Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Geg 2014 06:35

Įtariu, kad gali būti skiepyta "Royal Beauty".

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 05 Geg 2014 08:28

Arijanos obelaitė kerinčio grožio! <3 <3 <3 Dėl tokio grožio tikrai galima ir pavargti, o juk ir obuoliukai, kol nukrenta, tikriausiai labai dailiai atrodo :)

O orai tai keisti keisti... Šalta kaip žiemą – vakar tarpais toks šaltas lietus purškė (pagal kiekį tai nė lietum nevadintinas), kad atrodė, gal čia jau sninga... Mums irgi užvakar šalnos kliuvo, paryčiais žolė buvo balta balta... Rožių kai kurių ūgliukai nulinko, teko vandeniu gaivinti, iki vakaro jau linksmiau atrodė. Graikinių riešutų lapukai nujuodę... Net senieji kaštonas ir liepa nepatenkinti lapukus buvo nuleidę.
Nuo trečiadienio jau šiltesnius orus žada, belieka tikėtis, kad prognozės išsipildys.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Arijana » 05 Geg 2014 14:04

Žinokit veislės pasakyti negaliu-nežinau, tik lyg pamenu, kad ne royal beauty, nes irgi klausiau ar ne ta, kai pirkau namą. Aš gyvenu Kauno rajone, miestelyje, kur nuo senų laikų daug selekcininkų, kolekcininkų, tai, kiek pamenu, tai vienas iš rezultatų. Ta kita-platesnė laja, skėčiu eina, žiedeliai šviesesni, obuoliukai truputį didesni. Dar gyvenvietėje yra irgi ryški , dar labiau krenta šakos žemyn, bet tos neturiu :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Geg 2014 16:25

Suledėję augalai 2014 gegužės 3 d., 7 valanda ryto. Sekantį rytą - vaizdelis analogiškas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 06 Geg 2014 15:17


Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Elena » 08 Geg 2014 06:24

Galų gale lauktas ir išsvajotas lietus krapsnojo visą naktį ir dabar lyja, nebereikės bėgioti su kibirais ( turiu tam darbui ir šlangą, bet iš šulinio, ledinis vanduo) jeigu nelaistymas, tikriausiai serbinių gal tik pusė šiai dienai būtų atsigavę,na vandenėlis pagelbėjo, visos gyvos, vienos spėriai stiebiasi, kitos ožiuojasi, lyg norėdamos dar kažin ko išsireikalauti. Rožynas šį pavasarį netoks linksmas, kaip kitais metais, bet kaip ten bebuvę, pavasaris daro savo, arbatinės H., kurias galvojau, kad praradau, prisikėlė, :) auga, gal ir netokie galingi ūgliai, bet man smagu, kad neliko tuščių vietų, nebereikės galvos sukti kuo užsodinti. Tikriausiai išnaudosiu šios dienos lietų, ir keliausiu sodinti petunijų, o tai pražys šiltnamyje tarp pomidorų, o ir serenčiai gula ant arbūzų ir paprikos, laikas ir jiems stosi į apsaugą rožėms. Kažkur skaičiau, kad serenčių kaimynystė gerai nes šaknys išskiria medžiagas kurios padeda saugoti dirvą nuo grybinių ligų ir padeda kovoti su nematodais. Na šiaip ar taip yra naudingi, kai nužydės, bus galima vėliau užkasti, bus trąša. ;)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 08 Geg 2014 07:00

Niekaip neapsisprendžiu ar eit kopūstų sodint, ar sraigių gaudyt, nes išsvojotas lietus jas staiga prikėlė. Jos pas mane pridaro nemažai zbitkų. Tai rasodą suėda tai melsves suskylėja.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Elena » 08 Geg 2014 07:28

pas mane irgi tikra galybė jų šliaužioja, sakau, gal mokintis kokį sraigių patiekalą pasigaminti. o tai renka pardavimui, eksportuoja į Prancūziją, Italiją,sako - dalikatesas. O kada mes išmoksime ...gal tikras gardumynas ir tvarka tuom pačiu pasidarytų.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 08 Geg 2014 08:24

Receptas paprastas, kaip grybų. Nemaloniausias dalykas mesti gyvas į verdantį vandenį ir po to pjaustyti. Dar prieš tai jas paganyti miltuose reikia. Vieną kartą pabandėm gelbėdami salotas ir daugiau nebenorim. Dabar išvežam į mišką.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 08 Geg 2014 09:25

Pas mano mamą labai daug didelių sraigių. Sesuo kažkur skaitė apie prabangų SPA, naudojantį sraiges veido kaukėms, šiemet sakė bandys pati pasiryžti ir išbandyti :D Kiek teko ragauti Prancūzijoj - tikras gardumynas, patiekiamas labai paprastai, t.y. sraigės kiautuose, su žaliu česnakiniu sviesto padažu ir bagetu (like) Ko gero, jų kaip ir vėžių gaila puode "šnekančių"...
Mano sklype daugybė mažų sraigių, po lietaus lipa langais, apėda augalus. Beje, masė buvo po eraičinų kupstais.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 14 Geg 2014 09:10

Sibirkos puslapyje jau yra parduodamų vazonuose rožių katalogas. Gal jau seniai visos matėt (aš tik dabar pastebėjau), nes nemažai rožių jau išparduota.
Man rodos, yra ir tokių, kurių nebuvo rudens ir pavasario pardavime. O gal aš ir klystu...

