Rūdys

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 18 Bir 2019 07:05

Aš galėsiu, Tau Aiste, įpilti 0,25 ltr :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rūdys

Standartinė Nijola » 18 Bir 2019 12:32

LoretaA rašė:
18 Bir 2019 07:05
Aš galėsiu, Tau Aiste, įpilti 0,25 ltr :)
tai aš arčiau Aistės galėsiu ir pasidalinti

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rūdys

Standartinė Aistė » 21 Bir 2019 16:46

Ačiū!!! Nijole❤️❤️❤️❤️❤️ busiu labai dėkinga. 😍😍😍😍

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 31 Rgp 2019 09:41

Kaip sekasi kautis ( ar susigyventi) su rūdimis? Man šiemet stresas, pasklido užkratas po dalį rožyno, užgriebė ir vijoklines kelias dėl kurių labiausiai pergyvenu. Ar tą ligą kažkaip suvaldot, gal išnaikinti pasisekė? Ar čia belieka tik suvaldyti save (:| ?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 02 Rgs 2019 06:59

Pas mane tik viena rožė Maxima alba kentėdavo nuo rūdžių. Kol buvo nedaug, bandžiau skabyti lapus - nepadėjo. Paskui purškiau fungicidu, kurio pavadinimas "užkrito", bet dabar vis tiek jau neparduodamas - nepadėjo. Tada nupjoviau iki žemės. Pirmais metai,s kai atželia, būna sveika, bet ir nežydi, paskui vėl suserga. Taip ir šienauju kas antrus metus.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 02 Rgs 2019 14:48

Ačiū, Regina. Apie Jūsų Alba Maxima puikiai prisimenu kaip pjovėt, ir nuotraukas prisimenu "prieš" ir "po" . Tik labai keista, kad kitos neužsikrėtė. Man tai iš kaimynės net parsirado, nes ji kvietė pažiūrėt "kažkokių rudų taškiukų", aš nebuvau pati mačiusi rūdžių, bet teoriškai žinojau, kad bjauri liga. Buvo pirkusi kelis naujus sodinukus iš kažkokios bobelės, o rauti ir deginti naujų pagailėjo. Tai dabar beveik visas rožynas serga. Su atsparių šiai ligai rožių išmtimis.
Pas mane pernai buvo pradžia, o šiemet jau daugėja, ypač gaila vijoklinių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 03 Rgs 2019 06:33

Rudenėli, mano Maxima auga viena tolokai nuo kitų rožių, gal todėl neužsikrėtė. O gal spėjau laiku nupjauti. Šiemet vėl naujai atžėlusi. Maniškė savašaknė, tai želia kaip koks karklas (xixi) Apžiūrėjau - kol kas neserga, bet kitais metais tikriausiai vėl sirgs. Tiesą sakant, neįsivaizduoju, iš kur pas ją tos rūdys :? Auga ji pas mane nuo amžių amžinųjų, ilgiau, kaip pusšimtį metų - paveldas, tik persodinau į kitą vietą :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 16 Rgs 2019 19:30

Ačiū Reginai, kad atsiliepėt.
Labai prašau pasidalinti savo patirtim kitas rožininkes ir rožininkus kaip jums sekasi kovoti ar susitaikyti su šia liga. Ar naudojot MKDS produktus, prisimenu pirkot. Ar padėjo kažkiek, gal rožės sustiprėjo ir pačios kaunasi su negalia?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 18 Rgs 2019 07:42

Rudenelis rašė:
16 Rgs 2019 19:30
Ačiū Reginai, kad atsiliepėt.
Labai prašau pasidalinti savo patirtim kitas rožininkes ir rožininkus kaip jums sekasi kovoti ar susitaikyti su šia liga. Ar naudojot MKDS produktus, prisimenu pirkot. Ar padėjo kažkiek, gal rožės sustiprėjo ir pačios kaunasi su negalia?
Nieko nedariau. Iš MKDS pirkau ir Scorą, ir tą Copfort imunitetui stiprinti, bet nieko nepurškiau. Ant Louis Odier matosi oranžiniai taškai, o Alba Maximos neapžiūrėjau iš arčiau, net nežinau, serga rūdim, ar ne, ji ir šiaip daug lapų numetė, liko lapuota tik viršūnėse (o stiebai labai aukšti). Dar yra rūdim sirgusi Complicata, bet irgi prie jos jau seniai buvau, tai nežinau situacijos. Taip, kad kovot tikrai nekovoju :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 03 Spa 2019 14:24

