Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Moderatorius: Rasa

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė vilmis » 18 Geg 2011 11:42

Kiek galim kalbėti apie žoles. Pakalbėkim apie "primityvesnius" (evoliucine prasme) rožių kaimynus - sumedėjusius :)

Gudobelė ir raukšlėtalapis erškėtis (nuotrauka daryta užvakar telefonu prie mano darbo):
Prikabinti failai
crataegus-rugosa.jpg
crataegus-rugosa.jpg (140.18 KiB) Peržiūrėta 22999 karus(ų)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė vilmis » 17 Rgp 2011 11:18

Vis dar vazoninė "Astrid Lingren" ir šluotinė hortenzija (Hydrangea paniculata).

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė vilmis » 29 Rgp 2011 12:18

Šluotinė hortenzija ir "Rhapsody in blue"

Paveikslėlis

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė mamaviete » 11 Sau 2012 09:36

Noreciau forumieciu patarimo :) Rudeni pasisodinom prie trobos kukmedi ir uz triju geru metru- veigele purpuriniais lapais, ruzavais ziedukais. Abu krumus bandysiu formuot, kad butu tankus, neauksti- apie 1,5 metro. Zinau, kad po keletos metu jie suaugs, bet man du krumai nesiziuri |( Audziu minti, kad priekyje tarp tu dvieju, reiktu pasisodint roziu gal du gal tris krumus. Gautusi kaip ir trikampis masyvas, veigele ir kukmedis butu kaip fonas rozems. o roziu tai gal damaskiniu noreciau- Pink Leda arba Prolifera de Redoute. Patiktu ir angles, bet pirmuma teikciau senovinems.Kas auginate minetas rozes- ar jos islieka dekoratyvios iki rudens?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 11 Sau 2012 09:54

Auginu tik "Leda" (ne Pink L.) - ši išlieka dekoratyvi, Prolifera - nelabai.
Veigelė - veigelei nelygu. Auginu purpurine "Alexandra" - jeigu pasiektų bent 1,2 m - būtų visai smagu. Niekada net minties nekilo patrumpinti nors ir vienu centimetru. Lygiai taip ir kukmedis, negalvokit, kad tai koks klevas ar žilvytis - jis auga labai lėtai. Noriu pasakyti, kad rožės pasodintos priekyje, bent jau artimiausius 2-3 ar net ir daugiau metų, paslėps už jų augančias veigelą ir kukmedį.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Regina » 11 Sau 2012 10:12

Visiškai sutinku su Koala. Nežinau, kokia raudona veigelė pas mane, bet per beveik 10 m ji tesiekia gerą pusmetrį. Tas pats ir su kukmedžiu - man iki kelių, už veigelę gerokai vyresnis :D
Pink Leda ir Prolifera de Redoute labai gražios, kai žydi. Paskui to grožio aš nematau. Sodinčiau rožę smulkiais žiedais, nuolat žydinčią, pvz. Eulalia Berridge :) Aišku, tų dviejų krūmų už jos nelabai matysis :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 11 Sau 2012 10:26

Dar apie veigelas :) Mano draugė augina žalialapę veigelą - fantastiška. Vat ją aš įsivaizduoju, kad galima ir pagenėti - tikrai daugiau nei 2x2. Pirmą kartą žydi labai gausiai, o po gero mėnesio žydi antrą kartą ir taip pat pakankamai gausiai. Labai noriu tokios. Bandysiu šiemet nusikirpti auginių ir pasidauginti :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė mamaviete » 11 Sau 2012 10:47

Kukmedi tai pirkom augesni, bent taip informavo medelyne. Tikimes , kad isigijom toki, kaip anyta kad turejo savo sode, per 10 metu praaugusi ja pacia :) nors jinai ji pastoviai apkarpydavo- tai i kapus, tai kaledoms i namus. Uztai, kai pirkom sodinuka, tai vyras gazdino- ar tu zinai, koks jis isauga! -suprask, tuoj uzgos trobos langus!Todel ir nusiteikiau pakarpyt ji :D Rozes sodinciau rudeni, o senovinems gi irgi reikalingas laikas, kad suaugtu.Ar isvis keleta metu nieko nesodint? Nors tas krumu duetas man - nelabai (no)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė RožėDD » 11 Sau 2012 10:51

