Re: 2015 m. pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Kov 2015 17:22

Gema, po truputį rožės atsitiesia. Žinoma, lengvai pakėlus, pakedenti ir išskirstyti šakas tenka kiekvieną kartą :)
O dėl ankstyvo atidengimo, tai ir aš nė kiek nepergyvenu. Visada stebiu prognozes mėnesį į priekį. Jos nebūna tikslios, bet tendencija bent yra. Jau matai, kad bent -15C neprognuozuojama. O rožės tų -5 C (prognuozuojamų Kaune) nelabai ir bijo. Dabartiniai orai sustabdė jų vegetaciją ir tai yra gerai. Tik prie namo sienos pas mane rožės daugiau išsprogę, bet ten ir didesnis minusas nėra baisus :) .

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 09 Bal 2015 08:19

Jau tikrai pavasaris :) (flower) -

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 09 Bal 2015 09:32

Žavinga!

Ketvirtoj nuotr. geltonas tarp lapų - nelaukinis? Kažkoks česnakiukas?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 09 Bal 2015 10:40

Labai gražu! (sun) O šiandien ryte per radiją girdėjau, kad šeštadieniui tikrai prognozuoja +18 (dance) (dance) (dance)

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Janina » 09 Bal 2015 18:28

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis
Pavasarėja po truputį (flower) (sun) <3

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 09 Bal 2015 19:23

Gema rašė:Žavinga!

Ketvirtoj nuotr. geltonas tarp lapų - nelaukinis? Kažkoks česnakiukas?
Nežinau, kas tai yra :$ . Bet, kaip ir kitų, išskyrus krokus, nei sėti, nei ravėti :) . Ir kam tos rožės |( .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 09 Bal 2015 22:32

Prieš kelias dienas baigiau sodinti rožes ir tą patį pagalvojau kaip ir Antosė (xixi) ,ir kam man jų tiek reikia |( Šiandien genėjau ir vėl mintys sukosi apie tą patį |( (xixi)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 10 Bal 2015 11:33

Manau ir mano vyrą apninka tokios mintys, bet kai tai jis pasakė garsiai ir ne visai man priimtina forma (devil) , pasipirkau dar.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 11 Bal 2015 17:34

antosė rašė:
Gema rašė:Žavinga!

Ketvirtoj nuotr. geltonas tarp lapų - nelaukinis? Kažkoks česnakiukas?
Nežinau, kas tai yra :$ . Bet, kaip ir kitų, išskyrus krokus, nei sėti, nei ravėti :) . Ir kam tos rožės |( .
Vištapienės.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Bal 2015 08:34

Kai toks "ilgas" pavasaris ir rožės jau senai nudengtos man labai keistai atrodo, kad jos vis dar tokios apgenėtos, be lapų, be žiedų. Atrodo, kad tai kaip kokia amžinybė, pažiūriu nuotraukas ir net stebiuosi, negi jos tokios didelės kažkada buvo, taip gausiai žydėjo |( Šiemet persodinau keletą (paskaičiavau tai apie 20 :P ) savo rožių. Vienos taip išaugo, kad vietoje dviejų vienodų pilnai užtenka vienos, kitos atvirkčiai vė velnio neaugo. Tad, ekspermentavau, tas neaugančias perkėliau kitur ir pažiūrėsiu ar naujoje vietoje jos pradės augti. Jei ne- vietoje jų reikės pirkti kitas, tas pačias.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 12 Bal 2015 10:17

Vakar buvo gražus pavasaris (sun) (flower)
Pasodinau keletą serbiškų rožių ir vis dar nebaigiau genėti :(
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 12 Bal 2015 19:55

Tris kart veidukas su išsprogusiom akim!!! Tulpės jau žydi!!! Kaip gražu!!! Pas mane nei vieno žiedo-snieguolės jau nužydėjo, o tiliau dar nieks neskuba, net žiemės... :-)
Labai daug dirbau šį savaitgalį, padariau net daugiau nei planavau: beveik visi gėlynai sutvarkyti, į šiltnamį pomidorus pasodinau, susodinau jurginus į vazonus (viskas dabar uždangstyta šiltnamyje ;-) ), suskaičiavau - 30 veislių, gal jau ir gana... :$ (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 05:13

