Artūro. Pradžia...

Moderatorius: Jūratė

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė pakalnute » 25 Rgp 2018 20:24

Artūrai, ar šį rudenį planuojate dar ką nors sodinti? Ar turite sąrašiuką? Man patiko sodinukai iš tūtelių, nes visi prigijo. Bet dabar jau turbūt vėloka, tai gal sodinsiu kelias plikom šaknim. Bet tik keletą. kokias penkias maksimum.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 25 Rgp 2018 21:19

pakalnute rašė:Artūrai, ar šį rudenį planuojate dar ką nors sodinti?
Pakalnute, planuoju :) bet šį kartą mažiau... laukiu naujo Sibirkos katalogo, užsakysiu kažką matyt iš jų. Pirkčiau ir iš Floribundos, bet asortimentas pas juos išliko beveik toks pats, kaip ir pavasarį. Nenoriu reklamuoti, bet lenkų sodinukai buvo tikrai geros kokybės. Bijojau, kad bus neatitikimų tarp veislių, bet visos, užsakytos pavasarį, atitiko 100%. Gal iš jų kažką dar paimsiu kitamet. O šiemet norisi dar paimti ką nors iš senovinių, rugosų ar spinosissima hibridų ;)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė pakalnute » 26 Rgp 2018 08:57

Šaunu, kad dar norite nemažai pasisodint. Mano rožynas mieste, tai rugosų atsisakiau. Turiu tik Ritausmą. Labai patinka man ji. Dairausi aukštesnių, ryškiais, dideliais žiedais krūminių. Gerokai virš metro kad būtų.šiuo metu tokių norisi pasisodint.
Floribundos katalogas tikrai visai toks pat, kas mane gerokai nustebino. Munstead Wood mano vos gyvos, matyt nebeperžiemos sekančios žiemos. Gal truputį reikėjo atsakingiau dirvą joms paruošt.Neužsivedė normaliai jų šaknys. Floribundos sodinukai buvo. Bet veislės jų tikrai atitinka, kai tuo tarpu iš latvių Dailasrozes du iš dešimt neatitiko .
Sėkmingos naujų rožių medžioklės :) .

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 28 Spa 2018 09:46

Pasipildžiau rudeninę kolekciją. Šiek tiek reikia pailsėt nuo D.Austino ir kitų modernių didžiažiedžių :)
Šį kartą prioritetai atiteko labiau šalčiui atsparioms ir smulkiažiedėms.

-Ritausma
-Hansaland
-F.J.Grootendorst
-John Davis
-Alibaba
-Marjorie Fair ®
-Heavenly Pink
-Bouquet Parfait
-Golden Border
-Hommage a Barbara
-Chateau de Cheverny

Kitos gi rožės jau nupurkšos geležies sulfatu, prilenktos ir laukia kol bus uždengtos. Tikiuosi kiškiai nespės pasidarbuot... Lapus šį rudenį nusprendžiau palikt, iškirpau tik labiausiai ligotus. Pažiūrėsiu, gal nepažeisti stiebai pavasarį bus šį kartą labiau atsparesni infekciniam nudegimui.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė LoretaA » 29 Spa 2018 06:14

Oho koks greitas - kaip smagu, kad jau žiemai pasiruošėte (sun) .
Bouquet Parfait - nėra atspari šalčiui, netgi labai neatspari.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Esmiralda » 29 Spa 2018 09:11

Oho, jau prilenktos rožės :O
Aš dar skinu puokštes, kai kurių įsibėgėja trečioji žydėjimo banga. Po šios dienos sniego gal jau ir nebebus gražūs žiedai.
O naujas rožes sodinti ir smalsiai laukti jų žiedų labai smagu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė LoretaA » 29 Spa 2018 09:54

Aš, taip pat, dar tik pradedu galvoju apie pasiruošimą dengimui (xixi) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Gema » 29 Spa 2018 12:21

Aš irgi dar neskubu :)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 29 Spa 2018 19:07

Na, aš matyt kiekvienais metais skubu su dengimu :| Vis atrodo, kad šalčiai turėtų užklupti jau lapkritį... Bet pažiūrėjus dabartines prognozes, tikrai turime dar vos ne mėnesį visiems darbams :)
LoretaA rašė:Bouquet Parfait - nėra atspari šalčiui, netgi labai neatspari.
Šią rožę priskyriau prie smulkiažiedžių :) tiek iš nuotraukų, tiek gyvai matant Rundalėje, ji man atrodo įspūdingai. Pasodinau šalia Heavenly Pink. Tikiuosi atrodys gerai :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Virginija » 29 Spa 2018 22:03

Bouquet Parfait - nuostabi rožė, Heavenly Pink taip pat, jos kiek panašios, skiriasi krūmo forma ir spalva, gal nesodinčiau šalia. Pas mane geriau žiemoja Bouquet Parfait, beje,ji lengvai dauginasi.
Red Balerina (Marjorie Fair) pas mane žiemoja blogai, pasidauginau, bet nė viena neišaugo į didesnį krūmą. Ali Baba - išskirtinė rožė, tikrai žydinti visą vasarą . Rimtos žiemos šiemet kaip ir nežada, turėsit daug gražių naujų žiedų gal net kitą vasarą <3 .

