Planuojamas Ginos rožynas :)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė vilmis » 21 Kov 2011 13:00

Viendienių kupstai masyvūs ir apskritai sunku suderinti su kitais augalais - bent jau man geriausiai atrodo auginamos eilėmis arba su rusmenėmis. Nuotraukoje žemiau galima įžiūrėti viendienes ir rožes pro vartelius.
Viendienių žydėjimo sezonas ilgesnis nei lelijų - tas tiesa. Lelijos grakštesnės ir siluetas labiau dera prie rožių. Nes viendienės savo masyvumu jas užstelbs (net ir laikantis sodinimo atstumų).
Prikabinti failai
Rosa ir viendiene per metalo vartus.JPG

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rasa » 21 Kov 2011 13:40

Vilmantai, kaip ir rožių, tap ir viendienių kerų masyvumas labai skirtingas. Yra viendienių, kurių lapai ne ką platesni už sibirinių vilkdalgių. Yra labai masyviais kerais, o yra ir visai mažučių, tinkamų bordiūrams. Svarbiausia laikytis sodinimo atstumo nuo rožės, ir ,mano akimis, geriau tinka smulkiažiedės veislės, nes modernios veislės labai puošniais žiedais konkuruos su rožėmis dėl gražumo
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Nijola » 21 Kov 2011 14:18

Rasa rašė:Vilmantai, kaip ir rožių, tap ir viendienių kerų masyvumas labai skirtingas. Yra viendienių, kurių lapai ne ką platesni už sibirinių vilkdalgių. Yra labai masyviais kerais, o yra ir visai mažučių, tinkamų bordiūrams. Svarbiausia laikytis sodinimo atstumo nuo rožės, ir ,mano akimis, geriau tinka smulkiažiedės veislės, nes modernios veislės labai puošniais žiedais konkuruos su rožėmis dėl gražumo
aš net pasakyčiau, kad labai konkuruoja viendienių ryškios žiedų spalvos, čia skonio reikalas, bet kiek teko matyti, man derinmas rožių ir viendienių romantika nekvepia, kaip tik daugiau dvelkia modernizmu ryškumu, iššaukiančiai:| Lelijos tokio ispūdžio nesudaro, bet vėlgi tai skonio reikalas.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė vilmis » 22 Kov 2011 11:19

Palikim viendienes ramybėje (nors jos ir labai gražios :) ) Aš nenoriu atkalbinėti - tegul Regina pati sprendžia.

Svarbiausia, kad Jūs, Regina, jau turit idėją kaip turi viskas atrodyti. Klausimas: o kas aplink rožyną? (veja, sodas..?)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 22 Kov 2011 14:54

Aplink rožyną veja, tik iš vakarinės pusės jaunų pušų juosta. Pietinėje pusėje didelės vaikų sūpynės. Kol kas vieta labai atvira, kol medžiai užaugs, praeis ne vieni metai.
Supratau, kad viendienes, ko gero, reikės įkurdinti kur nors patvoryje - rožyne jų augimą riboti būtų sudėtinga, juk tokie kupstai užauga...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Jūratė » 24 Kov 2011 08:18

