Pavasaris 2019

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 12 Kov 2019 13:44

Sekmadienį buvau kaime susirankioti dangų. Vėjas viską nudraskė, išnešiojo po laukus, sumetė į balas. Dalį rožių atidengiau. Tokio tragiško vaizdo per beveik penkiolika metų dar neteko matyti. Silpnesnių nervų ar tik pradedančius rožininkauti gali ištikti širdies smūgis. Pelės skuteliais paleido ir dangas, ir rožes. Iš dangų po krūmais susisuko lizdus, o rožėmis maitinosi. Toks įspūdis, kad pelės pas mane susirinko žiemoti iš visos apylinkės ir buvo jų tūkstančiai. Prabangiai žiemojo - virš galvos geras stogas nuo vėjo, sniego, šalčio, čia pat ir puikus maistas, kurio net ieškoti nereikia. Vienoms rožėms per visą šakų ilgį nugraužta žievė, kitos šakos susmulkintos gabaliukais. Porą rožių ištraukiau be šaknų, tikriausiai tokių bus ir daugiau. Kyla mintis, kad tie grūdeliai buvo ne nuodai, o masalas...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 12 Kov 2019 13:48

:O :O :O

Regina, labai užjaučiu!!! Ir ką dabar daryti? Keisti dengimo būdą kitais metais? Tai šiltų žiemų ir gero dengimo padarinys.

Be to, grūdeliai nėra pats geriausias nuodas pelėms - susineša aruodą, geriau tie mėlyni saldainiai 'arbatos pakeliuose', prie lentutės vinuku prikabinti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 12 Kov 2019 14:18

Ačiū, Gema, už užuojautą!
Ką daryti? O ką gi čia bepadarysi - yra kaip yra :( Iki žemės nupjautos senovinės šiemet ir vėl nežydės. Modernios ataugs, jei liko šaknys, ir žydės, jei miško draugai nesuės. Faktas, kad suės - vieną jau mačiau, buvo visai arti ir kanopų pėdsakų visur pilna. Jau rudenį buvo kilusi mintis viską išrauti ir baigt šitą Sizifo darbą. Bet gi taip norisi tų žiedų!
Beje, Gema, o kaip tu ketini gyvendama Anglijoj apsaugot savo rožes nuo stirnų, elnių ir visų kitų išalkusiųjų?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 12 Kov 2019 16:11

Regina rašė:
12 Kov 2019 14:18
Ačiū, Gema, už užuojautą!
Ką daryti? O ką gi čia bepadarysi - yra kaip yra :( Iki žemės nupjautos senovinės šiemet ir vėl nežydės. Modernios ataugs, jei liko šaknys, ir žydės, jei miško draugai nesuės. Faktas, kad suės - vieną jau mačiau, buvo visai arti ir kanopų pėdsakų visur pilna. Jau rudenį buvo kilusi mintis viską išrauti ir baigt šitą Sizifo darbą. Bet gi taip norisi tų žiedų!
Beje, Gema, o kaip tu ketini gyvendama Anglijoj apsaugot savo rožes nuo stirnų, elnių ir visų kitų išalkusiųjų?
Taigi dabar viskas uždengta! Lelijėlė nuvažiavo patikrinti - nė vienas dangalas nenuneštas, taip stipriai prispaudžiau - talkininkams bus darbo nuimti!!! Dabar kaip tie skeltanagiai elgsis nežinau, iki šiol to nebūdavo. Birželį būsiu pati, pabaidysiu ;)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 13 Kov 2019 06:54

Labai gaila, Regina, ir Tavęs, ir Tavo rožių ;( ;( ;(
Deja, tuos geruosius mėlynus pastos pakučius ES uždraudė prekiauti dėl kažkokios veikliosios medžiagos ( matyt kenksmingos pelėms (xixi) )
Tad rudenį teko pirkti ką pavyko gauti. Žinau tą kraupų susmulkintų rožių vaizdelį, yra ir pas mane taip buvę, kai pirmą žiemą patingėjau vaišių po dangom pridėti.
Pelės suryja ne tik rožes, bet ir narcizus, tulpes, lelijas (devil) Mes tik vieną vasarą pernai neatvežėm savo katės į sodybą ir graužikai okupavo ir gėlynus, ir daržą. Bet jau pradėjo slampinėti keli katinai aplink, teks juos prisijaukinti.

