Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Gema » 21 Rgp 2012 13:43

Or kada vėliausiai jomis galima tręšti?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 21 Rgp 2012 14:06

Gema rašė:Or kada vėliausiai jomis galima tręšti?
Rudeninėmis trąšomis tręšiu rugsėjo pradžioje, arba jau ir dabar manau galima patęšti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 21 Rgp 2012 14:39

Rašoma, kad nuo rugpjūčio vidurio jau galima tręšti rudeninėm. Dėl vėliausiai nežinau, bet spalio viduryje, pamenu, Dovilė sakė, kad jau neapsimoka tręšti, nes rožės neįsisavins trąšų. Trąšas renkuosi tokias, kuriose visiškai nebūtų azoto, ypač, jei suvėlinu rudeninį tręšimą ir jis nusikelia į rugsėjo antrą pusę.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Gema » 21 Rgp 2012 14:52

O kokių pavadinimų/firmų rudenines trąšas paprastai perkate? T.y. suorientuokite mane, prašau, kad susigaudyčiau parduotuvėje.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 21 Rgp 2012 18:13

Aš asmeniškai jau ne pirmus metus perku „Baltic Agro“ rudenines trąšas. Man patinka, kad jose visai nėra azoto ir bechlorės: http://www.sodininkai.lt/sodo-prieziura ... s-augalams" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;. Bet tikriausiai yra ir kitų pasirinkimų, gal užtektų kokiom kalio trąšom pabarstyti.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Platelių rožė » 22 Rgp 2012 06:17

Kol pristatymas į namus nemokamas, ruošiamės ir mes užsisakyti trašų iš senukų. Achemos trašos "Ruduo" kainuoja beveik tiek pat tik kilogramų ne 4 o 10. Ar jūsiškės trašos labiau koncentruotos? Kadangi dirva skurdi , sunaudojam šito gėrio nemažai ir dabar negalim apsispręsti kurias užsisakyti |(

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 07:13

Platelių rožė rašė:Kol pristatymas į namus nemokamas, ruošiamės ir mes užsisakyti trašų iš senukų. Achemos trašos "Ruduo" kainuoja beveik tiek pat tik kilogramų ne 4 o 10. Ar jūsiškės trašos labiau koncentruotos? Kadangi dirva skurdi , sunaudojam šito gėrio nemažai ir dabar negalim apsispręsti kurias užsisakyti |(
Naudojau ir ko gero vėl pirksiu trąšas Ruduo, kai renkuosi rudeniui atkreipiu dėmesį kad nebūtų azoto arba kuo mažiau ir kuo daugiau kalio, kaip ir rašė Rūta, tai P. rože taip ir padaryk pasidomėk kuriose daugiau kalio ir kiek gali pinigėlių leisti :) o apie kalio naudą paskaitykit čia /arba kitur :D
http://www.manoukis.lt/?s=1189&m=1&z=56" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 22 Rgp 2012 07:15

Platelių rožė rašė:Ar jūsiškės trašos labiau koncentruotos? Kadangi dirva skurdi , sunaudojam šito gėrio nemažai ir dabar negalim apsispręsti kurias užsisakyti |(
Dėl koncentracijos tai nežinau, reikėtų palyginti. Šiandien per pietus ketinu keliauti iki „Žalios stotelės“, pažiūrėsiu abiejų sudėtį.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 07:26

Aš pažiūrau į Loretos rožių nuotraukas - rožės nuo žiedų ir grožio net "braška" , bet Loretos komentarai su nuotraukomis niekaip nesutampa :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 07:28

"Agrochema" man pašonėje, taigi pasirinkimo kaip ir neturiu - visada perku jų gaminamas trąšas : "Bulvėms", "Vasara", "Ruduo". Kartais būna suplyšusių maišų (dabar jau retai), tuo atveju kaina ženkliai mažesnė. Vienintelis nepatogumas, kad dirba tuo pačiu metu kaip ir aš - nuo 8 iki 17 val, tenka pavėluoti į darbą :) Tiesa, pavasarį, kai pati prekyba, dirba iki 18 val.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Pat Austin'

