'Marie Pavié'

Pirmosios veislės gautos gausiažiedį erškėtį (R. multiflora) sukryžminus su kinine rože (R. chinensis) XIX a. pabaigoje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Marie Pavié'

Standartinė LoretaA » 27 Lap 2012 22:13

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Marie Pavié'

Standartinė LoretaA » 28 Lap 2012 18:36

Nemėgstu atidaryti naujų rožių aprašymo temų, galvojau, kad ir kitoms (-s) tai nepatinka, todėl parašiau tik pavadinimą, įmečiau nuotrauką ir galvojau puls kas nors rašyti. Deja, ... teks pačiai.
Selekcininkas Alphonse Alégatière, Prancūzija, 1888 m.
Keturias vasaras ji jau praleido mano sode. Pradžioje auginau vazone - buvo matyti, kad jai tas visai nepatinka. Gal vazonas netiko (medinis), o gal tiesiog norėjo erdvės. Po pirmos vasaros perkėliau į gruntą, nors mieliau auginčiau puode, jeigu ji teiktųsi jame augti taip, kaip auga žemėje. Žydi bent tris kartus per sezoną, pakankamai sveika. Lapai man labai primena China grupės rožių. Sibirkos Rožyno kataloge rekomenduoja sodinti net 8 vnt. į 1 kvadratinį metrą. Pas mane ji apie 1 m aukščio ir 0,6 m pločio, todėl galvoju, kad pilnai pakaktų 3 vnt. - būtų graži, nuolatos žydinti, balta pagalvė. Peržydėjusius žiedus reikia kirpti ir tas man nepatinka, nes žiedai nėra viršūnių galuose, bet išsidėstę maždaug nuo šakos vidurio, panašiai kaip rožės "Cornelia".
PaveikslėlisPaveikslėlis
Šalia šios rožės pasodinta visiems iki gyvo kaulo įkyrėjusi melsvė, kuri atrodo nei į tvorą, nei į mietą. Manau, kad žymiai gražiau atrodytų visą vasarą dekoratyvūs iris ruthenica siauri, vešlūs lapai.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Marie Pavié'

Standartinė Pavasaris » 29 Lap 2012 07:14

Labai džiaugiuosi šia rože (turiu tris šalia pasodintus krūmelius). Ją man rekomendavo Mindaugas iš Sibirkos, kai išsakiau savo užgaidas, tai yra, kad nuolat žydėtų ir nesirgtų (xixi). Ši rožė pilnai, net su kaupu, atitiko mano poreikius. Visiškai neserga ir žydi be perstojo, be to, turi švelnų kvapą (sun) . Rekomenduoju.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Marie Pavié'

Standartinė Rita » 29 Lap 2012 08:14

Vis galvojau apie šią rožę,nors ir labai nėra kur ,gal per žiemą rasiu ir jai vietelę :) O gal pati žiema pagalvos,tfu,tfu,ką čia paistau |( Nuostabiai gražus irisas,Loreta,niekada apie tokį negirdėjau,dabar jau ieškosiu,nuostabūs lapai,galėtumėt ir daugiau savo daugiamečių pagirti (xixi) <3 O žiemė,beje prie šios rožės nuostabiai atrodo,aš galvojau,kad šie augalai mėgsta skirtingas augimo sąlygas ir niekada jų nederinau,pasirodo pas Loreta viskas puikiai auga visur :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Marie Pavié'

Standartinė LoretaA » 29 Lap 2012 08:18

Rita, turbūt, turėjote galvoje melsvę, ko goro žiemė tiktų žymiai labiau. Turiu variegatinę formą - gerą idėją mestelėjote :) .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Marie Pavié'

Standartinė Rita » 29 Lap 2012 12:42

Taip Loreta,žinoma,kad turėjau galvoje melsvę,o rašiau žiemę.Nežinau kodėl,bet šiuos du pavadinimus visada painioju,turiu rimtai pagalvoti ir tik tada sakyti,matyt šį kartą taip nepadariau (xixi) ,nors tiesą pasakius man jos abi labai patinka :)

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Marie Pavié'

Standartinė Ignas » 03 Lie 2017 21:10

Nereikli, auga gerai, Kaune žiemoja gerai ir nedengta, po šaltesnės žiemos greitai atauga ir žydi gausiai :)
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į