rugsėjo antroje pusėje susirgo ir atsikratė beveik visų lapų. Krūmelis status, šakos plonos, nežiūrint to, kol kas nereikėjo jokios atramos, puikiausiai išlaikė nuostabius, baltus, pomponinius žiedus. Tiesa, dar neišsiskleidę pumpurai yra tamsios bordo spavos, net neįtikėtina, kad iš jų gali išsprogti balti žiedai. Labai gražūs, šiek tiek garbanoti, sodriai žali lapai. Paskutiniai žiedai neišsiskleidė - buvo per šlapia ir svarbiausia per šalta. Vasarą lietų pilnai pakenčia.
Išvesta François Lacharme, Prancūzija, 1867.
O čia šios rožės "kraujo" linija. Duomenys iš HMF.
1. Belle de Trianon (damask perpetual, Prévost/Vibert, 1826) 75%
2. Mademoiselle Blanche Lafitte 50%
3. Sappho (Damask Perp., Vibert, 1842) 50%
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Kai beveik nei viena rožė nežydi, ji apsipylusi žiedais :
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Timka

Re: Boule de Neige

Standartinė Timka » 08 Sau 2012 11:51

Kokia ji graži ir dar žydi pakartotinai. Pasakiška! <3 <3 <3

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Boule de Neige

Standartinė Virginija » 08 Sau 2012 19:26

Šiai rožei pas mane ateinančią vasarą- paskutinis šansas. Tiesa, ji pora kartų persodinta, bet, kaip nedengsi, pas mane žiemoja blogai ir niekada jokio grožio nemačiau :( Ne tik kad pakartotinai, bet ir vieno karto praktiškai nebūna.

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: Boule de Neige

Standartinė Aleksandra » 08 Sau 2012 19:31

Ji pas jus tikrai grazuole. :) As irgi turiu ja, bet mano Boule de Neige visiskai neauga. Keleta kartu irgi teko persodint. Gal dar nesurado savo vietos? :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Boule de Neige

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 19:34

Ir pas jus gražuolė. Jeigu vis persodinat, duokit jai laiko :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Boule de Neige

Standartinė Regina » 08 Sau 2012 20:24

Prisidedu prie visų, peikiančių šią rožę.
Auginu tris metus, iš vienos vietos į kitą nekilnojau. Vieta normali, kitoms rožėms ten patinka. Bet per tą laiką beveik neatsiplėšė nuo žemės. Žiedų mažai, krūmas mažas, siauras. Aš jos beveik niekad nepastebiu...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Boule de Neige

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 20:36

Jeigu žinočiau, Regina, kad pas tave puikios sąlygos rožėms, tada gal ir patikėčiau, kad tai prasta rožė. Gal būt ir pas mane ji kitais metais sunyks, negaliu žinoti, nes daugybė rožių, taip ir neparodžiusios savo grožio, išdžiuvo. Taigi paskubėjau parašyti ir parodyti. Pas tave, Regina, veisiasi tie patys kenkėjai kaip ir pas mane ir negali garantuoti, kad neklestinčių rožių niekas nekankina.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Boule de Neige

Standartinė vilmis » 09 Sau 2012 13:17

Skaičiau, kad ši rožė grožį parodo augdama tik itin derlingame dirvožemyje (šaltinį vėliau parašysiu - neturiu po ranka). Baltų burbonų nelabai ir yra, o kitose grupėse gausu, tad visada galima pasirinkti labiau tinkamą variantą.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Boule de Neige

Standartinė Gulbe » 09 Sau 2012 15:18

Merginos,
o iš kur ją pirkote? Sibirka, kaip suprantu, neplanuoja turėti, o aš jos taip tikėjausi... Aišku, neramina nelabai kokie atsiliepimai, bet vis dėlto visada norisi surizikuoti pačiai :$ Labai norėjau ją pasodinti šalia Baron'o. Iš Koalos nuotraukų sprendžiant - ji puiki :) Ir, jei teisingai suprantu, pati garsiausia arba žinomiausia balta burbonė.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Boule de Neige

Standartinė LoretaA » 09 Sau 2012 15:28

Gal ir turės Sibirka, nes ja prekiavo kažkada. Nors aš pirkau ne Sibirkoj |(

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: Boule de Neige

Standartinė Aleksandra » 09 Sau 2012 16:06

Man ja Sibirka padovanuojo :) Daugiau ne nesiosiu is vienos vietos i kita ir tikiuosiu kad augs kaip pas Koala :) na bent panasiai :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Boule de Neige'

Standartinė LoretaA » 19 Lie 2012 19:13

Jeigu nustos kas dieną lyti, turėtų tuoj pražysti antrą kartą, jeigu nenustos - pumpurai supus.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: 'Boule de Neige'

Standartinė Vilma_K » 23 Lie 2012 09:46

As saviske per daug skustis negaliu: po truputi auga, zydi, per lietus ziedai puva. Bet maniske ziedu dydziu gerokai nusileidzia LoretosA krumui. Ziedai smulkesni, mazesni. Turbut tai priklauso nuo zemes derlingumo. O dar salia levanda gigante isbujojus, matyt, nusiurbia visas medziagas is "Boule de Neige" :D
Bet stai kvapnumo siai rozei ta netruksta. Tai pati "skaniausia" mano roze :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į