Labai gražu pas Reginą <3 <3 <3 .
Deja, kaip ir Regina, nebaigiau ir aš genėti - kažkaip ilgai šiemet. Nors kuo stebėtis - beveik trys savaitgaliai išsimetė dėl lietaus ir švenčių. Dėl genėjime nepergyvenu, tik, kad niekas nesutvarkyta, reiktų ir ravėti, ir purenti, o aš vis dar geniu neturiu kada net fotografuoti - laiko gaila.
Jūrate, tau reiktų puškinijų užsiveisti - žydi jau trečia savaitė :) Ir dauginasi geometrine progresija.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 13 Bal 2015 07:02

To grožio pas mane tik tiek, kiek nuotraukose matosi - keturios tulpės ir bebaigiantys nunžydėti krokai bei viena snieguolė (xixi) Bet vis tiek labai smagu (flower) (sun) <3 Šitos tulpės visada labai anksti žydi. Net ir su tiek mažai žiedų šeštadienis buvo nuostabus - vanduo prūduose net kunkuliavo nuo rupūžių vestuvinių šokių, o vakare lakštingalos tooooookį koncertą surengė, kad visai nesinorėjo išvažiuoti. Net nustebau, kad jos taip anksti suokia.
Visai negenėtų krūmų liko ne tiek ir daug, jei nekreipsim dėmesio į tai, kad senovines reikia dar gerokai praretinti. O dar kalnus šakų išvežti (dance) Gėlynai netvarkyti, kai kur tulpės per kurmiarausius nepajėgia išlįsti.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Janina » 13 Bal 2015 07:07

Jūratė rašė: padariau net daugiau nei planavau: beveik visi gėlynai sutvarkyti, į šiltnamį pomidorus pasodinau, susodinau jurginus į vazonus (viskas dabar uždangstyta šiltnamyje ;-) ), suskaičiavau - 30 veislių, gal jau ir gana... tikra šaunuolė (like) , o aš beveik nieko. Pratupinėjau su "atvykėlėm", išsiaiškinau kas tokios, ko iš jų tikėtis, kur "apgyvendinti", ką mėgsta ir ko ne :? . Informacijos tikrai ne prūdai :( . (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 07:18

Regina rašė:Gėlynai netvarkyti, kai kur tulpės per kurmiarausius nepajėgia išlįsti.
Ir pas mane taip pat. Taip norysi nors kurmiarausius nužerti nuo tulpių, bet nėra kada.
Ankstyvųjų tulpių yra nemažai, tai kaip ir netrūksta žiedų, neskaitant puiškinijų kilimų. Be to dvi geltonžiedės sedulos jau antra savaitė žydi, forzitija ruošiasi (makeup). Praeitais metais jau buvome nugenėję, o Rūta jau ir patręšusi "kokteiliuku". Žodžiu vėluojam |( , nežinau kaip Rūta.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 13 Bal 2015 07:44

Gema rašė:Žavinga!

Ketvirtoj nuotr. geltonas tarp lapų - nelaukinis? Kažkoks česnakiukas?
tas geltonas kažkokia laukinė paukštpienė. pas mane visas miškelis pilnas. jei nori galima prikast. auga be jokios priežiūros net avių ganykloj. svarbu per anksti nenuganyt, kad svogūniukai spėtų subręst. Net vištos nesugeba jų nugalėt.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 07:50

Tas paukštis yra višta :D Dausa parašė, kad tai yra vištapienės.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Platelių rožė » 13 Bal 2015 09:56

Sveiki sulaukę pavasario (flower) koks sujudimas (dance) Pas Reginą ir tulpės žydi , ir lakštingalos čiulba , kažkas neįtikėtino :) Šeštadienį buvo toks puikus oras ir mes pagaliau pabaigėm genėti rožes , pakėlėm vijoklines, o Raubriter sukonstravom obeliską iš bambukų. Dabar kasam duobes naujiems daugiamečiams, šiemet labai norisi daug žalios spalvos ir vešlumo, žalių alūnių, miskantų .. Taip pat išsidaiginom verbenų bonariensis. Idomu ar jos prisisėja kitiems metams?

