Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2012 08:54

Tai, kad pentiniai jau "kalasi". Bent jau man, geriau juos persodinti rudenį arba labai, labai anksti pavasarį.
O kodėl jiems blogai tarp rožių?

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gulbe » 01 Bal 2012 08:54

Rasa rašė:Kai jau pradeda želti, o įšalas išėjęs, tai jau ir galima kelti. Šiuo metu vertėtų palaukti gal, kol tie šalčiai praeis. O tokiems kaip 'Little Carlow' tai nieka nebaisu :D
:D Na, paguodėt, ir suneraminot kartu :) Tikiuosi, tujų jis neišvers ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 01 Bal 2012 09:03

Mano pentiniai dar nerodo jokių gyvybės ženklų, net neaišku, kur jie pasodinti. Kalasi tik snapučiai ir astrai.
Tarp rožių jie netelpa, rožės juos stelbia, auga labai gležni, šleivi-kreivi, nematau viso jų grožio. Bet nesugalvoju, kur juos perkelt, bus ekspromtas

Gulbe, visai įsivaizduoju, kad tujos šalia 'Little Carlow' gali nuskurst :D :D :D Mano dvi rožės šala jo vos ištvėrė praeitą vasarą. mesiu jį kur į pašalį. Kažin, ar nereikės ekskavatoriaus samdyt, kad jį iškastų (dance) :D

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 01 Bal 2012 09:41

Taip, 'Little Carlow' yra BAISIAI didelis augals (yes) labai klaidinantis pavadinimas, bet tas 'little' liečia ne augalo dydį, o vietą, kur atsirado. Nuo tujų irgi palikčiau gerą atstumą - nustelbti jų nenustelbtų, tačiau jei užkristų ant tujų, nupliktų toje vietoje šakos. KAd suvaldyti 'Little Carlow', jam reikia statyti gerą atramą jau vasaros pradžioje. Geriausiai būtų panašūs lankai http://www.gardenharvestsupply.com/Prod ... _large.jpg

O pentinius geriausiai dalinti pavasarį, kai ūgliai dar nedideli, nes vėliau jie darosi labai trapūs. Kiek esu bandžiusi, vasarą jiems nelabai patinka dalinimas, sunkiai man po to augdavo. Bet tai gali priklausyti ir nuo veislės, kuo paprastesnis, tuo gajesnis :) Mano akimis, pentiniai su rožėmis tinka net labai, tačiau būtina laikytis tinkamo atstumo (tiesą sakant, tas pats ir su kitais stambesniai augalais). Nes kentės arba vienas, arba kitas... arba abu :). O su laiku gerose sąlygose pentiniai irgi gali būti milžiniški savo užimamu plotu
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 01 Bal 2012 10:13

Nu va, Rasa, įsiūlėt tautai "velnią" :D (čia šutka apie astrą)

O dabar rimtas klausimas: ar susidūrėt su xAlcalthaea kuria nors veisle? Ką manot apie jas?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 01 Bal 2012 11:35

Čia dar ne pats baisiausias astras :D krūmas nors ir didelis, bet auga tvarkingai, iš vienos vietos. Pernai pavasarį pasisodinau tokį gražuolį 'Vasterival' - turiu pasakyti, kad šį pavasarį jaunų ūglių kilimas įspūdingas (yes) O praeitos vasaros pabaigoje parsivežiau tokį Aster ageratoides 'Asran' - kol kas vazone gyveno, bet savo natūrą jau parodė, kyla didelių abejonių, ar aš noriu jį paleisti į laisvę gėlynuose (no) . Bet kur nors, kur vietos yra sočiai, gal ir nieko atrodytų

xAlcalthaea nesu bandžiusi, gal kada nors. Rašo, kad gana trumpaamžė, tad kol kas randu reikalingesnių augalų eksperimentams :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rita » 02 Bal 2012 20:07

