Pavasaris 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 23 Bal 2016 20:46

Na jau, Gema, negi pasiduosit |( . Kaimiečiams pasiduoti nevalia, negi norit sterilaus sodo :? , kaime toks netinka :D . Ir kas tas "visas grožis"? Bus pas Jus visas grožis ir dar daugiau :D (flower) (flower) (flower)
O jei rimtai - vargiai skirtumą pastebėsit, o ne tik "priešus " ir "draugus nuodysit, o ir save. Fungicidai bent jau mažiau aplinką veikia.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 24 Bal 2016 20:40

Aiste, kaip tavo New Dawn? Maniškė jau parodžius gyvybę, jau galėjau nusigenėt (gan nemažai nusikarpė).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 25 Bal 2016 04:30

Ačiū, Tadai ir Virginija, gal tikrai reikia laikytis savo linijos ir apsiriboti fungicidais! Nors taip pavydžiai apžiūrinėju kolegų nuotraukose matomus idealiai švarius, neapvalgytus rožių krūmus! (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 25 Bal 2016 05:04

antosė rašė:Neįsivaizduoju, kuo Jūs čia taip džiaugiatės |( . Taigi, ir gegužę, ir net birželį tokį pat orą žada, tai žiedai gal bus rugpjūtį :D
O kuo blogai žiedai rugpjūtį?
Oras kaip oras, pritariu Jūratei. Praktiškai net šalnų nėra. Ir laistyti iš pat ankstyvo pavasario nereikia - ne taip kaip kasmet.Vakar patręšiau, trašos į dienos pabaigą aptirpo, o ankstesniais metais, jeigu pati vandens neužpildavau, mėnesį gulėdavo kruopos.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Bal 2016 08:13

Loreta, tos šilumos visada norisi ir kaip visada norisi, kad pavasaris iš karto ateitų :) . Bet liko tik dvi vėsesnės dienos ir jau bus šilčiau.
O tie lietūs tikrai labai gerai, gal bent šį pavasarį gerai žemę sudrėkins. Šiemet man neišeina lengva ranka trąšų paberti ir lengvai žemę papurenti. Turiu trąšas, o ypač mėšlo granules giliau įkasti. Dvi mažos mano šunytės iš kart užuodžia ir smaližauja. Guodžiuosi, kad tas gilus purenimas, bent jau rožėms patiks :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 25 Bal 2016 08:28

Patiks, ir dar kaip :) Nėra ko čia guostis ;) . Labai norėčiau ir aš supurenti, bet nėr kada - tik išbarsčiau ir vsio :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 25 Bal 2016 09:32

Na tikriausiai šiemet mes nusipelnysim vėliausiai nugenėjusių savo rožes titulą :D Kai visi intensyviai genėjot, mes su savo „Filigrania“ ruošėmės parodai, paskui vienas savaitgalis iškrito dalyvaujant joje, tad genėti pradėjom tik apie balandžio vidurį. Per tris išeigines dar nebaigėm... O šį savaitgalį dar ir lietus trukdė. O dar purenimas, tręšimas laukia... Na ir kiti pavasariniai darbai ne tik prie rožių.

Tiesa, žiemojimo rezultatai ne tokia geri kaip kasmet pas mus – teko pamatyt ir pajuodusių šakų, ir kai kurias žemiau pagenėt. Iki žemės tik vieną 'Irene Wots' nukirpti teko, nepatiko jau žiemojimo „apartamentai“, na ir zona jos 7 kaip ne kaip... Prasčiau peržiemojo mažuose šiltnamukuose su difuzine danga pridengtos rožės. Regis, difuzinė danga mažiau šildo (o gal ir visai nešildo), palyginti su lutrasilu. Be to, šiais metais nedengėm ištisai vidinėm dangom, kaip darydavom paprastai, tik užmetėm jos ten, kur galėjo liestis šakos prie šiltnamukų viršaus. To, nepakako šiemet, taigi išvada ateičiai – su žiema nežaisti! :)

Geriausiai peržiemojo dideliu plotu kupstu, kaip aš sakau, dengtos rožės – agrodanga, švendrai, šakos oro tarpui sudaryti ir difuzinės dangos viršus. Ir šiaip jau kupstukuose šiemet gal net geriau rožės žiemojo nei šiltnamukuose. Gal dėl to, kad ir rožės atsparesnės juose buvo.

