Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 13 Bir 2014 05:18

Labai gražūs šalavijai ir visa kompozicija. Reiktų turėti galvoje, kad kiekvienais metais jie (šalavijai) vis didėja. Turiu galvoje ne plotį (tai savaime suprantamą), bet aukštį. Pirmais metais po pasodinimo, net buvau šiek tiek nuliūdusi, kad tokie maži, o šiais metais jau tapo matomi, kitais gal jau atrodys panašiai kaip pas Paukštuką :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Bir 2014 06:57

Loreta, jei norite didesnių šalavijų galiu jau dalinti Salvia pratensis "Eveline". Ji žydi anksčiau už kitus šalavijus, bet sode bus tikrai matoma. Nuotr aukoje niekaip nesimato to grožio, bet kai žydėjo tikrai visą laiką į ją žiūrėdavau :)
Paveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Paukštukas » 13 Bir 2014 07:10

Dalios Raimondos parodytų neturiu, tik vis galvoju, nes patinka jų puresnės "šluotelės". Noriu atkreipti dėmesį, kad Caradonna labai gerai sėjasi. Nužydėjusius pakerpu, tai žydi dar iš pažastėlių, paskui kukliau pakartotinai. Labai gražiai iš toliau atrodo žydinčios nakvišos: ant tamsiai raudono atspalvio stiebų - masė geltonų žiedų. Į plotį jos pas mane saikingai auga.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Bir 2014 17:57

Šalavijus aš pedantiškai nukarpau, tai tikrai žydi visą vasarą. Man jie labai patinka :) . O tos nakvišos pas mane labai stipriai plečiasi. Gal pietinė pusė joms labai patinka ;)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Paukštukas » 16 Rgs 2014 06:41

Rožė Ballerina rykštėtosios soros "Squaw fone, apačioje pirėniniai astrai "Lutetia"Paveikslėlis
Rudenį Ballerinos beveik nesimato, astrai dabar per aukšti. Nors pirmoje vasaros pusėje vaizdas tenkina, tačiau laukia pasikeitimai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 16 Rgs 2014 07:46

Esu ir aš pasodinusi smukius žiedus prie smulkių - nepatiko. Vis tik geriau derinti smulkus - stambus. Juo labiau, kad ir lapai labai panašūs - nėra kontrasto.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 11 Gru 2014 07:17

Šiemet kūriau vieną rožyną, ir dėliojau jam tinkamus augalus. Gal kam mano eksperimentai pravers ;)
Dalyviai:
rožės - 'Lady of Shalott', 'Jubilee Celebration', 'Benjamin Britten' (rezultate rožyne liko tik 'Lady of Shalott', bet spalviškai dera ir kitos išvardintos veislės)
daugiamečiai žoliniai - snaputis (Geranium) 'Rozanne', katžolė (Nepeta faassenii) 'Walker's Low', rūgtis (Persicaria amplexicaulis) 'Orangefield'. Šiaip visi stambūs augalai (todėl ir rožė buvo pasirinkta augi), tad sodinant juos, būtina laikytis tinkamų atstumų. O ypač nustebino, kaip gerai tinka 'Benjamin Britten' ir rūgtis 'Orangefield'. Vertinant atskirai, spalvos skiriasi, bet kartu labai gerai dera, nuotraukoje to nelabai matosi (kaip žinia, 'Benjamin B.' nelabai fotogeniška :) )
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Platelių rožė » 11 Gru 2014 08:10

Labai malonūs akiai deriniai <3 Kažin ar rūgtis augtų sausesnėj vietoj? Žemę žinoma pakeistumėm į derlingesnę, kaip ir visiems kitiems pas mus augantiems augalams.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rita » 11 Gru 2014 08:21

