Kas atsitiko rožei?

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Timka

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Timka » 10 Bir 2011 15:12

Ačiū, mergaitės, nuraminot, žiūrėsiu kaip bus toliau. Iš pradžių ir man buvo kilusi tokia mintis, nes žiedpumpuriai nepagraužti, o pumpurų sukrovė tikrai labai daug, bet sakau reikia su patyrusiomis pasikonsultuoti. (flower) :)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė zebenkstiejka » 11 Bir 2011 01:28

Timka, man įdomu, ar dengėte sąvają Bijou des prairies žiemai? Klausiu nes tokią turiu, dengiau, bet pelės visą nugraužė, tai žiedų nematysiu šiemet. Pernai buvo žiedų pakankamai bet nepavadinčiau to "labai daug". Bet ji buvo tik tik iš vazono persodinta; pumpurų nemėtė.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Timka

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Timka » 11 Bir 2011 05:43

Taip, zebenkstiejka, rožę "Bijou des Prairies" žiemai patiesiau ir užkroviau lapais. Peržiemojo labai gerai ir pavasario sulaukė su žaliais stiebais ir nors pelės išrausė visą pievą ir urvų buvo po rožių šaknimis, taip pat ir po šita, tačiau stiebų pas mane nei vienai nenugraužė, pfu pfu pfu (kad kitąmet taip nenutiktų). Ji pas mane sodinta 2009 m. rudenį, pernai žiedų buvo nedaug, tačiau šiemet sukrovė jų tikrai daug, gal todėl ir vieną iš trijų meta.

kotryna

Kokie kenkėjai puola rožes?

Standartinė kotryna » 16 Bir 2011 16:17

Labadiena, noriu patarimo nes nežinau kas atsitiko mano rožėms. Po žiemos rožės labai blogai peržiemojo, keturios iš jų iš viso neišleido ūglių nors buvau užklojus durpėmis, eglės šakomis ir dar buvo 50 cm sniego ant viršaus.Gegužės pab. pastebėjau žalius vabaliukus ir pagalvojau kad tai amarai. Nupurškiau ūkiško muilo tirpalu, tam nepadėjus purškiau axtar ir po savaitės lapai pradėjo raidytis, visi gelto po truputį su rudomis dėmėmis ir galiausiai pradėjo kristi.Rožių pumpurai nukrenta net neišsiskleidę. Viena rožė beveik jau nudžiūvus.Mačiau tik vieną mažą vabalą Praėjus savaitei po purškimo axtar aš dar palaisčiau česnako nuoviru o po kelių dienų ir ūkišku muilu bet tas nestabdo lapų geltonavimo ir kritimo. Gal patartumėte kuo serga mano rožės ir kokių reikėjo imtis priemonių prieš neaiškius kenkėjus?Ačiū už atsakymą

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kokie kenkėjai puola rožes?

Standartinė LoretaA » 16 Bir 2011 16:27

Gal per daug visko ant tos rožės supilta buvo |( Atidengus, pirmiausiai reikėjo tik nupurkšti kokiais nors preparatais su variu, po to patręšti. Jeigu rožių nedaug, galima tuos amarus ir rankomis sunaikinti. Kai silpnas rožes apipurškėte visokiais įmanomais chemikalais ir dar česnako ištrauka palaistėte, manau, dėl to ji ir merdi |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kokie kenkėjai puola rožes?

Standartinė Rūta » 16 Bir 2011 16:31

Kotryna, o nuotraukų ar neturite? O gal kartais tame purkštuve buvo kokių herbicidų likučių? Dar pasakykite, kaip rožės išsprogo po žiemos - normaliai, veržliai ar silpnai? Ar tręšėte, ir kuo?

kotryna

Re: Kokie kenkėjai puola rožes?

Standartinė kotryna » 16 Bir 2011 17:00

Ačiū už atsakymą. Rožė kuri dabar labiausiai nukentėjo, po žiemos( nuotraukoje) išaugo didelė ir vešli o visos buvo labai silpnos. Rožių pavasarį netrešiau nes jos bevei visos buvo labai silpnos ir išleido kelis ūglius.Praejusiais metais prieš žiemą visos buvo genėtos.Prisegu labiausiai nukentėjusios rožės nuotrauką.
Prikabinti failai
rožės krūmas1.JPG
rožė
rožės krūmas1.JPG (40.79 KiB) Peržiūrėta 18222 karus(ų)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kokie kenkėjai puola rožes?

