Auginkime savašaknes rožes

Diskutuokime, aptarkime straipsnius.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Jūratė » 26 Sau 2011 22:24

Puikus naujas straipsnis, Virginija!!! (like) geros, tikros nuotraukos :)
perskaičiau skubėdama, dabar einu skaityt ramiai dar kartą :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Regina » 27 Sau 2011 09:08

Taip, tikrai labai, labai geras straipsnis. Išsamus ir ne sausas. Skaitydama galvojau - gal ir man reikėtų pabandyt?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Auginkime savašaknes rožes

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2011 09:09

Labai laukiau šio Antosės straipsnio :), nes buvo pakuždėta, kad jis yra :) Na, jeigu jau viskas taip paprasta, kaip atrodo perskaičius, pabandysiu ir aš taip padauginti rožes. Juo labiau, kad, kaip Antosė rašo, jos žymiai gyvybingesnės. Labai smagu, kad yra visokių entuziastų pas mus <3 Vat tik smėlio iš kur reikės gauti :D Ar neteks pas Antosę į svečius važiuoti - aš jai molio lauktuvių nuvežčiau, ji man smėlio į bagažinę įmestų :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Rūta » 27 Sau 2011 09:55

Aha, aš irgi galvoju, gal reiktų pabandyti, kai Virginija viską taip aiškiai aprašė (sun) Bet sulaukus pirmos straipsnio dalies galima pradėti laukti antros ;)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Virginija » 27 Sau 2011 11:22

Ačiū už atsiliepimus. Smagu, jei ką nors paskatinsiu šaknydinti mėgstamas rožes. Tikiuosi, kad atsiras daugiau rožininkių, kurioms patiks ne tik rezultatas, bet ir pats procesas :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė mamaviete » 27 Sau 2011 12:00

Na ir kada tam rozininkui bus gana? |( Kai taip aiskiai surasyta, tai kaip nedauginsi? Lauksim tesinio (yes)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė vilmis » 27 Sau 2011 13:20

Įdomus praktika paremtas straipsnis. Nekantriai lauksiu antros dalies, nes galimybė rožes padauginti sumedėjusiais auginiais man negirdėta.

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Sigita » 30 Sau 2011 17:15

Pasirodo, ne toks vilkas baisus, kokį jį paišo ;) Labai aiškiai ir išsamiai viskas išdėstyta, kiekvienas gali pabandyti, nereikia jokių ypatingų sąlygų ar įrankių, tik atidos, kurios man, deja, trūksta :$ Beje, man pasirodė genialus Virginijos sumanymas pasidaryti inspektus iš senų langų rėmų – paprastas ir prieinamas būdas, dabar daug kas langus keičia, tad rėmų galima nesunkiai gauti, net su visais stiklais, o rezultatas – puikus (like)

Iš komentarų spėju, kad nedaug tarp mūsų taip rožes dauginančių yra, maniau, kad tik aš viena dar nesu bandžiusi ;) Tad straipsnis išties bus naudingas (flower)

Nijola

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Nijola » 03 Vas 2011 22:05

Skaitykite II dalį straipsnio :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė vilmis » 04 Vas 2011 08:19

Dauginimas sumedėjusiais auginiais atrodo toks paprastas :) Nemaniau, kad sumedėję rožių auginiai apskritai gali šaknis išleisti.

Nijola

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Nijola » 04 Vas 2011 08:28

vilmis rašė:Dauginimas sumedėjusiais auginiais atrodo toks paprastas :) Nemaniau, kad sumedėję rožių auginiai apskritai gali šaknis išleisti.
o kodėl tu taip manei ?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė vilmis » 04 Vas 2011 08:31

Nes kiek pamenu daugumos erškėtinių šeimos augalų geriau šaknijasi pusiau sumedėję auginiai, o kai sumedėja šansai maži sulaukt šaknų.

Nijola

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Nijola » 04 Vas 2011 08:58

Aš Virginijos noriu paklausti, nuotraukose Alchymist ir Ritausma savašakniai.
Kiek laiko šioms rožėms? ir kaip jos pas jus žiemoja ? ar dengiat pvz. Ritausmą ? o Alchymistą ar lenkiat? ar sparčiai auga ?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Virginija » 04 Vas 2011 12:32

Skirtingų rožių grupių ir veislių auginiai šaknijasi nevienodai, tiek procentiškai, tiek pagal tai, kiek greitai įsišaknija. Manoma, kad pusiau sumedėję auginiai šaknijasi lengviau, tačiau rudeniniais vienmečiais auginiais dauginti beveik paprasčiau , ypač šiltesniame klimate. Mėgėjai jokios statistikos, aišku , neturi, o ir subjektyvus tas procesas. Beje, rožes galima dauginti ir žaliais auginiais (viršūnėlėmis), taip miniatiūrines rožes daugino Ralph Moore, tačiau sudaryti tinkamas sąlygas mėgėjui jau sudėtingiau.

Apie savašaknes rožes nuotraukose:
Alchymist iš rudeninio auginio per pirmą vasarą gražiai išaugo, praėjusi vasara buvo trečia, manau, kad šaknydinasi puikiai ir gana greit auga. Žiemai dengiu, lenkti kol kas net nereikia, nes auga laisvoje erdvėje - vejoje, tai šakos nulinkę.
Ritausmai jau turbūt kokie 5 metai. Iš pradžių labai neaugo, o per paskutinius du metus jau pasidarė 1, 5m aukščio krūmas. Nedengiu.

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė Pušaitė » 24 Bal 2011 18:22

GAl kas galėtų pasufleruoti, kur tą Antosės straipsnį apie savašaknes rožes galima paskaityti. Esu bandžiusi šaknydinti, bet nesėkmingai ...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime savašaknes rožes

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Bal 2011 18:46

Pagrindiniame tituliniame puslapyje viršutinėje eilutėje: Apie rožes--- Rožių auginimas--- Rožių priežiūra kairėje pusėje 5 tema Auginkime savašaknes rožes I ir 6 tema Auginkime savašaknes rožes II :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į