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 11:01

Iš patirties galiu pasakyti, verbena bonarensis pasisėja, bet ... kol sudygsta jau vasara suka antron pusėn. Kitą vertus sėklos dažniausiai nespėja subręsti todėl ir toks daigumas. Janina Čeplinskienė, jurginų augintoja, pamokė, kad reikia rudenį perkelti vieną augalą į vazoną ir laikyti per žiemą, kad nesušaltų nešalčiau nei kokie - 5 laipsniai. Pavasarį šis keras sodinamas į dirvą, jo sėklos visada subręsta, o jau tuomet jis taip pasisėja, kad užteks ir sau ir kaimynams ir jokių daiginimų dėžutėse ar vietos užėmimo ant palangės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 13 Bal 2015 11:10

O kuo mulčiuoti visi rožynai? kaip gražu ir tvarkinga!
O mūsų katinas (labai panašus į jūsiški ;) labai mėgsta miegoti ant muzikos instrumentų |)
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 11:23

Plateliu rože, o nuotraukose jau išgenėtos rožės? Jeigu, taip, šakų, man atrodo, ženkliai per daug. Nors gal ir be reikalo aš čia, nes žydintys Jūsų rožynai nepriekaištingi :)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Platelių rožė » 13 Bal 2015 13:45

Ačiū , apie verbeną šito nežinojau :) Pernai jos namie sėtos visiškai nesudygo. Šiemet stratifikavau, tai kuo puikiausiai (flower) Raubritter tik iš apačios genėta, dar reikia iš vidurio praretinti. Kai susikėlė šakos atrodo tikrai per tankiai. O va šita vijoklinė man dar paslaptis, kol kas paliksiu tokią, o rudeni išpjausiu pora šakų iš pagrindo.. gal pavyks pašalinti, o jei ne tai pavasarį matysis parudusios šakos ir kažkaip dalim bus galima ištraukti. Dabar taip pavyko iškrapštyti didžiulę nuo pagrindo išlūžusią šaką ir daug smulkesnių padžiūvusių. Tai mano akim žiūrint dabar atrodo visai padoriai (xixi)

Paveikslėlis

Šalia dar du Flamentanz'ai. Tokiu būdu Paul's Himalayan musk nugenėti neišeina. Ieškojau internete informacijos, galvojau kas nors bus parašęs kaip su ja elgtis . Tai radau tik tiek , kad kažkiek galima suvaldyti genėjimu, bet iš prigimties ši rožė mėgsta augti laisvai.

Šį pavasarį mulčiavom grybyno žeme. O katinėlis tikrai labai labai panašus <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Bal 2015 15:41

Flamentanz'ai atrodo taip, kaip ir įsivaizduoju išgenėtas rožes (like) .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Bal 2015 16:21

Katinėliai pas abi jus nuostabūs :) Ypač pas Platelių rožę, vos į dėžutę telpa, bet būtinai į ją reikia (xixi)
Smagu matyti, kai visos taip gražiai rožynus tvarkote, rožes genite :) Aš pasilikau negenėjusi tik Baron Girod de l'Ain. Didžiulė ji kažkokia, o žiedai nėra labai jau dideli. Jaučiu, kad pjausiu pusė jos aukščio ir žiūrėsiu kaip po to ji žydės. Kažkuri iš jūsų ją auginate, kaip genite, kokį aukštį paliekate?
Pektadienį ir šeštadienį tręšiau ir purenau aplink rožes, gerai, kad sekmadienį šventa diena buvo, tai nors kūną šiek tiek pailsinau :D .
Šiandiena buvau nuvažiavusi iki Marijampolės į Daugiametės.lt ir "truputį" hortenzijų, bijūnų ir raganių užsipirkau (xixi) Bet jau sušalau, sušlapau, kaip višta. Kai pradėjo lyti, tai gerai visų augalų nė neapžiūrėjau, baigiau tik rinktis iš savo šlapio sąrašo, tai ką buvau jau iš anksto nusižiūrėjusi.

Skelbti atsakymą

Grįžti į