Angliškos rožės

Diskutuokime, aptarkime straipsnius.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Angliškos rožės

Standartinė Rūta » 13 Sau 2011 09:02

Manau, tokia graži Reginos angliškų rožių auginimo patirtis daugumą rožininkų paskatina šios grupės rožėms rasti kampelį savo sode... O pasisodinus vos kelias, tie ploteliai turi tendenciją plėstis (flower) ... (flower) ...... (flower) ......... (flower) :D
Jau vien ką rodo užsakymas iš Serbijos - daugiau kaip ketvirtis visų užsakytų rožių - Ostino :) Tikriausiai kiekvienas, auginantis bent vieną šios grupės rožių krūmą jau įsimylėjo angliškas rožes. Bent aš tai tikrai <3

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Angliškos rožės

Standartinė vilmis » 17 Sau 2011 11:47

Perskaičiau du kartus :) , nes labai gražiai ir nuoširdžiai parašytas. Vis prisibijau angliškų rožių - labiau atkreipiu dėmesį į trūkumus (į kuriuos nekreipiu dėmesio rinkdamasis kitų grupių rožes) nei į privalumus. Jei dar vieną kitą straipsnį apie šios grupės rožes parašysit tai gal ir "užsikabliuosiu" :) pvz. apie derinius tarpusavyje.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškos rožės

Standartinė Rūta » 17 Sau 2011 12:12

Angliškos rožės turi stebėtiną savybę labai gražiai tarp savęs derėt - kokias bepasodintume :D O apie derinius seminare kalbėsim. Gaila, kad tamstos nebus :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškos rožės

Standartinė Jūratė » 17 Sau 2011 12:13

Vilmi, o kokius trūkumus angliškose rožėse įžiūri?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Angliškos rožės

Standartinė vilmis » 17 Sau 2011 13:17

Man nepatinka tai, kad dauguma "anglių" nesuformuoja gražaus krūmo :|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškos rožės

Standartinė Regina » 17 Sau 2011 17:30

Ačiū visiems už gražius atsiliepimus :) :*
Vilmi, labai įdomu sužinoti, kurios konkrečiai veislės suformavo tokią neigiamą nuomonę apie visą angliškų rožių grupę? ;) Pavardink, gal pavyks man jas reabilituot :)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Angliškos rožės

Standartinė Elena » 18 Sau 2011 09:33

Gal man ir nederėtų kištis, bet kaip sakoma į balą kritęs sausas nekelsi.Aš irgi kaip Vilmis privengiau angliškų, bet ne dėl krūmo formos, bet galvojau, kad labai lepios ir nesusitvarkysiu. Pabandžiau, ačiū Antosei, čia jos dėka visos baimės išgaravo. :) Dabar puikiausiai auga keturiasdešim šešios anglės(tikiosi, kad po žiemos nesumažės) ir dar iš Serbijos atkeliaus vienuolika. Myliu (ir aš kaip Petroševičius) angliškas ir nebeįsivaizduoju savo rožyno be jų.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Angliškos rožės

Standartinė vilmis » 19 Sau 2011 21:39

Regina rašė:..Vilmi, labai įdomu sužinoti, kurios konkrečiai veislės suformavo tokią neigiamą nuomonę apie visą angliškų rožių grupę? ;) Pavardink, gal pavyks man jas reabilituot :)
Neprisimenu, bet apie populiariausias šios grupės rožes skaitau (ne tik lietuviškuose forumuose) vis paminima. Pvz. Falstaf ir kitos raudonžiedės - trys šakos ir visas krūmas.. Kuo daugiau kalbėsit apie "angles" tuo didesnė tikimybė, kad reabilituosit :D

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Angliškos rožės

Standartinė Arijana » 19 Sau 2011 22:16

Aš irgi norėjau parašyti, kad iš mano turimų-Falstaff, Cr.princ.Margar., dar gal ir Charles Austin neformuoja gražaus krūmo, bet galima išvardinti keliskart daugiau tų, kurių "figūra" graži. Tas pat ir apie floribundines ir kitas grupes-yra nepatinkančių formų (ir vėl ta pati "Gerbruder Grim" :$ ). Svarbu yra kaip ta rožė įkomponuota rožyne, pvz. mano Charles Austin man visai patinka toks koks yra, nes toje vietoje ir reikia keliom stipriom šakom stataus krūmo, taip sakant antraplanė veislė.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškos rožės