Pavasaris įsibėgėja, o tiek daug darbų dar laukia... net baisu daros, kaip visur reikia rankų, o laiko taip maža :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 25 Bal 2016 10:30

Rūta, o negali būti, kad rožės rudenį jau pašalo? Taip kai Jūs dengiat - tikrai užtenka, juo labiau ir sniego per šalčiausias dienas buvo. Mano didžioji dauguma apšalusių rožių yra rudenį (nekalbu apie visai nedengtas), tuomet ir infekcinis nudegimas atsirado. Na, pas Jus jo galbūt ir nėra.
Nebūsit paskutinės - aš, taip pat, dar nebaigiau, bet jau matau šviesą tunelio gale (xixi) Tiesą, yra tokių, kurių vos vos pumpurai matosi, palikau, kad nereiktų žlibinti ir labai gilintis - tas atima per daug laiko.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 25 Bal 2016 11:01

Na nežinau, nepamenu aš tų rudeninių šalčių didelių, nes mes lapkričio pabaigoj jau apsidengėm, ir rožės atrodė gražios kaip uogos uždengiant... Gal tiesiog neprisinenu...

Na kaip bebūtų, išvados lieka kitiems metams. Tiesa, autobuse išsišnekėjau su viena gražaus amžiaus senute, kuri augino rožes. Tai ji pasakė tokį dalyką, kad labai svarbu prieš uždengiant rožes šaknis žole gerai užmulčiuot – apsaugo šaknis nuo pašalimo ir trąša taip pat. Man visada nejauku plyną žemę po rožėm palikt, o kitais metais jau žolės paklosiu. Pūdama žolė gal ir bendrai šilumos po dangalais kažkiek pridės...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 25 Bal 2016 11:16

Rūta, o kaip jūsų Icebergai peržiemojo?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 25 Bal 2016 11:23

Gerai peržiemojo didieji. Ten mat pietinė pusė, dengti kaip visuomet – tai visai be problemų. Tik paskui būna problema juos išgenėt ir suvaldyt :) O krūmai ant kiemo irgi neglogai atrodo, tik vienas nabagėlis buvo tame netobulame šiltnamuke, tai gerokai teko apkarpyti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Bal 2016 12:21

Aš vis galvoju apie praėjusią žiemą. Tikrai ji nebuvo labai šalta, buvo ir sniego nemažai, o rožės peržiemojo beveik pas visus sakyčiau vidutiniškai. Ir bent pas Loretą ir Rūtą galvojau, kad tobulai bus. Na, nelabai tobulai ir pas jas peržiemojo |( . Bent jos jas dengė, kaip visuomet. Čia tikrai gal tos rudens šalnos pasidarbavo. Rožės tikrai nebuvo spalio mėn. pasiruošusios šalčiams. Pradžioje tikrai nesimatė to pašalimo, bet žiema dar pridėjo ir rožių šakas tenka kaip reikiant pagenėti. Bet bent jau pas mane šiomis dienomis jos labai greitai lapuojasi. Gerai matosi, ant pirmojo lapelio kur buvo nupurkštos Champion'u ir dabar jau tų naujų lapelių net keletas :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 25 Bal 2016 12:45

Man visai neatrodo, kad Loretos žodžiais tariant "oras kaip oras" (no) Pavasarį norisi jei ne šilumos, tai bent jau saulės trupučio, o ne +3 laipsnių, sniego, šlapdribos ir krušos kiekvieną dieną. Vis gi jau balandžio pabaiga, o reikia vaikščiot su žieminiu paltu ir auliniais batais. Pernai buvo panašiai, bet šiek tiek šilčiau, o maždaug nuo 22 d. pašilo virš +20 laipsnių.
Negaliu įsivaizduot, nors labai laukiu ir tikiuosi, kad vos po dienos šils iki +15 (sun) . Man rodos, kad tos drėgmės šiemet tai jau tikrai netrūksta. Važiavau savaitgalį į Suvalkiją, tai visur laukuose net ne balos, o ežerai telkšo. Jei bus taip šalta ir šlapia, tai rožės net vasaros nesulaukę dėmėtlige susirgs.

