'Elfe'

Šios grupės rožės išvestos pakartotinai kryžminant smulkiažiedes laipiojančias (Hybrid Multiflora ir Hybrid Wichuriana) su arbatinėmis hibridinėmis, floribundinėmis ir kitoms grupėms priklausančiomis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

'Elfe'

Standartinė Virginija » 03 Sau 2012 18:51

Elfe – vijoklinė rožė (Evers, Tantau, 2000).
Įdomi vijoklinė rožė, žydinti neįprastos žalsvai baltos spalvos žiedais. Mūsų klimate tikriausiai bus tik aukštas statokas krūmas, nors turėtų būti iki 3 m aukščio. Žiedai dideli, labai gražūs, romantiški, bet žydi šakų galuose. Turėtų žydėti visą vasarą, atspari ligoms, 5 zona, uždengta žiemoja gerai, prisilenkia.
Pas mane auga turbūt tris metus, bet dar viso grožio neparodė, deja, pernai pavasarį peržiemoję ilgi ūgliai atsitiktinai buvo nulaužti, tai faktiškai žydėjo vieną kartą. Bet vis dar daug tikiuosi. Manau, turi ją ir kitos rožininkės, labai įdomu kiti atsiliepimai.


Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Elfe

Standartinė Jūratė » 04 Sau 2012 08:55

Porą metų aš turėjau. Kai žydėjo, buvo gražu, bet per žiemas išsaugoti nesugebėjau. Dvi paskutinės žiemos ją pribaigė, nespėjo net normaliai užsikabint už gyvenimo... Daugiau jos nesiruošiu turėt, nes susidariau nuomonę, kad tai labai neatspari mūsų žiemoms rožė |(

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: Elfe

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 20:39

Paveikslėlis
Paveikslėlis

:)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Elfe

Standartinė Virginija » 08 Sau 2012 20:24

Paveikslėlis
Gražūs žvilgantys sveiki lapai.

Timka

Re: 'Elfe'

Standartinė Timka » 13 Sau 2012 21:39

Aleksandra, į jūsų Elfes žiedą taip ir norisi įkišti nosį bei patraukti pilna krūtine. :) Turiu ir aš šią rožę, teisingiau dvi, nes viena tikra iš Virbickų, o kita pirkta iš maximkos, kaip vijoklinė balta, o sulyginus abi vienas prie vieno Elfe. Pasakysiu - nuostabi rožė, jos pas mane antra vasara. Pirmus metus žydėjo keletas žiedų ir savo tikro grožio neparodė, o pernai man jos labai patiko, labai gražūs žalsvai balti dideli žiedai, dar nėra didelis krūmas ir viena, ir kita apie 120 cm, tačiau žydėjo visą vasarą, lietaus žiedai nebijo ir truputį kvepia. Myliu aš jas <3
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Elfe'

Standartinė Aleksandra » 13 Sau 2012 21:44

:) Timka, sutinku su Jumis - as irgi negaliu praeit ir ne pauostyt jos, nes ji dieviskai kviapia. Mano irgi is Virbicku: uzsisakiau 1,o gavau 2 - labai daug buvo painiavos su tuo uzsakymu, bet nesigailiu kad turiu :).

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Elfe'

Standartinė Rita » 13 Sau 2012 23:12

Ojei,kokia graži rožė (flower) Kaip aš tokios norėčiau :) Timka,Jūsų nei kiek ne prastesnė,negu Aleksandros,abiejų nuostabios <3 <3 <3

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Elfe'

Standartinė Aleksandra » 14 Sau 2012 09:37

Sutinku su Rita :) be to mano tik 1-2 sakeles o Timkos jau krumas :)

Timka

Re: 'Elfe'

Standartinė Timka » 14 Sau 2012 10:06

Kaip minėjau, nėra jau toks didelis tas krūmelis, maksiminis gal kiek ir mažesnis, bet vis tiek aš juos abu labai myliu. <3 Na, o šalčio jos bijo, guldau ir dengiu. Virbickų jau seniau paruoštas žiemoja, o va maksiminį, tik dabar paguldžiau ir apklojau. :)

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Elfe'

Standartinė Aleksandra » 14 Sau 2012 10:19

:) na krumelis, :) bet palyginus su mano -tai jau krumas. As irgi paguldziau ir apklojau pries keleta savaiciu :), bet kas zino ar jam ten bus silta ar salta visa ziema :) man jis dar patinka tuo, kad zydi ant pirmameciu ugliu, nes jei ir apsals,tai vis tiek zydes :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Elfe'

Standartinė Rudenelis » 02 Vas 2016 13:08

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Elfe'

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Vas 2016 13:57

Rudenėli, nuostabūs Elfe žiedai :) Aš pernai tik ją pasisodinau, tai žiedų vienas kitas buvo. Šiemet tikėsiuosi išvysti daugiau (nei nieko jai per žiemą nenutiks).

