Re: 2015 m. pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 12 Kov 2015 21:21

Jūrate, gaila dėl rožių, bet nieko labai tragiško nematau, bent jau ant 'Falstafo', gal nuotrukoj neįžiūriu. Viskas bus gerai, augs ir žydės.

Dale, ačiū už kvietimą :) Atsiprašau, kad nesusigaudau, o apie kokią katytę Jūs kalbat?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Kov 2015 06:11

Net neabejoju, kad Antosė turi katytę ir ne vieną, o pas mane po teritoriją laksto gaujos katinų - ne katinai pasaulį gelbsti nuo pelių, žiūrkių ir kitų graužikų.
Ir aš kaip Rūta pasakysiu - nieko tragiško nematau. Nekreipk dėmesio į paraudimus apie akutes. Ir nekarpyk, na, nebent tai išsivystytų į ką nors blogesnio (kai aplink pasidaro rudai-violetiniai apmirę plotai). Man net nepanašu į ligą, greičiai čia veislės ypatybė. Madam atrodo kiek prasčiau, bet irgi nenukarpyk visko.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 13 Kov 2015 07:07

Ačiū už paguodą (flower) Labiausiai gaila Madam, ji tokia nei gyva, nei mirus...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 13 Kov 2015 07:40

Katinai – geras dalykas. Smagu žiūrėti, kaip jie tarp šiltnamukų dūksta, ant jų bėginėja, o kai kuriuose net svečiuojasi. Svečiuojasi gal ir ne visai dorais tikslais, bet tai nuostolio niekada nepadaro :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 13 Kov 2015 08:04

Nesutikčiau, kad nuostolio nepadaro. Tik atidengiau rožes ir iš karto nudraskė nuotras, toliau kibs į kitus augalus. Aš net astrus kerpu aukštai, kad styrotų vibai, bent 12 - 15 cm, nes tuoj pat sulygintų su žeme. Paskui tenka apstatinėti metaliniais kuolais lelijas, raganes, vingirius, rusmenes ir t.t.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 13 Kov 2015 08:11

Neverk, Jūrate, aš taip pat tose nuotraukose nieko tragiško nematau (no) Pas mane kasmet pilna tokių šakų, šiemet - taip pat, ir, kaip pati matei, rožės visai neblogai žydi (flower) :) Kai ką iškirpsi, kai ką paliksi ir viskas bus gerai :) Falstaffą išvis nedaug reikės apipjaustyti ;)
Aš šeštadienį baigiau visas atidengti ir netgi pradėjau genėjimą. Tooooookį malonumą pajutau paėmus į rankas sekatorių (dance) :D vaizdas toks pat, kaip ir kasmet - vienos geriau, kitos prasčiau. Praradimų šiemet nėra.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 13 Kov 2015 08:19

Loreta, pas tave svetimi katinai, o pas mus savi – užtat ir nuostoliai kitokie :D Mūsų katinai niekada neliečia jokių augalų, nors kieme šiuo metu jų laksto penki, o kai saviškius iš miesto atvežam, tai ir visi septyni. O nedori dalykai, apie kuriuos kalbėjau, kad kartais namelius naudoja kaip tualetą – ponai mat :) Tačiau nors kiekvienais metais taip būna, niekada nepastebėjau, kad tai rožėms pakenktų. Gal dėl to, kad prie pačių rožių neprieina, jos apgaubtos vidiniais dangalais.

Baisūs nuostoliai pas mus būna tik nuo šunų. Vienais metais, kai kalytė buvo atsivedusi šuniukų – tada visa aplinka buvo kaip po karo. Kitais metais, kai dabartinis šuo dar buvo šuniukas – tuomet ir po rožių krūmais kasėsi, ir gėlynus išgulėdavo...

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Aistė » 13 Kov 2015 08:26

Atidengiau ir aš savo rožytes trečiadienį. Dar gerai ir neapžiūrėjau, bet berods šiemet be nuostolių išgyvensim. Na nebent vėliau kažkas pasikoreguos kaip pernai. Kai kurie krūmai tokie žali, kad atrodo tik tik išaugę, tokia graži salotinė spalva :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 13 Kov 2015 13:58

Prisidedu prie aimanų ir parypavimų dėl sugraužtų rožių ir kitų augaliukų. Bet kas atsitiko - atsitiko, reikia eiti pirmyn, pasikrimtus nusiraminti teks, ir kuo greičiau - tuo geriau. Aš vis dar einu ratais apie savo rudeninio sodinimo pašutusias "skenduoles". Ne visų krūmelių, bet nemažai stiebeliai juodi, o prie skiepo jau matosi bundančios akelės :) . Vadinasi gyvos, nors ir labai pasilpusios. Krūmeliai labai įtraukti gilyn, nors ir atkapsčiau . Tikriausiai reikės truktelt aukštyn su šakėmis ir galvoju, kad taip turiu padaryt kuo greičiau. Juk nereikia laukt kol įsitvirtins ir pradės augt, tiesa |( ?
Pažiūrėjus į Jūratės rožių raustelėjusias šakas, prisiminiau, kaip pernai buvau sustresavusi dėl Elfo. Teturėjo tik 2 stiebus: storokus, ilgus, bet teko gerokai patrumpinti, o kamienas buvo visas iki pat apačios vietom dėmėtas. Baisiausiai skaudančia širdim grandžiau tas dėmes , tepiau sodo tepalu. Ir ką: žydėjo, nenudžiūvo. Ir šiemet tos pačios šakos gyvos, sumedėjusios, storos, jų dar nepjausiu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 13 Kov 2015 17:19

