Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 24 Kov 2011 09:34

Tokių daugiamečių yra daug (gal net daugelis) :) - daugeliui pavasarį nupjauni pernykščius stiebus (jei tas nebuvo padaryta rudenį) ir lauki žiedų. Nužydėjus nukerpi (arba ne, priklausomai nuo norimo tvarkingumo lygio, skonio ir atliekamo laiko turėjimo), kaip ir viskas. Kai kuriuos nukirpus po žydėjimo, jie sužydi pakartotinai (katžolės, šalavijai) Gal daugiau problemų gali sukelti tie augalai, kurie sėjasi - kad ir tos ežiuolės, pas mane visai įkyria piktžole patapo, bet tai irgi priklauso nuo norimo stiliaus - kaimiškoje aplinkoje tai galėtų būti ir pliusas.
Lengviausios yra dekoratyvinės žolės - jas tik nupjauti pavasarį reikia, kad užleisti vietą naujai žalumai. Yra daug gerų monardų, flioksų, astrų veislių, kurių reputaciją gadina polinkis į miltligę, nors šiuolaikinės veislės yra gerokai atsparesnės, dažnai ir visai neserga. Su daugeliu snapučių visiškai jokio darbo. Viendienės - neužmušami augalai, ypač senesnės (nauji labai puošnūs augalai kartais nelabi gyvybingi). Pusiau pavėsiui - melsvės, astilbės.
Visų net neišvardinsi. Turint galvoje, kad tai dažnai visiškai nereiklūs augalai, mane stebina jų nedidelis populiarumas Lietuvoje. Juk vieną kartą pasodinai, ir džiaugiesi ilgai :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 24 Kov 2011 10:57

Man labai patinka Acidantera, ji yra svogūninė. Pavasarį ją pasodinu, žiemai iškasu. Darbo lyg ir daug, bet ji man viena iš favoričių. Žydi nuo rugpjūčio iki rugsėjo galo. Gaila negaliu prikabinti nuotraukos nes didelis failas. Aišku galit pažiūrėti visagaliam internete. Arba galiu atsiųsti nuotrauką el.paštu.

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 24 Kov 2011 11:06

Jūratė rašė:Tradeskantė - žydi visą vasarą mėlynais žiedeliais, liauni išlinkę lapai labai tinka prie rožių... :) priežiūra minimali.
man ji nepatinka :D ją taip myli sraigės (devil) kad būna visa aplipusi (devil)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 24 Kov 2011 11:22

Laiminga rašė:Man labai patinka Acidantera, ji yra svogūninė. Pavasarį ją pasodinu, žiemai iškasu. Darbo lyg ir daug, bet ji man viena iš favoričių. Žydi nuo rugpjūčio iki rugsėjo galo. Gaila negaliu prikabinti nuotraukos nes didelis failas. Aišku galit pažiūrėti visagaliam internete. Arba galiu atsiųsti nuotrauką el.paštu.
Ir aš labai mėgstu acidanteras. Prie rožių ji labai tinka - ir žiedai, ir lapai, kurie visą vasarą išlieka gražūs (skirtingai, negu vilkdalgių). Ji dar ir labai gardžiai kvepia, ypač vakare. Anoks čia darbas sukišt pavasarį svogūnus, o rudenį tik nuraut :) Kast nereikia, tik capt už lapų - ir išrauta :D
Štai acidantera ir acidantera prie Tradescant
PaveikslėlisPaveikslėlis

Jau įlindau į rožių nuotraukas - bus blogai, liks gėlės nebaigtos persodint (stupid) |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 24 Kov 2011 11:30

Nijole rašė:man ji nepatinka :D ją taip myli sraigės (devil) kad būna visa aplipusi (devil)
tai čia pas tave sraigių rojus :D nemačiau nei vienos sraigės savo sode :B o tradeskantės bujoja :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Tadas » 24 Kov 2011 18:21

AČIŪ už atsakymus (flower)

Nijole bet juk sraiges (like) ,kiti specialiai augina o čia pačios veisiasi.Tik surinkai puodan,vyno taurė ,ko negurmaniška užkandėlė :) .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Kov 2011 19:24

