Tikroji miltligė

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Tikroji miltligė

Standartinė LoretaA » 21 Rgs 2010 18:36

Šią vasarą pirmą kartą pamačiau tikrąją miltligę. Iš pradžių šios ligos nepažinau, nes ji neatrodė taip, kaip labai gerai žinomame rusų tinklapyje, net galvojau kad tai voratinklinės erkutės. Gal liga išplito, kad auginu rožes neatsparias miltligei, gal dėl labai neįprasto šią vasarą oro. Be to ir profilaktiškai rožes purškiau ne tais pačiais preparatais. Ankstesniais metais pavasarį pasirinkdavau karvės blynų ir ji užraugdavau dešimčiai dienų. Praskiedusi srutas liedavau iš laistytuvo ant rožių, vaizdelis būdavo nekoks, rožės apkibdavo nesuirusia žole, bet po kiek laiko lietus šakas nuplaudavo. Skaičiau, kad šis skiedinys vienodai geras ir profilaktikai nuo miltligės, ir yra puiki trąša. Šį pavasarį tokio raugo nepasidariau ir rožes purškiau "Efektor" ir "Fastak" mišiniu. Nežinau kodėl, bet rožės susirgo gana anksti ir raudonjuodžiu dėmėtumu ir miltlige. Kai išsiaiškinau kokia tai liga, sirgo jau gana daug augalų. Gydimui naudojau Topas 100 EC, kai kurios rožės pasveiko, kai kurios serga net ir dabar.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
I-oje nuotraukoje matome pačią ligos pradžią - štai čia aš jos ir nepažinau. Lapeliai užsirietę į viršų, tipiška miltligės pradžia. Dar nėra jokių apnašų, tik lapų kraštai kylantys į viršų rodo, kad rožei kažkas negerai. Gali būti, kad rožė taip atrodo nesirgdama, bet kai vieni lapai normalūs, o kiti užsirietę, tai jau liga.
II-oje nuotraukoje, jau galima pažinti miltligę, atsirado apnašos.
III-je nuotraukoje miltligė klesti ir dabar lapai jau riečiasi žemyn.

Nijola

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Nijola » 21 Rgs 2010 20:11

Kas man keisčiausia, tai kad pas tave šiais metais serga rožės miltlige :shock: Pas mane (tuk tuk ) nei viena rožė nesusirgo miltlige, ir Dovilės klausiau sakė kad ir pas ją neserga. kai ankstesniais metais visada pasirodydavo ant kai kurių rožių miltligės židiniai. Mano laimei niekad nereikėjo sunkiai kovoti su šia liga pvz. praėjusiais metais pakako išskinti pažeistus lapus , liga neplito.
Va dabar šiuo metu rugsėjo 21 dienai dėmėtumu rožės serga stipriai ir purkšti jau nesinori ir manau nėra prasmės.
Serga stipriai- plika lapai visi nukrito Eglantyne, Mary rose rožės 50 procentų lapų nukritę, L.D. Braithwaite jau kelinti metai iš eilės šiuo metų laiku visiškai plika, keista bet Mme hardy taip pat serga, Baron Girod de l'Ain visiškai plika .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Tikroji miltligė

Standartinė LoretaA » 21 Rgs 2010 20:33

Visos tavo paminėtos rožės (išskyrus L.D. Braithwaite - nežinau kaip atrodo, nes dar neišsodinta bendroje lysvėje :oops: ) pas mane ir su lapais ir be miltligės. Na 'Barono' tai iš vis, toks kailis :mrgreen:

Nijola

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Nijola » 21 Rgs 2010 20:40

Na kad Mary rose sergai tai ji ko gero nuo Eglantyne užsikrėtė nes kitoje vietoje M.R. sveika, šeip manau visos paaeiliui užsikrėtusios nuo vienos, nes šalimais auga, o užsikrėtė nuo barono, baronas juodai šiais metais pasišiukšlino :lol:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Rūta » 22 Rgs 2010 07:39

Koala, ačiū už aprašymą! Tarp mano rožių tikroji miltligė siautėjo pernai – pirmąkart. Pasirodo, aš taip pat ligos pradžios nepastebėjau ir nė neįtariau, kad nepastebėjau... :roll: Sužinojau dabar perskaičiuosi tavo aprašymą. Susizgribau, kai miltligė jau karaliavo – visur matėsi baltos apnašos (na tiesą sakant, susizgribti ir nelabai turiu galimybės – atvažiuoju ir „būnu pastatyta prieš faktą“ :lol: ). Keista, bet sirgo, regis, atsparios rožės, pavyzdžiui, 'Leonard da Vinci', kurios vaškinių lapų, jokios ligos neima. Po kelių purškimų ir labai užsikrėtusių šakelių išgenėjimo liga praėjo, o šiemet nesikartojo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Rūta » 17 Gru 2010 11:42