Galvoju,reikia pagirti pernai iš Rasos pirktą Heucherella"Stoplight".Man ji dabar gražesnė,negu buvo vasarą,taip gražiai nusidažę lapai tokia nepaprastai gražia spalva-lyg tai sena nutrupėjusi plyta,oranžiniai į rudumą,nepaprastai puošia gėlyną,aš einu ir einu pas ją ir grožiuosi,vasarą ji man ryškoka-geltona,bet žaliame fone taip pat graži,tik nėra tokio džiaugsmo,kai viskas aplink žydi.Reklamuoju,kol yra įsigykit,tikrai nesigailėsit <3

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aistė » 05 Bal 2012 16:05

Norėjau pasiteirauti kaip prižiūrit levandas kurios yra prie rožių? Niekaip man su jomis nesiseka ;( Tai nušala, tai supūva ;( Ar aš kažkaip ne taip su jomis elgiuosi, nors nieko ypatingo nedarau, auga šalia rožių, paskutinius keli metus dengiau kartu su rožėmis, tai nenušalo, bet supuvo. Šiemet prisisėjau naujų, bet dabar sėdžiu ir galvoju, kam |( jeigu vis tiek supus, arba reikia kažką keisti |( gal sodininką (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 05 Bal 2012 16:18

Pirmiausia tai klausimas - je iš sėklų auginate, tai kokias? nes daug levandų rūšių yra šalčiui visiškai netsparios.
Antra, o kaip su drenažu? labai svarbu, kad augtų sausai. Jei dirva gera, riebi ar molinga, reikia nepagailėti smėlio ar žvyro po šaknimis. Levandoms geriau skurdžiau, ir aromatinės savybės geresnės tada.
Svarbu negenėti per vėlai - nužydi pirma banga, apkerpi, ir vsio
Dengiant su rožėmis, jos , ko gero, nušunta. Nes šiaip dengimas, mano akimis, joms visiškai nemaišo. Aš jaunus L.angustifolia 'Hidcote' augalus antra žiema pridengiu medžių lapais ir plona plėvele, kad vėjas neišnešiotų - peržiemoja nuostabiai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aistė » 05 Bal 2012 16:30

Rasa rašė:Pirmiausia tai klausimas - je iš sėklų auginate, tai kokias? nes daug levandų rūšių yra šalčiui visiškai netsparios.
Antra, o kaip su drenažu? labai svarbu, kad augtų sausai. Jei dirva gera, riebi ar molinga, reikia nepagailėti smėlio ar žvyro po šaknimis. Levandoms geriau skurdžiau, ir aromatinės savybės geresnės tada.
Svarbu negenėti per vėlai - nužydi pirma banga, apkerpi, ir vsio
Dengiant su rožėmis, jos , ko gero, nušunta. Nes šiaip dengimas, mano akimis, joms visiškai nemaišo. Aš jaunus L.angustifolia 'Hidcote' augalus antra žiema pridengiu medžių lapais ir plona plėvele, kad vėjas neišnešiotų - peržiemoja nuostabiai.
Prieš tai buvo pirktinės, pavadinimų deja nepasakysiu, arba jų nebuvo, arba aš neužsirašiau, bet pirkta Kojelavičiaus gatvėje. Šiemet pasėjau levandas "Hidcote Strain" ir " Munstead Strain", dar prigriebiau iš Maximos kažkokias per išpardavimą, bet ten be pavadinimo teisiog paprastosios levandos, jų dar nesėjau :)

Žemė pas mane pakankamai prasta,apačioje žvyras, bet visas sklypas kažkiek gerintas moliu, bet ne visur. Dažniausiai pirmoji pradedu laistyti rožes, taip, kad tikrai pakankamai sausa ir saulėta nes visas sklypas pietinėje pusėje, ta prasme saulės niekas neužstoja.

