'Gruss an Aachen'

Tai poliantinių ir arbatinių hibridinių rožių hibridai. Pirmosios šios grupės veislės išvestos XX a. antrajame dešimtmetyje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Gruss an Aachen'

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2010 18:42

Žinutė, parašyta 2007 m. lapkričio mėn.

(sin. White Willow Glen, Salut d'Aix la Chapelle, išvesta 1909, Philipp Geduldig, laikoma pirmąja floribundine rože, tėvai 'Frau Karl Druschki' x 'Franz Deegen')

Ši rožė pas mus iš pirmojo sodinimo 2006 m. vasarą, įsigijom iš Elijošių pirmamečius sodinukus. Auginam dvi rožytes (trečią pati nudaigojau - pirmais metais, kai dar menkai apie rožes išmaniau, prie gero minuso purškiau :oops: vario preparatais, aišku, vanduo tuoj pat sušalo, stiebai pasidarė matiniai, nujuodo. Po žiemos kažkaip išgyveno, bet buvo labai silpna ir nunyko... :( ) Krūmas gana aukštas, būdingas floribundoms, gražiai išsišakojęs. Lapeliai kiek šviesesni nei kitų rožių, matiniai. Pumpurai bukokos formos, tokie apvalučiai, tamsesnės spalvos :)

Man labai patinka jos žiedai - spalva švelniai kreminė, truputis rausvos, truputis gelsvos. Šiaip man gelsvos rožės nelabai, tai net truputį susinervinau, kai pamačiau josios nuotraukas internete (juk pirkom "na ura" - jokių nuotraukų nematę, gal tik išplaukusį atvaizdą kataloge), o dabar net labai patinka jos spalva. Kai karšta, būna labiau gelsva, kai vėsiau, labiau į rausvumą. Įdomu, kad šios vasaros pradžioje pražydo ne visai tipiška spalva - žiedlapių pakraštėliai buvo kone avietiniai ar bordo. Tas pats buvo pastebėta ir "Sibirkoje". Vėliau spalva tapo "normali" :lol: Žiedas senovinės formos, labai daug žiedlapių, jie palyginti ilgai laikosi, nekrenta, nepastebėjau, kad labai reaguotų į drėgmę (rausvų dėmelių neatsiranda). Pas mane pražysta viena pirmųjų (gegužės 7 d. jau žydėjo), pakartotinai atžydi irgi anksčiau už kitas ir labai gausiai žydi. Kvepia nuostabiai - gan stiprus damaskinio tipo kvapas... :D

Ligos... Problemiška tema. Šią ir pereitą vasarą buvo nukentėjusi nuo dėmėtumo, susidaro įspūdis, kad šiai ligai nelabai atspari... Bet ir ne blogiausias variantas. Šiek tiek miltligė šią vasarą kabino, bet žalos praktiškai nepadarė, sugebėjom apsiginti. Užpernai (pirmąją savo žiemą) nušalo iki apkaupimo - tada dar nedengiau savo firminiu metodu, pernai puikiai žiemojo.

Šiaip labai šauni rožė, tik galėtų būti truputį atsparesnė ligoms.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

http://www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=3129
http://www.rose-roses.com/rosepages/flo ... achen.html
http://www.rosebook.ru/form.php?sortID=62

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2010 18:45

Po šios žiemos teko nugenėt iki pat žemės. Pastebėjau, kad antžeminę dalį atsiaugino kiek lėčiau nei kitos rožės, dabar žydi, praktiškai neserga. Be reikalo ją sirgale apšaukiau :lol: Jau kelintas sezonas laikosi labai gerai.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė kukushka » 05 Sau 2011 18:41

Mano Grussiukai pasodinti 2009 pavasarį, pirkti iš Sibirkos, žydėjo, kvepėjo, spalva tai kreminė, tai balta, tai rausva, padarė nemažą pertrauką prieš antrą žydėjimą, lietaus žiedai nebijo, nuo karščių išbąla, po praėjusios žiemos buvo nušalę iki pat žemės, tad pirmas žydėjimas buvo vėlesnis nei kitų rožių, į vasaros pabaigą susirgo raudonjuodžiu dėmėtumu, krūmelis neaukštas, status, pas mane kol kas 50cm neperlipa, na, bet patinka man jos labai labai, ypač senovinio žiedo forma <3 Rudenį perkėliau į kitą vietą, tad beldžiu į medį, kad pavasarį išsimiegojusios, žiemą išgyvenusios, prisikels visu grožiu :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Dauguma nuotraukų pernykščios, šią vasarą nelabai buvo laiko fotografuoti, džiaugtis rožėmis reikėjo (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Rūta » 09 Vas 2011 22:11

