Daugiamečiai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Pavasaris » 07 Bir 2012 16:58

Šis nežiniukas šiandien sužavėjo Džildą Kojelavičiaus augalų centre (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 07 Bir 2012 19:00

Rasa, gal galite pasakyti kas tai? Čia iš mano mamos kolekcijos, bet ji nežino kas tai per augalas. Kažkodėl lapai į kadrą netilpo - pamenu tik, kad gražūs (xixi), kažkuo priminė sumedėjusio augalo lapus, aukštis apie 1,2 m.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 07 Bir 2012 20:04

Lapų nematyti, bet manau, kad čia mandžiūrinė raganė Clematis mandschurica http://www.clematis.hull.ac.uk/new-clem ... ?dbkey=274
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 07 Bir 2012 20:18

Kitą kartą lapus nufotografuosiu, nes ko tai man į raganę netempia - labai jau menkai žiedų - lyginat su įdėtoje nuorodoje :? Augalas primena krūmą. Bet gal tai ir jis, gal jam saulės trūksta, nes lapai tai labai gražūs, nenuskurę.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 08 Bir 2012 05:58

Na, mano nuomone, žiedai visvien raganės :? spėju dar. Clematis jouiniana ? http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Clem ... iniana.htm
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2012 06:20

O ne, jeigu tai raganė, tai tik pirmoji - nes lapai visai nekarpyti. Iš dešinės pusės žiedstiebio, apačioje matyti du lapukai (vienas užstoja kitą) - kaip zuikio ausytės ir keli visai smulkučiai: pailgi ir tiek.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 08 Bir 2012 07:06

Hmmm, tai bent mįslė :) o žydi kada?
Gal paprasčiausia Clematis recta? bet žydi tai ji gausiai :?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2012 07:13

Žydi dabar.
Nespėliokim - nuvažiuosiu kada ir padarysiu viso augalo fotografijas. Augalas jokiu būdu ne liaunas - jam nereikia jokios atramos. Jis man tikrai primena krūmą, o ne kokią žolę.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Bir 2012 07:09

Pasirodo, kad fotoaparatą reikia vežiotis nuolat |( . Vakar važiuodama po šalį užsukau pas Ritą pažiūrėti paradedančių skleistis rožių. Rožės žinoma gražios, bet sužavėta likau taip daugiamečių augalų grožiu, kad pusė nakies negalėjau miegoti (xixi) Snaputis "Orion" labai gerai isikompovavo tarp gebenių ir rožių prie pat tvoros, kad atrodo, kaip žydinti gebenė. Teisingai Rasa minėjo, kad jam reikia į kažką stipraus įsikibti ir tuomet jis stiebiasi. Tai taip pasistiebęs mėlynuoja iš tolo. O jau kompozicinis apvadas iš šalavijų, katžolių, mėlynų vilkdalgiukų ir raskilų, tai nėra kaip žodžiais apsakyti <3 Visą naktį galvojau, kur čia man tarp rožių tokį pasidarius (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 11 Bir 2012 14:04

Rasa, ar galėtų taip būt, kad mano snapučiai pasodinti per giliai ir dėl to šiemet prastai auga? Tas pats klausimas ir dėl pentinių. Tie, kuriuos šiemet persodinau, yra daug gražesni už paliktą senojoj vietoj.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 11 Bir 2012 14:07

Apie pentinius - galvoju, kad jiems labai sveika buvo pakeisti nualintą vietą. Jeigu neklystų - Jie mėgsta būti gausiai tręšiami.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 11 Bir 2012 14:13

Tai kad tie pentiniai tik pernai buvo pasodinti, nejaugi taip greit viską suvalgė ;)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 11 Bir 2012 14:40

Teoriškai taip, kai aš viską sodinu per sekliai :$ , su tokia problema kaip ir nesusiduriu, tada garantuotai pasakyti negaliu. Bet faktas, kad užgilintam augalui reikia daugiau jėgų išlipti į paviršių.
O pentiniai pakankamai greitai sensta. Šiaip jie įnoringumu prilygsta rožėms - jiems reikia geros žemės, drėgmės, daug trąšų, ir fungicidų. Norint idealių žiedynų, reiktų atramų, ir mažinti stiebų skaičių. DAr rašo, kad juos baisiai mėgsta visokios sraigės ir šliužai - apie tai nieko iš asmeninės patirties negaliu pasakyti, nes su šliužais neturiu problemų. Jei visi šie poreikiai nepatenkinami, jie greitai sensta. Matosi, kaip miršta kero vidurys, kuris tuo pačiu yra ir ligų židinys. Tad kas keletą metų gerai juos iškasti, išdalinti jaunomis dalimis, išmetant seną, sumedėjusią dalį. Pliusas, kad tai daryti reikia labai anksti, kai dar gėlyne darbų labai maža, pentiniai ypač ankstyvi.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Pušaitė » 13 Bir 2012 07:42

Su pentiniais ir sraigėmis aš turiu truputį patirties. Prieš keletą metų iš Rasos gautus N.Zelandijos pentinius man sraigės suėdė mirtinai (angel) . O kas įdomiausia kad, tų pentinių kuriuos buvau auginusi iš rusiškų sėklų, sraigės visai nepuolė. (Na be tai jau matyt selekcijos ir perdėtos augalų apsaugos padarinys...)
O šiaip tai labai įspūdingos gėlės....

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 13 Bir 2012 07:50

Mano visi pentiniai serga - viršus gražus, o apačia vien geltoni lapai ir tai nervina. Sodinčiau už kitų augalų, bet jiems patinka saulė ir pasodinti toliau auga liauni, silpni, ištįsę. Žodžiu, kol kas tikrai nemoku jų auginti.

