Daugiamečiai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Jūratė » 20 Rgp 2012 15:23

Vakar grožėjausi Botanikos sodo Kairėnuose augalais (buvau pirmą kartą - likau sužavėta), šiuo metu gausiai žydi kardeliai, jurginai.. O pakerėjo mėlyna Agapantų jūra. Kaip jie auginami? kaip kardeliai - rudenį iškasi, pavasarį pasodini?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 20 Rgp 2012 16:53

Nilo lelija (Lilly of the Nile)

Maniau, kad jei mūsų klimatui per jautrūs?

Kiek esu mačiusi nuotraukose, juos labai populiaru auginti didžiuliuose sodo vazonuose, itališko (ar pietietiško) tipo soduose (kur daug grindinio ir vazonų, nes sausa, atkmenuota, maža geros žemės - tokia logika).

- http://www.123rf.com/photo_12170416_flo ... urope.html" onclick="window.open(this.href);return false;

- http://www.gapphotos.com/imagedetails.a ... eno=268594" onclick="window.open(this.href);return false;

- http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=74836" onclick="window.open(this.href);return false;

- http://www.myhouseandgarden.com/garden/Augustgarden.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

- http://www.garden-designs.info/photos/5 ... _cloud.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - šitoj urnoj dar žydės

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė RožėDD » 20 Rgp 2012 17:39

Agapantai pas mus nežiemoja. Nebent tik vazonuose, kuriuos žiemai įneši. Bet net ir tuomet jie gali mažai žiedų parodyti.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 20 Rgp 2012 18:47

Jūrate, matėte į žemę pasodintus? Ką tuomet rudenį su jais darys Kairėnai? Iškas, kaip jurginus ir kanas?

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė andriuxplind2 » 20 Rgp 2012 20:22

Gema rašė:Jūrate, matėte į žemę pasodintus? Ką tuomet rudenį su jais darys Kairėnai? Iškas, kaip jurginus ir kanas?
Kairėnuose jie sukeliauja žiemai į oranžeriją. Jei kas nors labai norės - galiu pabandyti gauti jų, nes ten mano pažįstama oranžerijai vadovauja. ;)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 20 Rgp 2012 20:39

Tai, labai norint, ir namuose galima žiemai į rūsį, pas jurginus. Vis tik labai gražus augalas... Man asmeniškai net nepalyginsi su kanomis, kurios beje Lietuvoje žiūrisi šiaip sau, nes nemačiau dar, kad jos augtų joms tinkančiame kontekste. Gal kur privačiame sode...

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 20 Rgp 2012 20:59

Tik neiškasinėkit agapantų kaip jurginų ar kardelių, jie labai nemėgsta šaknų judinimo. Geriau su visu vazonu įkasti ir iškasti. O žiemą nelaistyti, ramybės metu bijo užmirkimo.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 20 Rgp 2012 21:08

Na va, pasirodo, kad vis tik įmanoma (like)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 20 Rgp 2012 21:09

andriuxplind2 rašė:
Gema rašė:Jūrate, matėte į žemę pasodintus? Ką tuomet rudenį su jais darys Kairėnai? Iškas, kaip jurginus ir kanas?
Kairėnuose jie sukeliauja žiemai į oranžeriją. Jei kas nors labai norės - galiu pabandyti gauti jų, nes ten mano pažįstama oranžerijai vadovauja. ;)
Andriau, jau ima aiškėti, kad reikės daug iš tos oranžerijos išnešt ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Jūratė » 21 Rgp 2012 06:46

nieko nesupratau |( Gaila, kad neturėjau fotoaparato, būčiau parodžius, kokia tų agapantų jūra ten buvo. Ten jie susodinti lysvėj, t.y. žemėj, nebent vazonai taip tvarkingai paslėpti, kad jų nesimato. Bet kaip tiek gali būti susodinta į vazonus? nieko nesuprantu, kažkas čia ne taip :D Andriau, ar galėtum viską smulkiau išsiaiškint šiuo klausimu :) Ačiū! ...negi ten kažkas gali ir turi noro 'cackintis' su tokiu kiekiu augalų....

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 21 Rgp 2012 07:16

Kairėnuose ir Vingyje dirba daug atsidavusių žmonių, o kai tas atsidavimas ribojasi su pamišimu, žmogus daug gali padaryti. Nenustebsiu, jeigu ten šimtas vazonų žemėje ir rudenį juos visus iškels!!! Juk oranžerija atsirado palyginti neseniai, tai dar netisdžiaugia ir vis ką nors sugalvoja.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 21 Rgp 2012 09:00

Mano ne jūra, tai nešioju jau kelis metus. Kažkada žydėjo taip:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 1267838690
Šiemet žydi baltas.
Nežinau kaip Kairėnuose, kartais prekiautojams gaunasi ,,demonstracinės jūros", kai neišperka augalų ir turi kur susodinti. O agapantai visada buvo brangūs, gal todėl, kad lėtai dauginasi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 21 Rgp 2012 12:29

Kairėnai augalais neprekiauja. Buvo šalia privati augalų krautuvėle, kuri pagal sutartį pardvinėdavo jų auglaus, patys daugindavo, bet nunyko. Gal kada atsiras kitų norinčių.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė RožėDD » 21 Rgp 2012 16:41

Gali būti, kad greitu laiku neprekiaus. Prieš kokius metus siūliau Dariui R. toje vietoje kur Tomas K. prekyba vertėsi, įrengti formalųjį sodą, kad žmogus su kavos puodeliu nuo malūno galėtų po jį pasivaikštinėti, pasigrožėti. Maža mūsuose tokių. Įrenginėjame įvairius japoniškus sodus, o savo sukurti ir prižiūrėti negebam :( Na, bent jau įsiklausė ir prie buvusių arklidžių daržą veidrodiniu principu padarė, nes minėjo, kad dešinėje pusėje kasinėti negalima... Ir aplamai, kiek ten idėjų palikta... tik, bėda, nėra kam įgyvendinti.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Daugiamečiai

