Re: 2015 m. pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Platelių rožė » 13 Bal 2015 18:05

Mes taip pat iš dagiamečių hortenziją, raganę užsisakėm :) Lauksim kada atsius. Baroną patrumpinau maždaug iki 60 cm. Buvo prisiauginęs bizūnų po pusantro metro.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 19:25

Jeigu būtumėte palikusi šiuos 1,5 m bizūnus, Baronas būtų pasipuošęs žiedais per tiek, kiek tie bizūnai išlinktų, dabar žiedai bus tik šakų galuose. Mano baronas jau du metus serga rūdimis ir aš jį beveik sunaikinau, nes per vasarą po du kartus nukirpdavau šakas iki žemės. Šiuo metu esu pašalinusi rūdžių šaltinį, bent jau taip galvoju, gal ir Baronas atsigaus arba išmesiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 19:37

Suradau labai seną "Barono" nuotrauką. Kadangi aplink vyko statybos darbai, tai šios rožės be šiukšlių pavyko tik menką lopinėlį parodyti. Pamenu tik, kad ji atrodė įspūdingai.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 13 Bal 2015 19:54

Aš Austino sode mačiau, kad Baronas nugenėtas gan žemai, sulig vidutiniška angliška rože. Visas rožės paviršius buvo apsipylęs žiedais.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Platelių rožė » 13 Bal 2015 20:00

Labai graži foto <3 šiemet taip genėti buvo patogiau , tie bizūnai buvo stati , būtų reikėję galvoti kažkokią atramą prilenkimui.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bal 2015 07:17

Tai va tie bizūnai man kažkaip ir kliūna, visomis prasmėmis. Ir pareiti sunkoka ir žiedai nėra labai dideli. Skaičiau, kad po žydėjimo jį reikia stiprai genėti, tai dabar neapsisprendžiu laukti to žydėjimo, vos ne pergolę jam padarius, ar kirpti iki pusės ir laukti didesnių žiedų |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 14 Bal 2015 07:27

Nelabai matosi čia tas ūgis.. Gaila nenufotografavau iš toliau
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 27 Bal 2015 09:18

Kaip gyvena mūsų rožės? Kodėl niekas nerašome? :) :D
Maniškių yra įvairių stadijų - nuo vos ne su žiediniais pumpurais (truputį perdedu) iki be jokių pumpurų (neperdedu). Savaitgalį nupurškiau vario preparatais. Taip ir išėjo, kai kurias jau per vėlai, o kai kurias pačiu laiku. Pradinis planas buvo - tik kieme, bet kai leido oro sąlygos, perėjau visas. Laisčiau "Rūtos kokteiliuku". Visų nespėjau, nes vanduo šeštadienį spėjo tris kartus pašilti, o vakar, deja, tik du - saulės buvo per mažai. Liko du bačkų užpylimai, visoms rožėms reikia septynių, tai yra virš 3 m3 vandens.
O šiaip nieko nespėju, dar nepradėjau atramų statyti ir žemės dar nesutvarkiau. Ir kas visų liūdniausia - atsirado kurklių. Kažkodėl galvoju, kad rožėms jie nėra baisiai pavojingi, vyliuosi, kad neklystų, o štai tulpes šienauja.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 27 Bal 2015 12:54

Kodėl tylim :? Tikriausiai nieko įdomaus neturim papasakoti ;)
Loreta, kad nieko nespėji - tai yra visiškai normalu ir suprantama :D Man rodos, tarp mūsų yra ir daugiau tokių nieko nespėjančių (xixi) Aš kasmet nieko nespėju, ne išimtis ir šis pavasaris, bet dėl to jau seniai nustojau nervintis, juk galiausiai vis tiek viskas sužaliuoja, suauga, sužydi ir būna viskas gerai ir gražu :) (flower) (sun)
Mano rožės nebaigtos genėti, apie atramas pradėsiu galvoti, kai jau šakos prie žemės links, kurmiarausiai nuo tulpių nenužerti, bet tulpės labai sėkmingai auga ir kurmiarausiuose :D Reikia žemę purenti, nes paskui pas mane ji taip sukietėja, kad be kastuvo neįveikiu. Gėlynai nepradėti tvarkyti, rožės nepurkštos. Vis dar sodinu. Šeštadienį pasodinom 22 medžius, aš asmeniškai - dar 4 rožes ir vieną persodinau. Labai dideles viltis dedu į ilgąjį savaitgalį - svajoju ir nupurkšti, ir nugenėti, ir supurenti, ir lelijų maximinį maišą pasodinti, ir daugiamečius iš vazonų perkelti į žemę, ir raganes pasodinti, ir daržą įveikti arba bent jau svogūnus pasodinti :D (dance) (:| - jei kojų neužversiu (xixi)
Bet vis tiek labai smagu, kad jau pavasaris <3

