Re: Erškėtuogių uogienė

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Alinda » 08 Rgs 2014 13:40

Sveiki Pasirodė naujasis Sibirkos kartalogas. Gal galėtumėte patarti ,koki įsigyti erškėtį grynai dėl uogyčių-na ,kad būtų valgomos,na gal stambesnės?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Rgs 2014 15:59

Ne erškėtis, bet HR "Fru Dagmar Hastrup". Auginu, uogų būna labai daug ir stambios. Gali nepatikti, nes derlius imamas visą sezoną, kadangi žydi nuo ankstyvos vasaros iki pat šalnų. Tankus, gražus krūmas, nedengiamas ir nepurškiamas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Rgs 2014 16:02

Pažiūrėjau, ką rašo SR, "Hanza" taip pat galima valgyti :) Uogos labai didelės, bet "Fru" jų subrandina žymiai daugiau, bent jau pas mane.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 08 Rgs 2014 18:03

Loreta, mačiau (virtualiai), kad auginate Lac Majeau. Sibirka rašo, kad jo uogos taip pat valgomos. Kaip jos, lyginant su kitom valgomom?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Rgs 2014 19:08

Nei vienų uogų neragavau. Lac Majeau pas mane vos dviejų šakų, netgi 1,5 - nelabai ir prisivalgyčiau. O štai iš kitų dviejų, apie kurias rašiau, drąsiai išvirčiau uogienės ir nemažai, jeigu turėčiau kantrybės sėklytes išrinkti. Uogos Lac Majeau mažiausios iš jų, bet labai gražios - nors visos gražios :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Rgs 2014 19:22

Hansos uogos tikrai valgomos ir net labai ;)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 08 Rgs 2014 20:12

Ačiū ačiū už patarimus :) . Dar neužsiskiau,bet linkstu prie Fru Dagmar hastrup. Na, sėklytes išgraibyti tai nėr problemų!!! Aš kaip tik ir noriu tos uogienės <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Rgs 2014 20:18

Aš ir labai norėjau tos uogienės, viriau kartą - turbūt artimiausiem 5 metam užteks. Pamiršiu, vėl virsiu :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2014 05:31

Jeigu rinktis dėl žiedų gražumo ir kvapnumo - Hansa nurungia Frau, bet uogų Frau subrandina nesulyginamai daugiau. Nepamiršiu, šiandien nufotografuosiu, žinoma, jeigu labai nelis :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 09 Rgs 2014 08:35

Jūratė rašė:Aš ir labai norėjau tos uogienės, viriau kartą - turbūt artimiausiem 5 metam užteks. Pamiršiu, vėl virsiu :D


Hmmm,nesupratau....Ar uogienė tokia skalsi,ar buvo daug privirta,o gal skonis nepatiko ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2014 09:54

Darbo daug sėklytes išimti. Jūratė rašo -"pamiršiu, vėl virsiu".

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Janina » 09 Rgs 2014 11:24

Kai buvome jauni, o vaikai maži, virdavome erškėčių uogienę. Mes ją vadinome medaus uogiene, labai jau priminė medų tas skystimas. Buvo laikotarpis, kad 15-20l uogienės žiemai išsivirdavome. Dviračiais važiuodavome į erškėtynus, grįždavome pilnais "bulviniais" krepšiais + kelioninėmis tašėmis apsikarstę. Jeigu yra galimybė būtinai išsivirkite erškėčių uogienės :P . (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 09 Rgs 2014 12:03

va čia tai naujiena - kaip suprast "skystimas"? Aš laupiau sėklytes, tada palaikiau šiek tiek užpylus cukrum ir viriau, beviriant sublenderiavau. Bet vis tiek toj tirštoj košėj liko gabaliukų. Spalva buvo tokia gan tamsi oranžinė su raudonom priemaišom. Man buvo labai skanu. Dirbom ilgai (kol sėklytes išrinkom), o gavosi trys nedidukai stiklainiukai.. :D
O kaip jūs gaminat, kad ji būtų sirupas/skystimas? (tokį tik vaistinėj kartais perkam <3 )

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Janina » 09 Rgs 2014 13:01

Virėme paprastai, senoviškai t.y. be jokių blenderiavimų, tirštiklių ar dar kokio bieso. Išvalydavau, nuplaudavau, supildavau į didelį dubenį(senoviški bliūdai) ir užpildavau cukrumi, kurio negailėdavau( pigus buvo). Gal kokią parą palaikydavau pamaišant ir virdavau.Akys ir gomurys pasakydavo, kada gana. Gal pagrindinis uogienės tirštumo faktorius - jų prinokimo laipsnis. Laukdavom pasirodant baltiniams obuoliams ir tada lėkdavom žiūrėti ar jau prisirpę uogos. Niekada proporcijų nederinau, receptų nebuvo, interneto taip pat. Uogienė "atėjo" iš vyro giminės. Mano kraštas (bent jau aš) nebuvo girdėjęs. Virkit ir smaguriaukit :P . (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 09 Rgs 2014 15:28

