Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 06:52

Įtariu, kad mes "plepam' čia. Tik, kad nelabai plepam (xixi) . Suradau rusišką forumą, kuriame žymiai daugiau plepama. Gal kam įdomu bus:
http://www.gardengallereya.ru/forum" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Sau 2014 07:41

"Užmečiau akį" į tą puslapį, atrodo, turėtų būti labai įdomu. Gaila, kad nelabai turiu laiko atidžiau pasidairyt. Gal reikės ten persikelt :? ;) |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Sau 2014 07:59

Aistė rašė:... o turėdama laisvesnę minetėlę vakare sėdu siuvinėti. Prisiminiau savo kažkada labai labai seniai mylėtą hobi :)...
Aiste, o kokiu būdu siuvinėjat? Populiariausias šiuo metu, manau, siuvinėjimas kryželiu :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 09:52

O aš jau po truputį į sėklas visokias dairausi... Ne į temą, bet labai noriu visokių įdomesnių pomidorų pabandyt (juodą triufelį, ką nors labai saldžių ir pan.) :$

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 07 Sau 2014 10:50

Man patiko žaisti su pomidorų spalvom. Gerai žiūrisi, kai lėkštėj juosta raudonų , juosta geltonų , juosvų , žalių, oranžinių. Labai patiko "Miodovyj spass"(t. b. rusiškai). Napavadinčiau labai saldžiu, bet tikrai nerūgštus,greičiau švelnaus saldumo, sėklų beveik nėra, ryškiai geltonas(ne oranžinis), forma ir augimu panašus į "jaučio širdį", l. gerai derėjo.
Pirmas pirkinys sėklų krautuvėj-tikrosios levandos. Pernai kai pradėjau sėt nuo žiemos pabaigos iki beveik rudens, tai nė vienos dar neturiu (devil) .Mėginsiu kol pavyks.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 10:54

Levandas sėkit tiesiai į žemę - turėtų pavykti. Net ir dabar galite pasėti :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 07 Sau 2014 11:46

Lengvesnėj žemėj tikrai bandyčiau , pasistratifikuotų natūraliai dar ,bet pas mane labai supuola, pavasarį kaip kokie lašiniai, o pradžiūvus tai nors kirviu skelk.
Česnakus tai gruodžio 28-ą sadinau (xixi) .Dėžėj pasirodė perdaug, lysvė kaip ir trumpoka, tai pridūriau galą. Galėsiu palygint rudens ir žiemos sodinimo rezultatus. O jau sliekų !

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 11:50

Tuomet pasidarykite lengvesnės žemės mišinio - galima žvyro įmaišyt ir pasėkite į dėžutę, kurią šiek tiek prikaskite į žemę - taip pat bus naturali stratifikacija. O kur sodinsite levandas, jeigu tokia riebi žemė? Joms "riebalai" nepatinka.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 07 Sau 2014 12:13

Jau buvau išsigandus, kad ir šitas forumas miršta.
Levandoms sunki žemė netiks. Mano sode Viduržemio augalai nuolat po žiemos supūdavo, kol nesupyliau kalniuko, pagal alpinariumo taisykles.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 12:16

pas mane priemolis, auga mano pačios sėtos levandos ir vargo nemato... :) Tiesa, visada sėdavau į dėžutes ir keliom savaitėm visą dėžutę aprištą maišeliu dėdavau į šaldytuvą.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 07 Sau 2014 12:57

Ne ne , į juodą molį nesodinsiu. Levandoms turiu numačiusi tokį dirbtinį pakraštėlį, kur "riebalus" daržan išvežėm, o čia buvo žvyro krūva.Dabar išlyginta, šiek tiek prisimaišė geresniu trupinių, gal dar kiek pamaišysiu iš šiltnamio - ir mėlynuojam! Na, kol kas tik ant pokelio... :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 12:58

Nemiršta, Dausa, nemiršta.
Aišku, Jūrate, savo žemę geriau pažįsti, nei aš. Bet ... tavo priemolis smarkiai pamaišytas su žvyru, bent jau man taip pasirodė :) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 13:36

tai taip ir yra - praskiestas molis :) akmenukų, aišku, kad yra, tik ne smarkiai. Tiesą pasakius vienam gėlyne, kur ištisai raudonas molis, levandų nėra, ten tik rožės ir sibiriniai vilkdalgiai tarpsta :D
Man iš vis atrodo, kad tos iš sėklų levandos neužmušamos, ko nepasakysi apie pirktines atvežtines, tos tai vienam sezonui..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 13:40

Čia mums Rasa arba Dausa tuoj ką nors parašys, ne pirktinės atvežtinės, bet Lavandula ...bla, bla, bla' (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 07 Sau 2014 14:10

