Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 08 Geg 2018 11:01

Tik šiandien pamačiau, kad manosios keturios Pipit vešliais lapais ir jau pumpurus sukrovė. Sodinta užpernai skurdžioj samanotoj pievoj prie eglių, šiaurinėj pusėj.

Rūtan jeigu žolėje, svogūniniai netręšiami, nes patręši ir žolę, kuri juos nustelbs. O agrotechniką smulkiai aprašiau prieš pirmąjį pirkimą, šitoj temoj. Mintinai nežinau.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 08 Geg 2018 12:06

Mano Thalia pievelė - puiki :$ kadangi vyras norėjo iš narcizų padaryti piešinį, tai šiemet jis dar ryškesnis nei pernai. Visi sąžiningai žydi (sun) Rudenį dar pirksiu Thalia ;)
Beje, prisiruošiu ir padarysiu pernykščių svogūninių reviziją, nes kelios tulpės mačiau nelabai panašios į pavaizduotas, kažkuris tiekėjas labai jau pagražino savo gėlytes nuotraukose.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 08 Geg 2018 14:55

Beje, Bulbi.nl pernai ir vėl sumaišė narcizus - pirkau papildomai Ice Folies pievai, tai yra ir truputį kitokių, bet šįkart tai vietai toks pamaišymas tinka, todėl nepykstu, tik perspėju kitus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 10 Geg 2018 16:08

Tik pasiskundžiau Hawera ir šiandien tik žiū - kad pridygę daigelių! Sodinau pernai ir užpernai. Kol kas, regis, lenda pernai sodintos. Pernykštes gal vis tiktai tikrai per anksti nupjoviau, jų vietoj kol kas nelabai kas matosi, bet reikia laukti.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 17 Geg 2018 06:01

Loreta, noriu paklausti kaip laikosi Tavo užpernai sodinti gražieji česnakai Giganteum, pirkti iš Bulbi? Maniškiai pavasarį išlindo, po to gal po kokios šalnelės apgelto, stovėjo stovėjo susitraukę ir jau baigia atgal į žemę sulysti. Praeitą rudenį dar pirkau iš Fluwel, tai jie gražiai žaliuoja, iš lėto po žiedą kelia. Tikiuosi bus tokie pat gražūs :$ Bet kas galėjo nutikti senesniems ? Gal bandyti iškasti, paieškoti pačio česnako?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 17 Geg 2018 08:03

Nežinau kaip laikosi, nes viską iškasiau ir rudenį pasodinau vėl kitose vietose - lygtai visi auga. Bet svogūnėliai buvo labai maži lyginant kokius gavome iš Olandijos. Mačiau kad yra milžiniškų ir menkų (ne geltonų), bet visi auga. Ar jie žydės - klausimas.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 17 Geg 2018 11:16

Esmiralda, maniškiai česnakai, sodinti užpernai, veši žaliuoja, net gražu žiūrėti. Gal pas tave buvo kokia vietinė šalnelė, nelaiku įsisukusi?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 18 Geg 2018 06:08

Nepastebėjau, nes jokie kiti augalai nenukentėję, nunyko tik tie vieninteliai česnakai, nors ir pasodinti buvo visi 5 vnt skirtingose vietose. Gal visgi vieną bandysiu iškasti, labai jau įdomu kas jiems nutiko.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 21 Geg 2018 09:59

Šiems pernai vos ne žydėjimo pradžioje nulupau visus lapus, nes buvo labai sausa ir pradėję gelsti atrodė baisus šiukšlynas. Nežinau, kaip jie ir kuo maitina svogūną, bet pernykštis mano darbas jiems visiškai nepakenkė
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 21 Geg 2018 12:46

Labai geras pastebėjimas. Dabar žinosim, kad česnakams ir be lapų niekas nenutiks :) Jūrate, tavo česnakai pas mane dabar puikiai žydi (flower) Ir lapai kol kas visai gražūs.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 22 Geg 2018 06:39

Įspūdinga Jūratės česnakų plantacija (like) norėčiau ir aš kelių sodinukų, nes kaip suprantu labai jau derlingi :$ Maniškiai kažkokie mandrūs, tai tik vos vos padaugėja kas sezoną. O turėtų gražiai atrodyti šalia tulpių Mariette, kurias pasodinau praeitą rudenį - aukštos, ryškiai rožinės ir dabar dar pačiame žydėjime.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 22 Geg 2018 06:54

Mariette man labai patiko, pas mane taip pat dar žydi, tiksliau - žydėjo, nes mažiams labai patiko ir turėjau nuskinti puokštei :) Reikėtų įsigyti dar svogūnėlių, nes nežinia, kaip jos dauginasi, gal nelabai kas liks.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 22 Geg 2018 06:55

Tikrai nerealūs česnakai! :) Kai Jūratė kitą sykį dalins, ir mes eilėj stovėsim :D Mūsiškiai irgi mat mandrūs – ne tik kad nesidaugina, bet ir gerokai apnyko per kelerius metus...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 22 Geg 2018 07:03

Man atrodo, kad Fluwel jau priima svogūninių gėlių užsakymus ;) Gal Dalia Raimonda ir šiemet mus aprūpins iš šios svetainės :$

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 22 Geg 2018 08:16

Priminkit man rudenį :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 22 Geg 2018 20:54

