Pavasaris 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 07 Kov 2016 13:58

Šiandien atidengiau rožes, galvojau tą daryti mėnesio pabaigoje, bet kai dėl įdomumo pažiūrėjau kaip jos ten po dangomis laikosi, pasirodo kai kurių jau pumpurai išbrinkę. Atidengiau visas rožes, pabūgau, kad gali pradėti šusti, dangas palikau šalia, jeigu stipriai atšaltų, užmesiu vėl. Kol darbavausi, išgirdau čiulbant vieversėlį, klykaudamos praskrido gervių pulkelis..

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Kov 2016 22:54

Tai ,kad tolimesnės prognozės labai nedžiuginančios |( . Aš taip pat rožes norėčiau nudengti, bet susilaikau. Vėl atgal uždengti kažkaip nesinori. Juk tik kelios dienos numatomos šiltos.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 08 Kov 2016 05:29

Gal geriau būtų apie rožių nudenginėjimą rašyti į atskirą tema? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 08 Kov 2016 07:41

Man atrodo pats laikas dabar nudengti, tik, kad agoplėvelė labai šlapia - kur tokią dėti. Vieną kitą skiautė būtų nieko, bet ne tokie kiekiai kaip pas mus.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Kov 2016 07:54

Loreta, lietus tik šiandiena :) Vėliau labai gražus ir šiltas oras. Bet dar vėliau prognozuojama -6-7 C naktimis. Dėl tų šaltų naktų aš rožių ir neatidengsiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 08 Kov 2016 07:59

O aš niekur nematau šalčių :? Nors šalčių bus ir gegužės mėnesį, kai viskas bus sulapoję.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 08 Kov 2016 08:05

neaišku, kiek tos mėnesio prognozės vertos, nors aš galvoju, kad bendras tendencijas parodo.. http://www.accuweather.com/lt/lt/vilniu ... her/231459" onclick="window.open(this.href);return false; vos ne visą kovą minusas naktimis.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 08 Kov 2016 08:42

Mažą šaltį atlaikys ir nepridengtos, bet jeigu jau šaltukas spustels, kruopščiai nebekutosiu,o šiaip nesunku vėl užmėtyti dangom. Nežinau kaip pas jus rožės laikosi,dengiam skirtingai, bet mano rožes, ypatingai senovines, jau reikėjo atidengti, kol pumpurai dar neištįso.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 08 Kov 2016 08:46

Pakėliau agroplėvelę, kad vėjas galėtų pasivaikščioti. Nieko ypatingo nepamačiau - dauguma apsoliučios ramybės būsenoje, kai kurios su vos matomais pumpuriukais, kai kurios su didesniais.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Alinda » 08 Kov 2016 08:53

Kas jau atidengė rožes arba ruošiasi tai padaryti siūlau žiūrėti šią svetainę :)

https://www.gismeteo.lt/month/4202/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 08 Kov 2016 09:10

Alinda rašė:Kas jau atidengė rožes arba ruošiasi tai padaryti siūlau žiūrėti šią svetainę :)

https://www.gismeteo.lt/month/4202/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
šita svetainė tik beviltiškiems optimistams :D man ji patinka (makeup)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 08 Kov 2016 09:19

Aš taip pat šią pasižiūriu ir matau, kad jau reikėjo atidengti :)
Didžioji dalis mano rožių labai plonai apdengtos, todėl jos net negalvoja sprogti. Būtų blogai, jeigu saulė šviestų, tuomet po dangom pasidarytų šiltnamiai, o dabar ir taip ir anaip gerai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 08 Kov 2016 14:24

Mano rožynai šiandien:
PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis

Daug kur plėvelės kraštai prišalę, nesinori plėšti. Žalių plotų atsirado tik vakar. Tiesa, viena aikštutė prie pat eglių jau anksčiau atitirpo.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 08 Kov 2016 14:46

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Nepatingėjau,nupaveikslavau arčiausiai esančių rožių kelias šakeles, vaizdas beveik visur toks, iki senovinių nenuėjau, bjauriai lyja. Sniego nėra išskyrus kelis siaurus lopinėlius šiaurinėje šiltnamio pusėje.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 08 Kov 2016 16:01

Kada čia pas Gemą tiek prisnigo?

