Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 22 Rgp 2011 07:51

Noreciau pasitarti ;) O kaip manot pasodinus tokiu metu miskanta (nedalinant) i sunkesne zeme augtu? Perkeliau prie baseino, bet dabar sazine kankina kad nepakeiciau jam zemes i lengvesne |(
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Rgp 2011 08:10

Na jei jau persodinote, tai ką jau čia besigraužti :) belieka laukti pavasario ir tikėtis geriausio. Visaip gali būti - daug priklauso nuo to, kokia bus žiema, ar šlapias ruduo/pavasaris, kokia žemė, kokia veislė. Kad sunkioje žemėje, gal ir nėra labai gerai - miskantams svarbu geras drenažas, nors žemę mėgsta geresnę.
Aš pati miskantus sodinu (nesvarbu, dalinant ar ne) tik pavasarį. Jie ir taip yra 'ant ribos' pas mus, jiems svarbu gerai įsišaknyti iki prasidedant šalčiams (tai netaikoma M.sacchariflorus, kuris plečiasi kaip brudas, ir persodinti jį, manau, galima būtų ir žiemą)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 22 Rgp 2011 10:34

Tada surizikuosiu ir iskasiu vel, kad padaryt jam drenaza ir pakeisiu zeme, o tada bus kaip bus :) sako ruduo bus ilgas......
Miskantas 'Flamingo' - laaaabai grazus
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 29 Rgp 2011 12:17

"Bayby Faurax" ir čiaudulinė kraujažolė "The Pearl" (Achillea ptarmica). Tokius pat derinius galima išgauti greta sodinant kitas melsvas smulkiažiedes rožes ir vaistinius skaistenius "Plena".

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Vilma_K » 30 Rgp 2011 08:20

Kazi, ar jau galiu dalinti ir persodineti alunes ? Ar dar ne per anksti?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 30 Rgp 2011 10:31

Taip, alūnes jau galima dalinti/persodinti - tačiau jei orai neatvės, reiktų nepamiršti palaistyti
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aistė » 09 Rgs 2011 14:12

Gulbe rašė:Aistiejuk,
o kokia tamsi rožė priešpaskutinėje Jūsų nuotraukoje? Ar tik ne Baron Girod de Lain? Jei taip, kokia balta šalia - atrodo labai derančios tarpusavyje, aš kaip tik ieškau tinkamos kompanionės Baronui. Ačiū
Atsiprašau, kad taip ilgai neatsakiau, bet tik dabar prie forumo prisijungiau :$ Buvo poilsis nuo kompiuterio po pabaigtų mokslų ir ilgai lauktos atostogos :)

Tas pats (yes) Baronas :) O dėl baltos rožės... deja, čia viena iš kelių rožių, kurių pavadinimo neturiu :( Vienoje temoje klausiau, gal kas pažyta, deja niekas neatsakė.(berods "neatpažinta rožė"temoje |( ) Taip, kad padėti šiuo klausimu negaliu (no)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gulbe » 12 Rgs 2011 21:51

Labai ačiū už atsakymą :) gerai jaučiuosi, kad galiu teisingai spėti rožės pavadinimą ir ne savo darytoje nuotraukoje :D šiokia tokia pažanga :)
Ta jūsiškė baltoji labai graži ir atrodo, jog jos kartu labai dera .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 18 Rgs 2011 20:22

Kai kuriems rožių kaimynams taip patiko, kad rožėms gali nelikti vietos... Čia ne pats didžiausias astras, didžiausias "Rosa Sieger" dar nežydi, bet jau lygus su manim, nors Rasa sako, kad turėtų tesiekti tik 120 cm :D Dviejų rožių šalia beveik nesimato |(
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 19 Rgs 2011 05:47

Niu kaip įdomu :) 'Rosa Sieger' pas mane jau kuris laikas žydi, o 'Little Carlow' žydi , bet, ko gero, mažiau nei pas Reginą. O dėl dydžio tai taip, labai daug priklauso nuo augimo sąlygų, bet šitie astrai tai tikrai ne smulkučiai :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 19 Rgs 2011 06:38

