'Gloire de Dijon'

Pirmosios šios grupės veislės gautos XIX a. pradžioje sukryžminus kininę rožę (R. chinensis) ir R. gigantea.

Moderatorius: LoretaA

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Gloire de Dijon'

Standartinė LoretaA » 13 Rgs 2011 13:02

Gloire de Dijon, yra puiki rožė, kuri skleidžiasi kiek žinau be tokių problemų, tik ją reikia kruopščiai dengti. Kaune jai turėtų visai patikti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Gloire de Dijon

Standartinė Regina » 13 Rgs 2011 13:10

Taip, Gloire de Dijon labai, labai graži rožė, tiesiog nuostabi <3 Žydi be problemų visą vasarą. Deja, po 2010 žiemos jos nebeturiu :( Iki tol dvi žiemas peržiemojo gerai. Labai jos norėčiau, bet jei ir toliau bus tokios žiemos, aš išsaugot nesugebėsiu

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re:Gloire de Dijon

Standartinė Rita » 13 Rgs 2011 17:02

Ačiū labai ir Koalai ir Reginai už atsakymus.Gloria de Dijon užsisakiau ir labai dabar džiaugiuosi,stengsiuos ją šiltai apkloti :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Virginija » 10 Spa 2011 13:56

Gal kam nors sekasi auginti rožę Gloire de Dijon, norėtųsi žinoti, kiek jai reikia vietos (į plotį), ar lanksčios šakos, kokia krūmo forma?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Virginija » 11 Spa 2011 08:16

Negi niekas neaugina šios rožės?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Tadas » 11 Spa 2011 08:40

Auginu :)
Labai graži rožė. Žiedai tobuli.Šakos lanksčios .Per metus išauga iki 2m. Bet viena ,na neišsaugau per žiemą jos,apart tų žiemų kurios buvo šiltos. Jei reik išskirtinio priėjimo. Gal jums Virginija ir pavyks ;)
Paveikslėlis

Nijola

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Nijola » 11 Spa 2011 08:43

antosė rašė:Negi niekas neaugina šios rožės?
Aš auginau, bet per tą šaltąją žiemą neišsaugojau, o naujai ir nepasodinau.
Kiek pamenu šakos buvo pakankamai storos ,(gal Tadas geriau apibūdino) nebuvo ji pas mane labai nei plati nei aukšta. Sodinant naujai šią rožę bandyčiau išlaikyti nuo krūmo vidurio į vieną ir kitą pusę po metrą - rožė erdvės turės du metrus. Bet jei turit daugiau vietos palikit po 1,5m į abi puses. Jei nutiktų, kad neišeis užauginti stambaus krūmo šalimais apgyvendinsit daugiamečių augalų ir užsidengs tuščia erdvė. Bet pas jus taip nebus, pas jus augs didelis aukštas krūmas.

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Reda » 11 Spa 2011 10:19

Auginu ir aš nuo 2009-ųjų pavasario. Įsigijau iš Rosen-Direct. Pamenu, žydėjo tą vasarą nuostabaus gražumo milžiniškais žiedais, bet ją pačią pirmąją užpuolė ligos, lapai atrodė tragiškai, ir vasaros pabaigoj, rudenį atrodė ji tikra varguolė, pasodinta 2-am plane atrodė užgožta didesnių kaimynių. 2010 m. vasarą vėl susirgo pirmoji, žiedai buvo žymiai smulkesni, žodžiu - vargo vakarienė, suplanavau persodinti į kitą vietą, tačiau po šaltosios žiemos (nors buvo dengta) jokios gyvybės pavasarį nerodė, iškasiau, apgailestaudama, kad gal per mažai jai skyriau dėmesio, bet paskutiniu momentu persigalvojau neišmest dar ir įkasiau šiltnamyje ...ir pamiršą jąją :$ Pavasarį tvarkėm šiltnamį, keitėm dangą, tad buvo vaikščiota jai ant 'galvos', po to užvežėm storą sluoksnį komposto ir galiausiai - pasodinau pomidorus :D (smoke) Po mėnesio ar daugiau tarp pomidorų pamačiau kyšant kažką rožiško, mane net karštis išpylė, kai supratau, ką teko gražuolei išgyventi, aš ją visiškai buvau pamiršusi :$, matyt, pasąmonėj nieko iš tos šaknies nebesitikėjau gero ... Ačiū dievui, kad 'pasisekė' ją apsodint pomidorais iš šonų, tad nei jai nieko neatsitiko, nei 'kaimynams', pasodinau ją jau į didelį vazoną, aišku jame jai nepatiko, bet nors nežuvo galutinai, turėjo 3 žiedus, paskutinį nediduką nupjoviau vakar. Lapai vėl nekokie, įtariu, kad kažkokia grybinė liga ją puola, lapai šviesios salotinės spalvos, pasibangavę. Šį rudenį ieškosiu naujos vietos ir kruopščiai dengsiu, planuoju sodint kur į pirmą planą, bet rašot, kad gali išaugt l. aukšta, kažkaip iš mano kurioziškos patirties su ja - nepanašu, kad siektų daugiau kaip 1-1,5 m. Krūmo forma primena Falstaff, tokia nelabai 'krūmiška' :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Gloire de Dijon

