Kaip sodinamos rožės?

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Virginija » 26 Rgs 2012 12:31

Na, visi mes nuodėmingi :D Tiesiog neseniai skaičiau, tik, deja, nepamenu skaičių, koks plotas žemėje jau uždengtas.

O kalbame apie organinę žemdirbystę, kuri dabar pateikiama kaip globali naujovė :)

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė audra » 28 Rgs 2012 11:39

sveiki,
norėjau pasiteirauti kokią kompostinę žemę reiktų pirkt,ar tai svarbu?Rašo skirta kapams,žydintiems augalams ar be jokio užrašo...Dabar kaip tik pastebėjau moki veži akcija 40proc. Durpių substratas žiemai rožėms apkaupt kokį taip pat reiktų rinktis? :) Galvoju gal nusipirkt kur 250ltr.Universalus..

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Regina » 28 Rgs 2012 12:08

Daug apie tai diskutavom ir dauguma priėjom išvados, kad kaupimas durpėmis nieko gero neduoda. Spėju, kad dauguma atsisakė šitų bereikalingų išlaidų. Jei vis dėl to norit rožes apkaupt durpėmis, tai, manau, geriausiai tiktų universalus.
Dėl komposto. Manau, kad rašydamos apie kompostą, visos turi galvoj tą perpuvusių piktžolių ir visokių kitokių atliekų krūvą, iš kurios tą kompostą ir imam ;) Kokią pirktinę žemę maišysit su esamu dirvožemiu, manau, didelės reikšmės neturi.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė audra » 28 Rgs 2012 12:20

ačiū už atsakymą.Kadangi nepasitikiu savo kompostine žeme ,nes gėlės prastai augo, tai pirksiu.Neturiu ir perpuvusio mėšlo.nusipirksu dėl visa ko tų durpių,kaip naujokei norisi kuo geriau viską padaryt :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 28 Rgs 2012 12:38

Mes bandom įtikint, kad padarysit blogiau, jeigu apkaupsit durpėmis. Ir aš kaupiau, ir man atrodė - reikia padaryti kaip tik galima geriau. Deja, rezultate išeina blogiau. Bet tai jau kita tema - ne sodinimo.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Virginija » 28 Rgs 2012 13:23

audra rašė:sveiki,
norėjau pasiteirauti kokią kompostinę žemę reiktų pirkt,ar tai svarbu?Rašo skirta kapams,žydintiems augalams ar be jokio užrašo...Dabar kaip tik pastebėjau moki veži akcija 40proc. Durpių substratas žiemai rožėms apkaupt kokį taip pat reiktų rinktis? :) Galvoju gal nusipirkt kur 250ltr.Universalus..
Jei sodinimui norit pagerinti žemę, reikia pirkti , kur ir užrašyta - kompostas, o visokie -kapams ir t.t.- tai tik durpės. Jei apkaupsit durpėm, jos turi išlikti sausos, t.y. turi būt toks dengimas, kad durpės nesušlaptų, tai nieko blogo nebus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 28 Rgs 2012 13:56

Sodindama rožes į vazonus (balkone) pirkau universalų durpių substratą (ar kompostą) - dabar jau nebepamenu, kaip vadinosi. Rezultatas buvo nekoks - nepatiko man ta žemė - durpė ir tiek. Neseniai senukuose bandžiau ieškoti komposto, radau tik po 5 l supakuoto ir tik vieną pasirinkimą.
Audra, o kokia pas Jus sode dirva?

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė audra » 28 Rgs 2012 14:46

Nu va nulėkiau prisipirkau kompostinės žemės 80l su nuolaida 2 maišus (dance) .Sode žemė nekokia,net nežinau kaip apibūdint,koks tai priesmėlis, iki molio giliau reik pasikast.Kur daržas tai beabejo pagerinta žemė , o ten tai nesodinsiu (xixi) . O durpių ir suslaikiau, nepaėmiau.Dar pastudijuosiu kaip dengiat žiemai :B

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 10 Bal 2013 17:49

klevo lapas rašė: na, ir kada tas pavasaris?! (drunk) kai pagaliau bus galima
duobes kasti, man, flegmatikei, bus koks nors tingulio ir nieko nebenoro etapas :$
Jeigu užsisakėt rožių pavasariui, kad labai nepanikuoti, gautas rožes "sumeskit" į vazonus ir galėsit kasti duobes, tada kai tingulio priepuolis bus praėjęs.
Turbūt, jau kokį penkiasdešimtą kartą agituoju laikinai pasodinti rožes į vazonus (xixi) .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rita » 10 Bal 2013 18:13