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 07:34

Ką turi minty ? Kas čia nesutampa? Vakar buvau kaime, net bloga eiti per sodą - vos viena kita apysveikė rožė (tas ir fotografuoju (yes) ), kitos juodais arba atvirkščiai visiškai šviesiais lapais - kažko nepataikiau. Gal per mažai tręšiu ? Visam sodui vienu tręšimu sunaudoju apie 7 kg.
Kaip ir ne apie Pat Austin šneka, bet nesugalvoju kur iškelti :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 22 Rgp 2012 11:35

Štai šiokie tokie žvalgybos iš „Žalios stotelės“ rezultatai (į mikroelementus nesigilinau):

AB „Sėklos“ „Universaliose rudeninėse trąšose“ azoto 3,5 proc., fosforo 10 proc., kalio 15 proc., 12 kg kaina apie 60 Lt

„Baltic Agro“ („Kemiros“) „Rudeninėse trąšose“ azoto nėra, fosforo 11 proc., kalio 24 proc., 15 kg kaina apie 87 Lt

„Achemos“ trąšų, sakė, jie neturi, bet internetinėje parduotuvėje http://www.e-agromax.lt/biriosios-traso ... iui-page-2" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; galima sužinoti, kad:
„Achemos“ trąšose „Ruduo“ azoto 5 proc., fosforo 15 proc., kalio 20 proc., 10 kg kaina apie 37 Lt

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Platelių rožė » 22 Rgp 2012 12:15

Ačiū Rūtele, kad pasidomėjote :) ką tik užsisakėme kemiros trąšų 15 kg, turėtų užtekti viskam. Jei kam aktualu, iki rugpjūčio 27d. užsisakius prekes internetinėje senukų parduotuvėje, pristatymas į namus nieko nekainuoja. Kai iki didesnio prekybos centro ar ūkinių prekių apie 20km taip pirkti labai patogu.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Pat Austin'

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 13:42

LoretaA rašė:Ką turi minty ? Kas čia nesutampa? Vakar buvau kaime, net bloga eiti per sodą - vos viena kita apysveikė rožė (tas ir fotografuoju (yes) ), kitos juodais arba atvirkščiai visiškai šviesiais lapais - kažko nepataikiau. Gal per mažai tręšiu ? Visam sodui vienu tręšimu sunaudoju apie 7 kg.
Kaip ir ne apie Pat Austin šneka, bet nesugalvoju kur iškelti :?
Jei į 30 arų 7kg tai mano nuomone mažai, bet vėl gi kiek kartų tręši ?
jei nesumetuoti mano 6 arai rožių ko gero daugiau pas tave aš sunaudonu 20kg trąšų, rožės labai myli trąšas, ir dar priklauso nuo dirvožemio, šias metais lietinga visas maistines medžiagas iš dirvos greičiau išklauna lietus, galima buvo dažniau patręšti, aš ir vasaros metu atskirai pyliau kalio tąšų.
Kai barstau granuliuotas trąšas tai vienam krūmui pilu dvi geras saujas viena sauja iš vienos pusės kita iš kitos, ir tai senovinės visada gauna mažiau :D nes vis ritrūksta :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 13:47

Tris kartus - pavasarį, vasarą ir vasaros pabaigoje (dar netręšiau).

