Re: 2018 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 10 Bal 2018 15:03

Kaip supratau „pasigooglinusi, „Condit“ geros organinės trąšos, tik jomis aš tręščiau vėliau, o dabar, po genėjimo naudoju skystas organines trąšas :) Arba tokiomis patręšus gerai palaistyti, maždaug po pusę kibiro ar kibirą kiekvienai rožes (tai priklauso nuo rožės dydžio). Patirtis rodo, kad pavasarį rožėms dažnai trūksta drėgmės gerai pradžiai, tad jei sausi orai, jas ir šiaip galima palaistyti.

Mineralinėm trąšom tręšiu rožėms sulapojus. Paskui darsyk – kraunant pumpurus, prieš pirmą žydėjimą, kad rožei nebūtų per didelis iššūkis pražydinti visus tuos sukrautus žiedelius, antraip būna, kad rožės numeta dalį pumpurų. Paskui dar tręšiam po pirmo žydėjimo :) Azotinėm trąšom paskutinįsyk tręšiam liepos pabaigoj, o paskui jau rudeninėm trąšom. Čia labai trumpai taip galima pasakyti. :)

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LadyIndre » 11 Bal 2018 11:31

Man darbuotis atidenginėjant nebuvo sunku. Džiugu, kad visos gražiai peržiemojo. Jau sprogsta. Dabar tik reikia patrešti. Bet tą dieną tikrai suplukau. Nerealios dienos pastaruoju metu. (flower) :) Tik va bijūnas nelenda iš po žemės nors tu ką... O.O Labai laukiu ir jo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 11 Bal 2018 15:12

LadyIndre rašė:Man darbuotis atidenginėjant nebuvo sunku. Džiugu, kad visos gražiai peržiemojo. Jau sprogsta. Dabar tik reikia patrešti. Bet tą dieną tikrai suplukau.
Indre, kai Jūsų rožės suaugs į didelius krūmus ir tų krūmų bus apie porą šimtų, tai atidenginėti bus truputį sunkiau :D :D :D Smagu, kad visos puikiai peržiemojo. Ar jau nugenėjot?

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LadyIndre » 12 Bal 2018 11:49

Regina rašė:
LadyIndre rašė:Man darbuotis atidenginėjant nebuvo sunku. Džiugu, kad visos gražiai peržiemojo. Jau sprogsta. Dabar tik reikia patrešti. Bet tą dieną tikrai suplukau.
Indre, kai Jūsų rožės suaugs į didelius krūmus ir tų krūmų bus apie porą šimtų, tai atidenginėti bus truputį sunkiau :D :D :D Smagu, kad visos puikiai peržiemojo. Ar jau nugenėjot?
Jau ir nugenėjau;) Berods viena šakutė tik pajuodus iki apačios. Bet lauksiu ar susprogs ar ne. (rock)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Bal 2018 13:50

Šito tikrai nereikia daryti - kirpk ir pamirš. Viena šakutė absoliučiai nieko nereiškia, tik rožei pakenksi.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 12 Bal 2018 15:48

Sveiki,
Aš tai kitais metais tikrai neskubesiu atidengti rožių. Kodėl? Todėl kad mano kūdikynas, kur įšaknydintos rožytės praleido žiemą, dar dabar tebėra po dangalais, visos žalios ir susprogusios kuo dailiausiai, O tikrosios rožės sunkokai sprogsta. :( Ypač TH. Kažkaip galvoju, kad jom būtų dar visai nieko po agro danga pasilepinti.O jūs jau visai nudengėte pilnai? Žinau, kad nelabai mėgstamos forumiečių abatinės rožės, bet man jos labai patinka, <3 tai kitiems metams reikės rimčiau nusiteikt apie jas paplušėt.Ostino veislės vis dėlto tobulos, augios, lanksčios, bet nelaiko žiedų. Nebent tik pas mane. Na, bet reikia džiaugtis tuo , ką turiu. :)

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Ieva » 12 Bal 2018 17:05

Sveiki. Labai reikia patarimo. Kokiu būdu laistote rožes su trašomis, kad pilamas didelis kiekis vandens nenubegtų į šonus? Niekaip nesugalvoju, kaip palengvinti laistymą.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 12 Bal 2018 18:21

pakalnute rašė:Sveiki,
Aš tai kitais metais tikrai neskubesiu atidengti rožių. Kodėl? Todėl kad mano kūdikynas, kur įšaknydintos rožytės praleido žiemą, dar dabar tebėra po dangalais, visos žalios ir susprogusios kuo dailiausiai, O tikrosios rožės sunkokai sprogsta. :( Ypač TH. Kažkaip galvoju, kad jom būtų dar visai nieko po agro danga pasilepinti.O jūs jau visai nudengėte pilnai? Žinau, kad nelabai mėgstamos forumiečių abatinės rožės, bet man jos labai patinka, <3 tai kitiems metams reikės rimčiau nusiteikt apie jas paplušėt.Ostino veislės vis dėlto tobulos, augios, lanksčios, bet nelaiko žiedų. Nebent tik pas mane. Na, bet reikia džiaugtis tuo , ką turiu. :)
Pakalnute, Ostino rožių yra ir svyrančių, ir labai stačių. Tai skonio ir stiliaus dalykas. Turiu draugę, kuri augina tik stačias, neduokdien, jei nusvirs :) Svyrančioms, ypač su lanksčiom šakelėm, reikia atramų ir pan. O jeigu jos užauga aukštos, kaip pas kai kurias rožininkes, pvz., Rudenėlį, tai kaip smagu tie žemyn nusvirę žiedai! Arbatinių gerbėjų irgi čia yra. Regis, Dalia Raimonda turi jų jų galybę.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2018 05:01

