Daugiamečiai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Bal 2014 19:26

Nuotraukos super :) . Tikėkimės, kad tai tik pavasaris kaimelyje ir tai tik pati, pati pradžia :)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Daugiamečiai

Standartinė klevo lapas » 10 Bal 2014 20:38

ačiū, mielos rožininkės (sun)
aš irgi tikiuosi, kad čia savotiška pradžia. Susodinau rožes, nusipirkau ir fotoaparatą joms :D
deja, gražus vaizdeliai tik „visai prisikišus“ gaunas – bendrai kaimelyje daug netvarkos,
apleistumo..
ačiū darkart (flower)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Daugiamečiai

Standartinė klevo lapas » 14 Bal 2014 07:32

klevo lapas rašė: Užsisakiau iš ebay ir sėjau kaip pilnavidurio sinavado sėklas, bet lapai, jų forma... |(
vėl aš su savo nevykusiom sėklom – tiesiog pagalvojau, gal koks paviešinimas padės
kitiems neužlipt ant to paties grėblio. Apsižiūrėjau, kad sėklas aš visgi pirkau ne iš
kokio smulkaus privatininko, o didelės ir respektabiliai atrodančios el. parduotuvės. Tai, žodžiu, tie
sukčiai čia http://www.nutsncones.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false; (buvau susigundžiusi šiais http://www.nutsncones.co.uk/aquilegia-w ... white.html" onclick="window.open(this.href);return false; ).
Ebay jie turi virš 30 atsiliepimų „negavau siuntinio“ ir pan. Tiek. Atsiprašau tų, kam neaktualu (angel)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Daugiamečiai

Standartinė lelijele » 14 Bal 2014 08:04

klevo lapas rašė:
klevo lapas rašė: Užsisakiau iš ebay ir sėjau kaip pilnavidurio sinavado sėklas, bet lapai, jų forma... |(
vėl aš su savo nevykusiom sėklom – tiesiog pagalvojau, gal koks paviešinimas padės
kitiems neužlipt ant to paties grėblio. Apsižiūrėjau, kad sėklas aš visgi pirkau ne iš
kokio smulkaus privatininko, o didelės ir respektabiliai atrodančios el. parduotuvės. Tai, žodžiu, tie
sukčiai čia http://www.nutsncones.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; (buvau susigundžiusi šiais http://www.nutsncones.co.uk/aquilegia-w ... white.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ).
Ebay jie turi virš 30 atsiliepimų „negavau siuntinio“ ir pan. Tiek. Atsiprašau tų, kam neaktualu (angel)
Galėčiau padovanot kelis daigus. Žiedo forma tokia pati tik spalva žydra.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Daugiamečiai

Standartinė klevo lapas » 14 Bal 2014 08:20

oj, kokia dėkinga būčiau! Parašysiu į AŽ

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Daugiamečiai

Standartinė Alinda » 16 Bal 2014 08:41

Sveiki,kažin kokią gėlę aš čia auginu. Panašu,kad daugiametė. Pirkau turgelyje iš bobulės :) Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 16 Bal 2014 10:08

Kvapioji dedešva, Malva moschata var. alba. Labai smagiai sėjasi ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Daugiamečiai

Standartinė Alinda » 16 Bal 2014 12:22

Rasa rašė:Kvapioji dedešva, Malva moschata var. alba. Labai smagiai sėjasi ;)

Ačių už informaciją :) .Ji man labai graži,kai žydi. O ir dabar jau žaliuoja gražūs kupsteliai.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Daugiamečiai

Standartinė lelijele » 16 Bal 2014 17:15

Alinda rašė:Sveiki,kažin kokią gėlę aš čia auginu. Panašu,kad daugiametė. Pirkau turgelyje iš bobulės :) Paveikslėlis
Turiu tokią. Tikrai gerai sėjasi. Bet labai graži kai žydi ir jos būna daug.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2014 06:12

Paveikslėlis
Keletą žodžių apie vaistinį smidrą (lot. Asparagus officinalis) .
Manęs merginos paprašė augalėlių. Savaitgalį nusprendžiau, kad nėra kada laukti, reikia jau juos kelt į vazonėlį - juo lab, kad matosi kur jie yra (viso labo tik du po žiemos liko). Atsinešiau gal dviejų litrų ar kiek mažesnius du vazonėlius, peilį žemei ir galvoju atsargiai išimsiu. Ko tai nelabai sekasi, kažkas trukdo. Tuomet atsinešu lopetą iš toliau pakabinu ir išlupu kuokštą šaknų. Matai, galvoju, koks parazitas užskėte mano vargšą smidriuką. Kaip man čia ji gražiai išlukštenti iš to kuokšto. Patyrinėju ir matau, kad tai ir yra to "mažylio smidriuko" šaknys (išsprogusios akys). Teko atsinešti kur kas didesnius vazonėlius, bent jau tokius, kad kaip nors tas šaknis į juos sutalpinti.
Atsiminiau, kad palei rožę turiu pasisėjusį smidrą, kuris dvi vasaras jau auga. Nieko nelaukus išlupau šį monstrą ir persodinau į vietą kur niekas neauga - gal bent jis išliks.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Jūratė » 29 Bal 2014 07:01

O tai liko tik du vaikai iš visų vaikų, o senasis, motininis, augalas irgi neatlaikė žiemos?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2014 07:57

Mamka auga kaip pašėlus, bet jos net norėdamas neiškasi - nebent su mini ekskavatoriumi.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 25 Geg 2014 21:48

