Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 20 Rgs 2010 14:06

Man labai patinkantis derinys - šalia Astridos Lindgren auga diemedis, atrodo labai trapiai, švelniai (tik kartais reikia diemedį pagenėt, paformuot, kad rožės neužspaustų :DPaveikslėlis

Teasing Georgia su juozažole:
Paveikslėlis
Kai žydėjo pirmą kart vasarą ši rožė, kartu žydėjo ir juozažolė, kai rožė ilsėjosi, juozažolė buvo pakirpta ir iš naujo auginosi žiedų šluoteles :) Dabar juozažolė vėl pradeda žydėt, tik T.G. sukrovus pumpurų puokštę dar neskuba parodyt vėl savo grožio :)

Charles darwin puikiuoju šalaviju (fone), pilku šlamučiu ir lobelija:
Paveikslėlis
Šlamutis fantastiškas augalas - vienas augaliukas padengia apie 1 kv.m. žemės sidabriniu kilimu, puikiai tinka prie visų rožių be išimties :D

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 12 Spa 2010 08:44

Jūratė rašė:och tu varge su tais česnakais... jie ankstyvi ir kol kas nežinau, kas galėtų gelstančius lapus taip anksti jau pridengt... ten auga liatriai, vienoj vietoj nuostabusis šalavijas 'Adora blau', kelios lavandos. Ten labiau norėtųsi man sidabrinės spalvos, šįmet ypač patiko pilkas šlamutis, bet jis labai išsikeroja ir kitais metais jam nebus ten tiek vietos. Kas būtų daugiametis sidabrinis ir vasarai bėgan gražiai atrodytų? Žinau kietį, bet jis tikrai išgriūna, nors šįmet jis pas mane buvo iš vieno šono prispaustas gubojos, tai atrodė labai gerai, bet tam rožyne kiečio nebus kam paspausti (no)...
aip, kad visai susibalamūtinau su tais česnakais...
Jūrate, kietis kiečiui nelygu (no) ;) Tokioje situacijoje, kur aprašei, gana gerai tiktų kiti kiečiai - Artemisia ludoviciana 'Valerie Finnis' (gana platūs sidabriniai lapai, iki 60cm) arba A.ludoviciana 'Silver Queen' (siauresni sidabriniai lapai, panašus 60cm). Abu plečiaisi po truputį, kas kokius tris metus reiktų dalinti, bet geri augalai tikrai. 'Kiečių kietis' yra 'Powis Castle', nėra gražesnio kiečio <3 Bet LT nelabai žiemoja, reiktų namuose auginiais peržiemot - kas nėra sdėtinga, gerai šaknijasi.
Dar iš sidabrinių lengvai auginamas yra Anaphalis margaritacea (tingiu ieškoti liet.pavadinimo :P ), nesunku jo gauti net turguje, iki 40cm.
Nu kas dar... kai kurie bobramuniai turi sidabrinius lapus - Anthemis 'Susan Mitchell' (labai sidabriniai), 'Tetworth' mažiau sidabriniai, žydi baltomis ramunėlėmis, lengvas augalas
Vilnotoji notra Stachys lanata - yra kultivarų įvairaus aukščio lapais, bet šitie nepakenčia riebios dirvos (nors visiškoje saulėkaitoje nieko, galima bandyti). MAno mėgstamiausias didžiausias 'Helen von Stein'('Big Ears'), bet čia jau prie aukštesnių rožių. Dengimas jai irgi nepatiktų.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 12 Spa 2010 09:18

Anafalį turiu, sidabrinis jis, bet žydi baltai-geltonai, nenoriu žiedų |(
vis gi geriausia turbūt pasodint po kietį, jų žiedai nenustelbs rožių :D Powis Castle tikrai labai labai gražus, bet su auginiais neprasidėsiu (no) , o 'Silver Queen' ar pati turi?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 12 Spa 2010 09:23

taip, turiu :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė zebenkstiejka » 17 Spa 2010 11:06

Iš "sidabrinių" augalų kaip fonas labai gražu yra žilakrūmis. Jų yra daug rūšių. Pas mane sodyboje visada jis buvo, taigi tiesiog bandysiu prie jo "priderinti" rožes :) neaukštas, gal 50-60cm. aukščio. Tikrai labai dekoratyvus augalas, tik bėda kad labai plintantis. Taip pat bandau derinti rožes su nuo seno augančiais paprastais pelynais- tiesiog gaila buvo išnaikinti, o pasirodo vaizdas visai neblogas. O sidabrinis kilimėlis gražiai žiūrisi iš kotulių.
Nemažai rašoma apie rožių ir įvairių prieskoninių žolelių derinius. Man visai netyčia šįmet gavosi "paderinti" rožes su raudonėliais (xixi) Užmulčiavau rožes pirktiniu durpių substratu, ir kad pradėjo iš jo dygti kažkas- nespėjau ravėti. Žėlė išskirtinai raudonėliai, visose rožėse :D aplink tikrai neaugo jų, kad būtų galėję kažkaip stebuklingai užsisėti.. man iki šiol paslaptis, kodėl taip gavosi. Nusprendžiau kol kas palikt juos ramybėje, o kitąmet gal persodinti prieskonių darželin.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 26 Spa 2010 12:42

