Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 04 Geg 2012 21:48

Pagal čia įdėtą individualaus naudojimo augalų apsaugos sąrašą padeda „Decis“. Bet tame sąraše nėra „Fastako“, nes jis priskiriamas prie profesionalių priemonių. Bet štai čia radau, kad ir „Fastakas“ tinka nuo pjūklelio.

Manau, ne mažiau svarbus dalykas – ne tik kuo purkšti, bet ir KADA purkšti. Juk purškiam tam, kad atbaidytume pjūklelių pateles, kurios ant ūglių viršūnių padeda savo kiaušinėlius ir šie vėliau virtę kirmėlėmis savo juodą darbą dirba. Nuo pjūklelių patelių apskraidymo iki žalos pasireiškimo praeina tam tikras laikas. Jau gerokai per vėlu purkšti, kai ima ryškėti pažeisti ūgliai. Manau, tada kirmėlei nė motais. Pernai „Aktara“ purškiau gegužės 15 d. ir jau nuogąstavau, kad per vėlai. Šiemet rožės anksti pradėjo vegetaciją, jau gerokai paaugę ūgliai. Kiek pamenu, pjūklelių patelės kaip tik gegužę pradeda skraidyti. Kai taip sparčiai įsišilo, tai ne tik rožės, bet vabalai ankstyvi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 04 Geg 2012 22:04

Dar svarbu ne tik chemikalas, bet ir purškimo laikas. Tikriausiai RŪta ir Dalia Raimonda pataikė nupurkšt tinkamu metu. Visi kiti pavėlavo. Bet jei būtų visai nepurškę, tai pjūklelis būtų dar labiau pasidarbavęs.
Jau neprisimenu, bet man atrodo, kad nebuvo labai daug to pjūklelio, labiau ant apatinių šakų, nes aš purškiu nelabai stropiai. Stirnos man daugiau žalos padaro.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 05 Geg 2012 20:13

Mano mano keletas rožių sunkiai sprogsta, kai kurių visi, kai kurių tik viršutiniai lapeliai sausi ir sulipę, ant Eglantyne radau kirmėlę tarp sulipusių lapelių. Kas tai - lapsukis ar pjūklelis? Pernai nieko panašaus nebuvo, tai patirties - nulis (devil)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 05 Geg 2012 21:03

Gali būti ir lapsukys. Mieste jau mačiau, kad darbuojasi“. Pakeliui į darbą jau kelinti metai stebiu grupelę erškėčių viešuosiuose želdiniuose. Vos išsiskleidė lapai – jau lapsukio apnikti. Paprastai sakoma, kad didelės žalos nepadaro, bet jeigu problema įsisenėjusi, tai oi, koks varganas reikalas. Per trejus metus nemačiau nė vieno (!) tų erškėčių žiedo - taip smarkiai jie apnikti šio kenkėjo, kad visi viršutiniai lapai būna susukami ir taip net nesusiformuoja pumpurai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 06 Geg 2012 17:26

Penktadienį pasidariau Fastako ir Topas kokteiliuko ir nupurškiau nuo galybės amarų ir tikiuosi pjūklelio. Vieną ūglį pjūklelis jau nukirto. Taigi reikia, ar net jau reikėjo nupurkšti. Laikas gali šiek tiek pas kiekvieną varijuoti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 06 Geg 2012 20:24

Nupurškiau ir aš vakar Candit su Actara. Gal dar nebus labai vėlu. Amarų dar tik pradeda atsirast, pjūklelio nepastebėjau

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 07 Geg 2012 06:47

aš penktadienį išbandžiau Fairy. Gausiai nupurškiau amaruotas šakutes, o šeštadienio ryte radau visus amarus pageltusius ir negyvus. Truputį nerimavau ar nenudeginsiu lapelių, bet nieko - rožės sveikos :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2012 06:52

Kokiu santykiu skiedei Feiry ? Tik,bijau, kad prieš pjūklelį Feiris gali ir nepadėti |(

medlieva
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 10 Gru 2010 23:21

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė medlieva » 07 Geg 2012 07:10

Labai kvailas klausimas, bet....ar dar nevėlu, ar dar galima purkšti Chempionu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2012 07:13

Nepatarčiau, nes labai negražiai atrodo lapai, kurie nenusiplauna. Dabar rinkitės kitas priemonės nuo grybelinių ligų : Scora, Efektorių, Candit - jeigu turite. Aš purškiu nuo miltligės, nes pas mane ji visada klesti

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 07 Geg 2012 07:31

LoretaA rašė:Kokiu santykiu skiedei Feiry ? Tik,bijau, kad prieš pjūklelį Feiris gali ir nepadėti |(
Fairio į 0,7 ltr stiklainį vandens maždaug 3-4 šaukštus pyliau.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Geg 2012 07:58

Gulbe rašė:Mano mano keletas rožių sunkiai sprogsta, kai kurių visi, kai kurių tik viršutiniai lapeliai sausi ir sulipę, ant Eglantyne radau kirmėlę tarp sulipusių lapelių. Kas tai - lapsukis ar pjūklelis? Pernai nieko panašaus nebuvo, tai patirties - nulis (devil)
Gulbe, taip darbuojasi lapsukys (devil)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 08 Geg 2012 08:41

Aciu, o nuo jo purskimas apsaugo?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 08 Geg 2012 13:57

Taip, apsaugo. Kiek pamenu, net tos pačios priemonės kaip ir nuo pjūklelio, bet reikia pasitikrinti tame sąraše.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 08 Geg 2012 18:14

Meteo.lt šiąnakt Vilniuje pranašauja -2. Pas mane ant kalno tai garantuotai bus -4 kokie. Ar patartumėte purkšti šįvakar? Turiu Neemezal ir Decis. Kas geriau?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 08 Geg 2012 18:30