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Elfe'

Standartinė klevo lapas » 02 Vas 2016 15:33

labai gražiai papurę žiedai ir labai patinka tas žiedų gelsvas žalsvumas <3

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Elfe'

Standartinė Rudenelis » 02 Vas 2016 16:10

Neturėtų nieko peržiem jai nutikti. Jau trečią žiemą dengiu, nepasakyčiau, kad labai lepi, tokia pat kaip ir dauguma dengiamų. O dėl žiedo formos ir spalvos tebealpėju ir aš. Ji dar gražesnė aukščiau parodytose nuotraukose. Gal Antosė galit pasakyti kaip sekasi, jau seniai turit :) , o Timka, Aleksandra nebeseka forumo, nepaklausi.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Elfe'

Standartinė Virginija » 02 Vas 2016 21:09

Elfe turiu seniai, pirkau turbūt prieš kokius septynis metus. Man ji patinka, aš kantri laabai... |( . Nes tikrą grožį ji parodė tik praeitą vasarą ir, galima sakyti, tapo vijokline (tik neaišku, kaip bus šiemet). Pasodinta atskirai viena, tad ir žiemoti nelabai sekėsi. Na,bet mano rožės ne pavyzdys.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Elfe'

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 06:04

Labai graži rožė, labai, bet aš jos neturiu ir ko gero neturėsiu. Manau, jos grožis geriausiai atsiskleidžia kai ji viena, atskirai nuo kitų, bet iš išsakytų aukščiau nuomonių, susidariau vaizdą, kad žiemojimas tokiu atveju ne visada sėkmingas. Jau nebesu kantri ir noriu patimesnių ir mažiau priežiūros reikalaujančių rožių :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Elfe'

Standartinė Rudenelis » 03 Vas 2016 08:16

Antose, ir toliau nepraraskit kantrybės. Augantis vienas Elfe krūmas ir jau tapęs vijokliniu - turėtų būti fantastiškas reginys (flower) (flower) (flower) . O Jūs, Loreta, juk daugiau senovinių rožių karalystės valdovė (makeup) .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Elfe'

Standartinė Rita » 03 Vas 2016 14:22

Aš Elfę turiu nuo 2012m,kai baisiausiai sužavėjo Aleksandros,o vėliau ir Timkos rožės.
Kaip ir visos,negaliu ramiai pro ją praeiti,nepaprastai graži,džiaugiuosi,kad ją įsigijau.Žiemoja gerai,auga normaliai,graži vyjoklinė rožė,o jau spalvos grožis,neįsivaizduoju,kas dar gali būti gražiau,pasaka :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Elfe'

Standartinė Esmiralda » 04 Vas 2016 00:19

Šita rožę pirkau senai, nepamenu prieš kiek metų, tai mano gal pirmoji rožė. Pirkau Maximoj atseit baltais smulkiais žiedeliais vijoklinę rožę. Žiūrėdama į Jūsų tokias gražias Elfes, pradėjau įtarinėti kad ir ta mano "smulkiažiedė vijoklinė" gali būti Elfe:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Kol neturėjau kitų rožių, ir šitoji savo grožio nerodė, nes nežinojau, kad reikia apkutoti žiemai, trašų negailėti. Rudenį nukirpdavau trumpai kaip mama mokė. Po pirmos žiemos, kai žiemojo prilenkta - peržiemojo iki šakų galiukų, dar lapeliai žali ant galų buvo, bet šakos labai nukentėjo nuo degligės, visviena teko nukirpti. Bet kasmet atsiaugina aukštas šakas ir labai gražiai žydi. Kitą žiemą žiemojo lygiai taip pat - peržiemojo, bet dėl degligės teko nukirpti. O šį rudenį šakos buvo tokios storos, kad lenkiant sukosi ir skilo, taigi visas nukirpau... Stačios palikti negaliu, nes gyvena viduryje kitų žemesnių rožių ratelio.
Ar ne per drąsu man ją vadinti Elfe ?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Elfe'

Standartinė Rudenelis » 04 Vas 2016 08:13

Jei būtum įdėjus nuotraukas į skyrelį "spėjam rožes", būčiau visa gerkle šaukus, kai tai Elfe. Viskas tinka: žiedai, lapai, spygliai, sakyčiau maniškė, tik fonas ne tas :) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Elfe'

Standartinė Esmiralda » 04 Vas 2016 09:56

Tik vat pernykščių šakų niekada nepavyksta išsaugoti. Kitiems kaip suprantu geriau sekasi.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Elfe'

Standartinė Rudenelis » 04 Vas 2016 10:20

O kaip šiemet sekasi drąsiau bus kalbėt gal kokį balandį |( .

Skelbti atsakymą

Grįžti į