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis

Nuotraukos darytos šendiena spalio -26 dieną. Noriu parodyti, kokie gražūs ir spalvingi šiuo metu daugiamečiai augalai, pagyvindami ryškiomis spalvomis puošia rožyną.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 26 Spa 2010 12:48

Nuotraukose gerai matosi kai kurių snapučių savybė rudenį nudažyti lapus gera raudona spalva, pvz. veislė 'Orion' . Man patinka <3
Šiaip niekas neaugina snapučių dėl lapų, bet kai kurių veislių jie tikrai gražūs. Pvz. pirmoje nuotraukoje yra Geranium renardii (arba kažkuris jo hibridas) - patys gražiausi lapai tarp snapučių, tokie rauplėti. Beje, neblogas augalas bordiūrui - lapai dekoratyvūs visą vasarą, nors žydi gana trumpai
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 26 Spa 2010 12:51

dar pora nuotraukų :D
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 26 Spa 2010 13:01

Vaje vaje kaip mane mušti reikia :B toks oras (sun) tiek darbų, oaš su foto paratu lakstau :D
Dabar žiūrau į nuotraukas ir mano akiai trugdo tas sidabrinis krūmelis ir našlaitės vietoje jų manau geriau atrodytų kas nors stambiasnes lapais :| o kaip jums atrodo ?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 26 Spa 2010 13:09

nieko aš nesuprantu, bet man niekas netrukdo.
Kol geras oras, dar palakstyk :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 26 Spa 2010 14:00

Nijole rašė:Dabar žiūrau į nuotraukas ir mano akiai trugdo tas sidabrinis krūmelis ir našlaitės vietoje jų manau geriau atrodytų kas nors stambiasnes lapais :| o kaip jums atrodo ?
Kada aš į tokias smulkmenas galėsiu atkreipti dėmesį :$ . Man kaip ir Jūratei - niekas netrukdo. O tu lakstyk, lakstyk - jeigu tik gali (sun)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 26 Spa 2010 14:51

Nijole rašė: Dabar žiūrau į nuotraukas ir mano akiai trugdo tas sidabrinis krūmelis ir našlaitės vietoje jų manau geriau atrodytų kas nors stambiasnes lapais :| o kaip jums atrodo ?
Nu jooo..... Vis dėlto, ką reiškia meniška siela - trukdo. O man irgi niekas netrukdo :)
Bet kaip dar gražu pas tave, Nijole <3 Mano ir snapučiai ir kiti daugiamečiai seniai parudę, sudžiūvę

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 26 Spa 2010 15:43

(xixi) (xixi) (xixi) trugdo trugdo (xixi) Rasa patvirtintų |( jei vietoje to pilko augalo ir našlaičių augtų raudonlapės arba margalapės heucheros ko gero geriau atrodytų |(
Galvojau kad pražiopsosiu šį rudeniškai spalvingą momentą,dar ir nevisas rožes surišau, bet šendiena mečiau viską ir pasiėmiau fotoparatą į rankas :D :D
Gražiai atrodo rožių lapai, jie jau dalinai pakasti šalnų tai spalva lapų tamsi :)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė zebenkstiejka » 28 Spa 2010 15:36

Rasa rašė: Šiaip niekas neaugina snapučių dėl lapų, bet kai kurių veislių jie tikrai gražūs.i
Aš auginu juos dėl kvapo :D Nepamenu kaip vadinas ta veislė, bet lapai nuostabiai kvepia, juos palietus. O susodinus didesnį jų plotelį, saulėtą dieną kvapas sklinda pats. Ak jei būtų tokie kvepalai.. :$
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 28 Spa 2010 16:23

Stambiašaknis tas snaputis vadinasi, Geranium macrorhizum. Na, tas kvapas tai kaip kam, yra kam jie baisiai smirda :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 29 Spa 2010 17:38

Nijole rašė:Vaje vaje kaip mane mušti reikia :B toks oras (sun) tiek darbų, oaš su foto paratu lakstau :D
Dabar žiūrau į nuotraukas ir mano akiai trugdo tas sidabrinis krūmelis ir našlaitės vietoje jų manau geriau atrodytų kas nors stambiasnes lapais :| o kaip jums atrodo ?
Jo, pilkalapis atrodo kaip ne ten pataikęs :D Žiūrint kokio stambumo lapų norisi, nes pvz. bergenijos jau gal per "storos". Gal visai gerai smulkesnės melsvės atrodytų - lapai rudenį nugelsta, būtų kontrastas rausviems snapučiams.