Ieva rašė:Sveiki. Labai reikia patarimo. Kokiu būdu laistote rožes su trašomis, kad pilamas didelis kiekis vandens nenubegtų į šonus? Niekaip nesugalvoju, kaip palengvinti laistymą.
To dar niekas neišrado :). Kol žemė supurenta, pradžioje susigeria normaliai, o paskui ... Pasisemi kantrybės ir laistai lėtai. Kai daug rožių, kokiai 10-čiai rožių pili po truputį, atsineši sekantį laistytuvą ir vėl po truputį, kol išlieji 10 laistytuvų 10-čiai rožių. Jeigu rožės nedidelės - užteks ir kiek mažiau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2018 06:11

pakalnute rašė:Sveiki,
Aš tai kitais metais tikrai neskubesiu atidengti rožių. Kodėl? Todėl kad mano kūdikynas, kur įšaknydintos rožytės praleido žiemą, dar dabar tebėra po dangalais, visos žalios ir susprogusios kuo dailiausiai, O tikrosios rožės sunkokai sprogsta. :(
Reikia tik džiaugtis, kad rožės neskuba sprogti. Ką darysim kai ateis šalnos (smulkmena) arba net šalčiai, o rožės jau dabar su lapeliais :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 13 Bal 2018 06:48

LoretaA rašė:
pakalnute rašė:Sveiki,
Aš tai kitais metais tikrai neskubesiu atidengti rožių. Kodėl? Todėl kad mano kūdikynas, kur įšaknydintos rožytės praleido žiemą, dar dabar tebėra po dangalais, visos žalios ir susprogusios kuo dailiausiai, O tikrosios rožės sunkokai sprogsta. :(
Reikia tik džiaugtis, kad rožės neskuba sprogti. Ką darysim kai ateis šalnos (smulkmena) arba net šalčiai, o rožės jau dabar su lapeliais :?
Nors labai laukiu ir noriu šilumos, bet dėl rožių net apsidžiaugiau, kad atšalo ir truputį pristabdys sprogimą. Man visai nepatiko taip stipriai išsprogusios rožės. Begenint labai stipriai apsilaužys dideli ūgliukai. O jei, kaip Loreta sako, šalnos ar dar blogiau - šaltis :(

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Ieva » 13 Bal 2018 06:59

Labas rytas. Kaip gaila, kad rožių tręšimas užima tiek daug laiko... Pernai kasem kiekvienam rožes krūmui griovelius. Šiek tiek laistyti buvo lengviau :) Dviese 66 rožių krūmus palaistem per 2 valandas. Turejau minčių išpjauti keletui kibirų dugną ir "užvožti" ant rožes krūmo. Deja, mano rožes į kibirą netelpa (xixi) Šis laistymo būdas galbūt tiktų naujai pasodintoms. Šiemet sugalvojau prie kiekvieno rožes krumo įkasti nupjautą platikinę talpą, pvz. butelį. Pripili ir palieki, kad susigertų. Tik ar susigers į žemę greitai? O tai gali tekti laistyti tris dienas (no) Gal kas bandėt? Dar galvoju padaryti atitvarą, nes pas mane tik keletas rožynų, o ne pavienės rožes. Tik nesugalvoju, iš ko tą tvorelę padaryti... Idėja buvo iš plytų, bet jų likę mažokai... Žodžiu, bandysiu pasilengvinti laistymą (sun) Jeigu pavyks, būtinai pasidslinsiu patirtim.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2018 07:51

Savo visas rožes (iki 250 vnt.) viena palaistau per dvi dienas. Kadangi laistau tik saulėje pašildytu vandeniu, būna tarpų, kai galiu ir kitus darbus dirbti. Imu porą laistytuvų (be galvučių) ir nematau didelės problemos :) . Vasara ant nosies - nusiteikime pozityviai ir neieškokime problemų ten kur jų nėra (sun).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 13 Bal 2018 08:01

Kadangi turint daug rožių laistymas tampa problema, tai aš sau galvos dėl to visai nesuku. Pernai palaisčiau blogiausiai atrodančias ir kitas, kol nenusibodo, Loretos aprašytu būdu. Skirtumas tik tas, kad aš, šykštuolė (xixi) , tikrai po kibirą rožei nepyliau.

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LadyIndre » 13 Bal 2018 11:39

Ieva rašė:Sveiki. Labai reikia patarimo. Kokiu būdu laistote rožes su trašomis, kad pilamas didelis kiekis vandens nenubegtų į šonus? Niekaip nesugalvoju, kaip palengvinti laistymą.