P.S. Loreta, negąsdinu, bet kažkodėl man atrodo, kad kurkliai už karkvabalių vikšrus baisesni (bug) Puoselėk kurmius. Pas mane retkarčiais vienas kitas kurklys pasirodo, bet manau, jog kurmiams turėčiau būti dėkinga, kad jų neprisiveisia daug.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 27 Bal 2015 13:07

Regina, kyla įtarimas, kad tiek darbų susiplanavusi, tikrai gali kojas užversti :? Nebent turėsi bent pora pagalbininkų.
Labai įdomu kokius medžius sodini. Sodinčiau ir aš, bet jau viskas - nebetelpa. Ko gero teks guobą iškirsti arba yra variantas genėti. Bet guobos labai nemėgsta genėjimo, gali užsikrėsti (pamiršau kokiu virusu) ir tuomet nieko nereiks daryti.
Kurmius puoselėju, kaip tik galiu, t.y. nieko jiems nedarau, tik bandau kaip nors užversti atsivėrusias smegduobes po rožių laistymo.
O šiap, kaip sakai - ar spėji ar nespėji, galu gale vis tiek viskas sužydi ir būna gražu :) .

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Tadas » 27 Bal 2015 13:09

Labai blogas tas kurklys,mat maitinasi šaknimis .Geras :) kad ryja lervas ......
Kai buvau užsivežęs su mėšlu tai viską ryjo , nyko ir krūmeliai ir šakniavaisiai bent du metus, kol neišsikraustė.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 27 Bal 2015 13:34

Na, dėl pagalbininkų - tai kaip čia pasakius :? Gal net geriau, kad jie neatvažiuotų, nes tada aš su jais turėčiau žaisti, o ne dirbti :D
O jei rimtai - tai kad mano išvardintų darbų pagalbininkai nepadarys, gali tik duobes iškasti, na dar svogūnus pasodinti, bet čia jau vieni juokai :D
Kokius medžius sodinom? Žiemines obelis, vyšnias, trešnes, abrikosus ir graikiškus riešutus. Dabar mūsų planuose - riešutmedžių giraitė ;) (kad iš bado pensijoj būdami nenumirtume (xixi) )
Loreta, pas tave sklype guoba auga? Tai gi čia milžiniškas medis |( Ir gana greitai auga. Gal pjauk, kol pusės sklypo neužėmė (xixi) Buvo ir pas mus kieme iki dangaus, paskui paseno ir nugriuvo, gerai, kad ne ant gryčios. Dabar kiti toliau auga, bet taip pat jau pradeda kliudyti, gal reikės šiemet kokią vieną nugriaut.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 27 Bal 2015 13:56

Turiu galvojo tikrus pagalbininkus, kurie atvažiuoja dirbti, o ne gyventi. Na, taip kaip judvi su Nijole pas mane atlėkėt rožių genėti :* . Juo lab, kad ir nelabai tikėjausi (yes)
Riešutai gerai, sako suvalgius vieną riešutą, energijos pakaks visai dienai :D O giraitę turint - gal net pensijos nereiktų, riešutai ir aprengtų ir pavalgydintų (xixi) .
Mano guoba auga jau labai senai ir palyginti lėtai. Ji pasodinta priešais Blaiiri, jeigu pameni. Tai rožė, kol kas, šiek tiek aukštesnė, bet nėra patogu po tomis guobos šakomis landžioti. Tai gal sakau, suploninti. Nusibaigs, bus nusibaigusi ir šiaip rudeniop nervuoja, nes lapai baisūs pasidaro. Bet už tai žiemą labai gražus jos skeletas, todėl ir neapsisprendžiu ką daryti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 27 Bal 2015 14:31

