Kas atsitiko rožei?

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2012 11:48

Labai įdomu nuotraukoje būtų pamatyti tuos išmargintus lapus. Kai buvau visiškai žalia, išmarginimą buvau priskyrusi ligai, o pasirodė, kad tai rožinių cikadų darbas. Gal čia ir ne tas atvejis, bet užmeskit akį į lapo apačią, gal ten kas gyvena.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Regina » 22 Geg 2012 12:38

Pas mane cikadų nėra - jų pirmiausia paieškojau

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 22 Geg 2012 13:05

Dėl smulkių ir siaurų lapų. Ar kartais kokiu nors būdu ant rožės negalėjo patekti herbicidų?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Nijola » 23 Geg 2012 07:43

Visko neskaičiau, neturiu labai laiko
greit imetu pasiguglinkit
http://lt.wikipedia.org/wiki/Chloroz%C4%97_(augal%C5%B3_liga" onclick="window.open(this.href);return false;)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Paukštukas » 23 Geg 2012 09:12

Rūta rašė:Dėl smulkių ir siaurų lapų. Ar kartais kokiu nors būdu ant rožės negalėjo patekti herbicidų?
Ačiū, kiek nuraminote, Rūta. Vyras purškė pienes "Banvel" preparatu, tai visai tikiu, kad galėjo kiek patekti, nors tvirtino, kad prie gėlynų purškė labai atsargiai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 23 Geg 2012 09:33

Taip, Paukštuk, žinau tą „atsargiai“ :D Iš tiesų tai tikiu, kad dirbo labai atsargiai, bet užtenka menko vėjo pūstelėjimo, kad herbicidai patektų ant rožių. Prieš porą metų turėjau tą „džiaugsmą“, tai labai gerai suprantu.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Laiminga » 24 Geg 2012 13:15

Vakar įsitikinau, kad mano New down lapus numargino cikados-radau kelis lavonėliu po purškimo deciu.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Paukštukas » 28 Geg 2012 06:28

Mano rožių lapai marguoja taip pat dėl cikadų. Iš pradžių nesupratau priežasties, nes cikadų tiesiog nepastebėjau. Savaitgalį jau akivaizdžiai pamačiau balkšvus vabalėlius lapų apačioje (devil)
Šį sezoną labai daug kenkėjų visame sode :(

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė saulelė » 19 Bir 2012 15:02

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Sveiki, kaip išgelbėti mano rožes iš po žiemos augo labai grąžios,bet pradėjo šviesėti šv.žali lapeliai ir džiūti šakos,šakos žemėje tokios kaip apgraužtos kokie tai gali būti parazitai,kuom juos naikinti.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Nijola » 20 Bir 2012 13:04

Visų pirma, tas juodumas nėra norma, jūs matyt pavasarį nepastebėjot palei žemę pažeistų šakų , mano nuomone čia greičiau degligė.
Pavasarį tokias šakas su pajuodusiomis vietomis mes iškerpam, jei jos lieka tai visvien vėliau jos nudžiūsta, nes per pažeistą vietą rožė negauna maistinių medžiagų gelsta lapai, džiūsta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 20 Bir 2012 13:28

Niekada nemačiau degligės žemėje |( Šakos pradžioje, viduryje, bet niekada prie skiepo. Būna jos juodos, bet ar tai degligė ? Bijau, kad tokios rožės nepavyks išgelbėti, jeigu visos šakos pajuodavo, nes visada pabrėžiama, iškirpti ki sveikos vietos, kad liga nenueitų iki skiepo.

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė saulelė » 20 Bir 2012 14:31

Ačiū už pasisakymus, rožė pasodinta rudenį ir nauja šaka išleista tik pavasarį

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 21 Bir 2012 12:26

Nuotraukose matyti įtrūkusi žievė, per kurią galėjo pateki ligos sukėlėjai. Be to, atrodo, kad ši šaka prie pagrindo turi tokius kaip ir gumbelius, surambėjimus (ar taip tik nuotraukoj atrodo?). Tai gali būti arba vadinamasis bakterinis vėžys, arba jungiamojo audinio suvešėjimas nuo patirtos traumos. Tokiose vietose sutrinka normalus ūglio maitinimas, jis būna labai trapus tose vietose, lengvai gali išlūžti. O kaip atrodė šakos galas, ar nebuvo tarsi surambėjęs?

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė saulelė » 21 Bir 2012 17:51

Daviau užklausą Sibirkos rožyno savininkams,atsakymas toks: ''Taip, kažkas pagraužė apatinę šakelės dalį, tačiau jau seniau. Dabar šakelė buvo jau "usigydžiusi", suformavus kaliusą, iš kurio dygo naujos rožės šaknelės. Be reikalo ją nurovėt - būtų atsigavusi. Reikėjo tik patrumpinti per pusę.''

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 09:24

RožėDD rašė:W.Cathedral be galo graži, o pas mane visi trys krūmai baigia nunykti.
O kaip jie nyksta?