Man kažkaip atrodo, kad nekovojant liga turėtų plisti labai sparčiai. Aš " kovoju". Ta "kova" yra sergančių lapų skynimas ir naikinimas, dar prisotinau kaliu. Šiaip išeina nupurkšti vario preparatais tik pavasarį. Gal bandyti ir rudenį? Lapus planuoju (planuoju :D ) skinti visus. Pernai labai vėlai M I Pereiras nupurškiau 3 proc. geležies sulfatu. Buvo jau pridengtos, tai pakėliau dangas, nupurškiau ir vėl uždengiau. Tik jas.Stiebai pavasarį buvo labai negražūs, bet, kai apaugo lapais, ne taip į akis krito. Žydėjo gerai, dėmelių buvo, bet nekritiškai. Ir dabar dar su gana padoriais lapais. Blogiausiai atrodo Coral Satin ir Abraham Darby, tiesa, dar Heritage. Pjauti? Rauti, mesti? Raudosiu!

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rūdys

Standartinė nijea » 04 Spa 2019 08:14

Iš mano patirties - rūdis visiškai nužudo preparatai su tebukonazoliu, jo galima pasiprašyti pas ūkininkus.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 04 Spa 2019 09:05

Taip, apie šiuos preparatus esu daug skaičiusi, jau iš pradžių galvojau taip ir daryti. Dabar, kai panika praeina, imsiuosi priemonių, stiprinančių rožių imunitetą, kurios išgyvens, tomis džiaugsiuosi, kurios skurs- atsisveikinsiu. Juolab, kad yra rožių, kurios atsparios šiai ligai. Nenaudojau chemijos nuo kenkėjų, viskas praėjo, nebuvo taip ir baisu. Kieme dažnai žaidžia vaikutis, bėgioja šuo, katinas, auginu tarp rožių daug katžolių, tai krūmeliai net linguoja nuo bičių, visokios gyvasties. Bandysiu apsieiti be sunkiosios artilerijos, bus kaip bus. Gal kiti metai nebus tokie palankūs rūdims plisti, daug kas šiemet skundėsi. Na, ne čia :) .

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 12 Bir 2020 18:24

Labas...akys išvarvėjo skaitant...turiu šiemet ,pirmą kartą ,rūdžių ant Pereirų dviejų...bet jos visai šalia kitų...baisu,paskaičius...skabau...ieškau kuo nupurkšti...chemikalai keičiasi,nuo rūdžių nieko neturėjo parduotuvėlė...pasiūlė tik Scorą...nežinau ar nuodyti? šios rožės penkti metai pas mane,visus metus žiemai skabiau,o šiemet liko neskabytos ir rudenį nenupurkštos...manau,tai pasekmė...pati kalta...kaip pas jus padėtis?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 12 Bir 2020 18:38

ieškau preparatų skirtų pasėliams,paprašysiu saviškio,jis kaip ūkininkas,paimtų...gal ką jūs žinote iš pavadinimų? gal pasidalintume kiekius,jei padėtų nuo rūdžių?