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Rudenelis » 30 Spa 2018 12:40

Artūrai, sakai, kad nupurškei geležies sulfatu. O kokia koncentracija? Jei tinkama, tada turėtų lapai pajuoduoti ir nukristi. Taip pat pajuoduoja ir visos žaizdelės. Šiaip geležį daugiausia naudoja sodininkai, o rožininkai vis ginčijasi, vieniems patinka, kiti peikia.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 30 Spa 2018 13:05

Rudenelis rašė:Artūrai, sakai, kad nupurškei geležies sulfatu. O kokia koncentracija? Jei tinkama, tada turėtų lapai pajuoduoti ir nukristi. Taip pat pajuoduoja ir visos žaizdelės. Šiaip geležį daugiausia naudoja sodininkai, o rožininkai vis ginčijasi, vieniems patinka, kiti peikia.
Kiekvieną rudenį purškiu geležies sulfatu, o pavasarį- bordo mišiniu. Tokias rekomendacijas išskaičiau iš rusų forumų. Bet irgi esu girdėjęs, kad varis kaupiasi dirvožemyje ir tas nėra gerai. Kas liečia ligas, tai tikrai jų sumažėjo. Vasarą beveik nieko nepurškiau, rožės nesirgo, bet prie to matyt prisidėjo ir karšti,sausi orai. Rugsėjo mėnesį prasidėjo pirmi rožių demėtumo požymiai, bet tiktai pas rožes, kurias sodinau pavasarį. Rožės, kurios auga jau kelis metus, buvo beveik sveikos, tad darau prielaidą, kad tie purškimai visgi efektyvūs.
O po rudeninio purškimo lapai tikrai pajuodę, bet kol kas laikosi ant stiebų. Purškiau 3% tirpalu :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Rudenelis » 31 Spa 2018 09:23

Ar nenudegina stiebų tie 3 procentai? Labai reikia man šiemet nupurkšti keletą probleminių krūmų, bet bijau kažkaip. Vienais metais purškiau geležim, bet iš tos baimės koncentraciją 10 kartų mažesnę paskaičiavau (xixi) , todėl jokio efekto nemačiau, bet keli lapai vistiek nujuodo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Rūta » 02 Lap 2018 09:11

Artūras rašė:Pažiūrėsiu, gal nepažeisti stiebai pavasarį bus šį kartą labiau atsparesni infekciniam nudegimui.
Artūrai, o kaip juos pažeidžiate? Ar nudreskiate lapus? Geriau kirpti prie pagrindo (gerom žirklėm ar sekatorium, kas patogiau) arba nubraukti lapus paliekant kotelį. Čia nuo rožės priklauso, kas kuriai labiau patinka, tiksliau, kuri kam lengviau pasiduoda. Žaizdos yra blogai.
Klausiu daugiau teoriškai, nes jūsų rožės jau prilenktos.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 04 Lap 2018 11:18

Rudenelis rašė:Ar nenudegina stiebų tie 3 procentai?
Na, aš aišku ne ekspertas, bet, manau, kadangi tai visur rekomenduojamos normos, tai vargu ar gali sudeginti
Rūta rašė:
Artūras rašė:Pažiūrėsiu, gal nepažeisti stiebai pavasarį bus šį kartą labiau atsparesni infekciniam nudegimui.
Artūrai, o kaip juos pažeidžiate?
Klausiu daugiau teoriškai, nes jūsų rožės jau prilenktos.
Pernai, galima sakyti, pirmą kartą dengiau normaliai rožes, tai lapus tiesiog nuskabiau.. Ko pasekoje, pavasarį turėjau nemažai pažeitų stiebų. Dabar jau žinau, kad reikia kirpti :) Bet šį pavasarį apskritai palikau beveik visas su lapais. Žiūrėsim kaip bus kitamet... :)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 30 Bir 2019 20:02

Sveiki,
atnaujinsiu temą ir aš :)
Nors ir pavėluotai, bet trumpai apie šiuos metus- rožės peržiemojo sėkmingai, bet pavasario šalnų neatlaikė labai daug krūmų.. Nušalę pumpurai ir akli ūgliai.. Apie 50% potencialių žiedų buvo iškarpyti. Na, bet viskas greitai ataugo ir vasarą vėl džiugina savo spalvom :) Deja, bet per patį žydėjimą, kai Lietuvoj buvo karšti orai, teko 2 savaitėm išvažiuoti, tad nuotraukom pasigirti labai negaliu, o ir pats grįžęs radau jau sausus, nužydėjusius ir nefotogeniškus augalus. Padėtis jau ištaisyta, tad greitu metu tikiuosi sulaukti daugiau naujų žiedų :)

