Rūdys

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 25 Bir 2020 07:19

Tikrai taip, Rudenėli - kitos stebuklingai neapsikrečia. Pati tuo stebiuosi ir labai džiaugiuosi, nes jei prie kitų mano rožinių problemų prisidėtų dar ir ši, tai rožių tikrai tektų atsisakyti.
Nesuprantu ir kito dalyko - iš kur tos rūdys atsirado. Nes Maximos aš nei pirkau, nei sodinau, auga ji čia nuo senų senovės. Tik perkėliau į kitą vietą. Auga ji visiškai viena, toliau nuo visų kitų rožių. Bet tas tolumas - tai gal tik kokių 10-20 m. Nei viena iš mano sodintų rožių rūdimis nesirgo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 25 Bir 2020 14:58

Šiais metais Louis Odier sveika, bet susirgo didžiulė New Dawn. Žodžiu, rūdys mano kieme keliauja kur jos tik nori... :(

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 25 Bir 2020 15:21

Kad keliauja, tai gal ir gerai. O tai kai sėdėtų toj pačioj vietoj, nusibaigtų krūmelis :( . Mano pernai plikai nudraskytas, antrąkart žydėti jėgų net neturėjęs Abraham Darby šiemet kaip mūras( beldžiu į medį), bet pavienius taškiukus ką tik aptikau ant visai kitų krūmų, net ne ant šalia augančių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 26 Bir 2020 09:25

tai va, kad užsikrečia kaži kur augančios rožės. Pirma kažkada rūdim susirgo Souvenir Du Dr. Jamain, buvo tik pirmus metus pasodinta. Tada baisiausiai išsigandau, kad liga išplis, iš kart ją iškasiau ir sudeginau :( Bet kitąmet jau sirgo šalia augusi Alba Maxima... Paskui po kelių metų visai kitoj sklypo pusėj, už namo, susirgo Louis Odier. Kažkada apsirgo dar kitoj vietoj auganti Complicata... Šįmet jos kol kas sveikos. Bet susirgo netoliese Alba Maximos auganti New Dawn. Nu žodžiu...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 28 Bir 2020 13:46

Egidija, kaip atrodo, ar nors kiek padėjo purškimas, gal jau mažiau tų taškuotų? Ar nieko nesuveikė? Gal tie taškai keičia spalvą, gal yra pagerėjimas?
[/quote]

Sveikos merginos.Kelias dienas nežiūrėjau Pereiros,paskui radau tik vieną lapelį su taškiuku. Šiandien,jau nematau nei vieno,tik randu lapelių su pasikeitusiais taškiukais (bravo) . Dabar,galvoju,ar purkšti antrą kartą prifilaktikai,nes ant pakuotės buvo parašyta kartoti purškimą po dviejų savaičių? Gal tas Bumper purškalas padeda?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 28 Bir 2020 13:52

Pagijo

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 28 Bir 2020 15:21

Tai visai džiugu, kad pasidavė gydymui. Painformuok retkarčiais, labai įdomu kaip eisis toliau.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 28 Bir 2020 16:04

Dar įmetu nuotrauką,kaip atrodo keli lapeliai...aš teisingai manau,čia pagiję nuo rūdžių? Galvoju,gal nepurkšti profilaktiškai pakartotinai,jei matysiu,kad randasi,tada nupurkšiu.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 28 Bir 2020 20:51

Tikėtina, kad pajuodo sporos. Nors tos dėmės ir taip paskui pajuoduoja, bet dabar gal dar anksti, o jei ir naujų neatsiranda, džiugu labai. Gal profilaktiškai nebereikia, jei taip gerai susitvarkė su liga. Tereikia stebėti, kad neatsirastų iš kažkur šviežių taškelių, o tada vėl pult., jei užtiktum.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 03 Gru 2023 19:55

Senai berašiau,bet ieškau forume augalų rožių apvadams, vietoje turėtų rūtų apvadų. Bet,ne apie tai.Apie MMa Isaac Pereirų rūdis.Po "pagijimo",kaip pasirodo,nepagijo,nes du metus iš eilės Pereira vis parodydavo ant lapų rūdis ir aš du metus jas kirpau iki žemės. Tada,jau susitaikiau,kad jei dar bus rūdžių,iškasiu.Daugiau niekuo nepurškiau. Dabar nedidukės,o dar jas raganės ir hortenzija užgožė,tai susirgo ,galvoju,kad juodlige,nes nesupratau ar pradžioje buvo rūdys ir po to labai pajuodo ir nubiro,ar tikrai tik juodligė ir lapai nubiro. Lyg ant kelių kitų rožių Abraham Darby irgi mačiau rudų taškelių. Šiemet turėjau labai daug darbo kitame sode,tad rožės liko absoliučiai be priežiūros ir juodlige sirgo pusė sodo. Antroje vasaros pusėje liko be lapų praktiškai visos. Bet,dabar pukiai žinau,kurios yra atsparios šitai ligai. Tai tuščiavidūrės Apache,Altissimo,Arabia,Lions Rose,Piano. Nesirgo tos,kurių lapai stori,blizgūs.

Vartotojo avataras
bisonas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 29 Bir 2020 08:42

Re: Rūdys

Standartinė bisonas » 22 Gru 2023 16:55

Egidija rašė:
03 Gru 2023 19:55
smulkių krovinių pervežimasSenai berašiau,bet ieškau forume augalų rožių apvadams, vietoje turėtų rūtų apvadų. Bet,ne apie tai.Apie MMa Isaac Pereirų rūdis.Po "pagijimo",kaip pasirodo,nepagijo,nes du metus iš eilės Pereira vis parodydavo ant lapų rūdis ir aš du metus jas kirpau iki žemės. Tada,jau susitaikiau,kad jei dar bus rūdžių,iškasiu.Daugiau niekuo nepurškiau. Dabar nedidukės,o dar jas raganės ir hortenzija užgožė,tai susirgo ,galvoju,kad juodlige,nes nesupratau ar pradžioje buvo rūdys ir po to labai pajuodo ir nubiro,ar tikrai tik juodligė ir lapai nubiro. Lyg ant kelių kitų rožių Abraham Darby irgi mačiau rudų taškelių. Šiemet turėjau labai daug darbo kitame sode,tad rožės liko absoliučiai be priežiūros ir juodlige sirgo pusė sodo. Antroje vasaros pusėje liko be lapų praktiškai visos. Bet,dabar pukiai žinau,kurios yra atsparios šitai ligai. Tai tuščiavidūrės Apache,Altissimo,Arabia,Lions Rose,Piano. Nesirgo tos,kurių lapai stori,blizgūs.
Atrodo, kad MMa Isaac Pereira yra jautri rūdims ir juodligei. Rūdys yra grybelinė liga, kuri pažeidžia lapus ir stiebius. Juodligė yra kita grybelinė liga, kuri pažeidžia lapus ir žiedus.

Skelbti atsakymą

Grįžti į