Man išaiškėjo, kokia pas mane šalčiausia vieta (nors nujaučiau), tik vienoje vietoje dar ryte buvo likę sniego, o dabar ir to nėra. Žvilgterėjau ir aš po dangom ir , deja, pamačiau nemažai juodų šakų.

Per visą rožininkės "karjerą"praktiškai neesu praradusi uždengtų rožių, nors kartais ir tekdavo nukirpti iki žemės. Bet dabar matau, kad su keletu teks atsisveikinti visai netikėtai, uždengtos buvo kaip visada. Tai modernios rožės. Ko gero, reikia skubiai katalogais susidomėti :D .
Yra panašiai išsprogusių rožių kaip pas Eleną, bet nedaug.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 08 Kov 2016 17:05

Pas mus daug prisnigo, kai po atšilimo sugrįžo žiema ir iki šiol visur daug sniego. Iki užvakar kiemas ir viskas aplinkui buvo storokai apsnigta. Dabar lietutis sniegą sparčiau ištirpins.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 08 Kov 2016 17:47

Na su atidengimu dar tikrai neketinu skubėti, nes per ankti rožes nurengus gali šuniui ant uodegos nueit visas geras peržiemojimas. Dar tik kovo pradžia, o ir prognozės nieko gero nerodo. Sėdėsiu ramiai ir be kovo pabaigos nė negalvosiu nieko nudenginėt. Kur šiltnamukai, ten labai patogu pakelti galus ir net šonus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 08 Kov 2016 17:54

Ir aš šiandien po dviejų savaičių pertraukos aplankiau savo sodą (dance) Visą dieną purškė lietus, bet taip smagiai šilta ir gera, paukščiai čiulba, gervės klykauja, sukau ir sukau ratus po sodą. Kai kur palindau po permirkusiom rožių dangom - ir senovinės, ir angliškos, ir mano nuostabai net arbatinės hibridinės žalios iki galiukų, žiemos lyg nebūta. Pumpurėliai normalūs, tikrai dar nesprogsta. Apie nudengimą net minčių nėra - dangos tokios permirkusios, sulipusios, tegul džiūna.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 08 Kov 2016 19:39

Manęs jau nė kiek neglumina ir negąsdina anksti pavasarį stipriai apsipumpuravusios rožės. Kai ruduo būna šlapias ir ilgas, kai kurios jau gruodį būna tokios. Ir šią žiemą taip buvo su keliais krūmais. Šalčiai jiems nepakenkė, pumpurai auga. Tokių vaizdų, kaip nuotraukose rodot, Elena, pilna. Taip pas mane buvo ir pernai. Sniegą šiandien nulijo visiškai (mano kieme), po paskutinio šaltuko atsiradęs įšalas neskuba trauktis, laiko vandenį, o po dengimais visai minkšta. Sodan stengiuosi neiti, nes kur pašalas liko, tai tokia slidi pliurzė viršuje. Net šuns negaliu paleisti pažaist, vedu į gatvę. Tikiuosi tuoj vanduo nusės, nes pievelė jau buvo pradžiūvus iki paskutinio pašalimo, dabar vėl viskas iš naujo.
Dalia Raimonda, pokalbių temoj klausėt apie užrašus. Pasižymiu labai nedaug, kaip visos, kol laukais nelekiam, o paskui viskas nutrūksta.
Tai va , labai nedaug: "kovo 4d. (2015 m )šlapdriba. Rožės labai apsiakiavusios, pridengtas tik viršus. Kovo 10 d.: šias dienas buvo l. šilta, apie 10 laipsnių. Nudengiau, kur spėjau, nugenėjau rožes. Kelias net parišau prie atramų! Raganės nuvalytos, tik nepakabintos. Kovo 16d. naktį -2 laipsniai. Kovo 22 d. -7 ryte. Daug rožių buvau apsukusi dangomis, nes ūgliai 1-2 cm. Šįkart išsigelbėjom. Kovo 27d. lietus." Pernai daugelio rožių pirmieji žiedai buvo, kaip vadinam mes, išsilydę. Gal čia nuo to paskutinio pašalimo? :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Kov 2016 08:47