Standartinė Virginija » 11 Spa 2011 12:31

Ačiū visiems už informaciją. :) Ką gi, bandysim

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Vas 2013 16:47

Rita, jūs čia su tokia meile aprašėte rožes, kad gal ir man reikia iš jūsų čia išvardintų kažką pasisodinti :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rita » 17 Vas 2013 17:59

Dalia :) Reikia,reikia-Glore de Dijon ir Sauvenir de la Malmaison vijoklinę,atrodo kolekcijoje nemačiau |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Regina » 17 Vas 2013 18:30

Glore de Dijon - nepaprasto grožio rožė, bet po to, kai iššalo, daugiau nerizikavau jos sodinti :(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Vas 2013 19:57

"Glore de Dijon" rožės neturiu. Labai graži, gal būt reikėtų tokią pasisodinti, jei tik kokia vėl vyšnia pasimyrios. Mat dabar savo rožyną plečiu senų, vis po truputį išmirštančių, vyšnių patvoriu (dance) . O kaip atsparumas ligoms tosios "Glore de Dijon"?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Regina » 17 Vas 2013 20:22

"Glore de Dijon" džiaugiausi dvejus metus. Šaltąją žiemą ji iššalo.Tikriausiai aš dėl to kalta - tada savo rožes dengiau tik eglišakiais. Manau, kad po agrodanga žiemotų, gal apšaltų, bet neiššaltų. Be to, DaliaRaimonda, Kaune gerokai šilčiau negu Dubingiuose :) Tikrai verta pamėgint :) Per tokį trumpą laiką nespėjau pastebėt, koks jos atsparumas, pas mane nesirgo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Vas 2013 20:35

Įdomu, rusai rašo, kad labai atspari šalčiui (tiksliau atspariausia iš visų arbatinių rožių) :? Nejau jie tik vertimą iš europos augintojų persirašė ir pas save puslapyje patalpino (xixi) Na, taip ar kitaip aš vis tiek rožes dengiu, man atsparumas šalčiui nėra labai svarbus. Daug svarbiau ligos arba... (rožės grožis (xixi) )

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Tadas » 17 Vas 2013 22:02

Pas mane ji serga ir gan smagiai. Ir apšala gerokai kaip bedengčiau.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Vas 2013 07:57

Tadai, nejau ji lepesnė už AH rožes |( Gal dar kas ją turite? Rita, ar pas jus ji auga sveika?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Gloire de Dijon

Standartinė Tadas » 19 Vas 2013 09:20

DaliaRaimonda rašė:Tadai, nejau ji lepesnė už AH rožes |( Gal dar kas ją turite? Rita, ar pas jus ji auga sveika?
Pagal augančia pas mane ,sakyčiau kad lepesnė. Niekaip man nepavyksta jos išsaugoti normalaus ūgio ,vis nuo nulio po žiemos.
Ir serga laba,nors gretimai rožės sveikutėlės. Na manau jai mūsų krašte būtu geriausia augti vazone ir žiemai keliauti į šiltnamį,ten pakasti su vazonu į žemę ir šiltai apkutoti :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė LoretaA » 19 Vas 2013 09:31