Tado nuorodą iš Nuorodų skyrelio būtų prasminga įdėti ir čia:

Tai interviu, kuriame rusų Delbaro rožių mylėtojų draugijos pirmininkė Galina Pankratova kalba apie rožių ligas, ypač daug dėmesio skirdama miltligei.

http://www.vestnik-cvetovoda.ru/plant_g ... s11826.php" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Tikroji miltligė

Standartinė mamaviete » 04 Kov 2011 14:05

Na, gal cia pataikiau? (angel) Rupi man tas SEKSPYRAS vis! Jei naudosiu visas profilaktikos priemones- agrotechnika + fungicidai, tai gal jis nebus labai jau ligotas?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Tadas » 04 Kov 2011 14:19

Pavasari nebus,o į antrą vasaros pusę bus.Yra pas mane viena tokia,ko nedarau (ir bučiuoju-šutka :) ) o ji suserga. Ave Maria.

Nijola

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Nijola » 04 Kov 2011 15:26

mamaviete rašė:Na, gal cia pataikiau? (angel) Rupi man tas SEKSPYRAS vis! Jei naudosiu visas profilaktikos priemones- agrotechnika + fungicidai, tai gal jis nebus labai jau ligotas?
profilaktika visada gerai, bet jei rožė jau turi tą problemą, tai kaip Tadas ako nors tu ją bučiuok, bet ji antroje vasaros pusėje ima ir vistiek suserga.
O kodėl būtent "Šekspyras" nesidomėjai 'Darcey Bussell', man atrodo jos rekomendacijos geresnės:) "šekspyrą" turiu ir galvoju, kad aš jį į vazoną perkelsiu |(
Kauniečiai kurie parduoda rožes ko gero tikrai nežino ką turi, jie turi tai ką jiems paštu atsiuntė pvz. vokiečiai kaip eiliniam pirkėjui, arba kaip yra mėgstama gavo šakelę iš kaimyno draugo ir padaugino. Sibirka poskiepius gauna iš pačio Austino kompanijos klaidų neturi būti.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Tikroji miltligė

Standartinė mamaviete » 04 Kov 2011 15:30

Tai kad vyras ja issirinko! Dure pirstu- ir viskas! :D

Nijola

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Nijola » 04 Kov 2011 15:32

mamaviete rašė:Tai kad vyras ja issirinko! Dure pirstu- ir viskas! :D
na tada be komentarų privalai ieškoti :D :D :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Regina » 04 Kov 2011 15:59

mamaviete rašė:Tai kad vyras ja issirinko! Dure pirstu- ir viskas! :D
Kad "Darsey Bussell" nelabai skiriasi nuo Šekspyro. Jei ne dėl pavadinimo rinkosi, tai patiks ir "D. Bussell", net neatskirs ;) :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Rita » 04 Kov 2011 18:44

Nieko nesuprantu,ko čia pergyvenat,Mamaviete,pirkit iš Elijošių tą Šepspyrą 2000,geros pas juos rožės,kiek pirkau nei viena nenusivyliau,viskas bus gerai.Ojei kas nepasiseks,kaltas liks vyras,pats labai tos rožės norėjo. (xixi) ...

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Tikroji miltligė

Standartinė mamaviete » 06 Kov 2011 17:22

:D Aciu jums! Labai pralinksminot!Teks pirkt abi rozes! Pavasari ikurdinsiu SEKSPYRA , tai rudeniop jau bus matyt jo nuotaikos ;) butinai informuosiu :) o tos panasios i SEKSPYRA tai SIBIRKOJ nebera jau, teks palaukt rudens!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Platelių rožės kiemelis

Standartinė LoretaA » 25 Rgs 2012 09:43

Platelių rožė rašė::) ... Renkantis rožes žiūrėkit į atsparumą ligoms. Tą jau supratom ir už namo pradėjom kurti mini ligoninę . Orpheline de Juillet ir Baron Girod de l'Ain bus perkelti pirmiausiai.
O kas blogai su Orpheline de Juillet? Tai viena atspariausių ligoms veislių. Pas mane vos vos kabinasi miltligė, bet jau taip vos, kad aš nė dėmesio nekreipiu.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Platelių rožės kiemelis