Labai gražūs derinukai,Rasa :)
Aš dėl rožės Benjamin Britten ,labai ją peikiau šimtą kartų,kad man nepatinka jos spalva,kad man ji visai nedera su kitomis angliškomis rožėmis,daug kartų norėjau jos atsisakyti,bet vis sulaikydavo marti/visgi ten jos namų kiemas (xixi) /,bet šią vasarą/rožei ketvirti metai/negalėjau ja atsistebėti,ar ji mane užbūrė/vis piktai į ją žiūrėdavau/,ar kas pasidarė nežinau,man ji buvo tokia graži,tokia graži ,visų gražiausia :D Slapta jau kūriau planus,kad gal vieną į savo kiemą parsinešus |( .Rudenį nutariau,kad geriau jau pavasarį užsisakysiu ir sau.
Rūgčio visai nepažįstu,galvojau,kad jis prie rožių nei prie kur |( ,o čia taip gražu,ačiū Rasa už tokius pavyzdžius :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 11 Gru 2014 08:37

Kiek esu girdėjusi atsiliepimų apie 'Benjamin Britten', visi džiaugiasi jos augumu, vešlumu ir žydėjimu, tačiau spalva tikrai 'nepatogi' ir sunkiai priderinama. Tad šita rūgtis, Persicaria amplexicaulis 'Orangefield' labai neblogai dera ir pagal spalvą, ir pagal dydį. Dauguma P.amplexicaulis veislių yra stambūs ir platūs augalai, nedidelėms rožėms šalia nebūtų gerai. Tačiau sodinti reiktų padoriu atstumu ir nuo stambių rožių.
Paveikslėlis
Idealiai rūgtys mėgsta drėgnesnę dirvą, tačiau prisitaiko tikrai neblogai ir prie prastesnių sąlygų. Na, jei rožės auga gerai, tai ir rūgčiai toj vietoje labai blogai nebus :) Per sausras lapai gali kiek pasidėmėti, jei trūksta vandens, tačiau bendra augalo išvaizda nenukenčia. Itin ilgai žydi - pradeda antroje liepos pusėje, ir žydi iki pat šalnų. O šalnų tikrai bijo, momentaliai visas augalas sukrenta
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rūta » 11 Gru 2014 10:21

Ačiū, Rasa už įkvepiantį pavyzdį ir patirties pasidalijimą :) (flower) Labai gražiai artima snapučio ir katžolės žiedų spalva – jei nenori primarginti, o reikia skirtingos formos žiedų :)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Platelių rožė » 11 Gru 2014 10:22

Vakarai ilgėja , vis dažniau pavartau nuotraukas ir jau planuoju ką nuveikti pavasarį. Norėčiau ką nors iš priekio pasodinti šalia rožės Grace. Vieta saulėkaitoj, vasarą ten net braška (sun) Kol kas rožė nėra labai išbujojus , gal ir nebus labai didelė. Rūgtis turbūt per didelis draugas būtų :) Iš pradžių šalia buvau pasodinus snaputį, bet menkas sodinukas neišgyveno. Dabar ten atsirado ir kitokių daugiamečių ir labiausiai toj vietoj tiktų kažkas pailgais tamsiai rausvais žiedais. Dar galvoju apie heucherą, atrodo pas Loreta mačiau nuotraukose, labai mielai atrodė (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 11 Gru 2014 12:18

Labai gražūs deriniai, o jau rūgtis iš vis pasaka. Tik jos neatsparumas menkiausiam šalčiui truputį pristabdo. Pavasarį sodinta - gal tris kartus atželinėjo, kaip nei vienas kitas augalas. Šiemet, kaip prisimenam, pavasaris įdomus buvo.
Nelabai aš apie augalus, bet jeigu kaip rašote "braška" nuo sausros ir karščio, heucheros neapsidžiaugs. Vat girmėtė savo atsparumu sausrai tikrai nustebino ir sužavėjo. Per karščius visus augalus laisčiau išskyrus ją - niekaip nesureagavo. Ir žydėjo, žydėjo ir prieš šalnas, ir po šalnų. Nukirpau tik tada, kai netoliese augančias rožes dengiau. Spalva, ašku, ne heucheros.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 11 Gru 2014 12:27

