'Ohl'

Kilusios iš prancūzinės rožės (R. gallica). Vakarų Europoje žinoma jau prieš 1500 m.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Ohl'

Standartinė LoretaA » 15 Kov 2013 20:19

Išvesta Jean-Pierre Vibert, Prancūzija, 1830.
Kažkada norėjau apie ją rašyti labai negatyviai, nors ir labai myliu visas prancūzines rožes. Neparašiau, nes didelės tikimybės, kad kas nors ją užsisakys, nebuvo. Gal ir gerai, kad nieko neparašiau, nes rudenį jau buvau truputį geresnės nuomonės apie ją.
Pirmais ir antrais po pasodinimo metais augino vos vieną kitą labai liauną šaką ir jos gale išsiskleisdavo dieviško grožio žiedai. Išsiskleisdavo, jeigu nelydavo, nebūdavo rasos, rūko ir kitų drėgnų reiškinių. Žiedlapiai, be perdėjimo, tarytum iš ploniausio šilko - neturiu daugiau nei vienos rožės tokio plonumo žiedlapiais. Išsiskleidęs žiedas absoliučiai plokščias ir tas vienas žiedas nusvarindavo liauną šaką iki pat žemės. Net nežinau su kuo palyginti krūmą - tokio negrabumo ir skystumo. Jeigu paimtume ploną vielą, ant jos galo užmautume obuolį ir paleistume, taip ir atrodė krūmas - kelios tokios išlinkusios lankų šakos. Jeigu jos būtų labai trumpos, gal ir nieko, bet jos maždaug 1,3 - 1,4 m. Buvo mintis išrauti ir išmesti, bet kol augalas nors kiek dvėsuoja ir žiemą išgyvena puikiai, ranka nekyla.
Kaip žinia, galicos žydi vieną kartą ir per vasarą aš ją primiršau. Rudenį jungiau rožes į rožyną ir švelniai sakant, šiek tiek nustebau, pamačiusi kaip atrodo ši rožė - per vasarą prisiaugino šakų ir nė iš tolo nepanešėjo į skystą "vielinį" krūmą dar ir vaikelio "susilaukė". Aišku, žiedai negali tapti kitokie, t.y. atsparūs drėgmei, bet juk ne visada ir lietūs lyja. Žodžiu, aš dar nieko apie ją nežinau, nors ji pas mane jau tris vasaras gyveno (yes) .
Laukite tęsinio ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 15 Kov 2013 20:33

Siaubas |( .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ohl

Standartinė RožėDD » 15 Kov 2013 21:35

:D
Toks liūdnas man periodas užėjęs, bet kai pamačiau šį krūmą, tai taip kvatotis pradėjau. Pralinksmino savikritiškumas. Puiki atsvara liaupsėms (like)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Daiva
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 14:19
Miestas: Vilnius

Re: Ohl

Standartinė Daiva » 16 Kov 2013 07:04

LoretaA rašė:Siaubas |( .
Paveikslėlis
Loreta, gražus tas Jūsų krūmas- koks žavus ir lengvas liaunų," vieliškų" šakelių ažūras - tiesiog nuostabus krūmas, tik įsižiūrėkite dar kartelį:)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 16 Kov 2013 07:36

Daiva, ačiū, nors aš ir nepasidaviau jūsų liaupsėm :)
Gal reikėtų šią rožę gerokai pagenėti, nes ji nuo žemės visiškai neaugina šoninių šakelių. Kelios šoninės šakos auga tik viršutinėje šakos dalyje, apačia plika. Jeigu turėčiau 50 rožių, gal ir pergyvenčiau, bet kai sočiai - nesuku galvos. Yra kaip yra. Kiekviena rožė turi savo privalumų ir trūkumų. Gal būt ją reikia skinti ir ji skleistųsi vazoje, žiedai iš ties tobuli - jeigu tik išsiskleidžia. Tiesiog aš dar to nežinau :) .

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ohl

Standartinė Dausa » 16 Kov 2013 11:31

Gal į nestandartinę formą reiktų pažvelgti kaip į privalumą ir tai išnaudoti. Jeigu šiai rožei keistu vardu įrengti atskirą ,,salą" ir apsodinti derančiais augalais, kad grakščios šakos persipintų ir sukurtų harmoniją.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 16 Kov 2013 11:38

Dabar jau jos neiškasinėsiu, o žemė aplink jau sukasta, taigi galima bus bandyti apsodinti daugiamečiais. Kad neišgriūtų šakos, galima pastatyti atramą.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ohl

Standartinė Regina » 16 Kov 2013 12:12

Keista krūmo forma man nekliudo. Beje, kažkuo panašus Chapeau du Napoleon krūmas. Tiesa, šio žiedai būna per visą šaką, ne tik jos galuose. Bet, kad ir kokio neapsakomo gražumo bebūtų žiedai, jei jie bijo net mažiausios drėgmės - tai jau didelis trūkumas :( Prie šios rožės teks padėti minusiuką.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Ohl

Standartinė klevo lapas » 16 Kov 2013 12:53

RožėDD rašė: :D
Toks liūdnas man periodas užėjęs, bet kai pamačiau šį krūmą, tai taip kvatotis pradėjau. Pralinksmino savikritiškumas. Puiki atsvara liaupsėms (like)
mane taip pat labai pralinksmino (savi)kritiškas žvilgsnis ir ant vielos/rykštelės pamauto obuolio įvaizdis (like)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ohl

Standartinė RožėDD » 18 Kov 2013 07:28

Įstrigo atmintin man ši 'Ohl'.
Žvelgiant į aplink ją supančius riebius krūmus, ji tarsi balerina, bet man asmeniškai tuo ir patinka toks išskirtinumas. Kiek neįprasta forma ir ažūriškumas, bet savotiškai gražu. Žiedai labai dailūs.
Kita vertus yra augalų kurie gražūs dar jaunučiai, o yra, kurie gražesni suaugę.
Ne ne, neapsodinėkite daugiamečiais. Kam slėpti tai ką ji turi? Tegu pabūna "balta varna".
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 18 Kov 2013 07:34

Nesu šalininkė juodos dirvos ar mulčo. Man patinka kai žemės nesimato, taigi tikrai apsodinsiu ;) . Kaip seksis - čia jau kitas klausimas :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 22 Kov 2013 19:06

Radau foto žiedų iš arti, o gal jau buvo :? .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 25 Bir 2013 19:23

Kažkas sakė, kad labai negražus šios rožės krūmas |( , o man visai nieko (xixi) .
PaveikslėlisPaveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ohl

Standartinė Gema » 05 Sau 2015 22:00

Būčiaus skaičiusi apie Loretos patirtį, gal nebūčiau pirkusi, bet dabar jau turiu, sodinta 2014 anksti pavasarį, dar l.jaunas krūmas, sunku ką nors pasakyti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ohl

Standartinė LoretaA » 06 Sau 2015 07:53

Patirtis vis kaupiasi ;) Priėjau išvados, kad ši rožė nėra atspari šalčiui lyginat su kitomis gallico-mis ir ją reiktų papildomai pridengti, neužtenka plono uždengimo kaip kitoms šios grupės rožėms.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ohl

Standartinė lelijele » 06 Sau 2015 18:02

Žiedai labai gražūs. Nežiūrint į papildomus rūpesčius pirkčiau ją.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Ohl

Standartinė klevo lapas » 06 Sau 2015 21:51

gražus krūmas ir gražios nuotraukos :)
ar nepatikslintumėt, kas ta gražuolė kairėje? (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Ohl'

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2015 21:07

Gražuolė kairėje Clotide Soupert Cl.

Skelbti atsakymą

Grįžti į