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 14 Geg 2014 11:55

Yra :) Viena tokių - mano išsvajota Gospel.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 19 Geg 2014 12:59

Mano kieme dabar mažai žiedų. Žydi tik žiognagės, dar tik skleidžiasi alyvos, pasitikdami džiugina šie flioksai:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Kai dar nepažinojau daugiamečių, mugėje įsiūlė mažą puodelį šio fliokso, sakė tinka ir vazone. :) Per vasarą užpildė visą vazoną, paskui padalinau į tris dalis ir įsodinau į klombą. Kai nužydi, tarnauja kaip fonas/užpildas vienmetėms. Šiemet stipriai mažinsiu, nes užgrobė per daug teritorijos. Gėda, bet tik vakar pajutau, kad jie dar ir kvepia.
Po žydėjimo mažindama mielai padovanočiau, jei kam reikia.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Geg 2014 13:02

Fantastika <3 <3 <3 Kieme žiedų tikrai netrūksta (flower) (flower) (flower) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 19 Geg 2014 13:14

Nuostabus kilimas, net ne kilimas, o minkštutės, purios pagalvėlės <3 Kaip tik norėjau klausti, ar jie kvepia, nes panašu, kad jie tiesiog negali nekvepėti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 19 Geg 2014 13:18

Paukštuk, nepatikėsit :) Važiuoju vakar pro vieną sodybą ir kažkas taip gaiviai melsvai violetiniai žydi, net akys raibsta! Galvoju, vajė kaip norėčiau šito daikto, tik net nežinau kaip vadinasi :) nusprendžiau, kai turėsiu daugiau laiko paieškoti kas čia per stebuklas toks :)
Taip, kad tikrai labai labai norėčiau, tai mainykim katilėlius į gabaliuką dangaus :) Aš kai gelbėjau kai kurias rožes nuo katilėlių, juos į vazonėlius susodinau, tai galiu bet kada pasidalint, bet šių flioksų tai turbūt reiktų palaukt, kai baigs žydėt, tik tada dalint, ar ne?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 19 Geg 2014 13:45

Jūrate, o kokie tavo katilėliai, kad net rožes reikėjo nuo jų gelbėt? Tie žemučiai, kaip kilimas tokie mėlyni ir balti būna (berods, karpatiniais vadinami)? Labai norėčiau tokių. Kiek kartų bandžiau sėt ir sodint, bet niekaip nepavyksta man jų įsiveist. Galiu kokį snaputį vietoj jų padovanot :)
Aš turiu darže baltų karpatinių katilėlių. Per sezoną žydi du kartus, jeigu laiku nukerpi. Man toks įspūdis, kad visą vasarą žydi. Galėčiau iškasti porą kelmų. Pačiai nesiseka jų auginti, kur tik pasodinu - tuoj katinai nuzulina. Darže, tfu, tfu, tfu, bent jau kol kas neliečia, bet kam reikalingi katilėliai darže :? .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 19 Geg 2014 13:53

mano ne žemi, mano katilėliai tankiažiedžiai, mėlynais burbulais žydi :) Ar nori tokių? :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 19 Geg 2014 14:07

Manau, kad tokių turiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Geg 2014 17:42

Regina rašė:Jūrate, o kokie tavo katilėliai, kad net rožes reikėjo nuo jų gelbėt? Tie žemučiai, kaip kilimas tokie mėlyni ir balti būna (berods, karpatiniais vadinami)? Labai norėčiau tokių.
Aš tokių turiu - darže auga, balti. Labai ilgai žydi - praktiškai visą vasarą, tik po pirmojo žydėjimo, reikia laiku, kol dar sėklų nepradeda megzti, nukirpti. Galėčiau porą kelmų iškasti - kam jie man darže. Kitur auginti nesiseka - tuoj katinai nuzulina iki žemės, kol kas darže neliečia (tfu, tfu, tfu).

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 20 Geg 2014 06:32

Jūrate, mielai pasidalinčiau flioksu mainais į katilėlį:) Keliose vietose skaičiau, kad tokie flioksai dalinami po žydėjimo. Manau, po šitokių liūčių ir karščių kitą savaitę taip ir bus. Dabar lai džiugina.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 20 Geg 2014 07:13

Loreta, įkišk vieną į vazoną, jei darže kliudo. Gal pasitaikys proga susitikt, tai mielai paimsiu. ačiū :*

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2014 08:02

Kliūdo ... jau kokie penki metai. Taigi, tegul būna darže. Atvažiuosi, nepamiršk priminti - iškasiu. Vazone, matai, prižiūrėti reikia, o ir vazono gaila (xixi) .

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė saulelė » 20 Geg 2014 09:55

Kas kėsinasi į mano levandas ?Tik nusipirkus padėjau vazonėlius į vietas kur turėtu jos augti, ryte radau išvartytas ir sutryptas. pasodinau kas liko iš jų, šį rytą vėl tas pats ištryptos nuskainiotos, ar katinams patinka tas kvapas, ar man jau be šansų turėti levandas ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2014 09:59

Koks pažįstamas vaizdelis. Aš pripaišau šiuos niokojimus katinams, o kaip yra iš tikrųjų ?????

Skelbti atsakymą

Grįžti į