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Pušaitė » 13 Bir 2012 08:21

Turiu išgyvenusius tik 2 pentinių krūmus: vienas Rasos kitas rusiškas, auga jie šiaurinėje pusėje šalia tujų gyvatvorės, saulės gauna mažai. Kol kas abu sveiki, formuoja žiedynus.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Aistė » 13 Bir 2012 08:30

Jau buvau susigundžiusi pentinais, bet kai perskaičiau, kad sraigės juos labai mėgsta teks atsisakyti :( Aš sraiges kibirais tempiu uošviui, su kuriuo vėliau jas sėkmingai suvalgom (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 13 Bir 2012 08:48

LoretaA rašė:Mano visi pentiniai serga - viršus gražus, o apačia vien geltoni lapai ir tai nervina. Sodinčiau už kitų augalų, bet jiems patinka saulė ir pasodinti toliau auga liauni, silpni, ištįsę. Žodžiu, kol kas tikrai nemoku jų auginti.
Jei apatiniai lapai tik geltonuoja, tai čia ne liga, čia norma :) ypač jei pentinius įspraustas tarp kitų augalų. Juos geriau nuskabyti, ir tiek žinių
Loreta, nervintis nereikia ;) , juo tikrai nėra lengva auginti. Tiksliau sakaknt, gražiai auginti. Idealu būtų, jei jis augtų vienas kokiame 1 kv.metre ploto, iš visų pusių apšviečiamas saulės. Na, ir pilna programa vandnens, trąšų, fungicidų :? Aišku, ir nuo veislės priklauso - šiaip tai kaip ir su visais augalais, kuo gražiau žydi, tuo bjauresnio charakterio.
Turiu vieną tokį, nepaprasto grožio žiedais, bet jau serga miltlige (mad) Net nežinau ką su juo daryti :( Paveikslėlis
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 13 Bir 2012 08:53

Mačiau pas Reginą kaime: stori, tvirti, riebūs - jokių geltonų lapų. Miltligės ant saviškių nemačiau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 13 Bir 2012 08:56

[quote="RasaTuriu vieną tokį, nepaprasto grožio žiedais, bet jau serga miltlige (mad) Net nežinau ką su juo daryti :( [/quote]
Rasa, duok jam alaus išgert, sakė juk Dalia Raimonda, kad padeda :D :D :D

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 13 Bir 2012 09:04

Gera mintis, reiks nuo vyro nuvogti alaus :D geram tikslui gi (xixi)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 13 Bir 2012 09:04

LoretaA rašė:Mačiau pas Reginą kaime: stori, tvirti, riebūs - jokių geltonų lapų. Miltligės ant saviškių nemačiau.
Nu bet kaip įdomu - pas kitus visada viskas geriau ir gražiau atrodo :D :D :D Pernai pas Loretą pagalvojau - oho, kokie pentiniai, stori, drūti, vešlūs, kaip mūrai stovi (flower) , o maniškiai ištįsę, šleivi, kreivi, išgriuvinėję |( O Loretai atvirkščiai viskas pasirodė :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rita » 13 Bir 2012 09:32

Noriu paprašyti Rasos patarimo.Norėčiau paklausti,ar yra neaukštų snapučių,kurie derėtų prie mažų pušelių ir levandų ir žydėtų visą vasarą |( Ar labai kvailai paklausiau?Dabar nebūtinai sodinti,gerai bus ir pavasariui,svarbu,kad būtų :) Iš viso,Rasa,kada bus naujas katalogas ;) ,jau reikia pradėti svajoti,rožės žydi,įtampa atslūgo,reikia veiklos,dar yra kelios pėdos žemės,kur dar galima reikštys :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 13 Bir 2012 10:00

Ale ir nekantrumas gi (xixi) Dabar reikia gyvais augalais džiaugtis ;) , o katalogas žiemą simptomus palengvina, tskant, metadonas gėlininkams :D
Panašiai ir planuoju, užsiimti katalogu rudenį, kai jau žinosiu kiek ir ko turėsiu kitiems metams. Rudenį galėsiu paskelbti tokį apytikslį sąrašą. Galiu pašnibždėti kaip paslaptį :B - sekančiais metais akcentas bus ant baltojo sodo.
Aišku, vazonuose yra visko po truputį, geriausia rinktis 'natūroje' ;)
O prie mažų pušelių ir levandų geriausiai tiktų kas nors iš raudonžiedžių snapučių - žydi ilgai, po truputį visą vasarą, gražus tvarkingas blizgančių lapų kupstas. PAs mane yra 'Apfelblute' (labaišv.rožinė), 'Ankum's Pride' (gera ryški rožinė, bet maloni akiai, tokia švari rožinė labai nebūdinga šiems snapučiams) ir 'Elsbeth' (truputį didesnis augalas, labai stambiais žiedais, ir tokie violetiškai rožiniai ryškūs, kad akys gali išvarvėt :D bet užtai visi labai atkreipia dėmesį). Na ir 'Elke' turėtų būti, žiedai rožiniai baltu apvadu, vienintelė tokia raudonžiedžio snapučio veislė. Labai ilgai žydi ir Geranium oxonianum veislės - tik lapai nors ir gražūs, tačiau kerai nėra tvarkingos formos, tad jie gražiau įsipaišo maišytuose gėlynuose.
Ir labai tiktų kraujalakė 'Tanna' - jau kupstas tokios gražios apvalios formos, kad daug kas klausia, ar nekarpau aš jos :D . Tokia 'paduškėlė', virš kurios vėliau pasirodo bordo bumbuliukai ant siūliškų stiebelių. Tikrai gražus augalas pirmam planui
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rita » 13 Bir 2012 10:09

Ačiū,Rasa,labai,labai,visos naujienos superinės <3
Dabar reikia labai susikaupti :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į