Rudenėli, skaitydama apie Jūsų „skenduoles“ prisiminiau vienus metus, kai visas rožes teko nurėžti iki žemės... Dar nebuvom atradę rožių prilenkinėjimo, taigi rožės žiemojo stačios, o žiema pasitaikė labai šalta. Ir pavasarį viskas buvo juoda... Tai buvo gal antrais ar trečiais mano rožininkavimo metais. Bet, nepaisant to, nė viena rožė nežuvo visiškai, tik tiek kad krūmeliai buvo ne tokie aukšti, gal kiek vėliau žydėjo, bet vienaip ar kitaip viskas buvo gerai. Vasara neliko be žiedų, vėliau tos rožės išaugo į didelius krūmus.

Ir dar priminėt, kaip pati „operavau“ violetines dėmes nuo kai kurių rožių šakų. Skutimosi peiliuku (kur tokie senoviški būdavo) atsargiai kaip su skalpeliu išpjoviau, patepiau gal briliantine žaluma, gal levandų eteriniu aliejumi, jau nepamenu, ir užklijavau. Tose vietose išties liga daugiau nebeplito, jos surandėjo ir dar ne vienus metus tos šakos gyvavo. Taigi pritariu Jums, kad taip galima išgelbėti šakas :) Tik, žinoma, masiškai šio būdo nelabai pritaikysi, vis tik žaidimas, o ir tos šakos vis tiek pažeistos. Tokias vietas vis laikas nuo laiko gerai purškiamu sodo tepalu nupurkšti.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė lelijele » 22 Kov 2015 20:34

Kaip Jūsų rožės jaučiasi po anos nakties šalčio? Pas mus buvo -8. Šiaip nesukčiau galvos, bet jos gerokai iš sprogią. Tikėkimės, kad augliukai labai atsparūs ir šaltis jiems nepakenkė

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 22 Kov 2015 20:51

Nieko joms neatsitiko, po mėnesio toks minusas, jau būtų nelabai kas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 22 Kov 2015 21:52

Pas mus tik -6 buvo ir šiek tiek sniego. Įdienojus "sušilo" iki 0 :) . Ne kažin koks oras genėjimui, bet labai džiaugiuos, kad sutvarkiau ir pastačiau į vietą Erinnerung an Brod ir dar keletą.. gaila, nedaug laiko turėjau darbams, bet labai ir nesiplėšiau - kitą savaitgalį, atrodo, +8 ;)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2015 07:35

Sveikos, mielosios rožininkės, pagaliau ir aš su paukščiais parskridau iš šiltų kraštų :) Pasiskaičiau kaip jūs aktyviai darbuojatės savo soduose, ir aš puoliau į sąvajį, ir kažin ar nebūsiu persistengusi... Penktadienio vakarą nurinkau visus lutrasilus, sausus susilanksčiau, susižymėjau kiek metrų, kad rudenį būtų lengviau susigaudyti ir susidėjau į dėžes. Šeštadienį gražiai lynojant laiminga nurinkau visus eglišakius, pastačiau ir išsigenėjau visas rožes. O sekmadienio rytą - saulė per visą dangų, -8 ir vėjas (devil) Gaila buvo atgal dangstyti, kad nenulaužyti išsiskleidusių ūgelių, tai sušilus iki 0 laipsnių, nupurškiau Burgundijos mišiniu, nuspalvinau mėlynai, gal kiek apsaugos nuo saulės. Man sugrįžus čia labai šalta, kažin kaip mano rožytėms iš patalų išlindusioms ... Kol kas buvo visos iki vienos sveikutės, gražutės (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 23 Kov 2015 09:00

Šis savaitgalis drąsiai gali įeiti į mano „rožininko košmarų“ sąrašą :) Visą dieną purškiantis lietus ir nemenkas minusas ant šlapių rožių su sprogstančiais pumpurais – tikrai ne svajonė. Po šio savaitgalio pasakiau sau, kad kovas pernelyg klastingas, juo negalima pasitikėti ir per anksti atidengti rožių. Ta skuba iš per didelio pavasario laukimo ir norėjimo čia pat nudirbti visus darbus gali pražudyti per žiemą išsaugotą rezultatą. Ir dar iš nemąstymo savarankiškai – jei kiti daro, vadinasi, ir man reikia.