Rūta, aš irgi jau gana garbaus amžiaus ir rožes ne pirmus metus auginu. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad mano rožių šaknys kasmet būna gausiai pridengtos lapais - savais ir nuo medžių. Niekada jų neišgrėbstau nei rudenį, nei pavasarį. Galit dabar mane mėtyt grumstais ir akmenimis, kad leidžiu žiemoti ligoms ir kenkėjams, bet nepastebėjau, kad mano rožės labiau sirgtų ar labiau nei pas kitas būtų apniktos įvairaus plauko kenkėjų. Pavasarį taip pat nesivarginu grėbstydama - paprasčiausiai perkasu žemę.

Rudeniniai šalčiai mano rožėms tikrai žalos padarė, tą gerai žinau. kalbu apie tas, kurias po tų šalčių uždengiau. Nedengtos - tai jau mano kaltė.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 25 Bal 2016 12:52

Regina, prajuokinai dėl garbaus amžiaus :D Tikiu, kad lapų mulčas padeda ir tavo roželėms žiemoti :)

Tik apie kurio konkrečiai laiko rudeninius šalčius kalbat? Specialiai peržiūrėjau praėjusių metų rudens temperatūras. Na nebuvo pas mus šalčių spalio mėnesį, net ir lapkritį buvo žemiausia -4 naktį, ir tai pabaigoj, kai jau buvom rožes uždengę. Šalčiai va nuo gruodžio pabaigos prasidėjo, tai jei kas sulaukė tų šalčių neuždengtom rožėm, tai ir apšalo smarkiau. Dar plius visą sezoną trukusi sausra nepadėjo rožėms žiemoti...

Aš savo rožių žiemojimo rezultatus nurašau tiesiog žiemai – sausį apie keturias savaites laikėsi naktim arti -20, tai jau nemažai. Mano rožės buvo dengtos ne visai taip kaip visuomet – be vidinių dangų, manau, tai ir buvo lemtinga.

Na pas mus žiemojimo rezultatas gal ir ne 100-procentinis, bet vis tiek neblogas :) Iki žemės kirpom tik vieną 7 zonos rožę, o kitų daugiau galai nukentėjo (kas šiaip jau paprastai visuomet būna), viena kita daugiau pašalo, kaip minėjau, greičiausiai dėl nepakankamos difuzinės dangos šilumos ir per mažų šiltnamukų. Pelių taip pat tik kelis dantukų grybšnius matėm, bet nuodų neradom po žiemos, nors paprastai būdavo, vadinasi, kitais metais reikės jų dar labiau nepagailėt.

Visa kas pamokos :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 25 Bal 2016 13:30

Manau, kad kalbam apie pirmos spalio dekados šalčius. Gal tie šalčiai ir nebuvo baisiai dideli - mano užrašai rodo -10 keletą naktų, šiltnamyje pomidorai pavirto ledo gabalais, - bet tuo metu rožės dar intensyviai žydėjo, augo ir tikrai nebuvo pasiruošusios šalčiams. Vėliau dengdama mačiau daug juodų šakų. Savo rožes dengiau gruodžio vidury, dar iki žiemos šalčių. O šalti pradėjo gruodžio 29 d. ir tie šalčiai tęsėsi mėnesį. Manau, kad nedengtoms mano rožėms labai pakenkė sausa vasara ir sausas ruduo - jos atrodo labiau sudžiūvę, negu nušalę.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 25 Bal 2016 13:43

Vadinasi, orai pas mus buvo nevienodi. Pas mus pirmą spalio dekadą daugiausia šalčio naktį buvo -4, tikrai negalėjo pakenkti, o ir juodų ar bent kaip negražiai atrodančių šakų dengiant nebuvo. Aš sau pasidariau tokią išvadą, kad pas mus pakenkė sausas sezonas ir šaltesnė žiema negu ruošėmės.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 25 Bal 2016 13:57

Aš, aišku, tikrai ne tokia pastabi rožininkė, bet visgi prilenkinėdama ir dengdama juodų šakų nepastebėjau. Bet daugiau šakų lūžo, tikriausiai dėl sausros. Turbūt ta pati priežastis tų staigių, netikėtų kai kurių rožių pasikeitimo pavasarį - staigaus žalių šakų visiško pajuodavimo.
Koks bebūtų, bet jau pavasaris - rožės nugenėtos . Ir turbūt niekada nenumatysim visų galimų gamtos siurprizų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 25 Bal 2016 17:20