Regina rašė:Kai kuriems rožių kaimynams taip patiko, kad rožėms gali nelikti vietos... Čia ne pats didžiausias astras, didžiausias "Rosa Sieger" dar nežydi, bet jau lygus su manim, nors Rasa sako, kad turėtų tesiekti tik 120 cm :D Dviejų rožių šalia beveik nesimato |(
Paveikslėlis
Bet kokie gražūs žiedai (flower) Jeigu man augalas per didelis, griebiu sekatorių ir padarau tokį, kokio man reikia. Kiek puokščių gali namuose prisimerkti ;)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gulbe » 22 Rgs 2011 06:38

Norėčiau paklausti Rasos - tik jei klausimas ne į temą, atsiprašau, galima jį perkelti :)
Mane domina, kaip elgtis su rožyno daugiamečiais rudenį - t.y. kuriuos augalus kerpame, kuriuos paliekame, kada tai darome? Va aš astilbių žiedynus nukarpiau, po to perskaičiau, kad reikėjo palikti, kaip akcentą. Tai gal tada ir su veronikūnu, ir kemeru taip pat? Žinau, Rasa, kad Jūs snapučius nupjaunate iškart po žydėjimo, jie atauga ir tada kaip? Vėlų rudenį vėl pjaunate ar paliekate? O gal geriau viską "valyti" pavasarį? Va ir dėl levandų - užsienio psl. rašo, kad nugenėti iškart po žydėjimo, neliečiant senosios sumedėjusios dalies, tačiau rudenį kirpti nerekomenduoja išvis - o maniškės dar žydi, ačiū Dievui :) O kur dar rasakilos, šalavijai, pentiniai, lelijos, katilėliai, katpėdės, astrai... Gal yra kažkokios bendros taisyklės?
Jei šis klausimas pirmokiškas ir neaktualus, atsiprašau :$ Bet aš tikrai nežinau (angel)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Rgs 2011 09:13

Na kodėl, klausimas visai į temą ;)

Pagrindinis kriterijus - o kokio vaizdo jūs norite rudenį ar žiemą? jei patinka sudžiuvę sausų augalų siluetai, galima kai ką ir palikti. Šiaip jau, kuo jautresnis šalčiui augalas, tuo geriau palikti žiemai antžeminę dalį, nes tai savotiška apsauga nuo šalčio. Kokie miskantai ar astilbės, kai kurie veronikūnai visai neblogai žiūrisi, tačiau kiti augalai atrodys kaip visiškas jovalas, ypač jei jie auga gerai matomoje vietoje :| . Reiktų kirpti augalus, kurie linkę sirgti (monardas, kai kuriuos katilėlius, flioksus), kad sumažinti infekcijų plėtimosi galimybes. Jei daugiamečiai bus dengiami kartu su rožėmis, galima viską nukirpti iki žemės, kad palikti lapai nešustų ar nepelytų. O va levandos yra iš tikro puskrūmiai ;) Jų išvis nereiktų liesti ir karpyti prieš žiemą. Jei yra galimybė apdengti jas kartu su rožėmis, ypač sausuoju būdu, joms tai labai patiktų :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Gulbe » 22 Rgs 2011 11:19

Labai ačiū už paaiškinimus (flower)
Tiesiog nesinori pakenkti augalams dėl savo neišmanymo - gal vienus reikia būtinai palikti, o kitus - atvirkščiai - būtinai kirpti. Dabar aiškiau. Levandas tai tikrai bandysiu dengti, kaip kad pasakojote, tik mąstau, kaip priversti lapus neišskraidyti po visą sklypą, o tvarkingai sukišti po agroplėvele :) na o miskantą ir sodinau su mintimi, kad jis labiausiai dekoratyvus bus vėlų rudenį ir žiemą, tad jo tikrai nekirpsiu.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 22 Rgs 2011 14:01

