Kuriame naują rožyną

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 14:55

O ant ko ji lips?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 14:58

ant tvoros, tinklą pritaisysiu kaip ir paprastai raganėm

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 15:03

Tai tada nemaišys :) bet žydi ji anksti
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 15:11

ar sutaptų su Glaucos žydėjimu? Man tų raganių nepaprastai gražu, kai lieka tos šukuosenos susiraizgiusios (sėklų dėžutės, berods)
Kitą vertus net jei ir žydėjimas nesutampa, tai gal dar ir geriau, kad žiedus įvairių augalų galėsiu matyti gana ilgą laiką, kažkas vis ką nors keis :)
užvedėt jūs visi mane gerai ant kelio (yes) Ačiū :*

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 15:31

'Maidwell Hall', kiek pamenu, pradeda žydėti gegužės pirmoje pusėje (gali labai silpnai žydėti ir pakartotinai); R.glauca kažkur gegužės pab./birželio pradžioje, tai greičiausiai nesutaps žydėjimai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 15:50

Jūrate,pas pačią labai gražėja,viskas tuoj bus labai gražu,tik ar ten bus tikra tvora,ar tinklas vidury augalų?Jei taip,geriau raganės ten nereikia,juk raganė apaugusi tinklą nebus visus metus,žirėk,kad gražu būtų visais metų laikais :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 16:06

planuojama neapipjautų tamsiai rudai dažytų lentų tvora, kažkas panašaus į šią:
Paveikslėlis
Ačiū, Rita, tikiuosi, kad gražėja, nors maniškis jau purtosi nuo visų augalų ir sako, kad jau seniai buvo gana :( Jam patiktų, jei aš sodinčiau kažką praktiškai naudingai suvartojama....

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 16:25

Jūrate,ir jis visiškai teisus,visai gerai,kai yra kas nors ir naudingo,valgomo.Kiek žinau,pas jus yra ir šiltnamis,ir medeliai,ir uogos,tegu labai neverkia (xixi) Man tai jau gėda,kad mano amžiuje nėra nei šiltnamiuko,nei braškių lysvelės,neturiu,ką anūkams duoti,kaimynai per tvorą viską dovanoja,o aš nesurandu,kur galėčiau,ką slapta pasodinti,nes mano vyrui atvirkščiai-nieko nereikia,sėdi ir grožisi savo vėja/jam nieko nėra gražiau (xixi) /žemuoges,prieskonius sodinu puoduose,mišriuose gėlynuose,turim kelias šilauoges,vyšnias,trešnes,dvi obelis/ir ko aš čia skundžiuos,juk viską turiu ;) Tokie tie mūsų vyrai :) Viską išklausom,o darom savo :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2012 19:03

Rasa rašė:
DaliaRaimonda rašė:Kemeras mėgsta drėgną dirvą ir aš nesodinčiau jo prie rožių.
Dalia Raimonda, plačiau prašyčiau :$ nelabai supratau minties.
Kemerai mėgsta trąšią, drėgną, posunkę dirvą saulėje - visiškai kaip rožės. Jų beveik neįmanoma gražiai auginti sausoje vietoje (jau aš tą žinau :? , augt auga, bet vandens trūkumą pamatai ant jų tuoj pat) - bet su rožėm irgi tas pats. Sakyčiau, augalai labai panašūs agrotechniniu požiūriu
Taip Rasa, jei panašūs agrotechniniu požiūriu. Bet man kemeras labai gražu tarp paprastų gėlių "a la naturali žydinti pieva". Prie rožių norisi kažko "prabangesnio" :D Tik dėl to siūliau jo nesodinti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 19:54

Šiuo metu man atrodo, kuo paprastesnis užpildas tarp rožių, tuo geriau atrodo pačios rožės :) Varpiniai, kraujalakės, šalavijai, be abejo snapučiai, atitinkamo dydžio rykštenės, bitkrėslės, vingiriai, t.y kurie kaip ir neturi kažkokių išreikštų žiedų, na, išskyrus tuos pačius snapučius :) Gal čia neilgam |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2012 20:49

Dabar taip sodina, ir jei per daug neprimakaluota tarp rožių spalvų, man gražu :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 24 Vas 2012 07:39

DaliaRaimonda rašė:
Rasa rašė:
DaliaRaimonda rašė:Kemeras mėgsta drėgną dirvą ir aš nesodinčiau jo prie rožių.
Dalia Raimonda, plačiau prašyčiau :$ nelabai supratau minties.
Kemerai mėgsta trąšią, drėgną, posunkę dirvą saulėje - visiškai kaip rožės. Jų beveik neįmanoma gražiai auginti sausoje vietoje (jau aš tą žinau :? , augt auga, bet vandens trūkumą pamatai ant jų tuoj pat) - bet su rožėm irgi tas pats. Sakyčiau, augalai labai panašūs agrotechniniu požiūriu
Taip Rasa, jei panašūs agrotechniniu požiūriu. Bet man kemeras labai gražu tarp paprastų gėlių "a la naturali žydinti pieva". Prie rožių norisi kažko "prabangesnio" :D Tik dėl to siūliau jo nesodinti.
Aaa, supratau, iš estetinės pusės. Na, aš tos pačios nuomonės, kaip sakiau, man kemerai ir pilnavidurės rožės kažkaip nesiklijuoju.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 13 Lie 2012 14:16

Jūratė rašė:užvedėt jūs visi mane gerai ant kelio (yes) Ačiū :*
...ir po truputį judam tuo keliu pirmyn :D
atraminė siena pastatyta, žemių lyginimas visai į pabaigą, tuoj viską kaip pulsiu sodinti! (dance) (bravo)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Regina » 13 Lie 2012 14:55

Na ir ką sodinsi? Labai įdomu :) gal rožes :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Gema » 13 Lie 2012 15:54

Platūs užmojai! Kaip smagu!

