'Home & Garden'

Tai poliantinių ir arbatinių hibridinių rožių hibridai. Pirmosios šios grupės veislės išvestos XX a. antrajame dešimtmetyje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Home & Garden'

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2010 18:59

Tai 2001 m. Kordes išvesta floribundinė rožė (sin. KORgrasotra). 6b zona. Neaukštas – 50–80 cm aukščio, neplatus – 50 cm pločio stačiai augantis krūmas. Tėvų aptikti nepavyko, nors ir kaip ieškojau – informacija neteikiama. Užslaptinta, vadinasi… Gal todėl, kad tai neseniai išvesta rožė, kad konkurentai selekcininkai panašios neišvestų? Na, čia jau mano spėliojimai…

Moderni rožė, bet pamatęs žiedus nežinodamas gal gali supainioti su senovine. Išaugina stačias aukštas šakas (panašiai kaip Angela, Bouquet Parfait), kurių viršūnės pasipuošia puokšte švelniai rausvų žiedų. Jie yra gerokai didesni, nei išvardytų rožių (8–10 cm).

Žiedai švarios šviesiai rožinės spalvos (viduriukas kiek ryškiau rausvas), labai pilnaviduriai, išryškėja tarsi į keturias dalis padalyta žiedo forma – nežinau, kaip tiksliai pasakyti, rožininkai supras. Žiedas purus, žiedlapiai malonios tekstūros, tarsi šilkiniai. Gausiai žydi. Žiedai stebėtinai ilgai nevysta, žiedlapiai labai ilgai laikosi, nekrenta. :shock:

Lapija tamsiai žalia, blizgi, jokios ligos jos neėmė, ir šiaip man pasirodė labai ligoms atspari rožė.

Vienintelė blogybė – o ji, deja, nesvetima modernioms rožėms – nekvepia… :(

Du šios rožės krūmelius pirkau iš…. spėkit iš ko!? :?: Aišku, iš Sibirkos :!: :D Pasodinti 2008 m. pavasarį. Augo sparčiai ir antroje vasaros pusėje pradžiugino puokštėm labai mielos spalvos ir formos žiedų. Man patinka ši rožė – nereikli, o žydi labai gražiai. :)

Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Ketvirtoje nuotraukoje - bendras krūmelių vaizdas, kol jie buvo neparišti. Dvi paskutinės nuotraukos - taip atrodo baigiantys nužydėti žiedai.

Nuorodos:
http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=48020&tab=10
http://www.rosebook.ru/form.php?sortID=114
http://www.websad.ru/fotobase.php?part=4&code=480

2009 m. apibendrinimas. Pirmą kartą žydėjo gražiai, gausiai ir ilgai, kaip matyt, iš anksčiau įkeltų nuotraukų. Tačiau su antruoju žydėjimu suvėlavo, ir žiedų praktiškai nepamatėm, nors pumpurų buvo labai daug. Tiesa, vėliau dar bandė skleistis vienas kitas šalnos pakąstas... Šiemet kaži kodėl gan smarkiai sirgo dėmėtumu, tikriausiai todėl ir pavėlavo atžydėt. Bus įdomu pažiūrėt, kaip ji elgsis šią vasarą...

2010 m. pastebėjimas. Dabar, kai dauguma rožių žydi pakartotinai, o kai kurios jau nužydėjusios, ši rožė apsipylusi daugybe pumpurų, kurie pamažu ima skleistis. jei nebus ankstyvų šalnų, dar pasidžiaugsim :) Šiemet truputį puolė dėmėtumas.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Rgs 2010 21:25

Tikrai labai didelis tarpas tarp žydėjimų. Kitos su tokiais žydėjimo tarpais rožės tikriausiai neturiu. Gerai, kad dar nebuvo šalnų, tad manau sulauksime ir antrojo tokio pat gausaus žydėjimo :D . Labai gaila būtų, kad tokia begalė pumpurų nušaltų. Taip atrodė pirmasis žydėjimas:

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Rūta » 09 Vas 2011 22:22

2010 m. vasara.
Žiemą nušalo iki apkaupimo. Ataugęs krūmeliai nebuvo žemesni negu paprastai, tik gal „kūdesni“. Vaškinė lapija patikimai saugojo nuo ligų. Bent jau nepamenu, kad kentėtų nuo kokių negandų. Žiedai laikosi neįtikėtinai ilgai. Šiaip tai labai puiki, nuostabi rožė senovinės formos žiedais, bet, deja, labai daug nepražydėjusių žiedų šalnos nusinešė į nebūtį. Darau išvadą, kad antroji šios rožės žydėjimo banga paprastai tokia vėlyva, kad pas mus ji nesuspėja atskleisti viso savo grožio. Nebent ruduo pasitaikytų labai ilgas ir šiltas. Taigi ir nuotraukose jūs matote šiuos paskutinius žiedus...

Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Home & Garden'

Standartinė LoretaA » 11 Vas 2011 14:33

http://www.websad.ru/fpic.php?pic=7302" onclick="window.open(this.href);return false;
Websad-e radau nuostabią šios rožės nuotrauką - ponios Olgos.
O pas mane jos kaip ir nėra. Ir tokia kokia buvo per dvi vasaras, jeigu dings - nepasigesiu :( Nors ši nuotrauka įkvėpia - gal kažką ne taip darau, o gal kokios kitos priežastys |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Rūta » 11 Vas 2011 15:47

Šioje nuotraukoje matyti, kad tai mažiausiai trys krūmeliai. Tik pas mane užauga ne tokie dailūs žemučiai krūmeliai, o kelios aukštesnės šakos, kurias reikia parišinėti, kad nenulūžtų nuo žiedų svorio. Nuotrauka įkvepianti. Kai žydi, ši rožė atrodo nuostabiai.
Koala, jei auginat, papasakokit apie saviškę :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Rūta » 18 Spa 2011 20:46

Netiesą rašiau, kad nekvepia :) Kvepia, tik nelabai stipriai, švelniai, tipišku „rugsėjo 1-osios“ rožių kvapu. Kažkodėl man tokia asociacija :D Šis ruduo, o gal ankstyvas pavasarinis žydėjimas buvo palankus šiai rožei - gausiai žydi pakartotinai, nors, be abejo, ne visi pumpurai suspės išsiskleisti.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Aistė » 03 Lap 2011 21:47

Jergutėlis, kaip noriu šios rožės <3 Nežinau kodėl :D Noriu ir viskas. Nors DaliaRaimonda kitoje temoje ir sakė, kad ji neverta tokių mano didelių norų :) Vasara reikės prašyti kurios nors, kad kokią šakelę padovanotų, gal išeitų padauginti :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Rūta » 03 Lap 2011 22:33

Pernai, kai ši rožė nespėjo kaip reikiant pakartotinai pražydėti, buvau ja truputį nusivylusi, bet šiemet ji vėl „aukštumoj“ :) Vartydama nuotraukas pastebėjau, kad ir pirmasis jos žydėjimas yra kiek vėlesnis nei daugumos rožių, bet vasarą tai veikiau privalumas nei trūkumas, kai rožės nepražydi visos vienu metu. O šiaip šią vasarą nesirgo, lapai „zarazas“ atstumia. Man ypač patinka jos žiedo forma, tarsi padalyta į dalis, švari spalva, žiedlapių švelni tekstūra ir tai, kad žiedai labai ilgai laikosi. Aistiejuk, jei tik bus pageidavimas, parūpinsiu šakelių ;)

O čia nuotrauka iš vasarinio žydėjimo. Kai kitų rožių krūmai jau buvo apsipylę žiedais, ši rožė dar tik pirmus žiedus skleidė, bet ant gausiausio jos žydėjimo, deja, neužtaikiau...
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Aistė » 04 Lap 2011 09:23

Ruta, labai graži <3 Man labai patinka dar ir tai, kad jinai atspari ligoms, Ir jos lapai tokie sodrūs <3

Būtinai atrsimės kitamet, jeigu mano Lagunos išgyvent, tai galima bus keistis (handshake)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Home & Garden'

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2011 09:37

Labai neįsijauskit dėl to sveikumo, nes maniškės tai visi lapai margi - bent jau praeitą savaitgalį tokie buvo. Nuo kada, tai nepasakysiu - nelabai aš ja žaviuosi, taigi ir nelabai domiuosi |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Lap 2011 19:03

Pas mane visiškai sveika ši rožė (tiksliau jos 2 vnt.). Labai norėjau įkelti nuotrauką, bet pasirodo, kad nė vienos jos nuotraukos šiemet nė nepadariau. Visos rožės buvo visą vasarą fotografuojamos ištisai. Gal tik naujos, mažai žydėję į objektyvą nepateko ir tame tarpe "Home & Garden". Nors žydėjo tikrai gausiai...

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Aistė » 04 Lap 2011 19:16

Bet kaip įdimiai su tuo sveikumu |( Pas vienus jinai visiškai sveika, pas kitus be lapų |( Nors visur kiek skaičiau, tai jinai įvardijama kaip ligoms atspari veislė :?
Bet sveika ar ne sveika, vistiek aš jos noriu (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė Rūta » 05 Lap 2011 13:39

Dėl tų ligų tai nesuprasi... Pas mane būna ta pati rožė vieną sezoną rožė visiškai neserga, o kitą net ir labai serga. Nors priežiūra ir visa kita lyg vienodai.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Home & Garden'

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Kov 2012 21:32

Pasirodo nuotrauką iš 2011m. vasaros su 'Home & Garden' rože turiu. Kekės žiedų iš visų pusų.

PaveikslėlisHosted on Fotki

Skelbti atsakymą

Grįžti į