Regina rašė:Manau, kad kalbam apie pirmos spalio dekados šalčius. Gal tie šalčiai ir nebuvo baisiai dideli - mano užrašai rodo -10 keletą naktų, šiltnamyje pomidorai pavirto ledo gabalais, - bet tuo metu rožės dar intensyviai žydėjo, augo ir tikrai nebuvo pasiruošusios šalčiams. Vėliau dengdama mačiau daug juodų šakų. Savo rožes dengiau gruodžio vidury, dar iki žiemos šalčių. O šalti pradėjo gruodžio 29 d. ir tie šalčiai tęsėsi mėnesį. Manau, kad nedengtoms mano rožėms labai pakenkė sausa vasara ir sausas ruduo - jos atrodo labiau sudžiūvę, negu nušalę.
Mano pasviety buvo taip, kaip aprašo Regina. Dengti pradėjau antrą Kalėdų dieną ir jau tada mačiau pažeidimus - daugiausia stiprius nudegimus. Juodų nebuvo nei tada, nei nudengus.
Labai nukentėjo mano vešlioji galika Hippolyte: nedengta jau ne pirmi metai (sodinta 2012). Manau, kad tikrai dėl spalio šalčių. Ne pajuodo at pamėlo, bet ištisiniai šviesūs nurudavimai.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Dausa » 25 Bal 2016 20:15

Mano šios žiemos pastebėjimai ne apie rožes (kai mažai, tai ir nušalti nėra kam). Žiemos gale pasimatė speigo ,,pasivaikščiojimo" takai. Net atsparus rododendras nurudo, kur šalčio srovė pračiuožė. Pakeliui pasitaikė juoda gyvatbarzdė, ir ji užkliuvo, nors pridengta ir žema, keletą blogesnių žiemų iškentusi. Termometrai gal net nespėja užfiksuoti tokio trumpo nukritimo, tai ir nežinom. Mūsų namas plonasienis, vienais metais labai pajutome kuo skiriasi šaltis ir speigas. Gal ir dangos speigui pereinamos?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 26 Bal 2016 05:24

Man atrodo, kad tie ankstyvi spalio šalčiai pakenkė todėl, kad rožės buvo nepasiruošusios. Rūta kažkur rašė apie cukrų ar angliavandenius, dabar nerasiu kur. Panašiai rašiau apie svogūnėlių ruošimąsi žiemai - irgi turi spėti vandenį paversti angliavandeniais.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Aistė » 26 Bal 2016 20:40

Jūrate, viena mano New Down apačioje bando kažką leisti. Kitos dar stovi gražios, žalios :D . Nežinau ką su jomis daryti. Tegul dar pastovi. Šiaip mano rožės apmirė. Kiek buvo išleidusios pumpurų tiek ir yra. Turbūt tas 0 laipsnių neleidžia toliau skleistis. Šiandien patręšiau. Išpurenau. Belieka tik susitvarkyti, išravėti. Nežinau kada laiko rasiu (xixi) Gyvensim žliugių draugijoje šiemet :$

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 27 Bal 2016 04:58

Kaip minėjau, ankstyvi šalčiai rožėms pakenkė greičiausiai dėl neužsibaigusio cheminio proceso - grūdinimosi. Pvz., medžiai meta lapus ir tuomet juose irgi vyksta cheminiai procesai, kurie paruošia medžius šalčiams.