Taip ,negaliu atsistebėti Loretos sugebėjimu pasodinti ir gražiai auginti rožes vazone (flower) ,kai gavau pavėluotai iš Serbijos rožę,o ją priglaudė ir į vazoną pasodino Loreta,nei viena anksčiau pasodinta rožė nebuvo tokia graži,kaip pastaroji.Aš paniškai bijau sodinti į vazoną,nes įsitikinusi,kad tuoj ją pražūdysiu.Jei užsisakau rožes,tai stengiuosi iškasti duobes dar kol negaunu sodinukų,o,kai gaunu-tuoj pat sodinu :) Na ir kas iš to-mano rožės tikrai neprilygsta Loretos rožėms,taip,kad jos patarimus reikia skaityti ir įsidėmėti :)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė klevo lapas » 10 Bal 2013 18:28

LoretaA rašė: Turbūt, jau kokį penkiasdešimtą kartą agituoju laikinai pasodinti rožes į vazonus (xixi) .
ačiū už palaikymą ir patarimą! lyg ir nepanikuoju, o ir duobių labai menkas skaičius, net ne dviženklis (angel) :B
bet va dvasiškai sunku, kasdien orų prognozes stebint! :?
labai ilgas pavasario laukimas, visi tą net savo oda jaučiame.
trūksta saulės, ir taškas

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė nijea » 06 Spa 2013 19:57

gavau pranešimą, kad antradienį jau atkeliauja rožės iš Sibirkos ir supanikavau, kad dviejų užsakytų šiais metais matomai negalėsiu pasodinti į numatytas vietas, nes nebaigtas tos sienos remontas netoli kurios jos turėtų augti ir panašu, kad šiais metais ir nebebus baigtas, galvojau jas susodinti į vazonus ir įkasti į žemę, bet Sibirkos laiškutyje siūloma iškasti griovelį ir prikasti, bet tada jau ankstyvą pavasarį reikėtų skubėt susodinti į vazonus (o pavasarį man visada trūksta laiko), vėliau vėl judint šaknis persodinant į nuolatinę vietą... taigi, ir nebežinau ką pasirinkti - vazonus ar prikasimą, kažin kaip geriau?.. Ką Jūs patartumėte?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Spa 2013 21:12

Jei ruošiatės kitamet tą rožę kelis kart kilnoti, tai aš siūlyčiau ją sodinti į didelį vazoną ir jį įkasti į žemę. Tuomet bet kada galėsite rožę pasodinti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Jūratė » 07 Spa 2013 09:40

Pritarčiau Daliai Raimondai. Geriausia į vazoną (ar pan.) ir prikast. Tik dėl didelio, tai mano kita patirtis. Anksčiau sodindavau tikrai į tokius didžiulius juodus vazonus, kad šaknys turėtų vietos ir t.t., bet dabar taip nebedarau, nepatiko. Kai reikia pasodint tokią rožę į nuolatinę vietą - vargas didžiausias. Šiaip tas vazonas sunkenybė, perkelt į kitą vietą jau sudėtinga, o kai reikia jį apverst ir iškratyt rožę tvarkingai, kad šaknų nejudint, tai praktiškai darydavom dviese ir tai su vargais. Paskutiniu metu sodindavau kad ir į tvirtą plėvelę, tada gali aukštesnę rankovę pagamint (aš šoną ir dugną sutvirtindavau susegėju, liaudiškai krokodilu, tik skylutes su žirklėm padarydavau), šaknys visos telpa, nereikia trumpinti, o toks daiktas nesunkus, lengvai išardomas.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė nijea » 07 Spa 2013 10:15

Ačiū, merginos (flower) - nuspręsta - renkuosi vazoną :) dabar belieka apsispręti dėl vazono dydžio, aš kaip ir Dalia Raimonda galvojau pirkti didelius, bet Jūratė labai teisingai 'paprotino' , tik maišeliai iš plėvelės mano atveju tikriausiai nelabai tiks, nes rožes dar nežinau kada kitais metais galėsiu susodint, taigi jas pavasarį iškasus iš žemės gali tekti dar netrumpai paauginti tuose vazonuose...
o kaip Jūs manot dėl tų vazonų kur perkant jau paaugintas rožes jos būna susodintos - vieni mažesni keturkampiai rudi, kiti kiek didesni apvalūs juodi, tai tie didesni juodi - kažin ar nebūtų per maži? ar vis tik reiktų paieškot nusipirkt dar kiek didesnių?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 07 Spa 2013 10:30

Laikinam sodinimui puikiausiai tiks juodi 10 ltr. Jeigu vasaros viduryje perkelsit į žemę - viskas gerai.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė nijea » 07 Spa 2013 10:49