aš randu
Baytan universal,Bayer CropScience...
Veiklioji jų medžiaga:Imazalilas (10 g l-1), fuberidazolas (9 g l-1),triadimenolas (75 g l-1),3,5-4,0 kg /tonos,nuo:Dulkančios kūlės, dryžligė, miltligė, rūdys, pašaknio ligos

kitas fungicidas yra SILTRA XPRO sudėtį įeina 2 veikliosios medžiagos, priklausančios skirtingoms
cheminėms klasėms ir patogenus naikinančios skirtingais būdais. Fungicidas pasižymi apsauginiu
poveikiu, kai naudojamas profilaktiškai, prieš pasirodant ligų požymiams, ir gydomuoju, kai
naudojamas pasirodžius pirmiesiems ligų požymiams. Į fungicido sudėtį įeina veikliosios
medžiagos: biksafenas ir protiokonazolas. Biksafenas yra visiškai nauja veiklioji medžiaga,
priklausanti pirazolkarboksamidų cheminei grupei ir pasižymimti sisteminiu veikimu. Ši veiklioji
medžiaga labai gerai apsaugo nuo daugelio ligų, ypač nuo lapų ir varpų septoriozės, rūdžių ir
kviečių dryžligės. Biksafenas papildomai pasižymi žalinamuoju poveikiu ir padeda sumažinti
augalų stresą sausros metu. Protiokonazolas priklauso triazolų cheminei grupei, yra ilgo veikimo,
sisteminis fungicidas, pasižymintis apsauginėmis ir gydomosiomis savybėmis. Jis efektyviai naikina
daugumą javų ligų sukėlėjų ir apsaugo nuo tokių ligų: lapų ir varpų septariozės, kviečių dryžligės,
tinkliškosios dryžligės, varpų fuzariozės, miltligės, rinchosporiozės

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 13 Bir 2020 09:22

Egidija, pilnai tave suprantu ir įsivaizduoju tą jausmą, kai randi ant rožių rūdis. Mane panika buvo apėmus. Paskui viskas susiguli. Nežinau, gal pats laikas griebtis chemijos, kai pamatai pirmuosius taškiukus ant pirmųjų krūmų. Aš tą laiką praleidau, tai tų taškiukų atsirado daug ir daug kur. Vasaros gale, rudeniop keli krūmai atrodė varganai. Tai Coral Satin, Heritage, Abraham Darby. Įvykdžiau savo pažadą, nors ir labai sunkiai - nukrapščiau lapus nuo beveik VISŲ rožių, smulkialapių nepriveikiau, bet jos vėlai rudenį pačios daug numetė. Kiekvieną savaitę išpūsdavau iš po krūmų lapus, kruopščiai rinkau. Lenkiau ir dengiau švarutėles ant švarutėlės žemės. Purškiau geležies sulfatu, kuris šiek tiek apdegino stiebus. Pavasarį vario sulfatas. Tiesa, dar lapuotas rožes purškiau mono kalio fosfatu.
Pavasaris ilgas, su šalnomis, tai sprogo pumpurai, tai skrudo nuo šalčio, vėl nauji sprogo. Tręšiau prasidėjus vegetacijai. Paskui purškinėjau pora kartų Copfort ir Alsupre. Nuo kenkėjų negavo nieko. Dabar viskas atrodo puikiai, išskyrus amarus, su kuriais kovoju rankiniu būdu. Padeda boružėlės, mačiau jau ir jų vaikučius - lervytes. Bet kažkaip nesitiki, kad taip lengvai praslysim su rūdim. Tiesiog jos niekur nedingo, išlys, juk neįmanoma sunaikinti sporų be chemijos. Tai va tiek kol kas iš mano asmeninės patirties.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 13 Bir 2020 13:04

Purškiau, šiandien, fungicidu Bumper...diedas turejo likutį,...ant bakelio buvo išvardytos ir rūdys.2 ml i du litrus H2O.nupurškiau tik tas dvi Pereiras ir vieną taškutį radau ant šalia augančios Eden Rose.Kitoje pusėje Abraham Darby dar be taškelių.Bet kaip sparčiai plinta.Atsirado per dieną.Nuskabiau pusę kibiro lapų,kitą dieną vakare vėl pusę kibiro.Atrodo visus iki vieno nuskyniau.Vakar,Nupurškiau Scoru ir Previcuru ,abu kartu sumaišius, visas rožes.Ryte,šiandien, vėl smulkūs taškeliai,porą saujų nuskabiau ir nupurškiau Bumper.Dabar meldžiuosi,nes nežinau kaip pasielgti.Ar kirpti iki žemės dabar,ar po žydėjimo,ar ieškoti kito nuodo?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 13 Bir 2020 13:10