Andersono tradeskantės tai didžiulius kupstus užsiaugina, panašiai kaip ir viendienės |( . Jei kam reikia, tokios mėlynos nepilnavidurės, galiu kelmus kasti ir dalinti :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aistė » 25 Kov 2011 16:31

Pas mane kai tradeskantė augo prie melsvių, tai tada ją sraigės labai mėgo, bet kai perkeliau melsvę į "užtvorį", tada ir sraigių nebeliko prie tradeskantės :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 01 Bal 2011 12:45

Pas tą daną Claus'ą Dalby mačiau Stanwell Perpetual, prie kurios kojų, visai šalia, auga šilokai http://www.clausdalby.dk/2010/04/det-sk ... skidt.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pasirodo, rožem visai tai netrukdo.... |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 01 Bal 2011 12:53

Jūratė rašė:Pas tą daną Claus'ą Dalby mačiau Stanwell Perpetual, prie kurios kojų, visai šalia, auga šilokai http://www.clausdalby.dk/2010/04/det-sk ... skidt.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pasirodo, rožem visai tai netrukdo.... |(
O kodėl rožėm šilokai turėtų kliudyt? Nebent šilokam gali nepatikt :) Ir pas mane šilokai auga prie šliaužiančių rožių - nieko, nesipeša (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 01 Bal 2011 13:07

na, aš visą laiką galvojau, kad nieko negalima sodinti per arti rožių, juk visą laik kalbam apie tinkamo atstumo išlaikymą. O čia visai visai šalia...

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 01 Bal 2011 14:50

Man rodos, kad čia pas jį jau šiloko sėjinukai išsisėję prie pat rožės, šalia mama, ko gero, auga :D Kai rožė jau tokio dydžio, tai daugiamečiai jai perdaug netrukdo - visgi jų šaknys skirtinguose gyliuose. Bet kol rožės jaunos, tikrai nėra gera mintis prie pat šaknų tokius stambiakus sodinti :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 03 Bal 2011 18:21

Ten gi Sedum spectabile ar Sedum telephium - šitie gerai auga ir šlapioje dirvoje (išbandyta). Nei rožei jie trukdo, nei jiems rožė.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 03 Bal 2011 20:31

O kas dar iš daugiamečių gali visiškai augt arti rožės ir vienas kitam netrukdyt?

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 03 Bal 2011 20:46

Jūratė rašė:O kas dar iš daugiamečių gali visiškai augt arti rožės ir vienas kitam netrukdyt?
viskas kas pats pasisėja :D jei rožė jau senokai auga aš neraunu pasisėjusių sinevadų, šalavijų, po pirmo žydėjimo aš juos pašalinu nuo rožių kojų arba ne, priklausomai kaip man atrodo ar trugdo ar ne.
Pas mane vienoje vietoje šliaužiantys augalai padengę žemę iš jų auga rožės nepastebėjau, kad rožėms labai trugdo, tik kai treši reik pasistengti kad ir rožėms trašų pakaktų.

Vartotojo avataras
Rožė
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 10 Rgs 2010 19:34
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rožė » 20 Bal 2011 11:54

Kada levandos pradeda rodyti gyvybės ženklus? Kad žinoti, ar jos aplamai gyvos....
Jei turite kokia gerą nuorodą apie jas: priežiūrą, žiemojimą, kaip ir kada karpyti ir t.t. būčiau dėkinga.

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 20 Bal 2011 13:55

Rožė rašė:Kada levandos pradeda rodyti gyvybės ženklus? Kad žinoti, ar jos aplamai gyvos....
Jei turite kokia gerą nuorodą apie jas: priežiūrą, žiemojimą, kaip ir kada karpyti ir t.t. būčiau dėkinga.
nuorodos neturiu, kaip prižiūrėti, bet lavandos jau parodė gyvybės ženklus, gal net senokai |( pilkšvi mažučiai lapukai, pabandyk pakarpyti matysi ar žalias kotelis (turi viduje žalumos) reiškias gyvas, jei ne tai nuždiūvęs. Aš jau savo turimas lavandas tredždaliu patrumpinau.

