Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 22 Lie 2013 09:09

Na, gal jūs ir teisios :) Bet sutinku tik iš dalies. Aišku, kad rožėms reikia daug drėgmės, bet pas mane nebūna labai sausa. O senovinės kitokios? Joms mažiau vandens reikia? Kodėl jos auga? Prie pavėsinės Mme Isaak Pereire vandens gauna nuolat ir labai daug, bet naujų šakų taip pat nėra

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 22 Lie 2013 09:30

Gal paseno :? . Gal pavasarį reiktų labai nugenėti?
Kalbant apie savo rožes, pas mane yra visokių: ir labai augančių, ir vidutiniškai, ir visai silpnai. Bet jokios anomalijos nepastebėjau - kiekvienais metais taip.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 22 Lie 2013 09:34

Kad nėra ką genėti :D Šį pavasarį ir taip reikėjo labai daug išpjaut.
Gal reikės bandyt kokiu stimuliatorius palaistyt. Bet dabar gal jau vėloka skatint augimą :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Lie 2013 07:39

Regina, dabar dar laistykite su stimuliatoriumi, ar kažką stiprinančio joms pilkite. Juk nors ir vasara pradėjo ristis į antrą pusę, silpnas rožes vis tiek reikia sustiprinti. Po to žiemą lengviau peržiemos.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aivė » 22 Rgp 2013 07:13

Kaip manote, kuo galima patręšti greituoju būdu? ir ar reikėtų? |(
Prikabinti failai
DSC_0968.JPG
DSC_0968.JPG (51.47 KiB) Peržiūrėta 16494 karus(ų)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Rgp 2013 07:20

Manau, kad palaistymas geležies chloridu nėra tas tręšimas, kuris skatina augimą. Žinoma laistyk :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aivė » 22 Rgp 2013 07:26

DaliaRaimonda rašė:Manau, kad palaistymas geležies chloridu nėra tas tręšimas, kuris skatina augimą. Žinoma laistyk :)
Ačiū, DaliaRaimonda, dar neteko juo laistyti :)
Čia 'Giardina' - pumpurų vėl labai daug sukrovė, nenuostabų kad išnaudojo maisto medžiagas .
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Rožių tręšimas

Standartinė saulelė » 06 Lap 2013 17:25

Sveiki, noriu konsultacijos, gavau "arkliško marmelado". Visą laiką galvojau, kad su mėšlu geriausia trešti pavasarį, paskaičius pas rusaite visai susibalamūtinau , pagal jas geriausia rožes apdėti iš rudens gerokai pašalus. gal nesupyksite jei idėjau keles citatas iš Rusaičių forumo. Kaip manote, kaip geriau būtų rožėms.
"Тоже заметила непосредственную связь с внесением навоза, особенно свежего и по поверхности почвы, с последующей сильной вспышкой заболевания...

Пару лет назад достала 5 здоровых мешков конского навоза с опилками, рассыпала по поверхности почвы, радовалась, как на Широкой... ага... розы рванули... а после первого цветения все листья осыпались... и чем только не лечила..."
"Ага, полностью аналогичная картина в прошлом году наблюдалась и у меня. В этом году из-за операции весной не стала рассыпать конский мармелад, земля под розарием была чистая. Болезней практически не было. Два раза за сезон провела профилактику и все. "
"По поводу болезней роз от навоза...Если весной расскладывать свежий навоз, то представьте какие прекрасные условия там для всякого рода плесеней и грибов- тепло(особенно на южной стороне), постоянно влажно...Как результат-пятнистости. Я уже писала, что в нашей зоне традиционно все окучивают перегноем на зиму и не только розы, но и плодовые кустарники, деревья, клубнику, но делают это поздней осенью. Судя по всему, за зиму, грибы погибают, а ранней весной удобрение уже на месте. Прошлой осенью под метельчатые гортензии разкладывала совершенно свежий конский навоз, много. Ничего болезнетворного не увидела. В этом году, на зиму, большую часть роз подсыпаю свежей конской подстилкой, (ну, нет перепревшей, хоть тресни) отпишусь, что будет. "