Dar klausimas,radau kalio trąšų,ar palaistyti dabar tas sergančias rūdimis?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 13 Bir 2020 19:47

Seku Pereiras...kas kelias valandas lėkiau žiūrėti kas darosi po nupurškimo Bumper fungicidu...tris kartus po sauja nuskyniau lapu su taskuciais...vakare,jau tik kelis radau,ir taskucio apskritimo pakrašteliai šviesesni,pageltę...gal fungicido poveikis?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 14 Bir 2020 09:48

Egidija, nepanikuok. Nupurkšta, lapai su dėmėm nurinkti arba renkami. Apie praparatą nieko nežinau, bet gal esi susipažinusi, išnagrinėjusi veiklias medžiagas, gal tiks. Nuolatinis purškinėjimas bele kuo manau tik pakenks. Pjauti rožę manau irgi ne laikas.
Aš minėjau, kad bandau teisingą agrotechniką, t.y.nepertręšti, neperdozuoti azoto, stiprinti pačių rožių atsparumą. Tokią teisingą, kaip išeina, kaip supratau. Gal ji ir visai neteisinga, bet bandau. Ir toliau bijau kiekvienos dėmelės ant lapų, vis vaidenasi oranžinė.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 14 Bir 2020 18:19

Šiandien vakare,nuskyniau dar saują su oranžiniais taškyčiais,įtariu,naujais...bet,tik ant vienos,kitoje naujų židinių nepastebejau apart kelių lapelių...laukiam toliau...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 15 Bir 2020 17:03

Vel nuskabyta sauja lapeliu su naujais taskuciais...kovoju toliau...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 16 Bir 2020 19:51

Skinu i diena po sauja

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 22 Bir 2020 10:40

Skabau kasdien po saujele naujai atsirandanciu lapeliu su taskuciais

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 22 Bir 2020 15:31

Kai prieš kelis metus mano Maximą užpuolė rūdys, mane ištiko lengvas šokas. Iš pradžių skabiau taškuotus lapus, paskui kažkuo purškiau (atrodo Efektorium) krūmą ir žemę aplink jį. Paskui nupjoviau visą iki žemės. Atžėlė gražus ir sveikas. Paskui ir vėl apsitaškavo. Vėl nupjoviau, paskui ir vėl. Šiemet dar netikrinau. Jei rasiu rūdžių - vėl viską nupjausiu. Galėtų stirnos nuėsti, tai nereikėtų pjauti. Bet ėda sveikas rožes. Darau išvadą, kad kovoti beviltiška.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 23 Bir 2020 10:08

Regina, viena rožė serga nuolat, o kitos kitos neapsikrečia (aišku, jei ne, tai labai džiugu)? Juk tos sporos lekia pavėjui. Mane kaimynė prieš kelis metus kvietė pažiūrėt "kažkokių" rudų taškiukų ant savo rožių, jų buvo daug ant naujai pirktos rožės, buvo apkrėtusi jau ir šalia augančias. Neilgai laukus radau ir pas save, ir pas kitą kaimynę. Atstumas - namas, daržas, kelias, tujų gyvatvorė, atrodo ir nearti, bet tiesiog pavėjui atskrido. Bent jau man taip pasirodė, nes prasidėjo liga nuo pačių pirmųjų, augančių prie sklypo ribos, aišku, paskui patvėrė, M.I.Pereiros, o paskui ir dar.
Egidija, kaip atrodo, ar nors kiek padėjo purškimas, gal jau mažiau tų taškuotų? Ar nieko nesuveikė? Gal tie taškai keičia spalvą, gal yra pagerėjimas?

Skelbti atsakymą

Grįžti į