Standartinė LoretaA » 16 Bir 2011 20:08

Ne kažin kas matosi iš nuotraukos |( . Kotryna, jeigu rožės šakos gelsta, negailėdama išgenėkit iki tikrai žalios vietos. Nukirpkit geltonus ir dėmėtus lapus, palaistykite rožes kokiu nors stimuliatoriumi. Jeigu bėda ne šaknyse, dar yra laiko, gal ir atsigaus. Kenkėjai, kurie yra virš žemės, paprastai taip rožių nesuniokoja. Apžiūrėkite pageltusių lapų apatines puses - gal voratinklinės erkės įsitaisė. Nuo voratinklinių labai neblogai padeda purškimas paprasčiausiu vandeniu, būtinai tiek viršutinės, tiek apatinės lapų dalies.
Dar toks pastebėjimas - kodėl silpnų rožių netręšėte? Jeigu nusprendėte netręšti, tada galima buvo stimuliatoriais palaistyti.
Dėl žiemojimo. Iš keletos metų pastebėjimų, padarėme išvadą, kad rožes užpilti durpėmis, kaip šiltinamąja medžiaga, nėra gerai. Durpės labai ilgai neatšyla. Rožių pumpurai pradeda sprogti, o šaknys vis dar būna sukaustytos lede. Taip pat, prieš dengiant rožes žiemai, daugelis iš mūsų jų negeni. Žinoma, jeigu rožė labai blogai žiemoja - suskyla stiebų žievė ar kaip bedengtumėte ji vis tiek nušala, gal tada geriau ir nugenėti., bet tai reikėtų išsiaiškinti prieš nugenint, nors porą - trejetą metų stebint rožės žiemojimą. Ir, be abejo, vieną kartą žydinčių rožių genėti negalima !

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Aivė » 18 Bir 2011 11:28

Laba,
ir as turiu klausimeli. Ant 'Lavander Dream' lapu atsirado rudos smulkios demeles. Kas cia galetu buti? ir kuo purksti?
Nezinau ar nuotraukoje matosi. Jei ka bandysiu kitaip parodyti.
Prikabinti failai
1.jpg
1.jpg (56.36 KiB) Peržiūrėta 18171 karus(ų)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kokie kenkėjai puola rožes?

Standartinė vilmis » 18 Bir 2011 14:44

Įtariu, kad laistymas ūkinio muilo tirpalu (pamuilėmis) galėjo būti ne į naudą - gal per daug buvo. Vadovaukitės Koalos patarimais ir išgelbėsit rožes.

Aive: manau, kad tavo rožę užpuolė rūdys. Su tokia bėda kol kas nesusidūriau ir negaliu patarti ką daryti, bet gal kas nors žino?

Donatela
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Spa 2010 09:57
Miestas: Kauno r.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Donatela » 18 Bir 2011 18:45

Mano visos trys Lavender dream rozes su tokiom dėmėm kaip pas Aive, šalia augančios rožės tokių dėmių neturi. kaip gelbėti šias rožes?

Nijola

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Nijola » 20 Bir 2011 07:48

pas Aivę tikrai ne rūdys, rūdys ryškiai oranžinės spalvos, taškai kaip miltelių kauburiukas, vėliau jie pajuoduoja.
Čia dėmėtumas ar purpurinis ar juodas dėmėtumas - grybas, gydom efektoriumi arba kitais preparatais nuo grybinių ligų.

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė opera » 20 Bir 2011 09:50

Pas mane dvi rožės (abi jaunos) anksti pavasarį sprogo žaliavo, o po to staiga nunyko visiškai. Kas galėjo atsitikti?
O Provanso rožė, pasodinta rudenį, net nesprogsta. Stovi penki stagariukai. Keista, bet jie žali. Nesuprantu, kame reikalas. Ir kaip patikrinti, ar ji gyva?
Ir dar noriu paklausti, nors atsakymą nujaučiu. Ar yra būdų kovoti su rožes apnikusiais vabalais?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 20 Bir 2011 10:10

Jeigu jau nunyko, tai reikia iškasti ir apžiūrėti šaknis. Tokiu atveju, jų jau nelabai ir būna likę. Vakar buvau Sibirkos rožyne, tai Dovilė sakė, kad nesprogstančių rožių pas ją buvo pelių visiškai nuėstos šaknys - paėmus rožę už tų žalių šakų, ji išsitraukia |(
Su vabalais kova tik viena - juos nurinkti. Bet kai nelieka kam rinkti, jie labai greitai ir gražiai nurenka visus rožių žiedus :(

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė opera » 20 Bir 2011 11:17

koala rašė:Jeigu jau nunyko, tai reikia iškasti ir apžiūrėti šaknis. Tokiu atveju, jų jau nelabai ir būna likę. Vakar buvau Sibirkos rožyne, tai Dovilė sakė, kad nesprogstančių rožių pas ją buvo pelių visiškai nuėstos šaknys - paėmus rožę už tų žalių šakų, ji išsitraukia |(
Su vabalais kova tik viena - juos nurinkti. Bet kai nelieka kam rinkti, jie labai greitai ir gražiai nurenka visus rožių žiedus :(
Pas mane neišsitraukia - bandžiau.