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 13:54

LoretaA rašė:Tris kartus - pavasarį, vasarą ir vasaros pabaigoje (dar netręšiau).
Pirmais rožių auginimo metais sakyčiau pakanka, toliau einant laikui nepakanka, turėjai iki liepos pabaigos minimum tris kartus patręšti saikingai, jei lietinga vasarą ir jei lengvas dirvožemis, jei (kaip kažkur rašei žvyras) tai reik patrešti ir per lapus, taip tada greičiau ir geriau įsisavina medžiagas .
Oi ilgai pasakoti :D bet ko gero tu viską žinai ir be mano postringavimų :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 22 Rgp 2012 14:07

Postringaukit postringaukit :) nes tikrai ne visi tokius dalykus žino (arba kažkur bevaikštant tarp rožių tą info išbarstė :$ ), kad "iki liepos pabaigos minimum tris kartus patręšti saikingai"... Štai kodėl pas mane kasmet per pakartotinį žydėjimą taip nedaug žiedų...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 14:18

Beje žvyre pasodintos rožės atrodo bene geriausiai, o kai kurių antrą kartą net nepatręšiau (kaip demonstruoto Louiso), bet užtai aš jį laistau gausiai ir kitas pasodintas apie namą, ar prie klevo laistau - praktiškai kiek atvažiuoju tiek ir lieju, bent jau savaitgaliais tai tikrai. Gal joms vandens trūksta? Dabar pas mane kai kurios gėlės vysta ir dirva jau kaip asfaltas.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 14:18

Vėlgi ką reiškia mano pasakymas saikingai - tai viena sauja visam krūmui, Regina sakė patręšė riebiai :D bet pas ją dirva sunki, ji visada mulčiuoja žole - žolė pūna tai irgi ilgalaikė trąša, mano galva tai irgi turi įtakos. Kuo daugiau rožė žydi ji tuo alkanesnė mano toks požiūris.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 14:21

LoretaA rašė:Beje žvyre pasodintos rožės atrodo bene geriausiai, o kai kurių antrą kartą net nepatręšiau (kaip demonstruoto Louiso), bet užtai aš jį laistau gausiai ir kitas pasodintas apie namą, ar prie klevo laistau - praktiškai kiek atvažiuoju tiek ir lieju, bent jau savaitgaliais tai tikrai. Gal joms vandens trūksta? Dabar pas mane kai kurios gėlės vysta ir dirva jau kaip asfaltas.
Taip tai irgi priežasti, juk kai skaitom apie rožių auginimą visur figuruoja trys faktoriai saulė, dirvožemis trąšos, vanduo . Jei labai sausa tai kiek nori tu tręšk nors kibirą supilk tąšų mano galva poveikio nebus, nes trąšos tirpsta vandenyje.
Dar pridursiu, šias metais daug lyja, mano senovinės rožės siaubingai didelės išaugo, nes drėgmės iki valios tai tikrai labai svarbu, aš jau kai kurias geniu iš kraštų - tramdau nes baisingai didelės suaugo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 22 Rgp 2012 14:32

Nijole rašė:Vėlgi ką reiškia mano pasakymas saikingai - tai viena sauja visam krūmui, Regina sakė patręšė riebiai :D bet pas ją dirva sunki, ji visada mulčiuoja žole - žolė pūna tai irgi ilgalaikė trąša, mano galva tai irgi turi įtakos. Kuo daugiau rožė žydi ji tuo alkanesnė mano toks požiūris.
Riebiai - tai reiškia daugiau, negu praeitais metais, maždaug viena didelė sauja krūmui, mažesnėms teko mažiau. Ir tik vieną kartą per sezoną. Mulčą visada dedu, bet šiemetinis mulčiavimas dar neturėjo įtakos, nes apmulčiavau tik dabar. Kai kurioms rožėms (kurios arčiausiai :D )kartais pasiseka - užmetu iš prūdo išgrėbtų dumblių. O šiemet galvojau pasigerinsiu -labiausiai užskurdusioms po krūmais pakasiau išdarinėtų žuvelių žarnų ir galvų, bet atėjo kaimo katinai ir viską iškasė :(

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 14:34

Tiesa, visai iš galvos išgaravo, aš savo vieną kart žydinčias rožes tręžiu tik du kartus , pirmas kartais pavasarį gausiai su azotu prieš žydėjimą, ir rudeninėmis trąšomis rudenį.
Dažnesnys tręšimas skirtas visoms pakartotinai žydinčioms rožėms.
Senovinėms rožėms kurios žydi vieną kartą azoto tikrai jau nereikia, aš šias metais po žydėjimo tręšiau rudeninėmis trąšomis, tai dariau pirmą kartą, bet rezultatu patenkinta gal ir be to būtų jos taip augusios, bet dabar visos sveikos ir stipriai suaugusios, pati taip sugalvojau man atrodė kad teisinga, o gal kažkur ir skaičiau jau net nežinau :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 22 Rgp 2012 14:37