Pas mane dalį dangų irgi nuplėšė vėjas, bet niekur jos nepabėgo. Visos sulankstytos laukia naujo sezono. O rožės liko po eglišakiais, bijojau visai apnuoginti saulei, sniegui, šalčiui.
Rožės kol kas atrodo labai gražiai, tik kai kur kurmių surausti didžiuliai pylimai, tai rožės matyt kabo :( Nekantrauju kada galėsiu jau tas žemes pakrapštyti, apspaudyti, sulyginti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Rudenelis » 13 Kov 2019 09:07

Belieka apgailestauti, kad tiek žalos pridarė tos nenaudėlės pelės. Mes iš klaidų mokomės, bet pasimokyti sunku. Mano raganes pernai susmulkino, iš žemės atauginėjo. Šiemet buvau "gudri", ramiai laukiau pavasario nuodų padėjusi, katinui landelę palikusi. Deja, nuodų nelikę (tų grūdų), indeliai išmėtyti, o katinas tai namie išmiegojo. Viena paguoda, kad kartu miegojusi (ne su katinu ) rožė šiemet sveika. Tikriausiai nuodai vis tik pilvelius susuko, kad ir pavėluotai.
Ant katino nepykstu, nes rudenį jis atsakingai dirbo vis parodydamas ką pagavo. Jei visa jo išgaudyta populiacija būtų likusi, baisu ir pagalvot. O žiemą tai kur jau čia bemedžiosi, šalta, sniegas :D .
Aš dar tik viršutinius dangalus nuėmiau, bet dar ne visus. Tulpės, narcizai lenda, glosto širdį. Daug daugiamečių nupjoviau ir suguldžiau ant lendančių naujų ūgliukų, pabijojau šalčio su vėju.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 13 Kov 2019 09:45

Baisu net skaityti... ;( ;( ;(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 13 Kov 2019 13:43

Manau, kad ir lelijų bus smarkiai pamažėję. Labai mėgsta tulpes, bet gal jas krepšeliai šiek tiek apsaugos. Suėda krokus ir kai kurių daugiamečių šaknis. O narcizų neliečia.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 13 Kov 2019 15:52

Regina rašė:
13 Kov 2019 13:43
Manau, kad ir lelijų bus smarkiai pamažėję. Labai mėgsta tulpes, bet gal jas krepšeliai šiek tiek apsaugos. Suėda krokus ir kai kurių daugiamečių šaknis. O narcizų neliečia.
Literatūroje taip ir rašo, kad narcizų svogūnėlių pelės neliečia, stirnos ar kiškiai lapelių ūglių nemėgsta, nebent šaltukas pakanda.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 17 Kov 2019 16:39

Taip atrodo rožės atidengus....

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

...o taip - po genėjimo

PaveikslėlisPaveikslėlis

Laimė, kad kažkiek liko nepaliestų. Tos po žiemos atrodo puikiai.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasaris 2019

Standartinė pakalnute » 17 Kov 2019 17:19

Pasakyti, kad gaila buvusių tokių vešlių krūmų, reiškia nieko nepasakyti. Bet nenusiminkit, po poros metų vėl ataugs Jums šepečiai šakų. Šaknynas gi geras. Aš irgi jau atidenginėju ir po truputį geniu. Oras žada stabiliai būti panašus, tai nebelaukiu. Genėt dar nelabai skubu, laukiu sausesnių dienų. Kur anksčiau atidengtos man atrodo linksmesnės rožytės, tai nutariau nebeldelst.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 18 Kov 2019 13:45

Regina rašė:
17 Kov 2019 16:39
Taip atrodo rožės atidengus....

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

...o taip - po genėjimo

PaveikslėlisPaveikslėlis

Laimė, kad kažkiek liko nepaliestų. Tos po žiemos atrodo puikiai.
:O :O :O |( |( |( (hit) (hit) (hit)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Rudenelis » 19 Kov 2019 09:11

Regina, tikiuosi rankos nenusvirs po tokių eibių. Juo labiau, kad ne visi krūmai taip atrodo.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 19 Kov 2019 20:29

Labai gaila, Regina ;(
Pas mane irgi yra pelių apgadintų krūmelių. O mano meilei Belle Amour kažkas suvalgė šaknis - atrišau ir nugriuvo. Kasiau - nieko nėra po žeme (mad)
Belieka dar daugiau sodinti, kad ir mums kažkas liktų pasidžiaugimui (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2019 06:38

Košmaras ;( ;( ;( Nežinau - jau turbūt pasiduočiau ...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 20 Kov 2019 07:25

Loreta, o Tu per atostogas turbūt jau gerai pasistūmėjai į priekį savo sodo pavasario darbuose?
Vis dar laukiu Tavo pastabų dėl genėjimo :$

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2019 07:55

Labai įdomus oras per atostogas buvo - pirmą kartą per visą rožių auginimo istoriją. Pradžioje viską užsnigo po to lijo po kelis kartus per dieną. Tai tik skudurus nuėmiau ir sulanksčiau. Nugenėjau viso labo 35 rožes. Tiesa, pavyko nupurkšti medelius ir net visas rožes - to nėra buvę daugybę metų :) .
Apie genėjimą labai mįslingai parašiau, o iš tiesų viskas labai elementaru - nebandykime vijoklinių rožių paversti krūmais - joms tas nepatinka ir jos paprasčiausiai vėl auginasi botagus, o nutrumpintos šakos arba visai nežydi arba žydi labai menkai. Man tas ypač pasimatė genint Gypsy Boy. Aš jį du metus prievartavau bandydama paversti stačiu dideliu krūmu :D . Yra ir kitų rožių, bet kiek pamenu, Jūs jų neauginat.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 20 Kov 2019 07:56