Pas mane tos uogos buvo gana sausos, pyliau šiek tiek ir vandens, nes bijojau, kad prikeps. Aš gal paros ir neišlaikiau užpiltų cukrum, tik kelias valandas, tai gal dėl to sulčių ir nebuvo...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2014 19:54

Dar turiu paprastą baltą erškėtį (Rosa Rugosa Alba) manau iš jo uogienę tikrai galima virti ir uogų daug.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Rūta » 10 Rgs 2014 10:45

Žinoma, labai smagu skanauti savo užsiaugintų erškėtuogių uogienės, bet jų galima ir prisirinkti. Vaikystėje, pamenu, močiutė virdavo erškėtuogių uogienę iš sodo gale augančio laukinio erškėčio, kaip mes sakydavom. Žiedeliai jo buvo smulkučiai, neįspūdingi, uogos irgi „laukinės“, bet buvo labai skanu. Regis, sodyboj dar kažkur išlikę to erškėčio vaikų, reikės paieškoti.
O tokių laukinių erškėtuogių galima ir prisirinkti - jų daug auga tiesiog sąžalynais. Mano tėvai kas rudenį nemažai prisirenka, tada džiovina ir verda arbatas sveikatai.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Alinda » 10 Rgs 2014 13:55

Nieko sau,Loreta,kokios didelės tos Jūsų uogo!!!!.Atrodo lyg kokie ridikėliai :) .Tai manau,kad kitą rudenį jau ir aš turėsiu kokį stiklainėlį . Ar čia aš per daug optimistiškai ? O dėl tų laukinių uogų tai manau viskas puiku,jei tik žinai kur gali tą krūmą rasti :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė LoretaA » 10 Rgs 2014 15:36

Labai tikslus palyginimas - ridikėliai (like) . Taip jos didelės, maždaug nuo 12 mm "Lac Majeau" iki 20 -22 mm "Hansos", "Fru" būtų kažkur viduryje. Beje, dar turiu "Scabrosa" - jos uogos dar didesnės. Net pačiai įdomu pasidarė - nors imk ir pamatuok :) . Dėl to stiklainiuko - sunku pasakyti, nes erškėčiai pradžioje auga lėtokai.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Janina » 10 Rgs 2014 16:58

Kuo didesni"ridikėliai", tuo lengviau ir greičiau valyti. Žiūrėk ir nebėr krepšio, kito. Ir sutvarkyta iki krepšinio rungtynių pradžios (sun) . (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Jūratė » 10 Rgs 2014 20:25

Nemažai gražių uogų betvarkant išmečiau, nes jos buvo sukirmijusios... Kažkada buvau erškėtuoges džiovinusi, bet kai pamačiau, kad jos kirmija, tai daugiau nebedžiovinu. Nebent reiktų kiekvieną pjaut ir tikrint.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Rūta » 11 Rgs 2014 07:51

Alinda rašė:O dėl tų laukinių uogų tai manau viskas puiku,jei tik žinai kur gali tą krūmą rasti :)
Alinda, Tamsta esat kaunietė, o apie Kauną jų tikrai auga nemažai :) Galima grybavimą kokį kartą iškeisti į erškėtuogiavimą... :D Čia juokauju, žinoma. Jūs kalbat apie savo sodo derlių, o žmonės po pamiškes vaistingųjų uogelių paprastai ieško jau tada, kai prispiria sveikatos reikalai :) Tų erškėčių, apie kuriuos kalbu, uogos pailgos, ne raukšlėtalapis erškėtis, o kažkoks kitas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Rūta » 11 Rgs 2014 07:53

Jūratė rašė:Nemažai gražių uogų betvarkant išmečiau, nes jos buvo sukirmijusios... Kažkada buvau erškėtuoges džiovinusi, bet kai pamačiau, kad jos kirmija, tai daugiau nebedžiovinu. Nebent reiktų kiekvieną pjaut ir tikrint.
Jūrate, o kaip džiovinai? Mama džiovina džiovyklėje – nespėja sukirmyti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė Jūratė » 11 Rgs 2014 09:50

gal ne taip parašiau... Džiovintas (džiovinau orkaitėje) suvartojau į arbatas, čia buvo seniai. Net nepagalvojau, kad jos gali kirmyti. Tiesiog sudžiovinau ir viskas.
O viriau uogienę pernai ar užpernai, jau nepamenu ir sukirmijusias radau iš kart nuskynus: susirinkau uogas, parsinešiau ir pradėjau dorot - ir buvau labai supykus, kad daugelyje stambių, gražių uogų radau po siurprizą (devil)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Erškėtuogių uogienė

Standartinė LoretaA » 11 Rgs 2014 10:57

Išėmei kirminą ir sėklas, o kas liko uogienei (xixi) . Kirminas juk nieko daugiau nevalgė - tik erškėtuogę.

Skelbti atsakymą

Grįžti į