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rita » 06 Lap 2013 19:23

Apie rožių tręšimą rudenį arklio mėšlu nieko nežinau,o apie braškių tręšimą ir vyšnių tikrai žinau.Prisiminus ima dabar juokas,mes pusė gatvės vaikų eidavom į ganyklas ieškoti to gėrio,o mama ,pašalus dirvai ,apdėdavo braškes,už tai vasaros pradžioje pirmos braškės būdavo mūsų gatvės vaikų nuosavybė :).Tėtis apkasdavo vyšnias,o pavasarį pildavo kalkes,niekada neužmiršiu,kaip mūsų sode virdavo gatvės gyvenimas,kol tėvai būdavo darbe,baisiai nostalgiški ir labai geri prisiminimai :) Galvoju,jei tik turėčiau to gėrio,bandyčiau pašalus ir aš palepinti ir apšildyti savo rožes :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Dausa » 07 Lap 2013 08:09

Už ką ta bausmė kaimynams, kad mieste kaimu kvepėtų? Nebent tolėliau sodybose taip apšiltinti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 07 Lap 2013 08:45

Na jau, na jau - negi toks bjaurus kaimo kvapas? Juk ne iš kiaulių tvarto mėšlas. Arklio net ir šviežių obuolių kvapas nestiprus, o užuost pagulėjusio kvapą reikia itin jautrios uoslės ;) (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 07 Lap 2013 08:57

Esu kelis kartus vežusi jau nebešviežią arklių mėšlą iš laukų namo, jokio kvapo... Atsimenu, labai ilgai ruošėmės pirmą kart nuvažiuot jo parsivežt, vis atidėliojau ir atidėliojau, galvojau kaip ten bus blogai, smirdės, vaizdai kraupūs, batus reiks iš kart mest lauk ir t.t. kai jau nebegalėjau ilgiau atidėliot, susikaupėm ir nuvažiavom :D Labai nustebino, kad nei kvapo, nei purvo nebuvo, aišku, važiavom, ne per lietų, o kai buvo sausos dienos, tai viskas labai puikiai pavyko :) Tik vat įkyrių kandančių musių tai buvo, kai stipriai vėjuota gerai, bet šiaip tai gali užpjaut...
Kartą tręšiau kažkokiom pirktinėm organinėm trąšom, tokios pailgos granulės. Kai išbarsčiau po krūmais maišelį, tai ėjau atsiprašinėti artimiausių kaimynų, kvapas toks stiprus buvo! daugiau tokių neperku niekada...

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Rožių tręšimas

Standartinė saulelė » 07 Lap 2013 09:43

Aš taip pat nustebau, nėra to kvapo visai ir visai nebjauru jį rinkti (xixi), kaimynai nelabai arti tai nesijaudinu,bet va kaip su ta nauda mane kamuoja labiausiai ar nepakenksiu savo gražuolėm ar neprisišauksiu ligų. Kiek skaitau literatūros tai vai, vai ,vieni teigia jokiais mėšlais kiti tik mėšlu jokiom cheminėm trašom |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 07 Lap 2013 09:46

Kaip sako rusai: "papytka nė pytka" - išbandykite ir sužinosit.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 07 Lap 2013 09:53

Nu neįsivaizduoju, kaip galima pakenkti mėšlu, nešviežiu arklio mėšlu, kuris, be to, dar dedamas ant viršaus, o ne į duobę (no) :?
Kaip norėčiau turėti to mėšlo! Man tikrai nekiltų jokių abejonių. Kaip buvo gerai, kai kadaise aplink ganydavosi arklys :) Visas pievas aplėkdavau ir susirinkdavau tą "auksą" :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Paukštukas » 07 Lap 2013 13:37

Jei turėčiau daug arklio mėšlo - rudenį beveik visur apdėčiau :D Perpuvęs ir jis, ir karvių nesmirda, skirtingai nei dilgėlių marmalas pavasarį. Esu dėjusi rudenį karvių mėšlu, jokie augalai "nesudegė". Šiluma jau traukiasi, pašals ir kvapo nebus ;) Aš tik gal prieš dedant mėšlą vario preparatais purkščiau, nes įsivaizduoju, kad jie gali ir naudingus mėšle esančius grybus "pridusint".
Mano kaimynai vėlų rudenį visada viską patrešia su mėšlu, ir daržą taip pat. Pavasarį sakė jie jau niekuo netręšia. Žmonės jau beveik pensininkai, taip daro visą gyvenimą. Jų sodas tikrai bujoja (like)
Per Vėlines važiavom per Rastinėnus, nuo Sudervės pusės. Tai dar neprivažiavus sodų prie keliuko stovėjo auto priekaba su maišais ir užrašu "žirgų mėšlas".