2010 m. vasara.
Žiemą pas mane ši rožė nušalo iki apkaupimo, ataugusi buvo tik kiek žemesnė negu visada - gal 50 cm. Nesirgo. Jokių priekaištų šiai rožei neturiu - žydėjo dviem bangom, gausiai, kvapniai ir svaiginančiai. Myliu šią rožę... <3

Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Kov 2012 21:23

Jūs visos minėjote, kad pas daugumą ši rožė žiemą nušala iki apkaupimo. Kaip jūs ją dengiate? Tik apkaupiate ar dar ir eglišakiais uždengiate?
Pas mane ji žiemojo 3 žiemas. Šiemet nežinau, ką pamatysiu atidengusi rožes, bet dvi žiemas ji uždengta šiltnamiukais peržiemojo labai gerai. Puiki rožė, gausiai žydinti, tik kaip Rūta rašė problematiška truputį dėl lapų dėmėtumo. Ją reikia purkšti.
Nuotraukose matosi kokia ji gali būti skirtinga vėsiu oru ir per vasaros karščius.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki
2011 m. besibaigiančios vasaros prisiminimai

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Rūta » 08 Kov 2012 21:44

Dalia Raimonda, pas mane buvo nušalusi iki apkaupimo, kol nedengiau šiltnamiukais – 2010 m., kai buvo labai šalta žiema, o mano buvo dengta stačiai. Šiaip susidaro įspūdis, kad palyginti su, pvz., angliškosiomis rožėmis, ji gerokai jautresnė šalčiams, jei ir nenušąla, tai bent smarkokai apšąla.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Kov 2012 22:29

Ji priklauso 6 zonai, tai kaip ir priklauso dengti :) Ypač kai dabar tokios šaltos žiemos...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Rūta » 08 Kov 2012 23:12

Tai žinoma, kad priklauso :) Tik aš lyginu ją su kitom dengiamom rožėm – angliškom. Nedengiant, tai aišku, kad amen būtų, bent iki apkaupimo. Bet čia svarbiau – kaip dengti. Status dengimas, kaip žinome, nepasiteisino. Užtat šiltnamiukai, kaip kad ir dengi jau kelerius metus, gerai apsaugo :) Užtat ir geras žiemojimas :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė LoretaA » 09 Kov 2012 07:32

Pagal taip kaip ji elgiasi žiemą, taip ji priklauso 6 zonai, bet literatūra rašo, kad ji 4 USDA atsparumo zonos. Netgi dengiant visas bendrai, kitos rožės: Innocencia, Kosmos nenušąla, o ji gerokai apšąla. Nežiūrint į tai, atauga ir pražįsta viena iš pirmųjų.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Rita » 09 Kov 2012 07:39

Man ji tokia graži <3 Augo dvi pas vaikus,nepastebėjau,kad daugiau sirgtų už kitas,rudenį pasisodinau sau dvi,labai lauksiu ,kad pamatyti ar gerai peržiemojo ir aišku gražuolių žiedų (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2012 19:50

Šiemet, pirmą kartą kai ją auginu, nebuvo nei kiek nušalusi ir žydėjo fantastinio didumo žiedais. Krūmas, kai nereikėjo nugenėti tapo platus ir tiesiog savo žiedais uždengė kaimynes. Antroji nuotrauka: išsikerojusi į abi puses nuo "vazoninės" pušelės. Čia tik vienas krūmelis.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Rūta » 28 Rgs 2012 22:37

Praėjusio savaitgalio nuotraukos. Tikrai išskirtinio grožio rožė - žiedai dideli, išraiškingi, labai kvapnūs, sakytum, kuo ne romantiška angliškoji rožė, nors išvesta gerokai gerokai anksčiau :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Keista, bet žiūrint viso sezono savo nuotraukas, susidaro įspūdis, kad antrasis žydėjimas man dar gražesnis nei vasaros pradžioje - krūmai didesni, spalvos ryškesnės...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2016 10:12

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė Regina » 23 Vas 2016 10:33

O, kokia ryški gražuolė <3
Gal čia Pink gruss an Aachen? Maniškė niekada nebūna tokia ryški. Tik vos vos rausva, kol skleidžiasi, o paskui sniego baltumo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gruss an Aachen'

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2016 11:14

Regina, labai nuo oro spalva priklauso. Karštu metu ji būna balkšva ar visai balta, o kai šalta- išlenda rausva spalva. Štai senos šios rožės nuotraukos.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Skelbti atsakymą

Grįžti į