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė RožėDD » 22 Rgp 2012 14:35

LoretaA rašė:
RožėDD rašė:W.Cathedral be galo graži, o pas mane visi trys krūmai baigia nunykti.
O kaip jie nyksta?
Manau, kad drėgmės po apačia per daug. Pavasarį dar stiebėsi žydėjo, o dabar sustojo, apatinėje dalyje lapeliai taškuojasi (vakar nuskabiau). Sakiau, kad vyras su kaimynu pelkių molio užvežė kai sklypą kėlė, todėl vandens perteklius atsiranda palijant.
Gal norėtumėte priglausti jas?
Viso toje vietoje septyni krūmai. Taip gaila, negaliu. Praeitais metais nepastebėjau toje vietoje šitos problemos, o kai susodinau - še, kad nori. Be drenažo niekaip.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 14:40

Jeigu man siūlote, tai aš tikrai negaliu priglausti - dar man reikia iš vazonų savas kažkur sukaišioti. Ir kaip tyčia aš jas dvi turiu, bent taip pernai išsiaiškinom :)
Neabejoju, kad tokias puikias rožes kas nors mielai pasisodins :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Jūratė » 22 Rgp 2012 14:49

Džilda, labai gaila su tokiom rožėm išsiskirt. Gal pabandyk jas rudenį persodint - kasant naujas duobes, padaryk jas gilesnes, suformuok drenažo sluoksnį, o tada jau žemes rožėm maišyk. Gal aš čia nusišnekėjau, bet bandyčiau taip jas gelbėt...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 16:39

Nijole rašė:
Gina rašė:Pas mane beveik visi šios rožės žiedai būna įplyšę iki vidurio, tarsi persprogę. Kas tai nulemia ? Nesu mačiusi tokio reiškinio ant jokios kitos rožės . Beje, pirkta Viljamas ne Sibirkoje. Gal reikia keisti į kitą krūmelį ?
Parodyk kaip jis - tas žiedas "perplyšta " reik nuotraukos.
Aš galiu įdėti nuotrauką, tik vakare, bet ne Šekspyro - žinau kaip tai atrodo :P
Kaip parašė taip ir atrodo, jeigu paimsi ir įpjausi žiedą. Ta vieta kuri laiko žiedlapius perplyšusi ir iš karto žiedas praranda grožį. Vienos rožės praeitasi metais beveik visi tokie žiedai buvo. Pradžioje, kol nepilnai išsiskleidęs laikosi, o paskui na ... ir suplyšta. Ieškojau info - niekas nieko nerašo ir nesiskundžia. Galvojau, kad tai veislės ypatybė (nesu tikra ar auginu tą kas parašyta, tai ir nežinia apie kurią rožę skaityti ), bet dabar apsidžiaugiau, kad vis tik kitos priežastys, nes beveik niekas nesiskundžia suplyšusiais Šekspyro žiedais.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 16:43

Na štai, dedu. Žinoma šioje nuotraukoje mano tikslas buvo ne įplyšimas (xixi) . Šiemet buvo lygiai tas pats - šiemet šios rožės nefotografavau.
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Gema » 23 Rgp 2012 04:49

Gal taurelė ar kita žiedo dalis nespėja kartu su besiskleidžiančiais žiedlapiais ir plyšta? Jai kažko trūksta?

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė RožėDD » 23 Rgp 2012 14:14

Jūratė rašė:Džilda, labai gaila su tokiom rožėm išsiskirt. Gal pabandyk jas rudenį persodint - kasant naujas duobes, padaryk jas gilesnes, suformuok drenažo sluoksnį, o tada jau žemes rožėm maišyk. Gal aš čia nusišnekėjau, bet bandyčiau taip jas gelbėt...
Būtent joms ir dariau kone metro gylio duobes su visais drenažais. O kitur man baltos netinka. Be to prie jų derinau smulkiažiedes, tai dabar visas tas derinys šuniui ant uodegos. Galėčiau persodinti ir kitur, bet nenoriu ir vejoje skylių daryti, ir bet kur kišti - nei viens nei du, kai turi tam tikrus užmanymus. Būtų daug vietos kaip pas jus visas, tai nebūtų problemos. Manau, kad pirmiausia kaimynas turėtų savo geltoną vamzdį nuimti, kurį ale nukreipė vandens pertekliui į savo patvorį nutekėti. O tasai tikriausiai pas mus suteka toje vietoje.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 17 Rgs 2012 20:37

Paveikslėlis
Eilinis suplyšęs, tos pačios rožės veislės, žiedas. Foto daryta 2012 09 16. Vasara ar ruduo - žiedsostis plyšta.
P.S. teko atsiversti Vilmio straipsnį, kad galėčiau įvardinti kas plyšta :).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 17 Rgs 2012 20:50

'William Shakespeare 2000' ir mano sode buvo gana daug žiedų plyšusiu žiedsosčiu, kaip Loreta išaiškino. Gal kokius 10 žiedų radau iš 4 krūmų.
Paveikslėlis Paveikslėlis

O čia įdomus plyšimo atvejis, kurio priežastis - proliferacija.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė kukushka » 08 Sau 2013 22:23

Birželio mėnesį rožė (Alan Titchmarsh) sukrovusi pumpurus ėmė vysti - žiedai nugeibdavo, kotelis prie pumpuro nudžiūdavo, rožė nepajėgdavo žiedų išskleisti, pagelsvėjo, pašviesėjo lapai. Pamaniau, gal šaknis kas graužia, bet tada dar ir raudonos dėmelės atsirado ir krašteliai lapų nurusdavo. Kas čia galėtų būti, gal esat matę kur? Nupurškiau su kažkuo, neatsimenu, prieš ligas, nugenėjau rožę per pusę ūgio, vasaros pabaigoj išleido naujų šakelių, įdomu, ar atsigaus po žiemos.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į