Mano ūkyje šiais metais buvo tokie tręšimai:

1. Tik negenėjus rožes – kokteilis iš „Baltic Agro“ skystų trąšų (Humistar+Ruter+Delfan). Kitais metais, būna, dedu ir to „stebuklingojo“ HB-101, bet šiais metais neturėjau.
2. Išsprogus pumpurams (lapų) - pagrindinis pavasarinis tręšimas „Baltic Agro“ trąšom rožėms po porą saujų krūmui – na kas mano dvi saujos kitam gal ir viena :D .
3. Kažkuriuo metu prieš pradedant žydėti pirmą kartą – arklio mėšlas (apdėjau aplink krūmus).
4. Liepos pabaigoje (truputį suvėluota, bet ką padarysi) stiprūs krūmai, iš kurių tikėjausi pakartotinio žydėjimo – vėl tos pačios „Baltic Agro“ trąšos rožėms po porą saujų, o silpnesniems krūmeliams, t. y. pasodintiems pavasarį arba pernai rudenį, kuriems dar reikia suvešėti ir įsitvirtinti, – rudeninės „Agrochemos“ trąšos su nedaug azoto.
5. Gal šį savaitgalį, gal dar vėliau tręšiu „Baltic Agro“ rudeninėmis trąšomis visai be azoto.

Per lapus netręšiu, o tikriausiai be reikalo. Tam reikalui tiktų „Delfan“, kuriame yra azoto, labai greit jį įsisavina, augalai tiesiog atsigauna. Tai pastebiu iš kitų augalų, kuriuos juo laistau, bet per lapus būtų rožėms būtų irgi veiksminga.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 14:39

Regina rašė:
Nijole rašė:Vėlgi ką reiškia mano pasakymas saikingai - tai viena sauja visam krūmui, Regina sakė patręšė riebiai :D bet pas ją dirva sunki, ji visada mulčiuoja žole - žolė pūna tai irgi ilgalaikė trąša, mano galva tai irgi turi įtakos. Kuo daugiau rožė žydi ji tuo alkanesnė mano toks požiūris.
Riebiai - tai reiškia daugiau, negu praeitais metais, maždaug viena didelė sauja krūmui, mažesnėms teko mažiau. Ir tik vieną kartą per sezoną. Mulčą visada dedu, bet šiemetinis mulčiavimas dar neturėjo įtakos, nes apmulčiavau tik dabar. Kai kurioms rožėms (kurios arčiausiai :D )kartais pasiseka - užmetu iš prūdo išgrėbtų dumblių. O šiemet galvojau pasigerinsiu -labiausiai užskurdusioms po krūmais pakasiau išdarinėtų žuvelių žarnų ir galvų, bet atėjo kaimo katinai ir viską iškasė :(
Nu va Regina :D bet visgi prieštarausiu, kiek pamenu tu metai iš metų vis dedi žolę po krūmais, aš ir nemanau kad tavo šiametinė žolė davė naudos, davė tik tai kad lėčiau džiūsta dirva, jug nauda turėjo gauti iš praeitų metų kur žolę beravėdama pakasei po žemėm, ar tu kitaip elgeisi ? o pūnanti žolė turi labai daug azoto, tai reiškias tavo dirva metai iš metų vis gerinama, ar aš čia nusišnekėjau ???

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 22 Rgp 2012 14:41

Reiktų dar vieną faktą paminėti, vazonuose auginat rožes visai kitas tręšimo būdas :D
Rūta tu šaunuolė ir kada viską spėjai (yes)

Skelbti atsakymą

Grįžti į