Vartotojo avataras
Rožė
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 10 Rgs 2010 19:34
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rožė » 20 Bal 2011 14:11

Ačiū, Nijole. Tą tiksliai . kokia turėtų būti situacija ir norėjau sužinoti.
O dėl nuorodos , tai įdedu pati tokią: http://www.up.lt/straipsniai/skaitykite ... le_id=3043" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 20 Bal 2011 14:14

Nereikia pernelyg skubėti jų nukirpti - levandos nemėgsta stipraus genėjimo. Galima patrumpinti, tada reiktų palaukti, kol išsprogs nauji lapeliai. Tada vėl galima patrumpinti atitinkamai. Reiktų stengtis kerui suteikti pusapvalę formą, taip vėliau gražiau atrodys
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rožė
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 10 Rgs 2010 19:34
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rožė » 20 Bal 2011 15:19

Ačiū ir Rasai, dabar visiškai viskas aišku pasidarė.
Tuo tarpu buvau išėjusi levandų gyvybės ieškoti ir visiems, kurie kelia tokius pat klausimus, galiu pasakyti : nauji lapeliai vos pastebimi ir kažkaip nesimato, ypač ,kai imi galvoti, kad tai tik padžiūvę stiebai ir neaišku, kur jų gyvybės ieškoti. Tačiau, kai paprotino - tai ir pamačiau. O kur nebuvo matomi lapeliai- trumpinau (truputį pagenėjau) šakas iki gyvos vietos. Šeip, tai gyvos šakos per gerą sprindį .

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė pikta voverė » 21 Bal 2011 19:47

Nu šiemet man nesiseka :( matyt koks juodas mėnulis. (mad) Dauguma rožių nušalo iki apkaupimo,levanda tiksliai negyva sausut,sausutėlė,pernai taip džiaugiausi,ir katžolė pernai bujojo , galvojau pasidauginsiu,bet į rudenį kažko tokia įtartina pasidarė,o dabar nei kvapo :? Ten vieta buvo šlapoka matyt nepatiko,ant levandos ir truputį eglišakių buvau užmetusi. Ai, ką nors sumastysiu, tik kad krizė- rupūžė finansus stipriai apkarpė tai žiūrėsim kaip čia bus.Va tai žiemai (ass) (xixi) Nu va pasiguodžiau ir ramiau (makeup)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rūta » 21 Bal 2011 19:53

Nesikrimsk, voveryte :) Visokių metų būna, bet vis tiek ir rožės, ir kitos gėlės žydi, ir viskas būna gerai (flower)

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė pikta voverė » 21 Bal 2011 20:06

Ačiū už paguodą (yes) Vyrui labai patinka 'Therese Bugnet' tai jis pernai kur buvęs kur nebuvęs apie ją sukosi ir ką pasakysi- ji graži nenušalo nei trupinėlis jau lapukai skleidžias tai jis vakar vėl bamba--matai kokia graži, kokia atspari ,koks krūmas taisyklingas ,reiktų tokių dar kelias prigriebti,kai aš išsirenku tai matai kaip auga... (hit) (xixi) Nu džiaugiuosi tikrai ji nuostabi :D <3 Juk vyrai viską gerai žino :D (sun)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 30 Geg 2011 08:27

Gal galėsit man padėti: nusipirkau daugiametę gėlę ir užmiršau jos pavadinimą. Gal kas tokią auginate? Lapai panašūs į žemuoginės avietės, suaugęs krūmas pakankamai didelis, "žydi" ant ilgų tiesių kotelių maži rudi ar tamsiai raudoni cilidro formos "burbuliukai". Tie burbuliukai labai tinka puokštėms, galima džiovinti.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 30 Geg 2011 08:29

jei burbuliukai, tai kraujalakė Sanguisorba (oj kaip aš jas myliu <3 ), jei žiedeliai kaip braškės, tik tamsūsū ar raudoni, tai sidabražolė Potentilla atrosanguinea ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į