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 30 Spa 2010 09:23

vilmis rašė:
Nijole rašė:Vaje vaje kaip mane mušti reikia :B toks oras (sun) tiek darbų, oaš su foto paratu lakstau :D
Dabar žiūrau į nuotraukas ir mano akiai trugdo tas sidabrinis krūmelis ir našlaitės vietoje jų manau geriau atrodytų kas nors stambiasnes lapais :| o kaip jums atrodo ?
Jo, pilkalapis atrodo kaip ne ten pataikęs :D Žiūrint kokio stambumo lapų norisi, nes pvz. bergenijos jau gal per "storos". Gal visai gerai smulkesnės melsvės atrodytų - lapai rudenį nugelsta, būtų kontrastas rausviems snapučiams.
Va ir aš apie tą patį :D gal dar kokią rasakilą, bet noriu heucherų, bet heucheras nutarusi kitoje vietoje sodinti ten jau pradžia yra :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 30 Spa 2010 09:38

Na šitoj vietoj pasakyčiau, kad 'на вкус и цвет товарищей нет' :$ gražu yra taip, kaip patinka šeimininkui ;)
Beje, sidabrinis/raudonas/purpurinis derinys yra dažnai naudojamas ir man labai patinka. Heucheros yra geras augalas (tačiau reikia gerai pasirinkti veislę, kai kurios naujos yra labai silpni augalai). Didelis pliusas yra tai, kad jos beveik visžalės, ir labai ilgai išlieka dekoratyvios. Baisiausiai jos atrodo pavasarį, kai saulė nudegina senus lapus - bet tas neužtrunka ilgai, greitai atželia nauji lapai.
Jei vieta saulėta, gerai atrodo vilnotoji notra, Stachys lanata, ypač 'Helen von Stein', didžiausiais lapais, kuri jau nuo ankstyvo pavasario atželia. Jei pusiau saulėta vieta - tarp plaučių Pulmonaria ir brunerų Brunera yra gerų veislių
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 01 Lap 2010 21:35

Labai gražūs rožių ir astrų derinys :) :) :P http://rasosaugalai.blogspot.com/2009/0 ... er-me.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 06 Gru 2010 08:39

DaliaRaimonda rašė:Tikrai taip yra labai gražu :) , bet priežiūra |( . Po kiekvienu žolinėliu tenka ravėti. Na, nebent jie tokie jau suaugę, kad po jais niekas jau nebeauga :) . O tie deriniai rožių su kažkuo- nuostabūs būna.
Bandžiau pernai ir užpernai apsodint patvory taip, kad augalai suaugtų ir ravėt nereikėtų :$ :D
Pernai buvo labai gražu ir ganėtinai tvarkinga, tikrai - rūpesčių su piktžolėm turėjau minimaliai. Bet šįmet :| - viskas taip užbujojo, kad pradėjo lipt vieni ant kitų ir vieni augalai stelbt kitus. Pastarieji prarado dalį savo grožio... Ateinantį pavasarį teks daryt renovacijas ir daug ką mažint |( . Kol kas neišmokau protingai susodint augalų, kad tų renovacijų netektų daryt kas antrus metus, norėtųsi pasodint ir palikt ramybėj minimum 5 metam, bet tuo pačiu ir pasiekiant tikslą, kad augalai kuo greičiau uždengtų plotą neleidžiant piktžolėm augt...

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 06 Gru 2010 13:46

Bėda tame, kad skirtingos rūšys plečiasi nevienodai. Bet ko gero atkreipėt, kurie Jūsų auginami daugiamečiai agresyviausi, o kurie lėtapėdžiai ;) tai gal ir padėtų orientuotis sodinant. Man niekad nepavykdavo pasodinti 5 metams, maximum 3 metus gėlynai augdavo nepersodinami.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Gru 2010 17:23

Heucheros, melsvės ir astilbės bent pas mane auga proto ribose ir 5 metams tikrai persodinėti nereikia. Aišku, žemė prastesnė, ne tarp rožių auga :D

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 09 Gru 2010 20:58

Radau labai gražių nuotraukų kaip sutvarkyta aplinka, bet mane labai sudomino (pirmose nuotraukose geriausiai matosi) žalias varputis :D ar čia kažkoks kitas varpinis augals, ar tik nepjaunama žolė :)
http://picasaweb.google.com/JollyRobert ... enTour2006#" onclick="window.open(this.href);return false;
Iš tos žolės labai daug kur gražiai padaryti apvadai, kai žiūri atrodo taip paprasta- lyg ir nieko įpatinga bet taip gražu <3
Tiesa, o kodėl visur pamulčiuota spygliais ?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Gru 2010 22:25

Ten kažkokia gera žolė :) . Matomai ji auga tik tam tikro ilgio ir jos šienauti net nereikia. Atrodo iš tiesų puikiai. Nes nereikia ravėti ir nėra vientiso monotoniškumo , jei būtų vien tik pieva. O aš mačiau susmulkintą medieną vietoj mulčio, ji papilkavusi ir susilieja su žeme.


Skelbti atsakymą

Grįžti į