Aš apkaupiu žemėmis ir laukiu kol subėgs. Ir viskas. Paprasta. Bent pas mane tai patogu padayti. Lengvai prieinu prie jų.

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LadyIndre » 13 Bal 2018 11:41

Ieva rašė:Labas rytas. Kaip gaila, kad rožių tręšimas užima tiek daug laiko... Pernai kasem kiekvienam rožes krūmui griovelius. Šiek tiek laistyti buvo lengviau :) Dviese 66 rožių krūmus palaistem per 2 valandas. Turejau minčių išpjauti keletui kibirų dugną ir "užvožti" ant rožes krūmo. Deja, mano rožes į kibirą netelpa (xixi) Šis laistymo būdas galbūt tiktų naujai pasodintoms. Šiemet sugalvojau prie kiekvieno rožes krumo įkasti nupjautą platikinę talpą, pvz. butelį. Pripili ir palieki, kad susigertų. Tik ar susigers į žemę greitai? O tai gali tekti laistyti tris dienas (no) Gal kas bandėt? Dar galvoju padaryti atitvarą, nes pas mane tik keletas rožynų, o ne pavienės rožes. Tik nesugalvoju, iš ko tą tvorelę padaryti... Idėja buvo iš plytų, bet jų likę mažokai... Žodžiu, bandysiu pasilengvinti laistymą (sun) Jeigu pavyks, būtinai pasidslinsiu patirtim.

Dėl ikasto butelio šalia idomi ideja. :O

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Ieva » 13 Bal 2018 17:28

Purenti stipriai žemės negaliu, nes tarp rožių yra susodintos tulpes. Šiemet po plevele ne tik rožes puikiai peržiomojo, bet ir tulpes labai greitai auga. Ačiū už patarimus, kaip dengti rožes žiemai. Visada pildavau durpes ir dar eglių šakom apdengdavau. Pirmi metai rožes gyveno po agro plevele. Taigi, įkelti koją į rožyną bus sudetinga. Tulpės bujoja (flower)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Aistė » 14 Bal 2018 00:34

O kodel purenti prie tulpiu neimanoma? Pas mane irgi visur tulpes, bet purenu ir vargo nematau (flower)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Bal 2018 08:58

Aš tikriausiai didžiausia rožių sadistė, nes laistau iš "šlangos' tik per sausras (xixi) Pavasarį tręšiu įterpdama trąšas iš karto į gruntą aplink kiekvieną rožę. Tuo metu ir supurenu žemę aplink jas. Tai darau iš karto po genėjimo. Ir tręšiu organinėmis mėšlo granulėmis kartu su bechlorėmis trąšomis kuriose daugiau fosforo, kalio ir mikroelemantų. Kadangi fosforas ir kalis lėčiau pasisavinamas, tai kaip tik manau iki žydėjimo stadijos gal šaknis ir pasiekia. Tikrai neturiu tiek pagalbininkų ir laiko, kad galėčiau savo rožes lepinti, kaip kad Rūta su Linute :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 16 Bal 2018 08:43

Iš nuotrupų esu susidariusi įspūdį, kad Rūta ir Lina laisto ne vienos: yra entuziastingas tėtis ir mama ir dar entuziastingai įtraukti svečiai!!! Prisipažinkite, merginos!!! :D (xixi) ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 16 Bal 2018 11:42

Kaip jums patinka tokie vaizdai? Man tai labai nepatiko. Pasigailėjau, kad praeitą savaitgalį palikau pridengtas menkais draiskaliukais nuo saulės ir vėjo. Atraišiojant virveles tie ūgliai nusilaužė, genint dar labaiau aplaužiau. Ataugs, bet vis tiek gaila.

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Ieva » 16 Bal 2018 11:50

Regina, jūsų rožes puikiai žiemojo. Žinoma, labai gaila nulūžusių ūgliukų :( Aš nudengusi taip pat radau sulapojusias, tik gal kiek mažiau. Deja, labai daug šakų suskilinėjusių. Pirmas kartas toks... Būdavo parudavusios, bet įplyšusias matau pirmą kartą. Gal kas žinot, kodel taip atsitiko?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 16 Bal 2018 15:23

Regina, dar po savaitės ir būtum radusi žydinčias!!! Oi, kaip gaila! Man pradžioje panašiai buvo, kai suvėlinau išrišti šluotas ir kiek nulaužiau!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 17 Bal 2018 05:28

Košmaras :(

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 17 Bal 2018 06:06

O mano rožės visai neskuba, gal dėl to kad gruodį nupurškiau karbamidu su vario sulfatu, atseit tai turėtų pavasarį jas pristabdyti. Bet taip pat kaip ir pas Ievą daug suskilusių šakų nuo apačios. Gal tai nuo pernykščio ypatingai šlapio sezono? Ar blogos priežiūros? Rožes šiemet po seminaro geniu labai trumpai. Jei pernai genėjau nuo viršaus, tai šiemet nuo apačios. Toks jausmas, kad dar niekada jos tokios žemutės nebuvo (xixi)

Skelbti atsakymą

Grįžti į