'Pat Austin'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

'Pat Austin'

Standartinė kukushka » 11 Kov 2011 18:29

Išvesta David Austin, 1995 m.
Nuostabiai kvepianti rožė. Pasodinta 2009 rudenį, pirkta iš Sibirkos, tad negaliu dar daug apie ją pasakyti, žydėjo viena iš pirmesnių, gerai pražiemojo 2010 metų žiemą, įsiminė nuostabi spalva, kerintis kvapas, aksominė žiedlapių tekstūra ir mane labai žavinti žiedo forma. Žiedų spalva senstant šiek tiek pablunka, žiedai "žiūri" į žemę, bet krūmelis gi dar labai jaunas, be to, auga paaukštintoj lysvėj, tai nesudėtinga pasilenkti :)
Burbuliukas
Paveikslėlis
Žiedas skleidžiasi po truputį, tad dažnai pradžioje atrodo lyg su ausytėmis
Paveikslėlis
Nuostabi žiedlapių tekstūra, švelnumas neišpasakytas
Paveikslėlis Paveikslėlis
Čia truputėlį žaidžiau, lietus didelius žiedus nusvarino, priplakė prie žemės, tad fotosesijai parėmiau juos pagaliukais :$
Paveikslėlis
Net ir žemėtas Pat Austin žiedelis šviečia iš tolo <3
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rūta » 20 Bal 2011 22:09

2010/2011 m. žiemojimas

Žiemojo bendrame tuneliuke (ant viršaus tuneliuko viduje dar buvo užmesta agrodangos). Apskritai neblogai, apšalusios nesumedėjusios šakos, truputį pažeistas degligės.
Nuotraukos dar su apkaupimu
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rūta » 08 Rgs 2011 09:40

Klausimas auginantiesiems šią rožę - kokio ji aukščio pas jus. Nurodomas aukštis – 120 cm. Pas mane ji mažiausiai 150 cm, jei ne aukštesnė. Viskas būtų gerai, jei nebūčiau jos pasodinusi rožynėlio priekyje... (smoke) Tai klausimas, ar ji tik pas mane tokia augimo sprinterė, ar ir pas kitus? |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 08 Rgs 2011 11:49

Tikrai įdomu, Rūta, kuo tu ją maitini, kad ji tokio neįtikėtino dydžio :? :D
Sibirka nurodo 120 cm, Rosebook - tik 105 cm, o maniškė kažin, ar pusmetrį tesiekia :( Turiu du krūmus, abu iš Sibirkos. Vienas pasodintas 2009 m., kitas 2010 m. rudenį, auga skirtingose vietose. Jaunesnis tokio pat ūgio, kaip ir vyresnysis. Aišku, galiu daryt prielaidą, kad jam saulę užstoja didesnės rožės, bet kitos, augdamos toj pačioj vietoj, saulės trūkumu nesiskundžia. Krūmas retas, šakos plonos, žiedų neišlaiko. Net paremt, parišt nėra kaip, nes tos šakelės trumputės. Žodžiu, didelio susižavėjimo man ji nekelia. Negelbsti nė išskirtinė spalva. Nelabai ir matosi ta spalva, nes žiedas dažniausiai rodo savo blyškiai gelsvą "nugarą" (xixi) Man rodos, kad ir peržydi greitai, žiedų nėra daug. Keisčiausia man tai, kad lietingu oru dažnai neišsiskleidžia - juk žiedas nėra labai pilnaviduris ir žiedlapiai gana stangrūs

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė LoretaA » 08 Rgs 2011 11:55

Kažin ar galiu aš įsiterpti, nes tik rudenį iš SR pirkta ir iki rugpjūčio pradžios vazone augo. Kai pasodinau į vietą, jau dabar yra apie 1m dydžio. O vieta ne kažin ir kokia, nes praktiškai žvyre duobę išgręžiau iki molio ir į tą vietą rožę įkišau. Taip - šakos plonos, taip - žiedai žiūri žemyn. Bet tai tik pirmas mėnuo, o gal tokia ir bus |( . Matysim.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 08 Rgs 2011 12:14

Kartais pagalvoju, kad gal rožėms kuo prasčiau - tuo geriau |( Bet žvyras neturėtų patikt...
Čia ne į temą, atsiprašau :$

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rita » 08 Rgs 2011 12:41

Pas mane "Pat Austin" keturios rožės visos,kaip pas Reginą,pusmetrio/ir pernykštės ir šio pavasario/,plonom šakelėm,nulenkę žiedelius,beveik visą laiką nelaimingos,nežinau,ar jos sustiprės,kažkaip labai jau gležnutės.Spalva man nuostabi,tik tų žiedelių mažai ir netenka pasidžiaugti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rūta » 08 Rgs 2011 14:35

Nu geras... Niekuo ypatingai aš jos nemaitinu, tiesa, šiemet gavo arklio mėšlo, bet ir kitos šalia gavo, o nėra tokios galiūnės. Pernai be mėšlo gyveno, bet jau ir tada iš kitų augumu išsiskyrė. Šakos visai ne plonos - mano pavasarinio nudengimo nuotraukoje matot, kokios jos tvirtos, žiedų kekes gerai išlaiko. Maniškė yra iš Zimbelarijos.
Tai va, sakau, kažkas čia keisto su šia rože... O, pavyzdžiui, šalia 'Grace' yra visai mažutė, tikrai pusmetrio nesiekia, nors turėjo būti aukštesnė...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 08 Rgs 2011 14:50

Manau, kad "Grace" nėra didelė rožė. Gal 80, gal 90 cm - sunku pasakyt, nes šakos auga ne stačiai, bet į šonus. Gražus nedidelio, taisyklingo kupoliuko formos krūmelis. Jei tokia būtų "Pat Austin", atleisčiau jai ūgio trūkumą :D
"Grace" aš gavau iš Zimbelarijos. Tikriausiai daug įtakos turi poskiepis. Bet tuomet kodėl Iš Sibirkos gautos rožės vienos klesti, o kitos nelabai auga? Skiepija jie tai visas į vienodus poskiepius...