Standartinė Nijola » 23 Rgp 2012 20:24

Rasai prašymas, surašyk prašau šių gėlyčių pavadinimus, fotkinau Sibirkos rožyne, ačiū
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
paskutine nuotrauka šeip man graži :D
Pirmoje nuotraukoje labai graži gėlytė labai ji mane labiausiai ir domina <3

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 24 Rgp 2012 05:39

1. Mentūrinis gludas (Coreopsis verticillata) 'Moonbeam'
2. ėėė, rožė :?
3. Raudoklė (Lythrum virgatum) 'Dropmore Purple'
4. Vingiris, Thalictrum rochebruneanum
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 24 Rgp 2012 06:32

O pirmoji ir trečioji kokio aukščio/pločio/tankumo, kada žydi (matau, kad dabar žydi, o anksčiau kaip?), ar dekoratyvios, kai nežydi, kokio dydžio/smulkumo žiedai ir žiedynai?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 24 Rgp 2012 06:38

Kam tinka ir patinka geltona ar gelsva spalva, gludai fantastiškos gėlės. Nei virsta, praktiškai nesensta, žydi nuo vasaros vidurio iki šalnų ir ilgiau. Aukštis apie 0,5 m.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 24 Rgp 2012 07:16

Šitas gludas. Moonbeam' , daugiau platus nei status, gal kokių 40cm aukščio (nors kaip būtų pas Reginą, bijau net ir prognozuoti (xixi) ). 'Zagreb', kita to paties gludo veislė, yra ryškesnis ir statesnis. 'Zagreb' tinka tiems, kas mėgsta ryškią geltoną, o 'Moonbeam' yra gerokai saikingesnis variantas. Šiaip labai puikūs augalai, žydintys daugmaž nuo vidurvasario. Lapai adatiški, smulkūs ir jų gausu, 'Moonbeam' tamsesni, iš pradžių vos ne juosvai žali. O nužydėjus lieka tokie mažučiai bumbuliukai, kurie vaizdo visai negadina. Pavasarį atželia vėlokai. 'Moonbeam' lėtesnis nei 'Zagreb', t.y. reikia kelių metų, kad pamatyti pilną vaizdą
O raudoklė 'Dropmore Purple' yra aukštas gracingas augalas, apie 1,2m , tamsokais lapais ir stiebais. Šiaip raudoklės yra šlapių vietų augalai, bet iš tikro visai neblogai auga ir sausoje vietoje.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 24 Rgp 2012 07:30

Ačiū, Rasa. Man ta raudoklė labai graži ir gludas vertas dėmesio.
Labai blogai, kai kas nors gražiai parodo kokį augaliuką ar rožę, išgiria. Tada vėl sukyla visokie norai, nors žmogus esi sau pasižadėjęs ne vieną kartą - NE! VISKAS! BAIGTA! Daugiau jokių rožių anei kitokių gėlių!Timpt už vadžių - vėl iš pradžių...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Daugiamečiai

Standartinė Nijola » 24 Rgp 2012 07:31

Gludą man reik įsigyti labai gražus, ir galvoju visas veronikas išmesti lauk, o sodinti vietoje jų raudoklę antram plane, ji man pasirodė tvirta -stačiai auga, o tai veronikas pas mane visada labai išgriūna, nespėjai parišti ir psio gūli ant žemės .

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 24 Rgp 2012 07:45

Man raudoklė irgi patinka, puikus vertikalus augalas. Tačiau spalvą vertėtų pamatyti natūroje. 'Dropmore Purple' labai ryški, 'kislotna' rausvai violetinė, tikrai ne bet kur tinka. Man jos labai dera prie dek.žolių, kuros nėra spalvingos, o va prie rožių tai reiktų apgalvoti, kur jas sodinti. Turiu ir nuosaikesnę, blyškiai rožinę 'Blush'.
Čia apie kokias veronikas kalbi, Nijole? kažkaip nepamenu, kad pas tave būčiau mačiusi :? ir dar tokias aukštas?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 24 Rgp 2012 07:49

Mano veronika irgi guli ant žemės. Nepamenu, Rasa, kokį jos aukštį nurodai, bet maniškė virš metro

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Daugiamečiai

Standartinė Nijola » 24 Rgp 2012 07:51

Rasa rašė:Man raudoklė irgi patinka, puikus vertikalus augalas. Tačiau spalvą vertėtų pamatyti natūroje. 'Dropmore Purple' labai ryški, 'kislotna' rausvai violetinė, tikrai ne bet kur tinka. Man jos labai dera prie dek.žolių, kuros nėra spalvingos, o va prie rožių tai reiktų apgalvoti, kur jas sodinti. Turiu ir nuosaikesnę, blyškiai rožinę 'Blush'.
Čia apie kokias veronikas kalbi, Nijole? kažkaip nepamenu, kad pas tave būčiau mačiusi :? ir dar tokias aukštas?
Tai ir nematei kad jos visada sugula :D nežinau kokios veronikos, kažkada iš sėklų pasėjau, bet jos tikrai aukštos minimum 1,2m .
O man raudoklės nepasirodė ryškios Sibirkoje |( reiktų ryškias raudokles susodinti kartu su neryškiom ir būtų liuks :D reik man pas tave rezervuoti tuos augalus. ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 24 Rgp 2012 07:52

Mano stovi absoliučiai stačia - taip pat apie 1 m :P

Skelbti atsakymą

Grįžti į