Ant kalno visada mažesnis minusas, nei dauboje.
Veiksmingi abu preparatai, o kokioje temperatūroje (ribos) naudoti, turėtų būti parašyta ant pakuotės.
http://www.neemazal.de/lt/Files/NA%20TS ... auisch.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sodininkas.com/kenkejailigos/decis-mega/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 08 Geg 2012 18:43

Labai ačiū, Loreta, man labiau tiks Decis, nes naikina lapsukį. O dėl minuso po nupurškimo niekur neradau - tik laikymo sąlygos ir temperatūra purškimo metu.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Geg 2012 21:07

Aš visada nuo lapų graužikų naudoju Actara. Nors ir nerašo, kad padeda nuo lapsukio, bet kažkaip nepastebėjau, kad nupurškus rošes nuo pjūklelio dar lapsukys savo darbą tęstų. Žinoma, jį rekomenduoja naudoti vieną kart metuose, bet man daugiau jo ir neprisireidavo. Šiandiena kaip tik purškiau rožes (tik nuo "graužikų") , labai smagu matyti, kad kai kurios jau su pumpurais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 22 Geg 2012 14:09

ar yra pirkti Candit mažais įpakavimais?

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 23 Geg 2012 06:23

Ir man aktualus Jurates klausimas (sorry, kompas nejungia liet raidziu). Kasdien apziurineju savo rozes ir kitus augalus, tad vakar buvau sokiruota, kai kasvakarines paziuros metu pamaciau savo Knirps visiskai nugeltusius ir demetus lapelius ant dvieju saku - gryniausias raudonjuodis demetumas, bet koks staigus ir koks ankstyvas! Vos prisilietus nubyra.Ar ji man neuzkres kitu roziu? Siaip tokia sveika atrode, sakas tik augina, ant ju 0- naujus uglius, lapus, visa net blizgego, ir staiga - per viena para, ar yra kam taip buve? As mastau - gal apskritai tas dvi pazeistas sakas iskirpt ir tada nupurkst? Nemyliu sios rozytes, gal todel ji taip? Prasau pagalbos (flower) Beje, toki viena lapeli radau ir ant pirmametes Teasing Georgia, na nezinau, siemet mano rozes kazkaip blogiau atrodo vis delto... Ir daug kitu augalu, nors tiek sokinejau pernai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2012 06:49

Raudonjuodžio dėmėtumo pas mane daug. Tokiu ankstyvu metu tai turbūt skamba labai keistai. Jeigu auginčiau rožes pirmus metus, būčiau panikoje, dabar esu ganėtinai rami. Apžiūrėjau tuos lapus ir priėjau išvados, kad tai labai anksti išsprogę ir išaugę lapai, kurie buvo veikiami šalčio, kaitrios saulės, vėl šalčio ir taip ne vieną kartą. Vėliau išaugę lapai man atrodo ganėtinai sveiki. Dar pastebėjau, kad pažeisti lapai auga , tiksliau neauga, ant aklų trumpučių ūglių, kurie taip pat neauga. Vėlai išsprogusios rožės tokių lapų neturi.
Pažiūrėjau, pamąsčiau ir priskyriau šią ankstyvą dėmėtligę pavasariniams permainingiems orams.
Na, bet amarų šiemet - tiek nesu mačiusi jokiais ankstesniais rožininkavimo metais. Ir pjūklelis darbuojasi iš peties ir širdies. Nežiūrint į visą tai - rožės tuoj tuoj pražys. :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 23 Geg 2012 06:58

Aciu, Loreta. O jus purskiat ar tik iskerpat? Man irgi buvo itarimas, kad tai gali buti paveluota sallcio pasekme, nes si roze dengta beveik nebuvo, tik uzpilta kompostu, ir dar labai stebejausi, kad tos ilgosios sakos beveik nenusalo, va, atsiliepe veliau. Amaru as dar nemaciau....nors skruzdziu daugiau nei milijonai, ir vis daugeja. Bet jau purskiau Decis viena karta, nuo pjuklelio ar kazko, tai gal prevenciskai suveike? Pas kaimynes amaru yra. Tai Decis antra porciaj laukia starto :), vos tik pamatysiu pirma amara :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2012 07:08

Pas mane tiek rožių, kad nespėju iškarpyti - nors tikrai reikėtų. Purškiau kartą nuo ligų, bet nemanau, kad tokiems lapas tai turėjo kokios nors reikšmės.
Laiku nupurškus insekticidais, pjūklelio padarinių galit ir nepamatyti.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Nijola » 23 Geg 2012 07:38

Candito mažais kiekiais neparduoda, ir parduotuvėse šio produkto nebūna, aš jį užsisakinėjau ir pirkau didelį kiekį jau naudoju keli metai.
Šiais metais labai ankstyvos ligos, dėmėtumas rūdys - pas mane, jau purškiu candito ir efektoriaus kokteiliu.
Kenkėjų taip pat labai daug (bug)
Ne į temą :D amarai palyginus su širšūnais niekis su jais galima susidoroti, o ką su šias daryti? kaip bambonešiai po kiemą skraido, lizdo nerandu |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2012 08:04

Blyn, bet ir Efektoriaus, berods, nėra pirkti :(
pas mane ir randas dėmėtumas, tikrai, pirmi metai jis toks ankstyvas.

Pirksiu Actarą ir dar kažką nuo dėmėtumo reiktų į vieną purškimą sudėt. Tik nebežinau ką :? :? :? Topas nuo miltligės, jos pas mane kelinti metai visai nėra (tpfu tpfu tpfu), tai kaip ir nėra reikalo juo purkšt.
Patarkit, parašau, ką pirkt?.....

Skelbti atsakymą

Grįžti į