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rita » 08 Rgs 2011 15:09

Aš rožes pirkau pas Sibirką,o dar anksčiau prieš metus pirkau dvi pas Elijošius ir abi neprigijo/nors jos ir atrodė labai menkai,Elijošius sakė,kad ,jei neprigis būtinai pakeis kitos rūšies rožėmis/.Kažkaip tikėjau,kad išauginsiu,bet nepasisekė,tai,kai pamačiau sąraše pas Sibirką labai apsidžiaugiau,tik gaila,kad aš nemoku jų gražiai auginti :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rūta » 08 Rgs 2011 19:35

Šias kelias nuotraukas įdedu vien tam, kad parodyčiau 'Pat Austin' krūmo dydį palyginti su kitom rožėm.

Čia permanai rudenį taip buvo. 'Munstead Wood' priekyje ir Grace už jo nė nematyti, o Pat Austin nepastebėti neįmanoma. Geras pasirinkimas rožyno priekiui, ar ne?.. |(
Paveikslėlis

O čia šiemet – pirmasis žydėjimas - net aukštesnė už 'Teasing Georgia' priekyje kairėje. Tada vaizdas buvo dar daugmaž harmoningas, bet dabar, rudenį, krūmas gerokai aukštesnis, tenka parišinėti.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 08 Rgs 2011 20:04

Tiesiog patikėt negaliu, kad čia "Pat Austin". Rūta, gal kokią kitą tom spalvom perdažei :? :D
O aš galvoju, į kokį pirmą planą saviškę perkelt, kad nors kiek matytųsi (xixi) Maniau, kad ji didesnė ir negali būt (gal pas mane ir nebus). Labai norėčiau, kad tokia užaugtų (flower)
Dar kitą tokią perkarusią turiu - tai "Summer Song". Antri metai du krūmai po dvi šakeles. Nieko gero ir apie šią pasakyt negaliu

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Tadas » 08 Rgs 2011 20:59

Pas mane ir Pat Austin nedidukė pavasari tik sodinta . Kitos pavasari sodintos žymiai didesnės. "Summer Song" ir perkarus.Matyt mūsų klimatas nepatinka. :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Rūta » 08 Rgs 2011 21:23

Regina, ar ta pati? :D Nagi nedažiau aš jos :D

Paveikslėlis Paveikslėlis

Prašau, nepasmerkite manęs - vis dėlto negaliu atsispirti pagundai ir neįdėti šių kelių pernykščių nuotraukų, išreiškiančių nuoširdų katinišką susižavėjimą rožių grožiu. Ir kas pasakys, kad jie neturi estetikos pojūčio... (angel)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 06:51

Ta pati, Rūta, ta pati :) (flower)
Ppalyginimui paieškosiu ir aš viso krūmo nuotraukos. Senesnio krūmo tikriausiai neturiu, savaitgalį nufotkinsiu. O pirmametį atrodo turiu.

Nu bet katinėlio gražumas <3 <3 <3 Matosi, kad jam ten labai gera :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 11:59

Štai taip atrodo rudenį pasodinta Pat Austin (iš Sibirkos). Vieta augti puiki, saulė ten visą dieną (sun)
Paveikslėlis

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 22:19

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė LoretaA » 19 Rgp 2012 20:53

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Esmiralda » 10 Vas 2016 14:03

Vaizdžiai šiandien Loreta apibūdino šią rožę - "išplerzėjas pusamžis vyruks" (xixi) Pas mane jos trys šalia susodintos, lazdelės tikrai reikia tam vyrukui pasiremti (xixi) Bet man ši rožė vistiek labai patinka
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Regina » 10 Vas 2016 14:08

Labai elegantišką lazdelę tu tam vyrukui įtaisei, pas mane jis turi tenkintis paprastesnėmis :D
O koks tokia įdomia lapų spalva snaputis jam kojas glosto?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Jūratė » 10 Vas 2016 14:14

derinys su snapučiu - tobulas <3 <3 <3

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Pat Austin'

Standartinė klevo lapas » 10 Vas 2016 14:14

aha, puiki lazdelė :) bet tai kaip – kiekvienai šakai po lazdelę? pernai ir aš panašių
įsigijau, bet rožės kai ugtelėjo ir tų šakų padaugėjo, supratau, kad „nepataikiau“ su
šiuo projektu, ir turiu iš naujo apie lazdeles ir paramstymus galvot

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Esmiralda » 10 Vas 2016 14:16

Nepamenu snapučio pavadinimo, kažkada iš Rasos pirktas.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Esmiralda » 10 Vas 2016 14:22

O tų lazdelių daug prisigaminau, ir jos migruojančios, kam reikia pagalbos, tą ir paremiu. Ir be to jos universalios, galiu panaudodama tris tokias lazdeles visą krūmą su lanku arba šniūru apjuosti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė LoretaA » 10 Vas 2016 14:23

Rožė kaip rožė - turiu ir aš ;) , bet snaputis vauuu <3 .

Skelbti atsakymą

Grįžti į