Donatela
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Spa 2010 09:57
Miestas: Kauno r.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Donatela » 20 Bir 2011 14:15

Ačiū, Nijole, nuostabus jūsų forumas, be jūsų sunku būtų auginti rožes <3

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė DaliaRaimonda » 20 Bir 2011 19:30

Opera. kokie ten vabalai pas tave?

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė opera » 20 Bir 2011 21:16

DaliaRaimonda rašė:Opera. kokie ten vabalai pas tave?
Skraidantys. Vieni dideli su žalia nugara (jų nedaug - pakenčiamai), o kiti - tokio dydžio, kaip koloradas, su ruda nugara. Jų siaubingai daug, ėda žiedlapius.

Timka

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Timka » 20 Bir 2011 23:09

opera rašė: O Provanso rožė, pasodinta rudenį, net nesprogsta. Stovi penki stagariukai. Keista, bet jie žali. Nesuprantu, kame reikalas. Ir kaip patikrinti, ar ji gyva?
Ir dar noriu paklausti, nors atsakymą nujaučiu. Ar yra būdų kovoti su rožes apnikusiais vabalais?
Pas mane buvo tas pats, pavasarį iš Sibirkos atsiųsta "Orpheline de Juilet" stovėjo žaliais stiebeliais be jokių kitų gyvybės požymių, nesprogsta ir viskas, galvojau, kad amen jau jai bus, tačiau ji sugalvojo sprogti tik gegužės pabaigoje ir dabar jau su lapukais. :) Aš vieną kartą ją palaisčiau kažkokiu tirpalu stiprinančiu šaknis, gal tas padėjo jai apsispręsti gyventi ar numirti? |( O jau šitų rudų vabalų, tai kaip kolorado bulvėse pilna, iš rožių žiedlapių tik karbatkos lieka, dar taip niekada nėra buvę. (mad)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Bir 2011 07:01

Tai ir tie, ir anie vabalai išsirenka :) . Tik tuos mažylius- rudus sunkoka rasti tarp rožių žiedlapių, o tie žali- zarazos laikosi su kojomis kuokelių įsikabinę, tenka iš žiedo juos lupte išlupti (devil)
Mano viena rožė žaliais kotais, taip pat, beveik iki gegužės galo, be lapų buvo. Aš ją vis su stimuliatoriumi HB 101 laisčiau- atsigavo Opera, bandyk ir tu tuo HB101 palaistyti :)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė opera » 21 Bir 2011 09:14

O.k. Bandysiu kažką daryti. O jei nepavyks, rudenį Provanso rožę vistiek pirksiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Jūratė » 21 Bir 2011 14:01

2009 rudenį pasodinau Provanso rožę, pernai pavasarį ji niekaip nenorėjo lapuotis, visos jau seniai buvo saužaliavusios, o ši stovėjo kaip užkerėta. Laisčiau su Seesol, išsprogo, bet buvo labai menkutė, nežydėjo. Užtat šįmet ji tikra šaunuolė, nors ir nedaug žiedų buvo, gal tik koks 20, bet sveika, graži - nieko negali prikišti :)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė opera » 21 Bir 2011 16:58

Ačiū už viltį. Gal čia toks jos augimas. Aš sodinau taip pat rudenį, o pavasarį netoliese pasodinau Marguerite Hilling. Ši jau žydi, apsilapavus visa, o Provanso - tik stagariukai. Reiškia, kalta ne vieta ir ne dirva.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Regina » 26 Bir 2011 20:46

Ne į temą, nes rožei nieko neatsitiko, bet neverta tikriausiai dėl to kurt naują temą.
Žinom, kad po žiemos atidengus rožes kartais būna sutrūkinėjus žievė.
Įdomu, kodėl žievė trūkinėja vasarą?
Paveikslėlis
Štai tokių įtrūkimų aptikau ant kai kurių rožių šiųmetinių ūglių. Įtrūkimai ne visai prie žemės, bet žemai. Tai ne mechaniniai sužalojimai. Galėčiau daryt prielaidą, kad nuo pertręšimo ir staigaus augimo. Bet tikrai trąšų nebuvo per daug. Trąšos buvo kompleksinės.
Ar galima tokias šakas palikt žiemot, ar reikėtų išpjaut? Aišku, pjaučiau po žydėjimo, nes jos visos gausiai pumpuruotos.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė vilmis » 27 Bir 2011 10:03

Gali būti, kad kažkuriuo augimo metu rožei trūko vandens, o vėliau gausiai palijo/palaistėt ir ji iš džiaugsmo per daug "prisisiurbė". To pasekoje sutrūkinėjo žievė. Dar tik birželis - siūlau palaukti rudens ir tuomet spręsti ką daryti. Greičiausiai žaizdos užgis.

Skelbti atsakymą

Grįžti į