Čia Rūta rašė:
"Nukarpius stiebus atimi iš rožės jos sukauptas medžiagas. Anot rusų rožininkystės autoriteto S. Iževskio, tai susiję su rožės pasiruošimu žiemoti ir užsigrūdinimu. Cituoju, ką 2011 m. rašiau forume, remdamasi S. Iževskio knyga, dabar jau taip tiksliai neparašyčiau :) :
„Esmė ta, kad būtent subrendusių ūglių viršutinėje dalyje kaupiasi angliavandeniliai (krakmolas) kaip maisto medžiagų atsargos, ir kai temperatūra krenta, jie veikiami fermentų virsta cukrais bei aliejais ir pamažu pasiskirsto per visą ūglio ilgį iki šaknų. Cukrūs ir aliejai apsaugo ūglius nuo žemų temperatūrų, nes mažina užšalimo temperatūrą. Šis pasiskirstymas vyksta lėtai ir baigiasi praėjus gerokai laiko po rožių prilenkimo, faktiškai jau atėjus žiemai. Šios atsargos taip pat labai svarbios pavasarį, kai rožės bunda iš žiemos miego, jos padeda regeneruotis šalčio pažeistiems audiniams. O jeigu rudenį trumpai nugeni, tai juk rožė netenka visų tų sukauptų medžiagų ir daug prasčiau pasiruošia žiemoti, ir žiemojimo rezultatai būna prastesni, na ir kitą sezoną auga prasčiau. Galima sakyti, toks nugenėjimas apvagia rožes ir drastiškai suardo natūralius jų procesus.“"

O čia rašiau apie svogūninius:
"KODĖL TAIP SVARBU LAIKU PASODINTI - KĄ SAKO MOKSLAS

Kai sodinate svogūnėlį, tuo metu jis miega. Prieš užšąlant žemei jis turi pabusti ir užsigrūdinti. Žiemai grūdinasi ir medžiai nuo rugpjūčio pabaigos (apie rožes rašė ir Rūta). Minesotoje įšalas gali siekti 2m gylį.

Svogūnėliams pabusti temp. t.b. žemesnė kaip 13°C ir reikia vandens. Jie pradeda augintis šaknis. Joms užaugti prieš užšąlant reikia mažiausiai 6 sav. Svogūnėlyje sukauptą vandenį šaknys paverčia angliavandeniais (jie yra ir visų mūsų energijos šaltinis!). Angliavandeniai veikia kaip antifrizas ir jp dėka svogūnėlis ištveria bet kokius šalčius nepaisant nors ir giliausio įšalo! Vienos veislės užsigrūdina geriau, kitos prasčiau.

Jeigu šaknims neužtenka laiko arba drėgmės vandenį paversti angliavandeniais, šaldamas vanduo plečiasi ir svogūnėlio sienelių ląstelės plyšta. Pavasarį toje vietoje rasite tik košę."

Mano galva, čia visur aprašomas tas pats procesas - augalų grūdinimasis prieš žiemą. Gal būtent dėl to ir yra svarbu mūsų platumose anksti dengti rožes!
Paskutinį kartą redagavo Gema 27 Bal 2016 05:14, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 27 Bal 2016 05:14

Dėkui, Gema. Ir man taip atrodo, nes žiemą pašalo ar nušalo tik nedengtos rožės, kitos nukentėjo rudenį prieš uždengiant. Kiek ir kokios parašysiu vėliau. O labiausiai pikstu ant savęs, kad vėl nušaldžiau, kaip ir ankstesniais metais, hortenziją. Skirtumas tik toks, kad ankstesniais metais nušaldavo pavasarį, o praeitais - rudenį.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 27 Bal 2016 06:46

Pagaliau (sun) (sun) (sun) (dance) (dance) (dance)

Ačiū, Gema, kad priminei, nes po kurio laiko daug kas pasimiršta. Su gamta ir su mokslu nepasiginčysi. Teiginiai žinomi, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių ne visada pavyksta jais vadovautis. Todėl ir būna taip, kaip būna - žala arba praradimai.
Gal savaitgalį atrasiu laiko revizijai. Su moderniom viskas aišku, nėra ką revizuot - visos gyvos ir sveikos. Skaičiuosiu senovines.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Alinda » 27 Bal 2016 08:03

Gema rašė: Svogūnėlyje sukauptą vandenį šaknys paverčia angliavandeniais (jie yra ir visų mūsų energijos šaltinis!

Tai pagal Gemą išena taip,kad žmonės sako tiesą ,kad nuo vandens tunka (xixi) (xixi) (xixi) .Nesigilinant į smulkmenas, bet paprastieji angliavandeniai sudaryti iš anglies, vandenilio ir deguonies atomų ,o vanduo tik vandenilio ir deguonies atomų. Taigi ,vanduo niekaip negali būti paverstas angliavandeniais.

Skelbti atsakymą

Grįžti į