Nežinau, ar pernykštė lietinga vasara ir ruduo ar praėjusi žiema kalta, bet kai kurios tulpės pas mane taip ir nepasirodė arba parodė tik menkus neužaugas lapelius. Tai šiandien iškasiau kelis tokius krepšelius - svogūnai arba apipuvę ar visai supuvę, kažkokie kreivi, kiti visai mažučiai, žodžiu, visus išmečiau. Niekada taip anksčiau nebuvo, galvojau, gal jie šiaip sau tūnojo po žeme |( , o gal čia kokia liga? Kitų dar nekasiau, dar beveik visų žali lapai, bet neramu, kaip atrodys svogūnai, juolab, kad labai sausa, tikriausiai neužaugs .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2018 05:41

Pas mane irgi tokių buvo, ir pievoj, ir lysvėj. Aš galvojau, kad dėl per šlapio rudens. O svogūnėlio brendimui ir nereikia, kad būtų labai drėgna.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 23 Geg 2018 06:45

Rudenį rašiau, kad daug tulpių pasodinau tiesiai į vandenį. Savaime suprantama, kad jos supuvo ir neišdygo. Kitur sodintos mano senosios išdygo visos ir žydėjo, Šiemet netgi nebuvo suvytusių ir nulinkusių per koto vidurį. O naujai pirktos ne visos žydėjo. Kažkiek buvo tik po vieną lapą arba su neišsivysčiusiu pumpuru. Bet tokių nedaug. Bet neišdygo nauji olandiški smulkiasvogūniai - kažkokie krokai ir plukės. Kadangi su atmintim man prastai, tai buvau net užmiršus, kad tokius sodinau (xixi) Purendama atradau vazonėlius su suakmenėjusiu žemės luitu.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 23 Geg 2018 07:12

O aš vis pasižiūriu į savo tulpes Mariette ir nesuprantu kiek jų pasodinau. Dabar pažiūrėjau į užsakymą ir supratau, kad jos per žiemą sugebėjo pasidauginti! Pasodinau 10vnt, o žiedų turiu dvigubai daugiau, tik tie 10vnt aukštesni ir stambesni, ir dar beveik tiek pat smulkesnių ir žemesnių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 23 Geg 2018 07:30

Esmiralda, tai ten tikriausiai panašios, bet kitos tulpės. Per žiemą jos tikrai niekaip negalėjo pasidauginti :)

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Ieva » 23 Geg 2018 21:55

Mano tulpes Purple Dream tikriausiai irgi pasidaugino. Pražydo visos, o šalia jų mažesnes tulpytes. Svogūnelių dar nekasiau, bet tikiuosi rasti vaikučius. Labai dizainiškos, aukštos, ilgai žydi. Neblunka. Rekomenduoju. Kitos rūšys šalia mažesnių neužaugino.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 24 Geg 2018 07:02

Lygiai taip pat ir Mariette, tikrai jos pačios vaikučiai jau žydi, nes jokių kitų tulpių šalia nesodinau ir anksčiau toj vietoj tulpių nebūdavo.
O Purple Dream tikrai irgi labai derlinga (like)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rudenelis » 24 Geg 2018 07:48

Ir aš turėjau tulpių su papildomais žiedais. Rudenį mačiau, kad buvo svogūnai su prielipukais, t. y. po bendru lukštu prie didžiojo svogūno prisiplojusiais mažesniais. Taip ir gavosi daugiau žiedų nei pasodinom svogūnų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 26 Geg 2018 18:26

Niekaip negaliu įkelti nuotraukų (bandau kelias dienas iš eilės, bet neduoda man nuorodos). TODĖL kviečiu pasižiūrėti mano TULPIŲ PIEVOS galerijoje http://www.happyloner.org" onclick="window.open(this.href);return false; - pagrindiniame puslapyje.

Visai nesitikėjau, kad TULPIŲ PIEVA bus tokia efektinga. Jeigu ir toliau galėčiau gyventi ir užsidirbti LT, tokia pievą plėsčiau iki begalybės. Visai nereikia, kad visos žydėtų vienu metu, nes žiedų kaita yra tokia natūrali, laipsniška, kad atrodo net gražiau. Be to, pailgėja pievos žydėjimo sezonas. Žolei stiebiantis į viršų, tįsta ir tulpių kotai - nė kiek neatsilieka. Žolėje pakanka drėgmės, žolė teikia pusiau pavėsį, todėl ir svogūnėliams gerai, ir žiedai neleipsta. Svarbiausia - išsirinkti jums patinkančią spalvų gamą. Aš pvz derinau prie obelų žiedų ir pirma tulpių žydėjimo banga sutapo!

Į galeriją nenorėjau dėti vienos 'darbinės' nuotraukos, kurioje matosi, kokie tie mano tulpių pievos lopinėliai nedidukai, kaip jie aplink apipjauti, kad ir tokie nedideli, bet taisyklingi, suteikia sodui žaismingumo. Teks įsivaizduoti mintyse. Jeigu tik turėsiu galimybę, visur tokią tulpių pievą sodinsiu, kur tik apsigyvensiu! (dance) <3 (flower) (sun)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 27 Geg 2018 09:58

Gema, tokio grožio niekur nesu mačiusi <3 <3 <3 Tulpės su obelų žiedais- kaip pasakoj, ypač kai šiemet sodų žydėjimas buvo ypatingai gausus! Kaip džiaugiuosi Tavo senom obelim, jos tokios gražios net kai nežydi, o jau žydėjimo metu neapsakomo grožio !!!! Po šitokio gražaus sezono gal Tu dar persigalvosi dėl išvykimo ;)

Skelbti atsakymą

Grįžti į