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Lie 2012 06:30

Regina rašė:Na ir ką sodinsi? Labai įdomu :) gal rožes :?
Bus ir rožių :-D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 16 Lie 2012 07:21

Grandioziniai darbai nudirbti. Gerai atsimenu kaip atrodė prieš atraminės sienos pastatymą :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 16 Lie 2012 07:32

LoretaA rašė:Gerai atsimenu kaip atrodė prieš atraminės sienos pastatymą :)
Šabakštynas ten buvo :D
Iš mano planuotų 22 metrų, man paliko 18... Išvingiavom liniją, kad galėtume vaismedžius laisvai apeit ir gavos banguotas kraštas vienur 1,8 m, kitur 1,0 metro pločio. Pradėjau kast ir rinkt šaknis (vaikai padeda <3 ), darbas juodas, gerai, kad dažnai palyja, tai į tą molį kitaip kastuvo neibesčiau (drunk)

Ir dar noriu patarimo. Vienam įlinky (susiaurėjime) planuoju statyt suoliuką (įsivaizduojat - sėdžiu ant suoliuko, pažiūriu kairėn - rožės, pažiūriu dešinėn - rožės, niekur nenorėčiau iš ten eit, ten ir gyvenčiau (xixi) (xixi) (xixi) ), už jo tilptų tik kažkas labai nedidelio. Fantazijose dabar suoliuko fone ant tvoros lipa raganė, o gal turėtumėt dar kitokių pasiūlymų???

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Regina » 16 Lie 2012 07:53

Raganė ant tvoros man atrodo labai gražu, tik reikėtų tinkamą raganę parinkt. Nelabai apie jas išmanau, bet pastebėjau, kad kai kurios augina labai daug ūglių, la[pija labai tanki, o kitų būna tik kelios retos šakos. Vešlesnė geriau tiktų tvorai paslėpt

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 16 Lie 2012 08:01

Ne apie suoliuko užnugarį.
Ar pameni, Rasa per seminarą minėjo, kad gėlynas turi būti "riebus". Vienas metras labai jau mažai, nebent ten kokius alpinius augalus sodinsi. Pas mane prie namo dar neatkirsta, bet lyg ir nenorėčiau daryti plačiau nei metras, nes ten supluktas nemažiau kaip 0,5 metro storio žvyras su lauko rieduliais (:| , bet ta "sasiska" oi kaip nesižiūri. Gal per atostogas, jeigu jos bus, kaip nors iškirsiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 16 Lie 2012 08:27

po metrą bus dvi vietos, trečioj suoliukas. Toj vietoj galvoju sodint daugiau nei vieną kart žydinčią rožę, metras - bus sočiai jai pločio į priekį. O kur plotis 1,8 tai riebumo bus sočiai :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 16 Lie 2012 08:36

Metras pločio gėlynui tikrai yra mažai, jei norima gausus, kuplaus žydėjimo vaizdo. Aišku, jei situacija yra tokia, kad praplatinti neįmanoma, tai teks suktis taip kaip yra. Bet jei yra galimybė, visuomet rekomenduočiau daryti plačiau.
Kuo siauresnis gėlynas, tuo geriau reikia apgalvoti, ką sodinti. Juk nei rožės, nei daugiamečiai nežydi visą vasarą kiaurai - kai ką reikia nukirpti, kad žydėtų pakartotinai. Reiktų galvoti apie augalus, kurie yra aukšti ir siauri, idealiai platėjantys į viršų (vingiriai? miskantai?) Raganės būtų neblogas variantas, bet reikia gerai veislę pasirinkti - kai kurios pažemiui taip plačiai auga, kad ant suolo bus neįmanoma atsisėsti. Pastebėjau, kad Viticella grupės raganės apačioje siauros, o viršų galima plačiai išskleisti
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 16 Lie 2012 08:36

Jūratė rašė:po metrą bus dvi vietos, trečioj suoliukas. Toj vietoj galvoju sodint daugiau nei vieną kart žydinčią rožę, metras - bus sočiai jai pločio į priekį. O kur plotis 1,8 tai riebumo bus sočiai :)
gali atrodyti kai kuriose vietose lyg užsmaugta, nelabai proporcijas išlaikai, tokioje siauroje vietoje reik gerai parinkti augalą kuris virsų į priekį ir ištaisytų netinkamai parinktas proporcijas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 16 Lie 2012 08:43

nelabai supratau. Kodėl metras yra mažai jei ruošiuos sodint ten vieną rožę?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 16 Lie 2012 08:58

Jūrate, nežiūrėk į tą metrą ištrauktą iš viso sklypo, žiūrėk į jį iš balkono ir pamatysi, kad jis bus ne metras, o siūlas. Tavo sklypas yra didelis ir jame turi būti išlaikytos proporcijos. Kaip pavyzdys: įsivaizduok savo sklypo viduryje baseiną, kuri įsirengei nusipirkusi iš senukų plastmasinę formą, na sakykim 1,5 x 1 metro. Į ką tai bus panašu - į puodą su vandeniu. Taip atrodys ir tas metras didelio, praktiškai kvadrato formos sklype.
Jeigu pameni ratą mano pirmojo rožyno centre: atmatavau, nuėmiau velėną, kad matyčiau kontūrą ir išėjau iš rožyno pažiūrėti iš šalies. Ir ką pamačiau, kažkokią nusususią vos ne padangos dydžio klombą, kurios beveik nesimato. Pridėjau dar 30 cm - tada atrodė pusiau su bėdą, nors faktiškai, dar 10 cm reikėjo pridėti. Dabar šis ratas 3 metrų skersmens.

Skelbti atsakymą

Grįžti į