Standartinė Platelių rožė » 25 Rgs 2012 09:58

Orpheline de Juillet nuo pirmų metų labai miltligė kankina, net nespėjo paaugti. O šiemet taip pat jau birželį buvo baltos šakutės ir pumpurai . Ir purškėm, ir skabėm - nieks nepadėjo. Tikrai yra rožių kur sirguliuoja nežymiai , kaip Fantin Latour ar Mme. Isaak Pereire , nuskini vieną kitą lapą ir ramu (flower) . Linkus į miltligę ir Blossomtime , bet dar tik pirmi metai kaip auga, gal sustiprės ir sirgs mažiau , kol kas jos nejudinam.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Platelių rožės kiemelis

Standartinė LoretaA » 25 Rgs 2012 10:20

Štai dėl Blossomtime" susinervinau, bet galvojau pas mane vieną miltligė siautėja - pasirodo, ne |( Ją pasodinau kieme prieš įėjimą. Kadangi niekuo nepurškiau, galvoju, kitais metais gal karvės mėšlo ištrauką prisiruošiu pasidaryti ir nupuršti visas miltliguotas rožes. Žinau, kad padeda, bet labai jau nemalonu su tuo š. terliotis- prieš naudojant būtina perkošti :|, o purkšti reikia periodiškai - vieno karto neužtenka.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Platelių rožės kiemelis

Standartinė Platelių rožė » 25 Rgs 2012 10:52

Šitą receptą reiktų išbandyti :) Dar bandėm gelbėtis alum. Tikrai veiksminga kol nelyja, nes pasidengia lapai plėvele. Gal dar kas kokių receptų žino?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Platelių rožės kiemelis

Standartinė Rūta » 25 Rgs 2012 11:16

Nuo miltligės purškiau ir alum, ir pienu, bet nei vienas, nei kitas nepadėjo išgydyti mylimiausios surfinijos. Tik galiausiai nupurškus „trūčizna“ liga atsitraukė, bet kas iš to, kai iš gėlės beveik nieko neliko :(

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Platelių rožės kiemelis

Standartinė nijea » 25 Rgs 2012 13:55

Platelių rožė rašė:Šitą receptą reiktų išbandyti :) Dar bandėm gelbėtis alum. Tikrai veiksminga kol nelyja, nes pasidengia lapai plėvele. Gal dar kas kokių receptų žino?
alus man nepatiko kaip tik dėl tos lipnios plėvelės (yes)
nuo miltligės purškiu skiestu LOC, ir ne tik rožes... padeda - šiais metais labai sirgo Baronas, purškimas ne tik sustabdė ligos plėtimąsi, bet ir beveik išgydė :) tiesa, purškiau gal porą trejetą kartų.
O dėl Blossomtime, galvojau, kad ji tikra sveikuolė, nes pas mane pasodinta labai nedėkingoje vietoje, bet iki šiol nė menkiausių dėmėtligės ar miltligės požymių nėra!

Gerda
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 07 Geg 2014 19:19

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Gerda » 18 Geg 2014 14:46

Sveiki:) Kambaryje auginu rozes, viena susirgo, itariu, kad cia bus miltlige. Be sitos dar turiu ant tos palanges tris, nenoreciau, kad ir kitos uzsikrestu.. Prisegu nuotrauka, gal galetumet patarti ka daryti siuo atveju? Purskiu rozes Vertimec, bet jis nuo voratinkliniu erkuciu.
Prikabinti failai
image.jpg
image.jpg (27.32 KiB) Peržiūrėta 30078 karus(ų)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Tikroji miltligė

Standartinė lelijele » 19 Geg 2014 10:53

Voratinklinė erkutė yra vabalas, o miltligę sukelia grybas. Čia reikėtų naudoti fongicidus. Nuėjus į bet kuria sodo ar sėklų krautuvę pardavėjos patars ką nusipirkt. Pvz. skora ar topazas. Cheminių priemonių yra daug, bet liaudis nuo miltligės gydo pienu per pusę atskiestu su vandeniu. Sako padeda.

Gerda
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 07 Geg 2014 19:19

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Gerda » 19 Geg 2014 18:16

Labai jums aciu uz atsakyma :) Ispurskiau Championu. Kiek zinau, jis taip pat fungicidas, tikiuosi tiks...

Gerda
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 07 Geg 2014 19:19

Re: Tikroji miltligė

Standartinė Gerda » 07 Bir 2014 19:42

Champion'as nepadejo, po poros savaiciu ispurskiau su Topas, vistiek po poros dienu atsiranda baltu apnasu. Gal miltliges isnaikinti neimanoma? :|

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Tikroji miltligė

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Bir 2014 07:38

Miltligę naikina alus. Stiprus alus, kuris parduodamas plastiko bambaliuose. Jo skiesti nereikia. Tikrai padeda, mat ten taip pat yra grybelinių bakterijų kurios ir užmuša miltligės grybelio sukelėją. Purškimo procedūrą pakartokite po kelių dienų :) .

Skelbti atsakymą

Grįžti į