Rožės ir raganės

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Jūratė » 04 Kov 2016 13:43

Regina, jei atliktų atžala, stoju į eilę :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Regina » 04 Kov 2016 13:58

Gerai, Jūrate :) Tik tegul kas nors mane paprotina, kaip tas raganes dalinti, kad baisiai nesužaločiau.
Kardynal Wyzsinski ir Krakowiak taip pat storos.

Dalia Raimonda, Rudenėli, įdomu, kaip pas jus elgiasi Kakio. maniškė prileidžia tiek šakų, šakelių, lapų, kad pro juos žiedai vos išlenda. Didžiulė kupeta žaliosios masės, o žiedų būna ne itin gausiai (palyginus su kitomis), po pertraukos žydi tik vienas kitas žiedelis. Pernai net bandžiau dalį šakų iškarpyti, bet tai misija neįmanoma (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Jūratė » 04 Kov 2016 14:05

Ačiū, merginos! mielai priglausčiau atliekamas raganių atžalas, ypač smagu, kad jos jau pasirodžiusios kaip augios. Pirkau kažkada iš lenkų 3, pagal aprašymus, augias raganes ir visos labai skursta, o viena iš jų jau greičiausiai ir nebeatžels...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Regina » 04 Kov 2016 14:18

Rožės kažkur netoliese :)

Kardynal Wyzsinski
Paveikslėlis

Barbara Dibley ir Kardynal Wyzsinski
PaveikslėlisPaveikslėlis

Toki ir Kardynal Wyzsinski
Paveikslėlis

Krakowiak
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Ville de Lyon
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Princess Diana, jai už nugaros Alionushka, General Sikorski, Summer Snow
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Rudenelis » 05 Kov 2016 09:23

Regina, aš nežinau ar tikrai Dalios Raimondos raganė yra Kakio, bet man pasirodė labai panaši. O maniškė kaip elgiasi jau sakiau, žydi anksti, pati pirmoji iš mano turimų, baigia žydėti taip pat pirmoji. Nepasakyčiau, kad žiedų mažai, bet palindusių po lapais būna. Kartojimas labai menkas, po žiedelį, kitą, o žalumos prisiaugina masę. Jai leidžiama lipti iki 2m, o ji nori būti didesnė, užsiropščia ant rožės, atmetu, stiebiasi aukštyn virš atramos, griūna ir kabo girlianda, paskui vėl kabinasi prie savęs ir vėl lipa. O žydėt pakartotinai tingi. Tikrai šiemet retinsiu, trumpinsiu, nors nurodoma silpno genėjimo grupė. Tiesa, pirmieji žiedai būna pilnaviduriai.
Rudenį persodinau dvimetę raganę, tai šaknis teko apkapoti - buvo giliai, daug ir persipynę su tujų, buksmedžio. O Polish Spirit įsišaknydino pati. Ji priklauso stipriai genimų grupei, bet aš palikau apie pusantro metro stiebus, kurie kažkiek glaudėsi prie žemės, tik vėliau padariau pakabinimą, bet ne visai ištiesiau. Taip per vasarą tas lenkimas įsikabino, nes užsibėrė žemėmis, mulčiavosi žole. Gavosi du kelmai. Vienas augo iš šaknų, kitas ant stiebų. Naująjį pradėjau pešioti, čia ir gaunasi panašiai kaip kero dalijimas. Tikriausiai visą rausiu.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Rudenelis » 05 Kov 2016 09:33

Kažkodėl neparašiau, matyt liko galvoj: raganėmis "apsikrėčiau" nuo Reginos. Tokių didžiažiedžių kaip pas Jus niekur nemačiau. Taip pat nuostabios Princess Diana, Alionushka. O Summer Snow taip ir liko akyse kai mačiau gyvai lipančią ant stogo. Atrodo panašią, išaugusią iš sėklų (o gal visai tokią) davė Vaida. Tik pernai dar nežydėjo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir raganės

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Kov 2016 16:32

Manoji raganė pirkta, kaip Princess Alexandra. Turėtų žydėti ant antramečių stiebų labai pilnaviduriais žiedais. Nežinau kodėl, bet tie žiedai nėra tokie jau pilni.

Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Rudenelis » 05 Kov 2016 18:50

Ar nepanašios?

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir raganės

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Kov 2016 20:02

Rudenėli, tikrai panašus į Kakio. Ir dar jūsų aprašymas pilnai atitinka manosios raganės požymius. Žydi pati pirmoji iš visų raganių gegužės pabaigoje. Auga tikrai virš 3 m. žalios masės kalnas, o antrą kartą žydėti tingi. Kadangi pirkau iš "Sodo rožės", gal tikrai bus sumaišyta.
Aš visada raganes daugindavau kero padalinimu. Bet pernai pamačiusi, kaip vyrai mugėje pardavinėjo "vamzdelines" raganes, supratau, kad jas galima laisvų laisviausiai dauginti šakelėmis :) Šiemet bandysiu taip padauginti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Regina » 05 Kov 2016 21:28

Aš taip pat pirkau iš "Sodo rožės", bet maniškė niekada neparodė nei vieno bent šiek tiek pilnavidurio žiedo. Dabar paskaičiau enciklopedijoj, kad nemėgsta karštų, stipriai apšviestų vietų. Vieta, kurioj ji pas mane auga, yra kaip tik tokia. Ji buvo mano pirmoji raganė, sodinau, mano manymu, pačioj geriausioj vietoj (sun) Gal todėl ji taip nenori žydėti pakartotinai, kad per šviesu ir per šilta :? Dar rašo, kad ypač tinka auginti balkonuose - šito niekaip negaliu įsivaizduoti (no)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir raganės