Turėjau veigelę žalialapę, rožiniais žiedeliais. Auginau kaip soliterą (vienas be kaimynų), formavau kaip fontaną. Labai gražiai atrodė. Ilgainiui atsibodo genėti, labai sumedėja stiebai, krūmas tankėja, kaip jazminų, nupjauti kambliai (kad ir prie žemės) nedailiai atrodė. Sodinkite nuolatinėje vietoje, nes iškasti ją labai sunku. Žinau, kad dabar yra augančių iki metro, pusantro...
Bet, mano manymu, visgi rožėms labiau tinka "lengvesni" kaimynai:
Paveikslėlis
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Rūta » 11 Sau 2012 11:04

Pas mus auga kukmedis ir prieš jį pasodintos rožės. Bet tam kukmedžiui jau net nežinau kiek metų - gal kokie 20 metų, jei ne daugiau. Jis man iki krūtinės. Prieš porą metų išlupom iš senosios vietos, kur augo (kaip dabar pagalvoju, beveik barbarizmas :D ) ir persodinom prie naujo formuojamo rožyno. O ten jam patiko, net labai - visas išgražėjo, išsiplėtė, papuro, sparčiau augti ėmė. Jo fone tinka rožės. Tik, žinoma, laikui bėgant jis dar plėsis, bet kai atsiras problema, galvosim, kaip ją išspręsti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 11 Sau 2012 11:19

Veigela su rožėmis atrodo nuostabiai. Jeigu jau ta veigela netyčia baisiausiai išsiplės, galima iki žemės šakas iškirpti - rožių juk nuolatos senas šakas reikia iškirpti :)

Nijola

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Nijola » 11 Sau 2012 11:29

mamaviete rašė:Noreciau forumieciu patarimo :) Rudeni pasisodinom prie trobos kukmedi ir uz triju geru metru- veigele purpuriniais lapais, ruzavais ziedukais. Abu krumus bandysiu formuot, kad butu tankus, neauksti- apie 1,5 metro. Zinau, kad po keletos metu jie suaugs, bet man du krumai nesiziuri |( Audziu minti, kad priekyje tarp tu dvieju, reiktu pasisodint roziu gal du gal tris krumus. Gautusi kaip ir trikampis masyvas, veigele ir kukmedis butu kaip fonas rozems. o roziu tai gal damaskiniu noreciau- Pink Leda arba Prolifera de Redoute. Patiktu ir angles, bet pirmuma teikciau senovinems.Kas auginate minetas rozes- ar jos islieka dekoratyvios iki rudens?
Gal bus ir per vėlyvi pastebėjimai bet :)
'Pink Leda' tikrai auga gražiu krūmu ir tikrai užauga 1,5m, gal biski ir daugiau sveika išlieka iki rudens, tik po pasodinimo ir praėjus trims keturiems metams reik po truputi atnaujinti krūmus išgenint po pora trimečių šakų, uogų neaugina, žydi labai gausiai ir ilgai, gera rožė.
'Prolifera de Redoute' mano akims nelabai tinkama ji kažkokia netvarkinga (pas mane augo) vien žodžiu reta ir beveik visada guli ant žemės.
'Leda' sveika žemesnė negu 'pink leda' augimo principas panašus išlieka sveika labai graži gera rožė.
Dar gražų ir sveiką krūmą formuoja 'Celeste' (alba) bent man ji labai graži, rugsėjo mėnesį pas mane pradeda sirguliuoti.
'Celsiana'- mano numylėtinė, bet ji labai aukšta 2m su trupučiu tiek ir į plotį, neserga sveika graži.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė mamaviete » 11 Sau 2012 12:12

Nevelyvi (no) , Nijole! Laiko turiu iki rudens, tik tiek , kad per vasara tupiu sodyboj, ten interneto neturiu, tai reik apsisprest ziema, kad paskui spet i Sibirkos traukini, nes mano liudna patirtis byloja, kad jau rugsejo pradzioje nebelieka daugumos mano issirinktu :( Jeigu as pasisodinsiu tris Leda ar Pink Leda - nebus perdidelis bruzgynas? Kol kas mastau apie sias rozes, nes tinktu ju ugiai. O Leda ruzavumo zieduose visada turi? Ar tai irgi priklauso nuo dirvozemio, tresimo?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 11 Sau 2012 12:55

Leda ne tiek rožinė, kiek truputį įmerkta į ryškai rožniai-bordo dažus. Manau, kad visada.
Truputį ne į temą : angliška "Redaute" pas mane skaisčiai balta (kaip floribundinė "Innocencija"), nors kiek skaičiau visi šaltiniai mini, kad turi rožnio atspalvio ar pradžioje skleidimosi yra rožinis atspalvis |( Taip, kad arba aš turiu ne "Redaute" arba būna visaip :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė vilmis » 24 Vas 2012 16:16

Štai čia (paspausti) galima pamatyti rožių "Helenae hybrida" ir "A Shropshire Lad" derinį su jazminu. Sodas Gotlando saloje, Švedija.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Gulbe » 27 Vas 2012 14:41

Ar galima sodinti rožę (A Shropshire Lad) šalia raudonlapio pūkenio? Ta prasme, ar bus gražu, ar neužgoš pūkenis rožės? Skaitau, kad jie linkę apšalti, tačiau Vilniaus krašte labai didelių pūkenių esu mačiusi.