Atrodo ta mūsų Lietuva tokia nedidelė, bet klimato atžvilgiu labai jau nevienoda ir skirtinga. Jau nestebina, kad pas vienas sklypuose senai nebėra sniego ar įšalo, o kitur sniegą ką tik baigia lietus nulyti. Bet net toli po Lietuvą klaidžioti nereikia, vakar susitikau vieną moterį, kuri augina taip pat rožes. Gyvena Kaune, o jos sklypas Kleboniškyje (šiaurinėje Kauno dalyje) - sniego dar vakar pas ją buvo ir įšalas dar neišėjęs. O atrodė, kad Kaune žiema senai pasibaigusi, įšalas senai išėjęs :)
Jūrate, ir aš tas pačias prognozes žiūriu. Nors dabar prognozės nuteikia šiek tiek optimistiškiau, bet atidengsiu tik šiltnamiukų galus, ir kai kur pakilnosiu agrodangą. kažkaip įdomu pasidarė, kaip tos rožės atrodo. Gal bus taip kaip pas Antosę- žiauriai. Dengi, dengi ir še tau (hit) juodos šakos (hit)
Elena ir Loreta, jūs teisios dėl senovinių rožių, jas tikrai galima atidengti :) Bet kai pas mane jos tik kelios ir dar tvoros pakraštyje, kur saulės mažiau, tai aš bandysiu jas pradžioje tik pravėdinti.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 09 Kov 2016 13:08

Šiandien persodinau užgožtas kelias rožes, pašalo nėra, kiemas galima sakyti pakankamai praeinamas, pravažiuojamas, tad su karučiu vežioju arklių gerybes, tręšiu rožes. Tiek daug visokio darbo,dar ir išgenėtų obelų šakų stirtos pūpso, kalnai visokiausių dangų, artėja velykos, ar spėsiu apsigrėbti, apsikuopti, atėjo pavasaris, nebėr laiko lepinimuisi, tik sukis. Tiesa, rožės peržiemojo gerai, aišku yra keletą patamsėjusių šakų, bet peržiemojimo rezultatu esu patenkinta.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Kov 2016 13:19

Na Elena jūs "duodat" :D . Aš šiandiena pavaikščiojau po sodą, pakilnojau dangas ir vėl, pažiūrėjusi jas uždengiau. :? Drėgna, šalta (tik +2C), man pavasariu dar nė nekvepia. Po vienu šiltnamiuku radau įsitaisiusį savo vieną katiną, o po kitu uždengimu (arčiau lesyklėlės)- kitą, apžiūrėjau rožes, atrodo neblogai (tiksliau gerai) ir grįžau namo. Lauksiu pavasario ir šiltų dienų :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gina » 09 Kov 2016 18:25

Klaipėdoje šiandien +8,5, saulė :) . Jokio įšalo, sausa. Savo rožių dar neatidengiau, pirmiausia noriu paskubėti persodinti tas, kurios nevietoj. Šiemet bandžiau dengti difuzine stogo danga ir tentais( skirti priekaboms, lauko baldams uždengti nuo kritulių ir saulės). Tentai ypač patogu užmesti ant paguldytų didelių vijoklinių.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Dausa » 10 Kov 2016 11:33

Aš savo rožes vakar atidengiau - po kubilais durpės buvo sausos, rožės gyvos, dar neišsprogę. Palikau ilgąją paguldytą, ji tik spygliuočių šakomis pridengta, rąstukais prispausta, jei paleisčiau, prie visų kabinėtųsi.
Svogūninės skuba augti, kurios tulpės pakliuvo po durpėmis, jau aukštesnės, nei sprindžio. Blindė ,,kačiuojasi". Magnolijos žiedpumpuriai pampsta. Eleboras kyla, bąla. Bereinučių žiedpumpuriai pučiasi.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 10 Kov 2016 17:44

Rašiau kad mano rožės dar nesprogsta, bet štai ką atradau viename rožyne. Šalia jos kitos rožės dar snaudžia, o ši spartuolė - Lady of Shalott.
Savaitgalį jei dangos nebus labai šlapios turbūt nuimsiu ir paliksiu rožes su eglišakiais pridengtas
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į