Kuriame mišrų rožyną

Moderatorius: Rasa

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Kuriame mišrų rožyną

Standartinė kukushka » 19 Vas 2011 14:51

Nesu tikra, ar šitoje temoje rašyt, na bet straipsnis įkvepiantis ir aš kaip tik atitinka mano planus :) Planuoju nediduką mišrų rožynėlį pusmėnulio formos. Kadangi sklype vietos nėra daug, tad "kolekcionuoju" - išsirinkau penkias skirtingas angliškas rožes (Sharlotte, The Pilgrim, Evelyn, Tea Clipper, Strawberry Hill), tad į kompanionus renku panašių melsvų atspalvių augaliukus - snapučius (4 skirtingus), gojinius šalavijus, veroniką, levandas, žaliai gelsvas rasakilas, gal karpatinių katilėlių kupstelius; numatytoj rožynėlio vietoj yra palikimas - kadagys, raut gaila, bandysiu kažkaip įkomponuoti, dar norėčiau perovskios, atrodo, lietuviškai - melėsas, tik dar nežinau, iš kur gauti. Kokie būtų komentarai, ar ne per daug skirtingų augalų, ar nepernelyg mėlyna? Labai norėtųsi įkomponuot ir dekoratyvinių žolių, pvz., carex morowii ar carex muskingumensis "Ice Fountain", molinia arundinacea "Cordoba", gal net dičkio miskanto, bet bijausi kaip Regina sako "šabakštyno" :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 19 Vas 2011 15:36

Dėl kadagio - jeigu augalas gražiai nuaugęs, ir netrūksta vietos, tai nebūtina jo šalinti - užauginti medį ar krūmą užimą laiko, gal jį įmanoma įkomponuoti. Ypač jei tai kokia vertikaliai auganti veislė. Bet koku atveju, kadagiai pakelia genėjimą, tai galima jį pakreipti norima linkme. Jei kadagys lieka, nuo to kažkiek priklauso ir daugiamečių komponavimas. Jei krūmas daugiau vertikalus, daugiamečių nemaža turėtų būti horizontaliai augančių; jei kadagys platus - tuomet daugiau vertikalių augalų reikėtų.
Be abejo, rožes reikėtų tuomet sodinti per pakankamą atstumą nuo kadagio, kad šis rožių 'neapvalgytų'
Mėlynos spalvos tikrai neperdaug - netgi gerai, kad išlaikomas vienas tonas, nes rožės jau bus kelių spalvų - geltona, ornažinė, rausva. Vieno atspalvio daugiamečiai kaip tik viską apjungs (rasakila gelsva , bet tokia spalva išvis nesiskaito, ji tinka prie visko :) )
Iš daugiamečių sąrašo šiek tiek abejočiau dėl Carex morowii (labai jau nedidelė viksva), C.muskigumensis žymiai geriau. Perovskija labai tiktų pagal spalvą, bet ar nebus jai čia 'per riebu'? Rožių ir perovskijų kultūriniai poreikiai skiriasi - rožes tręšiant, perovskijos nebus labai patenkintos, joms būtinas labai geras drenažas. Kaip vertikalus akcentas gerai atrodo veronikūnai, Veronicastrum. Veislė 'Fascination' švelniai voletinė, čia gal tiktų.
Molinia 'Cordoba' labai gražus augalas, jo tikrai užtenka vieno net esant sočiai vietos. Jei vietos netrūksta, tai ir miskantas galėtų įsikomponuoti.
Šiaip visi kiti augalai gražiai turėtų susikomponuoti ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė vilmis » 19 Vas 2011 15:38

Mažame plote augalų tikrai per daug ;)
Mėlesas rizikingas pasirinkimas - sunkiai žiemoja.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė kukushka » 19 Vas 2011 19:36

Ačiū, kokie jūs operatyvūs, dėkoju už patarimus :*
Kažkaip neužfiksavau, kad MĖlesui reikia kitokių sąlygų nei rožėms, teks atsisakyti.
Kadagys tai gulsčias, vadinas orientuotis reikia į vertikalius daugiamečius, teisingai supratau? Veronikas, šalavijus ir veronikūnus.
Labai noriu Cordobos, pasakiškai man ji atrodo, o dėl vietos, kol kas nesu tiksliai numačius, kiek kvadratinių metrų šitam rožynėliui skirsiu, galima labai norint plėstis.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė vilmis » 19 Vas 2011 21:08