Klaust manęs, kodėl neįtiko Ilse Krohn Superior. Pasodinau ją 2008 rudenį (pirkau pas Elijošius), buvo tokia jau šiek tiek praauginta, peržiemojo 2008-2009 metų žiemą visai nedengta, bet labai labai gausiai paskendus sniege. Pavasarį liko žalios šakutės, kurios kažkaip dar ir žydėjo :) Čia nuotrauka, kur ji pati pirma iš dešinės, visos tos 4 rožės pasodintos tą patį rudenį (atkreipkit dėmesį, kaip atrodo Veilchenblau - jei reik vijoklinės, tai ji tikrai verta dėmesio - sveika, augi, labai gražiai žydi, lapai labai įdomus, ne visi supranta , akd čia rožė :) ) PaveikslėlisPaveikslėlis
2009-2010 metų žiemą buvau aprišus ją stačią - viskas nušąlo. Vėl po truputį atsiauginėjo šakas, šiek tiek žydėjo.
Jei reikia nediduko krūmo, kuris, tikėtina, kasmet turės atsiauginėti šakas, ir žydėt vieną kart (pas mane taip kasmet, nespėja ji daugiau), ir patinka AH rožių žiedo forma, tada ji tinka. Bet man reikėjo tam sklypo pakrašty augių rožių, kad kažkiek užstotų kaimynų autoparką, o pardavėjas įsiūlė savo nuožiūra (sakė mano atveju tikrai tiks)...
Dabar ten tikrai liks augti Veilchenblau, tikrai pasiteisino vienintelė iš tų 4, nuo jos dešinėn augo Moonlight (jau kitur iškelta), Laguna (dar neiškelta, nežinau ar verta ją ten palikt, nes irgi augaus krūmo nėra), Ilzė (tikrai šį pavasarį iš ten keliaus, dar neturiu ką į jos vietą sodint).

Elfe turiu, panaši situacija kaip ir su Elze...

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Laiminga » 24 Kov 2011 10:48

Sveiki,
kažkodėl niekas nerašo apie rožyno planą. Labai sveikintina, kad suplanuotos pergolės, pati labai jas mėgstu. turiu arkinius vartelius bei 9 metrų arkinį praėjimą virš dažnai vaikčiojamo takelio ir labai jais džiaugiuosi. Gaila, kad nėra nuotraukos tos vietos, kurioje planuojamas rožynas, arba bent daugiau apimančio brėžinuko. Manau labai svarbu pasirinkti ne tik rožių veisles, bet ir atidirbti planą. Tiek kiek galiu susidaryti vaizda iš pateiktos schemutės, tai man ji atrodo pagal tokius nedidelius matmenis persudėtinga ir viskam suvešėjus gali duoti netvarkingumo įspūdį. Aš rinkčiausi aiškęsnę ir vientisesnę scemą.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Aistė » 25 Kov 2011 16:14

Jūratė rašė:Klaust manęs, kodėl neįtiko Ilse Krohn Superior. Pasodinau ją 2008 rudenį (pirkau pas Elijošius), buvo tokia jau šiek tiek praauginta, peržiemojo 2008-2009 metų žiemą visai nedengta, bet labai labai gausiai paskendus sniege. Pavasarį liko žalios šakutės, kurios kažkaip dar ir žydėjo :) Čia nuotrauka, kur ji pati pirma iš dešinės, visos tos 4 rožės pasodintos tą patį rudenį (atkreipkit dėmesį, kaip atrodo Veilchenblau - jei reik vijoklinės, tai ji tikrai verta dėmesio - sveika, augi, labai gražiai žydi, lapai labai įdomus, ne visi supranta , akd čia rožė :) ) PaveikslėlisPaveikslėlis
2009-2010 metų žiemą buvau aprišus ją stačią - viskas nušąlo. Vėl po truputį atsiauginėjo šakas, šiek tiek žydėjo.
Jei reikia nediduko krūmo, kuris, tikėtina, kasmet turės atsiauginėti šakas, ir žydėt vieną kart (pas mane taip kasmet, nespėja ji daugiau), ir patinka AH rožių žiedo forma, tada ji tinka. Bet man reikėjo tam sklypo pakrašty augių rožių, kad kažkiek užstotų kaimynų autoparką, o pardavėjas įsiūlė savo nuožiūra (sakė mano atveju tikrai tiks)...
Dabar ten tikrai liks augti Veilchenblau, tikrai pasiteisino vienintelė iš tų 4, nuo jos dešinėn augo Moonlight (jau kitur iškelta), Laguna (dar neiškelta, nežinau ar verta ją ten palikt, nes irgi augaus krūmo nėra), Ilzė (tikrai šį pavasarį iš ten keliaus, dar neturiu ką į jos vietą sodint).