Aš irgi planavau gerokai pasistūmėti su genėjimu, o išėjo taip, kad rožės vėl atsidūrė po dangom. Taip taip, vėl teko ardyti gražiai suvyniotas dangas ir kloti jau stačias pusantro metro rožes. Gerai, kad lutrasilo plotis – 4 m leido įgyvendinti šį „fantastišką sumanymą“, gana greitai ir neskausmingai susitvarkėm kažkur per tris valandas. Tikiuosi, dengimas padėjo apsisaugoti nuo didelių nuostolių. Daugiau prie rožių nieko nedariau – dar iš tiesų labai ankstyva.

Senovinių rožių dabar nedengėm, jos dar menkai tesprogsta, o štai modernių centimetriniams ūgliams toks šaltis iki -6 ar -7 nesitikiu, kad galėtų praeiti visai be pėdsako. Ūgliukas, regis, yra, bet jau parudęs, pageltęs, o paliestas iškrenta iš savo vietos – pašalęs.

Taigi mano šio savaitgalio išvados:

1. Nepasitikėti klastingojo kovo vyliais ir be kovo antros pusės / pabaigos rožių visiškai neatidengti.

2. Pasitikėti tik savo vidiniu jausmu, savo sklypo pažinimu bei patirtimi.

3. Ankstyvas nudengimas rožėms gali pakenkti labiau negu žiemos šalčiai, – iš čia ir pavasarinis šakų džiūvimas, ir „regis peržiemojus buvo gerai, o paskui sunyko“. Joms pavasarį reikia „amortizacijos“ (čia kalbu apie savo auginamų rožių veisles ir atižvelgdama į savo sklypo ypatumus).

Tokie mano pamąstymai, galit užmėtyt akmenim, jei norit :D

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Janina » 23 Kov 2015 09:17

"Tokie mano pamąstymai, galit užmėtyt akmenim, jei norit", nieko panašaus. Aš pasakysiu ačiū už Jūsų išvadas ir pastabas. Reikalinga ir naudinga. (handshake) Rūtai. (flower)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2015 09:28

Dabar ir aš jau žinau, kad būtų buvę labai protinga palikti rožytes po eglišakiais, bet mano telefono orų prognozės nerodė nei -8, nei saulės visą dieną ...
Labai tikiuosi, kad žiedų vistiek sulauksim (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Kov 2015 09:35

Kadangi nesu silpnų nervų, tai rožėms nieko nedariau ir neketinau, žinoma be to, kad jas sekmadienį genėjau. Tiesą sakant kiekvieną naktį pas mane jau visą savaitė iki - 4; -5. Nei jos ten išsprogę kažkaip nenormaliai anei ką ir manau viskas bus gerai :P

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 23 Kov 2015 09:49

Aišku, kad su rožėm viskas bus gerai :) Tik pasidarai išvadas ir tiek. Nervai, Loreta, čia niekuo dėti :P Viską lemia individuali situacija :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 23 Kov 2015 09:56

Mano nervai taip pat jau seniai gerai užgrūdinti :D , tai aš taip pat nedengiau, neketinau dengti ir net nepergyvenau, nors žinojau apie tokias prognozes. Kai kurios rožės tikrai stipriai išsprogusios ir net paauginusios ūglius - bus, kaip bus. Dėl šito šalčio jos tikrai nežus, augs ir žydės. Pernai pastebėjau, kad po tokio staigaus, stipraus pavasarinio pašalimo rožės iš akučių augino po tris šakas - vaikščiojau aplink ir laužiau, palikdama po vieną.
Beje, mano užrašai rodo, kad pernai kovo 21 d. buvo +19C, paskui stipriai atšalo. Mūsų Lietuvoj beveik iki gegužės negali žinoti, kas bus. Kadangi neturiu ir neturėsiu galimybės prisitaikyti prie neprognozuojamo mūsų klimato, tai prisitaikyti turės mano rožės :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Kov 2015 10:10

Ne iki gegužės, bet praktiškai iki birželio. Pernai stiprus atšalimas buvo gegužės 5-7 dienomis. Negi iki to laiko laikysi apklojęs rožes. Tuomet tegul eina jos švilp. Aš kaip ir Regina darysiu taip kaip man reikia (dance) .

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Virginija » 23 Kov 2015 10:27

Tiesą sakant, tie Rūtos pamąstymai kitais metais ar kitaip pasielgus taip pat gali pasikeisti. Toks jau tas lietuviškas pavasaris :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2015 11:15

Ačiū Jums :* Bus kaip bus, svarbu dabar ramiau pasidarė :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Gema » 27 Kov 2015 06:57

Noriu paklausti rožininkų, kurie auginate daug rožių: kai kurios rožės jas pastačius, visvien lieka palinkusios. Ar jas tiesinat, gal laikinai pririšat prie kuoliuko?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 27 Kov 2015 07:29

Pas mus visada natūraliai atsistato, t. y. pakeli krūmą, pastatai, pakedeni, nugeni ir susitvarko viskas. Nieko papildomai dėl to nedarom. Tik jei riši prie kokių atramų, tai, žinoma, irgi padeda atgauti normalų vaizdą. Kažkaip nekyla dėl to problemų :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į