'Madame Pierre Oger'

Manoma, kad tai kininės (R. chinensis) ir damaskinės (R. damascena semperflorens) rožių hibridas.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Madame Pierre Oger'

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 19:27

Atrasta Pierre Oger, Prancūzija, 1878 metais ir toje pačioje Prancūzijoje introdukuota kaip Madame Pierre Oger.
Tai La Reine Victoria sportas, kuris daugelio nuomoniu grožiu pralenkė motininį augalą. Žiedai nedideli, labai šviesios rožinės, beveik baltos spalvos, tik kaitrioje saulėje ar nuo drėgmės atsiranda alyvinių potėpių, o ir žiedo spalva suintensyvėja. Forma man primena Louise Odier, tik LO išorinių žiedlapių kraštelis banguotas. Nenusakomo, atrodo porcelianinio trapumo žiedai, kurie ne taip ir blogai pakenčia lietų. Visuose aprašymuose, kuriuos teko skaityti, nurodyta, kad ši rožė neatspari raudonjuodžiui dėmėtumui. Kol kas to negaliu patvirtinti - atsparumą grybinėms ligoms iš 10 balų įvertinčiau 8. Status krūmas, plonomis šakomis, kurios puikiausia išlaiko pilnavidurių žiedų svorį. Žiedlapiai labai ploni, taigi ir žiedai lengvučiai. Graži, tanki lapija. Šios rožės ir krūmo strūktūra, ir lapai man labai primena Boule de Neige, jeigu būtų be žiedų – vargu ar atskirčiau. Praeita vasara jai buvo antroji mano sode ir kol kas aš nemačiau gausaus, kai visas krūmas apsipylęs žiedais, žydėjimo. Nežiūrint į tai, daugiausia pavieniai žiedai keitė vienas kitą iki vėlyvo rudens, kol aš juos pati nenukirpau. Vienam žiedui dar nebaigus žydėti, auga sekantys pumpurai - labai paprasta kirpti peržydėjusius žiedynus, nereikia žiūrėti kuris yra tikrasis lapas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Ruduo - atkreipkit dėmesį į lapus.Trečioje nuo pabaigos nuotraukoje rugsėjo vidurys, paskutinėje - pabaiga. Jeigu visos mano rožės tokiu metu turėtų tiek ir tokių lapų, būtų nuostabu.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė LoretaA » 01 Vas 2013 19:04

Šiemet labai sirgo. Čia man pamoka - niekad nereikia girtis, nei augumu, nei sveikumu, nepaauginus rožės bent 3 - 4 metus.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė Jūratė » 02 Vas 2013 12:03

O man atrodo, kad verta. Juk tai yra vis tik informacija, užtenka tik pasakyti (tiems, kas patys gali nesusiprasti) ŠIEMET PAS MANE :-)

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė kukushka » 02 Vas 2013 14:30

Bet jau žiedo dailumas (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė LoretaA » 02 Vas 2013 14:43

Taip, šios rožės žiedai išskirtiniai :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė LoretaA » 11 Rgp 2014 20:26

Porcelianiniai žiedai :)
Viena ...
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Nuotraukos rugpjūčio mėn., t.y. dabar.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė LoretaA » 01 Sau 2016 17:00

2015 vasarą labai sirgo. Taip jos ir neperprantu - kai kurią vasarą praktiškai visai neserga, o kai kurią - nuo vasaros vidurio.
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Madame Pierre Oger'

Standartinė Gema » 13 Lie 2017 08:05

Aš turiu tokią "Madame Pierre Oger", ir labai panašią - Madeleine de Vauzelles. Jų žiedai - "porcelianinia", bet gerokai mažesni už Loretos minimas Louis Odier arba Boule de Neige. Krūmai jauni, gal čia kas nors pripainiota?

Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į