Noriu pasiteirauti apie snapučius: ar ir pas kitus prie jų šaknų mėgsta raustis, įsikurti pelės (ar pelėnai |( )? Mano sode kaip snaputis, taip ir urvai. Automatiškai ir po šalia augančių augalų šaknimis. Deja, tie kiti augalai yra dažniausiai rožės. Snapučiai man labai patinka. Auginu nemažai ir visokių. Neketinu jų dėl pelių atsisakyti. Tiesiog įdomu, ar mano prielaida, kad juos mėgsta pelės yra nors kiek teisinga?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 26 Geg 2014 06:56

Kodėl manot, kad tai pelėnų urvai? Ar tų snapučių ir kitų augalų šaknys nuėstos? Pas mane - tai kurmių urvai, o pelėnai (jei jų yra) tais urvais laksto. Kadangi kurmiai augalų neėda, tai bėda tik ta, kad jie tas šaknis nudrasko, o augalai, kabodami ore, skursta. Urvų labai daug - ir po snapučiais, ir po rožėmis, ir po visais kitais augalais, ir darže, ir pievoj...

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 26 Geg 2014 15:08

Visgi manau, kad ten ne kurmių, bet pelėnų/pelių urvai. Siauros įkypos landos, ertmės po šaknimis, kai kur "sandėlio" tipo urvai, t.y. žemi kauburėliai. Dar kartais juntamas pelių kvapas, ypač dirbant vėlai vakare. Kad daugiau tokių landų aplink snapučius - akivaizdu, kitur beveik nerandu, išskyrus seniai pamėgtas graužikų vietas, jau keli metai nepanaikinamas. Šiemet dargi atkreipiau dėmesį, kad užberiant landas žemėmis, yra kuokštai nugraužtų rožių šaknelių. Snapučiai gyvuoja, nepaisant nieko. Padaugėja geltonų lapų, bet veša ir jau kai kurie pradeda žydėjimą. Persodindama Orion ir Nimbus supratau, kad jie sunkiai nugalimi - šaknynas kaip reikiant reikalauja pastangų iškasant.
Dar vienas daugiametis, ypač mėgiamas kenkėjų, šįkart antžeminių - tai žydrasis sinavadas "Origami White". Tik nusisuk - jau apėstas žalių kirmėliukų. Vakar po pietų radau vieno tik stagariukus, o iš ryto dar džiaugiausi, kad tuoj žydės. Pernai suėdė po žydėjimo, šiemet jau prieš.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Daugiamečiai

Standartinė klevo lapas » 26 Geg 2014 20:11

kaip gaila. Aš su sinavadais dar tik pažindinuosi, apie jų kenkėjus nė nežinojau :(
savaitgalį atsitiktinai teko pasivaikščioti po Dubingių kapinaites – na nustebau
nuo sinavadų grožio, aukščio, atspalvių! Ten tikras „sinavadynas“! Gaila,
nuotrauką tik vieną padariau, nesimato spalvų įvairovės
http://public.fotki.com/vvoodenVilnius/ ... -1380.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ir nors vieta lyg ir šešėliuota, pats žydėjimas

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Virginija » 26 Geg 2014 20:48

Tokių sinavadų niekada nesėjau, bet šiuo metu turiu daug žydinčių, aišku, tas pats ir kapinaitėse, ko gero jie ir susikryžmina. Tik aš jais visai nesižaviu, su nepilnaviduriais nepalyginsi.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 07 Lie 2014 08:13

14 d. seminaras Kauno botanikos sode apie viendienes, astilbes, lelijas, melsves ir kt. daugiamečius augalus.
http://botanika.vdu.lt/ivykiai/80-semin ... nt_details

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 08 Lie 2014 11:52

Štai kaip keistai skleidžiasi viendienės 'Green Mystique' pumpurai, tarsi viduj būtų trigubai pilna erkučių:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 22 Lie 2014 06:16

Prie rožių nesodinu - per mažos. Net neįsivaizduoju kaip tokiose prastose sąlygose išgyvena ir net pasidaugina :? .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Jūratė » 22 Lie 2014 06:38

kas čia?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 22 Lie 2014 07:58

Kaip bebūtų keista, tai yra pentiniai. Kažkada atsisiunčiau sėklų iš Anglijos ir pasėjau. Kur buvo sėtos išnyko, atsirado kitoje vietoje. Vieną sodinuką perkėliau į pašalį,tam pašalį ir dauginasi. Neklesti, bet vis dar gyvi. Gal geresnėmis sąlygomis ir gražesni būtų, bet rankos neprieina iki jų.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Daugiamečiai

Standartinė lelijele » 22 Lie 2014 13:45

Čia tikrai pentiniai. Turėjau tokių mėlynų ir baltų, o kai jie susikryžmino tai gavosi begalo gražių žydrū atspalvių. Dėja vis išravėdavau vaikiukus, nes jų pasidarė labai daug ir taip po truputį net nenorėdama išnaikinau.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 24 Lie 2014 15:45

Mano baloj jau žydi kardalapiai/japoniniai vilkdalgiai. Šiemet tik 'Abundant Display':
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Šitie ir 'Jocasta' gal tik po 5 metų pražydo, auginami nuo mažų daigelių. Dar vieno žiedų laukiu aštuntus metus.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 12 Rgp 2014 10:18

Nuotrauka kemero "Riesenschirm", antra vasara augančio mamos sode. Aukštis tikrai 2 m, plotis apie 1,5 m. Ten juoda durpė, netrūksta drėgmės. Nesodinkit jo prie rožių :D
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į