Gulsčias gulsčiam nelygu - koks kadagys? (gal nuotrauką turit?)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 20 Vas 2011 08:44

kukushka rašė:Kadagys tai gulsčias, vadinas orientuotis reikia į vertikalius daugiamečius, teisingai supratau? Veronikas, šalavijus ir veronikūnus.
kol kas nesu tiksliai numačius, kiek kvadratinių metrų šitam rožynėliui skirsiu, galima labai norint plėstis.
Taip, jei kadagys gulsčias, reikėtų pusiausvyrai vertikalių augalų, ir 'debesėlių', tokių kaip rasakila, katžolės, kad 'suminkštintų' kitas formas. (o koko aukščio tas kadagys, beje?)
O dėl rožynėlio ploto reikėtų pirmiausiai apsispręsti - tuo mažiau ateityje tektų perdarinėti ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė kukushka » 20 Vas 2011 10:57

Radau senų nuotraukų, maždaug matosi kadagys, jo forma ir aukštis, Conicos jau nebėra.
Laukiu, kad sniegas aptirptų, tada matysis aikštelės kraštas ir galėsiu numatyti konkretų rožynėlio dydį.
Beje, tas kadagys akmenimis apdėtas, tuos akmenis būtų galima judinti, ar geriau palikti taip kaip yra?

Štai nuotraukos:
Iš viršaus
Paveikslėlis
Iš sklypo krašto
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 20 Vas 2011 11:40

Šitas kadagys, aišku, su laiku išaugs į platų krūmą :| Geriau tktų, jei būtų kokia kolininė forma :) tačiau gal galima genėjimo būdu formuoti jį taip, kad augtų tik į vieną pusę, daugmaž toje vietoje, kur Conica, sodinti Molinia 'Cordoba', o į priešingą pusę daryti rožyną. Tik svarbu būtų kasmet genėti tą kadagį, kad jis plėstusi į priešingą nei rožynas pusę.
TAi, mano akimis, pasirinkimas toks - arba pasilikti kadagį, bet jį formuoti, arba jį rauti :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė kukushka » 20 Vas 2011 12:20

Taip, tam kadagiui jau per 10 metų turėtų būt, ir geniu aš jį negailestingai, nes auga labai sparčiai, o kaip dėl akmenų? Matosi ir pirmoj nuotraukoj ir antroj, įdomu, jie čia a la dėl grožio, ar kadagio pristabdymui (jie įkasti į žemę)?
Ačiū labai!

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 20 Vas 2011 12:27

Manyčiau, jie čia dėl grožio, kaži ar pristabdytų labai kadagio augimą. Su laiku, manau jie visiškai pasislėps po kadagiu. Jei jie gražūs, gal ir vertėtų iškasti ir panaudoti kur kitur. Bet jei giliai įleisti ir ne itin vertingi, tai galima ir palikti
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 20 Vas 2011 12:29

kukushka rašė:Taip, tam kadagiui jau per 10 metų turėtų būt, ir geniu aš jį negailestingai, nes auga labai sparčiai, o kaip dėl akmenų? Matosi ir pirmoj nuotraukoj ir antroj, įdomu, jie čia a la dėl grožio, ar kadagio pristabdymui (jie įkasti į žemę)?
Ačiū labai!
kukushka, o tai kieno sodas, kad toks klausimas kyla? Akmenimis augimo tikrai nepristabdysi :) , net jeigu juos ant paties kadagio sudėtum |(

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė kukushka » 20 Vas 2011 13:01

Sodas dabar tai mano, bet čia buvusių šeimininkų palikimas :) Kažkada čia būta a la japoniško sodo su bala, bet kai atsikraustėm, statėm priestatą į sodo pusę, ir sugriuvo bendras vaizdas, kai ką teko išraut, kai kur žemes lygį pakelt, dabar galiuosi, kad neįamžinau tada to vaizdo, kažin ar kiltų ranka šiandien ardyti ir griauti |(
Reiškia akmenys čia grožiui buvo skirti :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Virginija » 20 Vas 2011 16:57