Elfe turiu, panaši situacija kaip ir su Elze...
Rašot, kad pas Jus Laguna nėra augi... Drįsčiau ginčytis, kad tai yra vistik pakankamai augus krūmas... Bent jau pas mane šakos gerokai virš mano ūgio (kuris yra manau vidutinis 172), gal joms tiesiog ten nepatinka |( Ta patį galėčiau ir apie Moonligth pasakyti, kad pakankamai augus, tik jis man sunkiau žiemą ištveria nei Laguna, bet šakos irgi mano ūgio +- Aišku praeitų metų žiemą nušalo berods iki apkaupimo, nes žiemojo stačios, tačiau šiemet kiek užmačiau tai vaizdelis žymiai geresni.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 09 Geg 2011 20:09

Rodau pradžią:
Prikabinti failai
Picture 002-1.jpg
Picture 002-1.jpg (64.63 KiB) Peržiūrėta 25256 karus(ų)
Picture 034-1.jpg
Picture 034-1.jpg (80.59 KiB) Peržiūrėta 25256 karus(ų)
Picture 049-1.jpg
Picture 049-1.jpg (76.27 KiB) Peržiūrėta 25256 karus(ų)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 09 Geg 2011 20:11

Ir tęsinys:
Prikabinti failai
Picture 054-1.jpg
Picture 054-1.jpg (54.89 KiB) Peržiūrėta 25256 karus(ų)
Picture 055-1.jpg
Picture 055-1.jpg (58.69 KiB) Peržiūrėta 25256 karus(ų)
Picture 056-1.jpg
Picture 056-1.jpg (52.28 KiB) Peržiūrėta 25256 karus(ų)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Geg 2011 21:27

Oho, kaip rimtai :) . Iš daržo nieko neliko :D

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė vilmis » 11 Geg 2011 10:18

Panašu, kad bus pasakų sodelis :) Kaip sako - gera pradžia pusė darbo.

masha
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Bir 2011 08:57
Miestas: Panevėžio apskritis

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė masha » 12 Rgs 2011 10:15

Gina nieko nerašo...Labai smalsu, kaip sekėsi pasodinti rožyną...?

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 16 Rgs 2011 10:02

Negalvojau , kad bus taip sunku sugalvoti ką sodinti ir su kuo derinti. Pavasarį po ilgų svarstymų dalį rožių pasodinau ir visą vasarą laužiau galvą kaip tobulai priderinti prie jau esamų tas, kurias dar gausiu ir sodinsiu rudenį. Pirmi pastebėjimai po šios vasaros:
1.Trys rožės visai ne tos kurias rinkausi ir jas kasiu lauk, pvz. vietoj šviesiai violetinės Magentos pražysta velniažin kokia geltona, o "Rose de Resch" parodo AH rožės raudonus žiedus. Tas pats su viena ragane - turėjusi žydėti baltai, pražydo vyšnios spalva. Tokie dalykai mane siutina.
2. Snapučiai ir viendienės per vieną vasarą užaugo tokio dydžio, kad jau dabar juos iškasinėju. Tokio pločio rožyne vietos ir rožėms mažoka, tik popieriuje atrodo, kad vietos bus daug.
3. Kai kurios rožės pasirodė besančios visai ne tokios spalvos kokia man pasirodė jas apžiūrinėjant internete. Chippendale buvo labiau ružava(leidau pražysti 2 žiedams), o aš pasodinau ją geltonai-oranžinaim kvadrate. Abraham Darby ir Augusta Luise dabar sodinčiau prie ružavų, o pavasarį įtupdžiau prie geltonų.
4. Prie pergolių pasodinau po dvi vijoklines rožes kartu,t.y. ten, kur visi normalūs žmonės sodina vieną rožę, aš pasodinau po dvi ir kai kur netgi skirtingas. Tarkim Bobbie James su Veichenblau kartu vienoje duobėje. Dauguma pasakys, kad tai visiška nesamonė. Gal. O gal ir ne.
Šiame rožyne sodinsiu ir derinsiu labai ir labai skirtingas rožes, atrodytų netgi visai nederančias tarpusavyje. Jau dabar auga Conrad Ferdinand Meyer, Angela, Double Delait, Biedermeyer, Eden Rose, Winchester Cathedral, Blanche de Belgique ir tt. Žinoma derinu aukščius,krūmo plotį ,formą ir spalvas.Ir tai suderinti man pasirodė sukiausia užduotis iš visų. Tai žiauriai sunku , kai nori sodinti be persodinėjimo.
Paskutinį kartą redagavo Gina 05 Gru 2011 10:46, redaguota 1 kartą(us).