LoretaA rašė:Laikinam sodinimui puikiausiai tiks juodi 10 ltr. Jeigu vasaros viduryje perkelsit į žemę - viskas gerai.
10 l ? - įsivaizduoju, ne tokie jau ir maži ! Į tuos kuriuos minėjau, manau, niekaip 10 l nesutilptų |( gal kokie 3 ar kiek daugiau, na reiks išsimatuot... :) , bet įtariu su turimais neprasisuksiu, reiks važiuot į sodininkus...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 07 Spa 2013 11:03

Jis kapeikas kainuoja, apie 3,6 Lt, o dydis vizualai gali labai apgaulingai atrodyti ;) Trijų litrų, tai jau ne vazonas rožei ...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Jūratė » 07 Spa 2013 11:38

aš į tas plėveles (sukarpiau gabalą storokos plėvelės, tokią turėjau, o kokio ji storio tiksliai nežinau) sodinau rožes rudenį ir planavau perkelt į žemę pavasarį. Bet rožės nuolatinėse augimo vietose atsidūrė gal tik liepos gale, ir nieko blogo joms neatsitiko. Tik mano klaida buvo, kad tuos "vazonus" laikiau ore, t.y. po kelis sutupdžius į plastikinius kubilus, nes patys nesilaikė, virsdavo. O reikėjo įkasti į žemę, kad neperdžiūtų, mat karštom dienom turėjau vis kasdien nepamiršt palaistyt. Man 10 litrų vazonai pasirodė per žemi, būdavo gaila karpyt šaknis, norint neriečiant jų pasodinti. Bet jei šaknys ne ilgos, tai tikrai tinka.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė nijea » 07 Spa 2013 12:20

Jūrate (flower) kaip tik dėl to, kad savarankiškai tie plastikiniai maišai su rožėmis nestovės, man ir netinka, o įkasti į žemę bijau kad nelabai rasiu tokią vietą, kad pusę vasaros galėčiau laikyt, o ir šaknys bijau kad peraugs, tektų raut... galvoju būtų geriausia, kad 10 l aukštesnių siauresnių pavytų rasti, bet šį savaitgalį prasukus pro 'senukus' tokių nemačiau, važiuosiu dar sodininkuose ieškoti...
Loreta (flower) ne kainoje esmė, kad tik rasčiau tokius... :) bet žinokit į tuos kur man atrodo gal 3l, o gal ir kiek didesni buvo susodintos pavasarį/vasarą pirktos rožės ir visai neprastai jos ten augo :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 07 Spa 2013 12:31

Aš tą ir norėjau pasakyti, kad vizualiai atrodatys 3 ltr, gali būti kokių 7 litrų :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 07 Spa 2013 12:45

Sunku pas mus rasti tų aukštesnių rožėms tinkamų vazonų. Labai didelių patariu nesirinkti – galą galima gauti juos prikasinėjant, o ypač atkasinėjant. Čia aš į tokius didelius buvau pasodinus rožes nuolatiniam auginimui, bet matau, kad nieko nebus – reikės sodint į žemą ir storiau žiemai tūloti, per daug jau vargo su tuo tąsymusi. Loretos pasiūlyti 10 l - pats tas :)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė nijea » 08 Spa 2013 16:37

Ačiū visoms už konsultacijas (flower)
pagaliau įsigijau vazonus, pirkau štai tokius http://www.nicoli.lt/index.php?route=pr ... uct_id=387" onclick="window.open(this.href);return false;" , Bauhofe už vieną mokėjau 21,99 Lt, o grįžus pasižvalgiau po internetą ir radau, mano galva, dar geresnius http://www.nicoli.lt/index.php?route=pr ... uct_id=313" onclick="window.open(this.href);return false;" , nes yra aukštesni ir truputį siauresni, na ir kažkiek pigesni - taigi jei dar kam prisireiktų ;)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Alinda » 11 Spa 2013 15:32

Turiu mintį šalia Mme Isaac Pereie pasodinti tuščiavidurę Lyda Rose. Kažin kokiu atstumu reikėtų susodinti šias rožes,kad būtų ir gražu ir ''sveika''?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 15 Spa 2013 11:41

Filmukas, kurį kol kas galiu tik pasižiūrėti, nes nėra garso, bet įtariu, kad įdėjau "į temą". Filmo herojus mums labai gerai pažįstamas :) . Ir apie paruošimą žiemojimui, kaip matau yra. Tik kodėl reikia pradėti ir baigti rodant negatyvą - nesuprantu :? Jau galvojau, kad ir visas filmukas bus tokios kokybės.
http://tv.lrytas.lt/?id=13817511451381384064" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į