Man labai gražu levandos... pas kitus... pas mane arba jos nenori augti arba gal aš jas neteisingai sodinu, gal joms kažkokio super žemių mišinio reikia? Gal per gerą dedu? O gal ir geniu negerai, bet atrodo nužydi, nugeniu ir viskas, gal ne tiek apkerpu kiek reikia???... Kaip man su jomis dabar elgtis, jos gyvybingos, atrodo, tai apkirpti ir palikti? gal spec trešti kažkuo |( Nebežinau :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rita » 05 Bal 2012 16:40

Pas mane levandos peržiemojo nuostabiai,atrodo taip,kaip buvo rudenį -dideli sveiki kelmai,atrodo žiemos kaip nebuvę,žiemojo kartu su rožėmis,apdengtos juoda plėvele ir užkaltos vinimis/kai kurioms teko po plėvele eglišakių,kai kurioms ne/.Kitos žiemojo tuneliukuose su rožėmis,viskas gerai :) Tos,kurios buvo daugiamečių augalų gėlyne ir nebuvo pridengtos-kaip visada nususę ir apšalę,reiks geros šilumos,kol suprasiu,kuri šakelė gyva :D Kiekvieną pavasarį labai gailiuosi,kad esu baisi apsileidėlė ir vėl neuždengiau levandų (devil) Mano visos levandos iš Rasos,negaliu atsidžiaugti,niekada tokių gražių neturėjau <3

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 05 Bal 2012 17:00

Tręšti levandų nereikia - kuo daugiau biomasės augins, tuo didesnė tikimybė, kad prasčiau žiemos. Kokiais augimo stimuliatoriais gal ir nepakenktų 'pakrapyti' :)
Jei krūmai, kad ir suvargę, dar yra, reikia juos apkarpyti, suteikiant apvalainą formą, kiek įmanoma. Labai stipriai genėti nepatartina, tokie puskrūmiai nelabai tai mėgsta. Užtai levandas reikia genėti kasmet, nepraleidžiant, nes negerai bus, jei vienai metais visai negenimos, o kitamet nušniojamos iki žemės.
Auginant iš sėklų, irgi reikia krūmą formuoti nuo pat pradžių, vis skabant viršūnes, kad šakotųsi. Jos nesunkai dauginasi pusiau sumedėjusiais auginiais, tad jei turite gyvų krūmų, bandykite pasidauginti. Geriausiai tam tinka nežydintys ūgliai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aistė » 05 Bal 2012 17:07

Bandysim gelbėti situaciją. Apskabysiu kas supuvo supelijo, tada lauksiu kokios nors gyvybės ženklų, dar turiu augimo stimuliatoriaus, vėliau palaistysiu ir juo :) Ačiū už atsakymus (flower)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gema » 01 Geg 2012 12:04

Neturėjau bėdos, tai užpernai gavau iš kaimynės ir pasisodinau savo gėlyne. O paaiškėjo, kad ši gėlė - baisi keliautoja, kaip ir mėta. O šaknys kokios! Ne taip jau lengva išrauti. Tik nerandu savo žinynuose apie ją nieko. Gal kas auginate? Kaip su ja elgtis? Gal išvis neįsileisti, nors man ji visai simpatiška.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 01 Geg 2012 17:44

MAn panašu į kažkokią bajorę (Centaurea), kai kurios iš jų gali būti gana įkyrios
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gema » 01 Geg 2012 19:05

Atrodo, kad taip ir bus, nes lapai ir šaknys tokios kaip mano rastame piešinyje (niekaip negaliu jo įdėti).

Kaip geriausia tas įkyruoles suvaldyti? Ši man patinka. Apskritai man bajorės patinka.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 01 Geg 2012 19:15

Lengviausias būdas jas valdyti yra jų nesodinti :D O šiaip bajorių yra ir gerų, neagresyvių, tad tiesiog reikia tinktis atitnkamas veisles. Jei augalas labai patinka, bet yra agresyvus, galima bandyti auginti dideliame vazone, įkastame į žemę. Anksčiau ar vėliau jis prasiverš :? , bet tai nebus labai greitai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 01 Geg 2012 19:45

Buvau susidūręs su šia bajore - tik nežinau kaip tiksliai vadinasi. Pagal aprašą lyg ir Centaurea dealbata. Geriausia ją sodinti ne gėlyne, o vejoje ar priešais stiprius aukštus krūmus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gema » 02 Geg 2012 04:39

Pagaliau!