Man tai šis kadagys yra sodo puošmena, jei leidžiama jam laisvai augti. Tai kodėl iki šiol neleidot? Esu persodinusi be problemų didelius kadagius (gal ir didesnius), bet kad jei jis jau toks nejaunas, tai sunku pasakyti, kaip būtų. Bet kokiu atveju, eglutė Conica irgi per arti kadagio ir ją dar galima persodinti . Jei ir toliau negailestingai kadagį genėsit, ko gero, pagrindinės šakos pradės senti ir viduryje gali apsinuoginti.
Rožės prie spygliuočių man labai gražu, jei jie netrukdo rožes uždengti žiemai.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė kukushka » 21 Vas 2011 11:34

Kadagį genėjau dėl Conicos, nes "lipo" ant jos. Conica šią vasarą buvo perkelta, senos čia nuotraukos :) O kokiu atstumu nuo kadagio būtų galima sodinti rožes?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 21 Vas 2011 11:39

Priklauso nuo to, koks bendras dizainas, koks planuojamas rožyno dydis. Bet bent du -trys metrai tikrai nebūtų perdaug ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rūta » 22 Vas 2011 08:28

Rožių ir daugiamečių derinimo idėjų galima pasižiūrėti ir Austino puslapyje: http://www.davidaustinroses.com/english ... ageId=2134

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2011 11:32

Neradau tinkamos temos, tai nusprendžiau čia paklausti (vis tiek tai augalas, kuri lyg ir būtų galima sodinti prie pavėsį mėgstančių rožių |( ). Toks visiškai nelepus augalas (bet ne pas mane) tradeskantė. Kiek pirkau, praktiškai po žiemos lieka nulis, nors vasarą klesti. Kas jam galėtų būti, kur jis dingsta?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Jūratė » 18 Geg 2011 12:01

viskas normalu, taip ir turi būti. Žiemai lapai nudžiūna, pavasarį atauga iš po žemių nauji ir visą vasarą žydi ir klesti ;)

Tiesa, pas mane auga visiškai atviroj saulėkaitoj - jaučiasi puikiai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Regina » 18 Geg 2011 12:10

Ir maniškė auga saulėj patenkinta, prisimenu tik tada, kai nuravėt reikia :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2011 12:13

Jūratė rašė:viskas normalu, taip ir turi būti. Žiemai lapai nudžiūna, pavasarį atauga iš po žemių nauji ir visą vasarą žydi ir klesti ;)
Kur gi čia normalu - juk jos nelieka |( Turiu pirkti kitą arba apseiti be jos. Jeigu nelabai aišku - neatauga po žiemos, lieka tuščia vieta. Kaip ji ten dausose jaučiasi, nežinau, gal ir puikiai :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Regina » 18 Geg 2011 12:32

Mes abi su Jūrate ne taip supratom :( Tikrai keista, nesuprantu, kas nepatinka tavo tradeskantėm. Galvojau, kad tai pats nereikliausias ir visai nekaprizingas augalas

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2011 13:14

Įtariu, kad jas kas nors suėda, kaip ir mano rožių šaknis :(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Geg 2011 16:03

Koala, aš jums kelmą tradeskančių galiu iškasti. Na, labai jau daug jų pas mane. Išgelbėtumėte nuo pertekliaus (xixi) . Tik pas mane jos mėlynos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2011 16:09

Ačiū labai , Dalia Raimonda, bet turbūt neimsiu. Iš to kelmo po žiemos vėl liks nulis :( . Šiemet aš jų pasisėjau - bandysiu įvairiuose vietose prikaišioti ir žiūrėsiu kas iš to išeis.

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė opera » 17 Sau 2012 10:44

Pasiūlykite daugiamečių kaimynų.
Kvadrato formos rožyno kampuose auga po tris krūmus Tea Clipper, Sangerhauser Jubilaumsrose ir Abraham Darby. Likusiame kampe kukmedis, kuris dar mažas. Viduriukas ir prie kukmedžio tuščia. Jau pasodinti mėlyni pentinai viduryje, galvoju apie apvalius kiečius, irisus mėlynus, snapučius mėlynus. Aplink rožyną - vejos takelis, todėl aukšti augalai gali augti tik vidyryje.

Paveikslėlis

Nuotraukoje matosi katilėliai, kurie jau auga kitur.

Skelbti atsakymą

Grįžti į