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Rožių tręšimas

Standartinė saulelė » 07 Lap 2013 21:39

Tai va ,kad sviezias tas mano marmeladas,todel ir suku galva kai geriau padarius rudeni ar pavasari tresti. Sudejau i maisus poletileninius gal per ziema isaltu tos grybines ligos. Radau pasisakymu rusaiciu forume , kad po tresimo su svieziu meslu ligu anpludis rozems garantuotas

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Lap 2013 18:54

Arklių mėšlas nesvarbu šviežias jis ar jau ne, vienintelis kuris niekuomet nenudegina augalų. Jį sėkmingai dedame ir į kai kurių orchidėjų (cimbidžių) vazonus. Tad, jei jau kalba eina apie arklių mėšlą, dėkite jį drąsiai. Nuo jo ir ligų neturėtų būti. O vat su kitu galvijų mėšlu, tai tikrai geriau jau perpuvęs.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rita » 10 Lap 2013 10:41

Jūrate,tikriausiai paukščių mėšlo granulėm tręšei,tikrai jo kvapas stiprus labai,nusipirkus,reikia dar į kitą storą celofano maišą užryšti,kad bagažinė "neprikvepėtų",o tręšiant galima dėl rožių pasiaukoti :) Tręšti,žinoma,reikia taisyklingai-nepribarstyti apie krūmus,o padaryti aplink rožę griovelį,pabarstyti trąšas ir po to apiberti žemėmis,nebus kvapo ir nauda disesnė "nekvepės" nei pačiam,nei kaimynui.Kadangi aš neturiu galimybės mėšlo įsigyti,tai visada tik tokiom ir tręšiu:)

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Rožių tręšimas

Standartinė saulelė » 10 Lap 2013 12:45

DaliaRaimonda rašė:Arklių mėšlas nesvarbu šviežias jis ar jau ne, vienintelis kuris niekuomet nenudegina augalų. Jį sėkmingai dedame ir į kai kurių orchidėjų (cimbidžių) vazonus. Tad, jei jau kalba eina apie arklių mėšlą, dėkite jį drąsiai. Nuo jo ir ligų neturėtų būti. O vat su kitu galvijų mėšlu, tai tikrai geriau jau perpuvęs.
Kaip manote rudeni ar pavasari geriau tresti meslu ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 10 Lap 2013 18:26

Saulele, skaitėte ką rašo rusiškame forume, čia taip pat daug buvo pasisakyta, bet spręsti turite pati.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 10 Lap 2013 20:42

Labai teisingai Loreta pasakė, o aš dar pridėčiau - žiūrėkit kaip turit laiko ;)

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Rožių tręšimas

Standartinė saulelė » 11 Lap 2013 09:19

Kad to gėrio turėčiau daug tai dėčiau rudenį ir pavasarį, bet jo turiu nedaug ir norėtusi iš jo išspausti geriausią rezultatą. Ačiū labai už kantrybę ir patarimus.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Lap 2013 09:42

Na, rudenį ir pavasarį dėti tikrai nereikia, nes bus jau perdaug :) . Man atrodo dabar jau nėra svarbu kada dėsite, juk rožės bus tuoj dengiamos. Tad tas mėšlas nespės įsiskverbti į dirvą ir naudingų jo savybių neprarasite. Teisingai Jūratė ir Loreta parašė, dėkite kada jūs norite ir kada turite tam laiko.
Jūrate, aš kaip ir Rita rožes tręšiu tomis pailgomis smirdančiomis mėšlo granulėmis (xixi) Bet jas įterpiu į žemę, tai nesijaučia to kvapo. Man ir rožėms tai patinka taip tręšti. Viens- du ir patręštos. (dance)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 11 Lap 2013 10:03

Neturėjau aš patirties su tokiom trąšom tada, pabarsčiau po krūmais ir tiek, bet vis tiek daugiau jų nebandysiu (xixi)

Skelbti atsakymą

Grįžti į