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Geg 2012 07:17

Užjaučiu dėl šios piktžolės (hit) Išnaukinti neišeina (hit)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 07:21

Tai, kad visai graži piktžolė :) Jeigu ji vejoje auga, tai aplink apšienavai, kas išėjo iš ribų, taip pat šnai ir mano galva turėtų būti neblogai :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gema » 02 Geg 2012 08:26

Labai graži, bet senesnių kerelių šaknys baisiai gilios, o išdygsta ji kur nori ir kaip nori, pvz vidury bijūno kupsto - kaip ją iš ten iškrapštyti, jei įsiaugs?!

Kaip Rasa patarė, geriau išsirinkti kitą bajorę (yes)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 21 Bir 2012 11:00

Per pietus žiūrinėjau ir skaičiau Rasos blogą. Man pasirodė, gal ir klystų, kad geltonlapė žiognagė "Eos" tiktų prie rožės "Pat Austin" - žinoma, jeigu rožė spėtų pražysti kartu su ja. Rasa, jeigu galit papasakokit apie ją truputį. Jeigu neklystų pavasarį jį buvo pardavime pas Jus. Dabar jau nėra kur pažiūrėti.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 21 Bir 2012 11:40

Loreta, jos tikrai nežydės kartu. 'Eos' aš laikau tokia pavasarine atrakcija :) - lapija labai ankstyva, ir be proto ryški. Žydi palyginti gausiai gegužės mėn. (bet lyginant su kitomis žiognagėmis, sakyčiau, skystokai), ir kontastas tada dar ryškesnis. Bet panašiai tuo laiku lapai ima po truputį žalėti, ir dabar ji tokia salotinė. KAs gal ir nėra minusas, nes vasarą tų spalvų ir taip gana. Ko gero, nukirpus lapus, atželtų ryškesnė lapija, reiks pabandyti su kokiu keru. Šiaip ar taip, rugpjūtį lapai vėl bus geltoni - taip elgiasi dauguma geltonlapių augalų, jiems reikia vėsių naktų bei drėgmės gerai geltonai spalvai palaikyti. Vasarą gal bus dar vienas kitas žiedas, bet ne dėl žiedų ji išvesta tikrai (xixi) Bet dėkingas augalas visokioms pavasarinėms ryškioms kombinacijoms su svogūniniais augalais.
Šiaip dauguma žiognagių žydi anksti, ir nelabai persidengia su rožėmis. Ryškiam deriniui su 'Pat Austin' galbūt tiktų mano mylima 'Prinses Juliana' , labai ryški, gausiai žydinti (bet galbūt ir užtemdytų ta gausa 'Pat A.' žiedus). Nepaprastai gražių subtilių oranžinių atspalvių yra modernūs Geum rivale hibridai pvz. 'Bell Bank', bet jiems reikia drėgnokos dirvos. Daugiau apie žiognages galima paskaityti čia http://www.cgf.net/plants.aspx?id=8&hid=6&genus=GEUM. Aš šiemet gerokai praplėčau savo žiognagių kolekciją :), bet įspūdžių teks palūkėti.
Su oranžinėmis rožėmis nepaprastai gerai atrodo gojiniai šalavijai 'Plumosa' ir 'Schwellenburg' (niekas nežino, kuo jie skiriasi), mentūrinis šalavijas 'Purple Rain' Ta prislopinta violetinė nepaprastai gerai atšviečia oranžinius žiedus
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 21 Bir 2012 12:06

Ačiū, Rasa, mąstysiu ką man prie jos pasodinti.
Vieta labai sausa - rožes nuolat laistau, nepriklausomai ar lyja, ar ne. Buvo 0,5 m žvyro, kurį iškasiau laužtuvo pagalba. Akmenukus persijojau ir pašalinau , o į jų vietą atvežiau paprastos žemės: gavosi smėlio ir žemės miksas. Taigi žiognagės atkrenta.

Skelbti atsakymą

Grįžti į