Taip, šiemet buvo, kad rūgtys gavo per nosį nuo pavasarinių šalnų :) bet per daugelį metų, kiek aš jas auginu, pirmąkart taip atsitiko. Paprastai jos atželia po paskutinių šalnų , lyg žinotų :D Bet baisaus nuostolio nepastebėjau, tik kiek mažesnės augo. O kadangi pastarieji rudenys labai ilgai be alnų buvo, tai ir žydėjimas labai ilgai tęsėsi.
Girmėtės man labai puikus augalas, pritariu, ir nužydėję vasaros pabaigoje gerai atrodo.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Platelių rožė » 11 Gru 2014 17:06

Girmėtė atrodo puikiai <3 man panaši į mažą guboją. Dar jei toleruoja tokią kepinamą vietą , išties puiki pretendentė Greisei i drauges (flower) Mama, kaip tik užsiminė, kad prie rožių trūksta kažko smulkaus. Ir dėl rausvos spalvos - ne visada viskas išeina taip kaip planuoji :) Lauksim Jūsų naujo katalogo :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 14:16

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 22 Rgs 2016 17:01

Labai gražios kinmėtės <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Esmiralda » 22 Rgs 2016 18:46

Regina, labai dėkinga Tau už snaputį Patricija :* Jis tikrai labai dera su Rosa Glauca, ir žydi visą vasarą be sustojimo, ir dabar dar žydi ! Pranoko net žymųjį Rozanne :) Ar taip ir turi būti, ar taip tik todėl kad pavasarį išdalintas ?
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gema » 23 Gru 2016 09:10

Kam patinka gėlyne žydinčios mėtos (man (like) ), radau gerą praktišką patarimą: paimti patį didžiausią vazoną, vidų iškloti dviem sluoksniais storiausia agroplėvele (jei plonesnė, gal daugiau) ir su mėta įkasti norimoje gėlyno vietoje (vazono krašteliai tegy kyšo). Rudenį ar pavasarį vėl tą vazoną atnaujinti.

Mėtos be galo gražiai žydi, pritraukia daugybę vabzdžių. Turiu pasisodinusi dviejuose rožynuose. Kai pernai pradėjau rauti, šaknynas atrodė kaip siaubo filme, kur augalai apraizgo viską, kas pasitaiko kelyje. Tikrai išsigandau! :D
Paskutinį kartą redagavo Gema 23 Gru 2016 16:26, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 23 Gru 2016 12:27

Geras būtas (like) Nes įprastai pasodinus paskui tų mėtų neįmanoma išnaikinti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gema » 23 Gru 2016 16:26

Matyt, šitaip glaima sodinti ir kitus agresyvius augalus, kuriuos baisu įsileisti į gėlynus, nors jie ir gražūs.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 21 Vas 2017 19:58

PaveikslėlisPaveikslėlis
kaip jums toks derinys? Rožė Sweet Haze ir astras Lutetia

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2017 06:30

Man labai gražus šis astras, bet prie Sweet Haze per žemas. Jo aukštis apie 60 cm, o rožė bent jau 1,2 m. Kitą vertus, žiedo dydis bus lygiai toks pats kaip ir rožės, gal net vos didesnis. Pagal ūgį ir spalvą prie šios rožės tiktų Aster shortii. Tik nežinau ar spėtų kartu su rožės antruoju žydėjimu.
Man atrodo aš šį astrą turiu - nerealus. Atrodo, kad apie jį klausei, kai buvote rudenį pas mane. Jis galiorkoj auga, jeigu pameni. Jeigu tas, tai puikiausiai spėja su rožės antruoju žydėjimu. Reikės pažiūrėti užrašuose |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2017 07:34

Pernai žiemą Sweet Haze žiemojo nedengta, vasarą gausiai žydėjo, tik ūgis buvo tikrai ne daugiau 60cm. Šiai žiemai uždengiau, tai bus aukštesnė. Bet dėl aukščių tai gal ir gerai, jei rožė būtų kiek aukštesnė, astras sudarytų jai pagrindą. O dėl astro žiedukų dydžio tai jie tikrai pas mane gerokai mažesni už rožės

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2017 11:40

Šiai rožei net nelabai ir reikia pagrindo - ji užima taisyklingą pusrutulį. Turiu galvoje - nesimato iš kur kojos dygsta :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į