LoretaA rašė:
20 Kov 2019 06:38
Košmaras ;( ;( ;( Nežinau - jau turbūt pasiduočiau ...
Tikrai košmaras. Nors aš jau seniai nustojau smarkiai nervintis, bet vis tiek labai liūdna, pikta, gaila savo darbo - taip gerai buvau šįkart uždengus. Jau rudenį dengiant ir žiūrint į kanopinių suėstus krūmus buvo kilus mintis viską išrauti. Dabar irgi tokių minčių kyla. Nepaisant to, dar užsisakiau naujų rožių (stupid) (stupid) (stupid) Bet tai buvo žiemą, kai blaivus sodininko protas snaudžia (xixi)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Artūras » 20 Kov 2019 08:41

Tikrai vaizdai nedžiuginantys... Mano "problemos" su keliom dėmėm ant stiebų atrodo tiesiog juokingos..
Bet viskas manau tik i gerą- užsakysit naujų rožių, apkarpysit senas ir vasarą vėl krūmai džiugins naujais žiedais :) pasiduoti tikrai neverta :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2019 10:08

Šiuo atveju negaliu sutikti su Jumis, Artūrai. Pas Reginą nepaprastai graži gamta, bet sąlygos rožių auginimo, kaip beje ir sodo medžių, ypač nepalankios. Jau eilę metų per sodą skersai išilgai kursuoja elniai, stirnos, zuikiai ir visi be išimties smaguriauja Reginos puoselėjamais augalais. Tai dažniausiai vyksta vasarą. O dabar dar ir pelės prisidėjo, kurios puotauja žiemą. Kiek atsimenu, priedo, kiekvienais metais vandens žiurkės nuėsdavo kelių rožių krūmų šaknis. Žodžiu, man net nematant dažną savaitgalį vis naujų eibių, deja, optimizmo nelabai matau iš kur semtis :( .
Nors, kitą vertus, spjaučiau aš į rožes ir daryčiau olandišką bangą :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Virginija » 20 Kov 2019 11:05

O man nesuprantama :) - pas Reginą graži gamta - " lietuviškos bangos", tai kam jas paversti olandiškom |( :) .
O rožės - " tai ne šiaip gėlės, o rožės" :) .
Manau, kad Regina nepasiduos, juk nebuvo taip visą laiką, atsimenam, kokie buvo pas ją nuostabūs žydinčių, tiesiog klestinčių rožių vaizdai (flower) .
Netgi ir šiemet modernios rožės ataugs ir žydės, buvo ir pas mane vieną lysvę visiškai sugraužę.
Aišku, labai apmaudu, bet pelės juk kasmet tikrai nebus (tie rausvi grūdai tai tikrai joms tik maistas), gal reikėtų jau anksti rudenį jomis pasirūpint, o ir dėl kanopinių gal ką galima sugalvoti ( mes vištas nuo lapių gelbėjom kiaurą dieną įjungę radiją :D) , gal anksti dengti reikia.
O kai rožių tokia daugybė, manau, vistiek bus kuo pasidžiaugti :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 20 Kov 2019 11:10

Regina, jeigu kada nors ateityje užlietų optimizmo banga ir užeitų ūpas iš naujo suplanuoti rožyną, galima būtų kurti uždarą rožyną: jį apsaugoti gyvatvore, joje paslėpus tinklą (taip yra aptvertos kai kurios ganyklos Anglijoje, tinklas, žinoma, įauga). Bet tai apsaugotų tik nuo stirnų ir kiškių, nuo pelių reikia ieškoti kiti sprendimo. Lelijėlė sakė, kad net po eglišakėm pelės įsikūrė, nors visur rašoma, kad eglišakių pelės nemėgsta ir ten neina!!!

Gal apsaugai nuo pelių reikėtų pirkti smulkų tinklelį (turėtų tokių būti!), juo apvynioti surištą krūmą (užlenkti viršų, apačią kaip nors sandariai apvynioti) ir taip įvyniotą nulenkti? |( |( |(

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 20 Kov 2019 11:14

Virginija rašė:
20 Kov 2019 11:05
O man nesuprantama :) - pas Reginą graži gamta - " lietuviškos bangos", tai kam jas paversti olandiškom |( :) .
Virginija, žmogui juk visais laikais niežtėjo nagai suvaldyti gamtą, perkurti ją savaip, bandyti 'atkurti' laukinę gamtą, susikurti savąjį Rojaus sodą žemėje - dar nė viena epocha nepajėgė atsispirti fantazijos polėkiui. Olandiška banga - vienas iš tokių bandymų :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2019 11:37

"Olandiška banga" parašiau šiaip sau, kaip bendrinį pavadinimą. Galima kurti lietuvišką bangą - principai panašūs, augalai gal kiek skirtingi - kas auga Olandijoje, nebūtinai auga Lietuvoje :) .

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Rudenelis » 20 Kov 2019 12:07

Gal ir su daugiamečiais, žolėmis, na tais bangų augalais, tikriausiai bėdų būtų. Kanopiniai vasarą brydes pasidarytų, gal ir pagal savo skonį rastų :? .

Skelbti atsakymą

Grįžti į