'Charles Austin'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'Charles Austin'

Standartinė Regina » 20 Rgs 2010 12:59

Charles Austin (AUSfather), 1973
Šią rožę savo sode reikėtų auginti ne tik dėl to, kad tai viena pirmųjų Austino rožių, sėkmingai ištvėrusių laiko išbandymus, ir iki šių dienų yra populiari. Tai tikrai puiki rožė, savo žiedų grožiu nenusileidžianti naujoms veislėms.
Ją auginu nuo 2006 rudens, pirkau iš Sibirkos. Per tuos keturis metus nė karto ja nenusivyliau ir šiemet sodinsiu dar vieną. Krūmas tankus, plonų šakelių nedaug. Tvirtos, storos šakos, tankiai apaugusios stambiais matiniais lapais, auga stačiai į viršų. Į šonus negriūna, ramstyt ir parišinėt nereikia. Šaltiniuose nurodomą 120-150 aukštį visada pasiekia. Net ir po šios šaltos žiemos, kai visas šakas nupjoviau iki žemės (reikėjo pjūkliuko – tokios storos), ji gražiai ataugo. Gal kiek retesnė, bet tikrai ne žemesnė. Kas nemėgsta svyrančių žemyn žiedų (labai būdinga angliškoms rožėms savybė), Ch.Austin labai patiks. Žiedai ant labai tvirtų žiedkočių, žiūri į viršų. Pavieniui būna retai, kekės iš 3-7 žiedų. Pernai ant vienos galingos šakos suskaičiavau apie 40 žiedų.
Pirmas žydėjimas būna labai gausus, antras kiek mažesnis. Tarp žydėjimų daro pertrauką, augina masę. Austinas rekomenduoja labai stipriai genėti, kad pakartotinis žydėjimas būtų gausesnis. Man savaime taip gaunasi, kad nupjaunu pusę šakos. Augdama šaka pradeda maždaug nuo vidurio šakotis ir tas tikrasis lapas būna žemai – visą tą viršutinę dalį ir nurėžiu. Ji dėl to nepyksta. Žiedai labai dideli, ypač pirmo žydėjimo metu, labai pilnaviduriai. Žiedlapiai tvirti, lietus žiedų negadina, visada pilnai išsiskleidžia. Žiedų spalva gana smarkiai kinta – nuo ryškiai oranžinių pumpurų iki ryškiai abrikosinių išsiskleidusių žiedų. Spalvos ryškumas eina iš vidaus, nes žiedlapiai prie pagrindo ryškiai oranžiniai, į kraštus šviesesni. Žiedas ilgai nenubyra, žydėjimo pabaigoj išblunka iki švelnios abrikosinės spalvos, o per karščius – net iki švelniai rausvai kreminės. Ypač graži, sodri žiedų spalva atšalus orams. Stipriai, maloniai kvepia. Gerai laikosi puokštėse.
Nors šaltiniai nurodo menką atsparumą ligoms, pas mane ji neserga.
Gaila, neradau bendro krūmo vaizdo nuotraukų. Pirmoj nuotraukoj aiškiai matyti, kaip kinta žiedų spalva. Paskutinėse nuotraukose - rudeniniai žiedai. Šaltu oru daugiau rausvos, persikinės spalvos.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Nijola

Re: "Charles Austin"

Standartinė Nijola » 20 Rgs 2010 13:08

.... buvo laikotarpis kai aš pykau ant šios rožės dėl sirgimo dėmėtumu, bet anksčiau ir candito neturėjau, nepurkšdavau profilaktiškai, dabar kai rožes purškiu profilaktiškai nuo ligų ši rožė neserga daugiau negu kitos angliškos rožės sakyčiau šiais etais 8 balai iš 10 dabartiniu metų laiku rugsėjyje :) auga šalimais Golden Celebration, Benjamin Britten man šis derinys patinka. :)

Nijola

Re: "Charles Austin"

Standartinė Nijola » 20 Rgs 2010 20:42

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
"Charles Austin" 2010m rugpjūtis
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: "Charles Austin"

Standartinė Ignas » 21 Rgs 2010 18:28

Tai buvo mano pirmoji angliška rožė(gavau kartu su L D Braithwaite iš Sibirkos), visko mačius pas mane, ar aš ją dengiau ar ne, puikiai žiemodavo, tik paskutinę žiemą krūmas apšalo nemažai, tai per pus mažesnis šiemet. Dabar kai vėsūs orai, žiedai labai gražios formos ir ryškios spalvos.
Čia kelios foto vasarą darytos:
Paveikslėlis Paveikslėlis

Čia 2009 vasarą, kartu su raudonėliu:
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: 'Charles Austin'

Standartinė Arijana » 13 Sau 2011 17:11

Pas mane ši rožė turi 4-5 stambias šakas, kurių viršūnėse formuoja po kekę žiedų. O besiskleidžiantis pavienis žiedas labai panašus į arbatinių hibridinių. Pas mane ji pasodinta antrame plane, tai labai neblogai atrodo. Bet pakartotinis žydėjimas silpnokas.Pirkta gal prieš 5 metus iš latvio.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Charles Austin'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 22:39

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Charles Austin'

Standartinė Ignas » 30 Spa 2013 09:45

Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Charles Austin'

Standartinė DaliaRaimonda » 20 Vas 2016 21:16

Nepaprastai gausiai il ilgai žydinti angliška rožė. Visiškai neserganti. Pas mane ji auga visiškoje saulės atokaitoje prie pat namo sienos. Vienais metais mano vyras ją išrinko metų rože. O mano draugė pareiškė, kad tai bus jos rožė (xixi) Tad, vasarą kai ji ruošiasi pas mane atvažiuoti visada paklausia ar žydi "jos rožė".

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Charles Austin'

Standartinė Esmiralda » 20 Vas 2016 21:52

Neapsakomo gražumo kekės, apglėbtos baltų žiedelių debesėlio <3 <3 <3
Čia balta smulkutė raganė šalia?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Charles Austin'

Standartinė Regina » 20 Vas 2016 22:26

Taip, rožė tikrai puiki ir DaliosRaimondos nuotraukos labai gražios <3
Turiu tris, viena iš jų - savašaknė (galima sakyti, kad rožės įsišaknijimas mano sode prilygsta beveik stebuklui (xixi) ) Patvirtinu DRaimondos žodžius, kad ji tikrai labai sveika ir tvirta rožė, o kekėse žiedų dažnai būna net keliolika. Ir žiedas labai gražus visose skleidimosi stadijose, ir jo besikeičianti spalva man labai patinka.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Charles Austin'

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2016 16:25

Esmiralda, taip ten raganė. Jau gal ir per daug didelė :) Parodysiu kurią nors dieną raganių temoje.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Charles Austin'

Standartinė Ignas » 25 Kov 2024 21:04

Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į