o aš su savo mizernu sodeliu visai rami... kiek spėju, tiek gerai. Rožes kažkada nupurškiau burgundijos mišiniu, reiktų jau beveik greit purkšt nuo pjūklelio, bet ne visas, nes kai kurios senovinės vos vos tik prasprogusios. Vakar vyras purškė medžius, tai truputį liko purškalo (Efektorius+Fastac), nupurškiau 20 angliškų rožių. Man tas skirtingas rožių sprogimas visada neaiškus, nei kada jau purkšti, nei kada pradėti tręšti. Aplink kiekvieną atskirai tikrai nebėgiosiu, o kai normaliai sulapoja visos, tai kai kurioms jau profilaktika nuo pjūklelio nebepadeda.. Mistika tos rožės :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 28 Bal 2015 06:21

Kiek skaičiau, Jūrate, viską jau esi padariusi - net jurginai vazonuose (mano tuo tarpu lentynose :D ). Taip, kad nereikia čia "kiek spėju, tiek gerai". Ir aš būčiau rami tiek pažengusi :B . Bet nepavydžiu, nei kiek - išeinu atostogų savaitėlei ir pasivysiu (dance) :P

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Paukštukas » 28 Bal 2015 06:54

Vakar nustebino amarai ir cikadeles ant dar tik sprogstančios Tuscany Superb (devil) Ir skruzdeliu jau yra kamienais begiojanciu - kenkeju atakos jau prasideda (yes)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 28 Bal 2015 07:19

Amarus jau mačiau 04.18-19 tą savaitgalį, o praeitą jau rinkau raudonus vabalus nuo lelijų (bug) (hit)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 28 Bal 2015 12:35

Savaitgalis tikrai buvo labai geras darbui. Mes dar niekuo rožių nepurškėm (iš rudenio purkšta vario preparatais), bet jau supurenom žemę ir palaistėm kokteiliu. Dar baltąjį sodelį sutvarkėm. Jau su rožėm jau beveik apsidirbta, o dar kiek darbų laukia. Pradedant gudobelių ir skroblų gyvatvorių ravėjimu ir tręšimu – šimtų sodinukų... :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Aistė » 30 Bal 2015 11:55

Aš neperseniausiai nupurškiau variu. Dabar galvoju kada čia reikės kitu brūdu purkšti :) Tai ir mėtausi, nes pusė jau sulapojusios, kita pusė dar ne. Susodintos/persodintos visos kurias norėjau/reikėjo. Tik viena dar tokia po klaustuku. O šiaip nugenėtos visos. Reikės dar gal kuria dieną pereiti, pasižiūrėti, nes išlindo mačiau dar ir sausų šakų. Tręšti, dar netreštos, nors gal jau ir reikėtų. Bet šiaip viskas sutvarkyta ir paruošta vasaros sezonui. Norėčiu tik dar vienos obelaitės ir dviejų slyvų, bet nebeturiu kur |( Vyras sakė reikia kokia rožę iškasti (bandit) (swearing)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Geg 2015 19:35

Paveikslėlis
po beveik paros lietaus ir aš šiandien radau keletą pumpurų (dance)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Gema » 07 Geg 2015 19:53

Ant kokios rožės?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Geg 2015 21:00

Vienas (nuotraukoj) pas Louise Odier, du ant Leopold Ritter ir tris an Stanwell Perpetual :-D
Įsivaizduoju, kad pas Loretą galėtų būti gerokai daugiau pumpurų ir didesnių :-)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Gema » 08 Geg 2015 05:03

Oho! Gerai jums :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė lelijele » 10 Geg 2015 12:53

Šiandien pastebėjau, kad William III pilna pumpurų ir net spalva matosi. Ko gero mano šiaurėj bus pirma pražydusi rožė. Auga visiškai atviroje vietoje be jokių užuovėjų. Pernai pavasarį sodinta. Puikiai ūgtelėjo ir žiemojo visai nedengta (na ir šalta labai nebuvo).

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Alinda » 21 Geg 2015 15:53

Mme Isaac Pereire ,jau greitai......

Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į