(xixi) taip, Loreta, kaip tamsta mokytoja dabar pasakysiu. :D

Aš asmeniškai ne visai 'pasirašau' po tuo požiūriu 'vietinės vs atvežtinės'. Nuo rūšies viskas priklauso. Prancūzines levandas, L.stoechas, gali sėti iš sėklų kiek nori, visvien jos nežiemos. O tikroji levanda, L.angustifolia, yra pakankamai atspari šalčiui, jei neauga šlapiai. Tad ir atvežta iš Olandijos, jei kokybiškas sodinukas, ji auga lygiai sėkmingai.
Kažkiek gali priklausyti ir nuo veislės - tikrosios levandos veislių yra daug, jų atsparumas šalčiui skiriasi.
Tas įspūdis, kad sėtos vietoje, levandos yra atsparesnės, gali būti susiję ir su tuo, kad atvežtiniai augalai, ypač prekybos centruose, ilgą laiką auga durpėse, netinkamomis sąlygomis, jų šaknys kažkiek papūva, o augalas tai Viduržemio jūros. O sėjant namuose, juk pikuojame jaunus augalus, nuo pradžių auginame tinkamose sąlygose, tai ir auga jie stipriau. Stipriai gerai auga - geriau ir žiemoja
Dar vienas privalumas perkant veislines levandas - vegetatyviškai daugintos, jos identiškos. Gal tai nėra svarbu, auginant vieną kitą augalą. Bet norint gyvatvorės kaip pagal liniuotę, gerai kad jos būtų vienodos.
Visa tai pasakius :) , aš apskritai galvoju, kad levanda nėra idealus augalas auginti Lietuvoje. Anksčiau ar vėliau bus tokia žiema, kaip buvo prieš kokiu 6-7 metus), kai levandos iššalo masiškai. Iš kitos pusės, jei labai norisi, kodėl gi ne, jei dirvožemis tinkamas ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 07 Sau 2014 15:14

A, pasirodo čia visi plepa (xixi) O aš pasižiūrėjau, kad nei vieno pasisakymo nuo gruodžio ir išsigandau, kad pabėgot kažkur :D

Taip taip, siuvinėju kryželiu. Užsikabinau paskutiniu metu labai, tai nerandu ramybės sau. O laiką kažkas pavogė :)

Beje dėl sėklų, pernai labai skanius pomidorus tetis užaugino, pavadinimas "Red Pear". Skanūs, saldūs, sultingi. Ieškau kažko panašaus. Ir naujai atrasta veislė moliūgų "Justynka". Skonis nepakartojamas. Šiaip aš nemegėja moliugo, o šitie toks pusiau moliųgas, pusiau bulvė. Ir į kokius troškinius dedant neištyžta. Bet nerandu kur pirkti šiemet, gal dar neužvežė naujai sėklų parduotuvės :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Sau 2014 15:36

Labai keista, bet mano levandos gražiausiai auga ten, kur žemė pati sunkiausia :? Jei sausa, tai kastuvą sunku įsmeigt...

P.S. gal su levandom mums reikėtų kraustytis prie rožių ir jų kaimynų?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 07 Sau 2014 17:21

Man sunkiai levandas sekasi auginti, bet užpernai pavyko pasisėti. Tai išaugo ir jau vieną žiemą peržiemojo. Tikėkimės, kad ir toliau taip augs. O visos kurias esu pirkusi prastai ir žiemojo, kol galų gale nusidaigojo. Greičiausiai kaltė ta, kad prastos veislės ir tiek. O aš vis galvojau, kad čia aš nemoku jų auginti ir jos tik pas mane neauga :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 07 Sau 2014 18:48

Nežinojau, kad turiu tokią Blablos reputaciją.
O dėl levandų auginimo, tai matyt kiekvienas bandymų keliu savo žemes ištiriam ir augalus pritaikom. Aš niekad nesėjau, nes ir ,,atvežtinės" gerai auga geroj vietoj, tik pamažu ,,prijaukintos" prie mūsų klimato.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 19:34

Dausa, aš čia gerąja prasme parašiau. Mums "pirktinės atvežtinės", o Jums: Lavandula angustifolia, Lavandula dentata L. ir t.t.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Sau 2014 08:22

Loreta teisingai parašė. Dausa, be žinovų mes gi nugrybautume į lankas, aš gi žinau, kad tokios nei veislės, nei rūšies kaip "pirktinės atvežtinės" nėra, bet pavadinu taip profaniškai ir viskas, nes giliau niekad nekapstau, o dėl to, kad nekapstau tai ir numiršta jos :$

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2014 08:29

Matėt kaip mes facebook-e eglutę puošiam (sun). O kiek pagalbininkų <3 (like) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Sau 2014 08:43

Dar Esmiraldos nuotraukų nėra, nors jas jau mačiau - irgi labai gražios ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2014 08:45

Laukiam. Gal pamatę nuotraukas, kitą met daugiau susirinks :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Sau 2014 08:55

Labai gražu, jauku, šventiška <3 <3 <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į