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Kov 2016 07:57

Mano per klaidą (nes neturėjau kitos jai vietos ir nežinojau kokias sąlygas ji būtent mėgsta) pasodinta pusiau pavėsį ir tikrai vėsioje vietoje. Auga ji už kolonos, tad norint gauti saulės ji turi išlysti ir tą saulę susirasti pati (xixi) . Aš sakyčiau, kad pakartotinai ji pas mane net nežydi. Bet gal aš ją antroje vasaros pusėje "nedašeriu" trąšomis |( Juk raganės, kaip ir rožės ėdrios (xixi)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Platelių rožė » 06 Kov 2016 08:42

Nuostabios jūsų visų raganės <3 Vešlios , didžiulės, kartais net sunku patikėti , kad tikros !!!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Regina » 04 Lie 2016 19:52

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Elena » 05 Lie 2016 06:33

Regina myli raganes, o raganės myli Reginą, <3 <3 <3 auga, žydi, klesti. Nuostabios visos nuotraukos, ypatingai paperka kur raganės apsiraizgiusios apie apkerpėjusius obelų kamienus, ačiū Regina, kad pasidalinate šiuo grožiu su mumis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Regina » 05 Lie 2016 07:59

Ačiū, Elena :)
Bet man labai nepatinka, kad įsikelia tokios didelės nuotraukos. Vakar temoje "Forumo taisyklės, pasiūlymai forumui ir kita informacija" paklausiau, kaip jas dabar reikėtų tvarkyti, gal kas paaiškins.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Virginija » 05 Lie 2016 08:54

Nuostabios raganės ir vaizdai, ar begali būti gražiau...<3 <3 <3 .

Jei forumui nėra problemų, tai didesnės nuotraukos nieko blogo. Ir aš gerai neišsiaiškinau naujojo Postimage.org. .

Vartotojo avataras
Vilma
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 28 Bir 2014 11:38
Miestas: Vilnius

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Vilma » 05 Lie 2016 16:49

:) viskas pas Jus gražu, ir rožės ir raganės ir Jūs pačios. Kažkur skaičiau,kad raganėms reikia pridengti šaknis kad nekaistų žemė..t.y. kad šaknys turi būt šešėlyje, o visa raganė saulėje ir be skersvėjo. Nors man rodos kaip tik atvirkščiai pas mane buvo :)) kai kepė kampe prieš pietryčių saulę..tai lapų nebuvo matyt..vien žiedai. :) o dabar kai paklausiau taisyklės..lapų daugiau. :))) bet gal neatidžiai skaičiau..gal ten lapus žmogus mėgsta :)))))))) Pas Jus augalai kalba patys už save

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Rita » 07 Lie 2016 07:49

Nuostabiai gražu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir raganės

Standartinė LoretaA » 07 Lie 2016 08:19

Labai gražu - nerealios nuotraukos, nuostabios ragnės, nepakartojami vaizdai, o paskutinė ypač <3 <3 <3 .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Esmiralda » 01 Spa 2016 04:50

Jau pradedu galvoti, kaip reikės rožes guldyti žiemai į patalus ir Iškilo toks klausimas apie raganes - ar jas nukerpate prieš žiemą, ar visą raizgalynę sukišate po rožių patalais ir nukerpate pavasarį?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Elena » 02 Spa 2016 04:12

Esmiralda, daugumą raganių nukerpu rudenį,apie 50 cm. kitas palieku šiek tiek ilgesnes, turiu kelias kurių iš viso nereikia trumpinti,lieka stačios, laikausi bent apytikriai to aukščio, kuris nurodytas pridėtame rekomendaciniame lape (kai pirkot raganes turėjo būti prikabintas prie kiekvieno raganių vazono, nes kirpimo aukštis gali skirtis pagal raganių rūšį) Žiemai šiek tiek užmulčiuoju lapais,o kaip kada tik užkloju agro danga.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Esmiralda » 02 Spa 2016 08:25

Ačiū, Elena.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Aistė » 10 Spa 2016 19:54

Esmiralda, aš dažniausiai kišu visas raganes po rožėmis, šalia rožių. Jau per tiek metų kai žinau kuri labiau linkusi apšalti, kuri sunkiau atsigauti, tai nerizikuoju kaip ir su rožėmis. Viską geniu pavasarį.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Esmiralda » 10 Spa 2016 20:15

Mat kaip, o tada pavasarį kiek gyva - tiek palikti ? Ar visgi atsižvelgti į raganės genėjimo rekomendacijas?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir raganės

Standartinė Gema » 11 Spa 2016 05:32

Tos rekomendacijos būna kiek skirtingos toms pačioms raganėms, bet, kaip pastebėjau mūsų parapijoj, pas tas moteriškes, kurios nieko neišmano apie genėjimą, jos žydi sau ir tiek. Žinoma, pas jas auga tos neužmušamos veislės.

Pvz., Karališkosios sodininkų draugijos rekomendacijose anglai siūlo kasmet kirpti iki žemės (čia kalba eina apie genimas raganes), o lenkai aiškina, kad pavasarį jaunos raganės reikia palikti apie 30 cm, vėlesniais metais reikia palikti daugiau (dabar tiksliai neprisimenu kiek, reikėtų pasižiūrėti).
Paskutinį kartą redagavo Gema 11 Spa 2016 12:36, redaguota 1 kartą(us).

Skelbti atsakymą

Grįžti į