Nijola

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Nijola » 27 Vas 2012 14:46

Gulbe rašė:Ar galima sodinti rožę (A Shropshire Lad) šalia raudonlapio pūkenio? Ta prasme, ar bus gražu, ar neužgoš pūkenis rožės? Skaitau, kad jie linkę apšalti, tačiau Vilniaus krašte labai didelių pūkenių esu mačiusi.
galima, tik įvertink kad pūkenis gali užaugti apie 1,7-2m aukščio.
taip apšala, bet kartais tik patys galiukai, mano pūkenis per gal kokius 6 metus pasiekė 1,7m.
Manau kad visai gražu.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Gulbe » 27 Vas 2012 14:50

Ačiū :)

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė kukushka » 28 Vas 2012 12:30

Gavau vyro palaiminimą dar vienai rožių salelei, tik bėda - greta numatomos vietos auga ~5 metrų aukščio vakarinė tuja, labai negražia apačia. Kiek radau informacijos, tai šaknys jos kuokštinės ir paviršiuje; taigi, kokiu saugiu atstumu nuo tujos galėčiau pasodinti rožes ir kokie daugiamečiai augalai pakęstų tują ir jai netrukdytų?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Regina » 28 Vas 2012 12:53

kukushka rašė:Gavau vyro palaiminimą dar vienai rožių salelei, tik bėda - greta numatomos vietos auga ~5 metrų aukščio vakarinė tuja, labai negražia apačia. Kiek radau informacijos, tai šaknys jos kuokštinės ir paviršiuje; taigi, kokiu saugiu atstumu nuo tujos galėčiau pasodinti rožes ir kokie daugiamečiai augalai pakęstų tują ir jai netrukdytų?
:D :D :D Manau, kad tujai jokie daugiamečiai netrukdytų, o ar netrukdytų ji daugiamečiams - tai klausimas ;)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Virginija » 28 Vas 2012 13:19

Tujų šaknys paviršinės, tai reikės daugiau laistyti augalus,o atstumas tai toks, kad tujos šaknų nereikėtų kirsti. Negražią apačią galima apgenėti.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė kukushka » 28 Vas 2012 18:59

Ačiū (flower)

Jurgita
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 15 Geg 2012 18:32

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Jurgita » 16 Geg 2012 07:04

Visai neseniai atradau šitą forumą, kai susirgau rožių liga... Planuoju pagrindinį gėlyną, kuriame bus kelios rožės.

Perskaičiau kelias temas - čia tiek daug žinovių, todėl paklausiu patarimo - nuomonės: ar derėtų rožių fone magnolija "Nigra"? Labai patinka man ji, o be to toje vietoje prašosi verpstės formos krūmas... Ji turėtų žydėti gegužę, o po to - rožės...

Be abejo domina ir visžaliai krūmeliai, pasižymėjau visas pastabas apie buksmedžius. Norėčiau kelių didesnių burbulų fone, bet manau gali būti problemų, nes gėlynas pietinėje pusėje. Gal derėtų į kompaniją rutulinės tujos? Ar ne per stambios šakelės būtų? ne per grubus kontrastas? (flower)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Aivė » 16 Geg 2012 07:34

Trumpai isiterpsiu. Man buksmedziai ir kukmedziai (formuoti), nepasiteisino kur besodinciau, bet radau jiems alternatyva - japonines lanksvos pvz. Litlle Princess.
Is ju puikiai iseina rutuliai ar dar geriau atrodo pusrutuliai. Po zydejimo galima kelis kartus sezono metu paformuoti krumeli . ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Rita » 16 Geg 2012 09:37

Pritariu Aivei,man lanksvos labai patinka,turiu kelias rūšis,pats pigiausias ir lengviausias būdas formuoti ir eksperimentuoti :) Jos visais metų laikais žavingos (flower)
Būksmedžių aš nemėgstu,auginu tik kapuose,bet ir tai su jais kiekvienais metais problemos,labai dažnai apšala,nebeaišku,ko jie nori ir kaip juos beprižiūrėti,bet čia tik mano nuomonė :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į