Pasidalinsiu ką spėjau įamžinti. Labai nustebino Flammentanz ir Rosarium Uetersen- žydėjo kai išvažiavau, žydėjo ir kai grįžau :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Na , ir kelios dar įamžintos nuotraukos Bajazzo, Barock, Schwarze Madonna (?), Westerland, Wollerton Old Hall, Emilien Guillot

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Ir, žinoma, naujokės - Marjorie Fair, GP Brownie, The Lark Ascending, Hommage a Barbara

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Ir parvežta šiandienos puokštė :D
Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Virginija » 01 Lie 2019 09:50

Gražus žydėjimas <3 <3 <3 .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė LoretaA » 02 Lie 2019 13:17

Artūrai, jau ne pradžia :) . Jeigu buvo negaila toookią puokštę suskinti - vadinasi žiedų į valias (flower) (flower) (flower).
Gražūs žiedai, o ir krūmai jau gerokai paaugę. Dėl Flammentanz - nėra ko stebėtis, jeigu taip saulė nekepintų, ji daugiau nei mėnesį žydi ir žiedai praktiškai išlieka nepakitę. Labai daug naujoviškų veislių auginate :) Smagu (sun)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Gema » 03 Lie 2019 15:04

Aš taip pat norėjau parašyti, kad į pradžią nelabai pnašu :)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 04 Lie 2019 16:32

Ačiū ačiū :) realiai šis sezonas bus tik trečias, tai dar iki brandaus vaizdo labai toli. Dauguma rožių pasodinta tik pernai ir užpernai, tai man vis dar pradžia :) O naujokių turiu tikrai nemažai. Pavasarį kolekcija perkopė jau 100, tai pasistengsiu per šią vasarą įamžinti daugelį iš jų ir pasidalinti su jumis :)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 14 Lie 2019 18:50

Va dėl ko man patinka rožės sode- visada bus žydinčių krūmų. Vieni nužydi, kiti vėl skleidžiasi. Visą vasarą galima stebėti nuostabius žiedus.

Angela, Clair Matin, Schöne Koblenzerin, Compassion, Queen Elizabeth, Rose de Tolbiac, The Fairy ir labai šiais metais nustebinęs Westerland. Net nesitikėjau, kad jis gali išauginti tokią didelę žiedų kepurę ant vieno stiebo...


Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Naujokės Cinco de Mayo, Julie Andrieu, Night Owl, Rambling Rosie. Pastaroji teikia daug vilčių. Žiedai laikosi jau 3 savaitę, tad jei bus iš tikro vijoklinė- bus tobula :)
Na, o šalia jos šiandien užfiksuotas jaunasis būsimas priešas, kuris jau nebijo nei aplinkinių šunų lojimo, nei šalia gyvenančių žmonių..

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Regina » 15 Lie 2019 08:35

Artūrai, labai gražios, klestinčios rožės <3 <3 <3
O dėl būsimo priešo - tai linkiu, kad jam tos gražiosios rožės nepatiktų :) Ir galiu paguosti, kad jis yra geriau, negu stirnos, elniai, pelėnai ar vandeninės žiurkės ;) (hit)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Gema » 15 Lie 2019 18:55

Mano rožyne irgi kiškių šeimynėlė dūksta!!! :D

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Artūras » 28 Lie 2019 18:48

Kol dauguma rožių po pirmos žydėjimo bangos ilsisi ir ruošiasi antrai, parodysiu kai kurias naujokes, kurios vis išspaudžia po kokį žiedelį :)

Eisvogel, Fruhlingsduft, Polka, Heavenly Pink

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pastaruoju metu, kažkaip pradėjo patikti Delbard rožės. Matyt, reikia šiek tiek pailsėti nuo Austino :) Kvapu ir spalvom nenusileidžia nė kiek, bet skirtingai nuo angliškų, žiedai žiūri į viršų :)

Chateau de Cheverny, Domaine de Chantilly, Henri Delbard

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na, ir nedidelė mišrainė su Roald Dahl, Jubile du Prince de Monaco, Eisvogel ir Cinco de Mayo

Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Artūro. Pradžia...

Standartinė Rudenelis » 02 Rgp 2019 07:28

Artūrai, kokios gražios, jaunutės tavo rožės (flower) (flower) (flower) . Kaip smagu atradinėti naujokių žydėjimą savo kieme. Kai jas renkamės, matom kitų arba nuotraukose, o kai pražysta sava, netveri džiaugsmu. Pats gražumas atsiskleidžia dažniausiai trečiuose metuose, o tada jau priklauso nuo daug ko, ypač nuo mūsų pastangų. Kiekvieną rudenį dengdama vis pažadu sau, kad nepirksiu daugiau rožių, bet prieš tai jau būna keletas pasodinta...Ir tos naujosios kitais metais domina arba džiugina labiausiai.
O kaip Brownie? Nenusivylei spalva? Ir aš turiu, ji mano pirmametė. Pirmieji žiedai (aš neskinu) labai patiko, tikrai ruduoliai su dryželiais, o dabar labai nelabai :( . Tikriausiai ji bus graži saulėtu ir šiltu metu, o vėsa jai duoda ryškaus raudonumo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į