Standartinė Jūratė » 20 Sau 2011 08:32

o kaip tokiu atveju tie negražūs krūmai - ar pasislepia, jei šalia auga visokios lavandos, šalavijai, liatriai, tradeskantės ir t.t.? gal tada užpildo tarpus ir tas retumas nebado akių?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškos rožės

Standartinė Regina » 20 Sau 2011 09:44

Taip, tikra tiesa - kai kurių veislių krūmai negali pasigirti dailia forma. Tai ir "Falstaff", ir "L.D. Braithwaite", ir "Cr. Princess Margaretha". Ko gero, tai ir visos iš daugelio mano turimų gražaus krūmo nesuformuojančios "anglės". Tiesa, turiu labai jaunų, apie kurias mano nuomonė dar nesusiformavo, bet neatrodo, kad jos bus negražios :) Nepasakyčiau, kad "Ch. Austin" negražus krūmas - tai tankus, gausiai lapuotas, stačiomis, tiesiomis šakomis krūmas, bet jo forma tikrai daili.
Angliškų rožių žiedų grožis, jų gausa ir kvapas tą trūkumą kompenuoja. Galima šalia sodint kitas rožes (žemesnes, tankesnes), galima "pridengt" kitais augalais. Kažkodėl šitas trūkumas man visai nekliudo, dažniausiai to nepastebiu. Pas mane rožės auga grupėmis ir tie keli nedailūs krūmai visai nekrinta į akis. Blogiau, jei rožės suserga ir numeta lapus - tada jau negražu :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Angliškos rožės

Standartinė LoretaA » 20 Sau 2011 09:57

Nenorėjau nieko rašyti apie angliškas rožes, nes jų beveik neauginu :? ir tikrai ne man apie jas diskutuoti. Juo labiau, kad kaip ir rašiau, nesu angliškų rožių gerbėja. Na, bet kai antrą kartą 'Crown Princess Margareta' buvo paminėta kaip 'neturinti figūros' įsižeidžiau. :D Pas mane, nors kasmet atsiaugina naujas šakas, suformuoja pakankamai tankų krūmą. Kai reikėjo uždengti niekaip negalėjau prilenti viso glėbio šakų, jos vis išraudavo prilenkimui naudojamas dvi storos vielos atramas. Taip, kad prašau, neburnokit ant jos :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškos rožės

Standartinė Regina » 20 Sau 2011 10:05

Aš vis dar tikiuosi, kad maniškė 'Crown Princess Margareta' pasitaisys :) Ji tikrai turi visus tam reikalingus duomenis :) Ir praėjusią vasarą buvo jau daug gražesnė. Bet po ja labai mėgsta knistis kurmis - krūmas beveik ore kabo. Tokios ekstremalios augimo sąlygos jai, be abejo, nepatinka :(
Taigi, mano priekaištai šiai rožei gal ir ne visai pelnyti (no)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Angliškos rožės

Standartinė zebenkstiejka » 20 Sau 2011 10:54

Dėl "Crown Princess Margareta", tai pas mane krūmas užaugino aukštesnes už patį krūmą stačias šakas, kurių galuose kekės su nuostabiais žiedais. Šakas teko parišinėti, nes linko nuo svorio. Krūmo grožio taip ir nepastebėjau.. Ją pavogė, bet naujos tokios jau ir nebepirksiu :)
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Angliškos rožės

Standartinė Tadas » 20 Sau 2011 10:56

Regina rašė:Aš vis dar tikiuosi, kad maniškė 'Crown Princess Margareta' pasitaisys :) Ji tikrai turi visus tam reikalingus duomenis :) Ir praėjusią vasarą buvo jau daug gražesnė. Bet po ja labai mėgsta knistis kurmis - krūmas beveik ore kabo. Tokios ekstremalios augimo sąlygos jai, be abejo, nepatinka :(
Taigi, mano priekaištai šiai rožei gal ir ne visai pelnyti (no)
Manau kad pelnyti ir pas mane šis krūmas biski pastypes.O gauna visko kaip ir kitos ,ir kurmis nesitaso :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškos rožės

Standartinė Jūratė » 20 Sau 2011 11:43

Mano L.D. Braithwaite per pirmus metus susiformavo labai gražią, taisyklingą laikyseną :)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Angliškos rožės

Standartinė LoretaA » 20 Sau 2011 11:50

Va taip tai :) Su rožėmis kaip ir su moterimis - negražių ir be figūros nėra (makeup)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Angliškos rožės

Standartinė vilmis » 20 Sau 2011 12:40

Tai taip - yra gražios ir dar gražesnės :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į