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Tadas » 16 Rgs 2011 11:13

Matyt Magentos turguje pirktos :) Tik ten galima gauti tokios kokios paprašai :)
Su vijokline siulyčiau raganę sodint,nes kai rožė apšals ir leis uglius ,tai ant pergolės raganė žydės. Kad nenusivilt :) .Nebent jus labai kruopščiai dengsit,genėsit...

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė RožėDD » 16 Rgs 2011 11:22

Man patinka tokie eksperimentai (sun)
Pati įdomiausia kūrybos proceso dalis <3
Tik manau, kad nereiktų skubėti mesti šalin tas, kurių spalva skirtingu sezono metu kinta. Jei jau ir pasidarė šiais metais 'ružava', tai nereiškia, kad bus kitais tokia. Be to, visai būtų gražu tarp gelsvai-oranžinės pereinanti neryški ružava, juolab, kad ji turi gelsvos genuose :? Aišku, tai tik mano akimis.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Regina » 16 Rgs 2011 11:25

Gina, o kur Jūs pirkot rožes, kad jos taip baisiai sumaišytos? Per tuos kelis metus, kai perku rožes iš Sibirkos, tokių "pokštų" nepasitaikė. Siunčiantis iš užsienio irgi nepasitaikė.
Snapučių ir viendienių būna tiek didelių, tiek ir mažų. Tikriausiai pasirinkot labai didelių gabaritų veisles ;)
Kad rožyne derinsit labai įvairias rožes - tai nieko baisaus tame nėra. Mano akim žiūrint dera įvairiausios rožės, svarbu, kad Jums pačiai patiktų ir tos rožės neskriaustų viena kitos. Kaip tik dėl pastarosios priežasties man labai keistas pasirodė Jūsų sprendimas į vieną duobę sodinti dvi rožes |( Gal ir ne visai tinkamas palyginimas, bet juk nesodinat į vieną duobę dviejų obelų ar dviejų agrastų krūmų. Taip pasodinus, krūmas ne tik nebus didesnis, bet gali būti kaip tik atvirkščiai. Stipresnis stelbs silpnesnį sodinuką, pastarasis gali ir žūti, neištvėręs konkurencijos. Siekiant didesnio krūmo vaizdo reiktų sodint bent jau 30 cm atstumu vieną nuo kito.
Jūs pavardinot labai įvairias rožes. Gali būti tikrai sunku iš pirmo karto teisingai susodint. Turiu galvoj ne spalvą ar žiedų formą, o krūmų dydžius - kai kurios išvardintos rožės išauga į didžiulius krūmus, kitos gi - visai nedidukės. Bet nieko tokio ;) Persodinimas, naujos vietos parinkimas - visai įdomus procesas

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Virginija » 16 Rgs 2011 11:55