Kadangi šią rožę neištvėrusi praėjusį rudenį pasodinau ir aš, labai noriu sužinoti kaip Tadai jus ją dengiate. Nors pas mane ir šilčiau, bent jau lyginat praėjusios žiemos žemiausias temperatūras.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Vas 2013 09:35

Ačiū Tadai :) . Pasiskaičiau visų pasisakymus, pasirodo stiprus jos genuose tas "kinietiškas kraujas". Kaip tik šalta žiema, taip ji ir atsisveikina su Lietuva. Bet jei pas Ritą išgyvens ir nesirgs beprotiškai (nedidelį sirgimą juk galima pakęsti (xixi) ), bus galima apie ją galvoti.
Bet Loreta, juk nebuvo labai didelių šalčių šiemet?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė Tadas » 19 Vas 2013 09:44

LoretaA rašė:Kadangi šią rožę neištvėrusi praėjusį rudenį pasodinau ir aš, labai noriu sužinoti kaip Tadai jus ją dengiate. Nors pas mane ir šilčiau, bent jau lyginat praėjusios žiemos žemiausias temperatūras.
:) Kaupiu kompostu iki 30cm,kai dar buvo ilgos šakos vyniojau agro stačia,lenkiau iki žemės(linksta be problemų),Ir tada dar 4 sluoksniai agro. Tą žiemą -32 ,neatlaikė,tiksliau liko nuo žemės 5cm. Poto pašalimo sirga ir normaliai neatsigauna.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė LoretaA » 19 Vas 2013 10:14

Aišku. Ko gero nieko ir pas mane nebus, nes dengiu tuneliuku, bet jis yra mažas, lyginat su kitais. Kaip pastebėjau tai yra labai svarbu - kuo tunelis (šiltnamis) didesnis, tuo geriau išsilaiko rožės, nors ir nedengiamos taip krupščiai kaip mažuose tuneliuose. Gal net sakyčiau ganėtinai atmestinai dengiant, net nesigilinat kiek sluoksnių ir kokios agrodangos. Kai kuriose vietose būna tik vienas sluoksnis, kuris visiškai persišviečia ir mano galva nieko nešildo, bet apdengtas milžiniškas žemės plotas matomai išspinduliuoja pakankamai šilumos.
Dar mąstau - gal nereikėjo atskirti rožės nuo žemės ją suvyniojant ir po to prilenkiant, gal būtų geriau prilenkti, po to apdengti, o ant viršaus su oro tarpu dar apdengti :? .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Vas 2013 11:23

Loreta, ir aš taip pat galvoju. Kad geriau prilenkti rožę, tuomet ją uždengti. Tuomet oro tarpas ir vėl dengimas. Bent taip mano dengtos visos vijoklinės atlaikė didelius šalčius (žinoma maniškės buvo 5 zonos, o čia 6 zona).

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė Platelių rožė » 19 Vas 2013 18:24

Mes taip pat rudenį susigundėm ir pasodinom šią rožę, anksčiau nedrįsom.. Bus įdomu stebėti kaip auga ir kaip žiemoja skirtingose vietose. Gloire dengsim tuneliuke kartu su kitom rožėm, tik tie tuneliukai ne tokie platūs kaip jūsiškiai, labiau siauri ir ilgi.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Gloire de Dijon'

Standartinė Rita » 19 Vas 2013 18:51

Kadangi Gloire šakos labai plonos ir labai lanksčios ,tai visai nesvarbu tuneliukų platumas,jos bet kur tilps,svarbu,kad būtų ilgas,nes šakos per pirmus metus išaugo po du metrus ir dar-truputėlį palenkiau ant tvoros lanku žemyn ir parišau prie gebenių šakų,tai iki rudens iš visų pažastėlių išaugo po šakelę ir su žiedu,tai buvo taip gražu,kad negalėjau atsidžiaugti.Kadangi žinojau apie jų lepumą,tai po ja padėjau eglišakių ir paguldžau į tuneliuką kartu su kitomis rožėmis.Lauksim pavasario,šįmet žiema kol kas nelabai šalta,gal pasiseks |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į