Mėgstu dideles rožes ir labai domiuosi vijoklinėm :) Tačiau Bobbie James pirkti nesiryžau, nes esu susidariusi įspūdį, kad ji - kone pati galingiausia rožė. Tai jau tikrai netiks net ir per atstumą su kita vijokline. Prie tokių galingų rožių raganę sodinti turbūt reikėtų irgi jau paaugusią, nes, jei tai bus sodinukas iš Virbickų, jokių šansų ji neturės.
Tokiame rožyne, kaip Jūsų, jokių daugiamečių aš nesodinčiau, nebent - apvadai, bet ir tie jau yra :) . Abraham Darby, Augusta Luisa, o ypač Chippendale kažkiek keičia spalvą, beje, kaip dauguma rožių. Nemanau, kad reikėtų tikėtis, kad visose stadijose rožių žydėjimas atitiks kažkokį tobulą įsivaizduojamą derinį :).
Šiaip jau abejoju, ar išvis įmanoma visiškai be persodinimų pasodinti, bet, ko gero, svarbiausia yra krūmų dydis ir forma, turbūt Regina jau apie tai rašė.
Kaip sakoma, "derzaite", t.y. ryžkitės, sodinkit pagal savo supratimą, nes tik iš savo klaidų visgi pasimokoma. Bet skirtingų rožių grupių derinimas itin sudėtingas.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 16 Rgs 2011 12:21

Daugaiusiai sumaišytų rožių ir raganių man "pasisekė" gauti iš Virbickų (nežinau ar čia tokią reklamą reikia rašyti). Teoriškai visi mes žinome, kad reikia rinktis rimtas firmas, praktiškai - renkamės tai, kas tuo metu po ranka ar impulso pagauti, nes rožių reikia dabar ir netgi tučtuojau :D .
Vakar pagaliau atvežė 10 t molžemio ir aš labai apsidžiaugiau, o šiandien suku galvą kaip visa tai sukišti į rožyną, nes pavasarį užpildžiau jį labai lengva žeme. Kažkaip viskas atbulai gavosi...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Regina » 16 Rgs 2011 12:28

Teks išraut rožes, iškast dalį lengvos žemės, sumest į atsilaisvinusią vietą molžemį, sumaišyt jį su likusia lengva žeme ir vėl pasodint rožes, tik jau kitaip jas sukomponavus :D Juokauju, žinoma ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rita » 16 Rgs 2011 20:12

O kodėl "juokauju",čia iš tiesų taip ir reikėtų daryti,turėti molžemio ir neparuošti rožėms geriausios žemės,nesąmonė,juo labiau,jei viskas ten netinka ir nepatinka,vėliau bus dar sunkiau,nes vistiek norėsis keisti.Ir rožių pasirinkimas pas Sibirkas didžiūlis,galima jomis daug ką pareguoti :) (dance)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rasa » 17 Rgs 2011 06:49

Gina rašė:Kažkaip viskas atbulai gavosi...
Panašu į tai ;) tačiau jau geriau nuo pradžių perdaryti taip kaip reikia, kol rožės ne perdaug suaugę. Galima jas persodinti norima tvarka, galima žiemai prikasti plikomis šaknimis, kol žemė su moliu per žiemą susigulės, ir pavasarį sodinti. Investicijos pas jus nemenkos, liūdna bus, jei įdėjus tiek lėšų ir pastangų, po kelių metų pamatysite, kad rezultatas jūsų netenkina - tada perdarinėti bus žymiai sunkiau. O molis rožėms labai labai reikalingas
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 08 Bir 2012 16:31

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Suolas jau atsirado, nors ir ne mėlynas (MB blogai su spalvom :D ) . Rožės taip pat beveik susodintos. Ir pradeda rikiuotis šalia rožyno, nes neįstengiu apriboti norų, o vietos tai tiek mažai :(

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 11 Lie 2012 19:01

Paveikslėlis Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Laiminga » 12 Lie 2012 06:19

Labai gražūs žydri debesėliai. Nemaža augalų kolekcija. Šauni gėlynų kompozicija. Augalam išbujojus bus labai gražu. Ir kad hamakas jau kabo - labai man patinka. (like)

Skelbti atsakymą

Grįžti į