Dauguma prieš žiemą daugiamečius nukerpa, nes mano, kad negražu sudžiūvę stiebai. Prie Rasos patarimų pridėčiau, kad būtinai reikėtų nukirpti bijūnus, sergančius ir tokius kurių stiebai labai liauni.
Siūlau užmesti akį į Piet Oudolf sukurtus sodus: http://www.oudolf.com/piet-oudolf/garde ... nskoping-6 irhttp://www.oudolf.com/piet-oudolf/garde ... ws/thews-6

Anksčiau visada prieš žiemą nukirpdavau, bet dabar mieliau palikčiau. Nuomonę pakeičiau perskaitęs Piet Oudolf knygas ir kovo pradžioje pamatęs gėlyną parke (Danija):
Prikabinti failai
kaerligstien.jpg
kaerligstien.jpg (88.37 KiB) Peržiūrėta 15065 karus(ų)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Rgs 2011 14:15

Nors pati esu P.Oudolf propaguojamo stiliaus gerbėja, ir tai yra mano bene mylimiausias apželdinimo stilius, pasakysiu taip - kas tinka natūraliuose želdynuose, tas netinka mišriuose rožynuose.
Pagrindinis kriterijus, nulemiantis vienų ar kitų augalų naudojimą natūralistinio tipo želdynuose yra augalo struktūra ir forma - jis turi atrodyti gerai ne tik gyvas, bet ir miręs (gal net dar geriau (xixi) ). Rožynuose naudojamiems daugiamečiams gi visai kiti kriterijai - spalva, žydėjimo laikas, ir t.t. Sakyčiau dauguma augalų, naudojamų tokiams tikslui (su nedidelėmis išimtimis) yra purios, amorfiškos formos, kurios sudaro ažūrinį foną pakankamai masyviems rožių žiedams. Kaip taisyklė, tokie augalai atrodo prastai numirę :) Aišku, yra augalų, kurie ir sudžiūvę neblogai gali atrodyti - astilbės, veronikūnai, dekoratyvinės žolės (jei sodinamos tuščiavidurės rožės), tačiau tokių tikrai nėra daug.
Beje, kad ir kaip P.Oudolf propaguotų negyvų monardų palikimą, ir tikrai jos atrodo neblogai kokių šluotsmilgių fone, aš jas kerpu iki žemės vos nužydėjus :? . Mano smėlingoje dirvoje jos serga kaip kaži kas, tai aš nelaukdama ir šalinu. Vienu žodžiu, kiekvienam reikia spręsti individualiai pagal savo skonį ir poreikius.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 22 Rgs 2011 14:27

Įsiterpsiu, nors tai visai ne mano sritis :$ Nereikia užmiršti, kad beveik visas rožes mes žiemai dengiam. Taigi daugiamečių, kurie auga tarp rožių, žiemą nesimatys nepriklausomai nuo to, nukirpti jie bus ar palikti.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 23 Rgs 2011 12:49

Tiesa, Regina. Dar priklauso nuo to kaip rožes dengiam, kaip viskas pasodinta ir t.t.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 25 Rgs 2011 20:46

Štai tas gigantiškas "Rosa Sieger" ir vis dar auga, rožių tik pačios viršūnėlės matosi. Gaila, kad iš nuotraukos sunku įsivaizduot jo tikrąjį dydį. Jau suradau jam tinkamesnę vietą.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 26 Rgs 2011 04:38

MAtyt, riebiai maitinasi :D jo, kai kurie astrai labai jau vėlyvi. Svarbu, kad saulės natrūktų - ir ta ne visi pražysti spėja |( o gaila, tokių gerų augalų yra tarp astrų, ale kad lietuviška vasara per trumpa (rain)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 26 Rgs 2011 06:36

Tai kam aš jį sodinau, jei niekad nespės pražyst :?
Nemaitinu aš jo papildomai, tikriausiai rožes apvalgo begėdis - tos leisgyvės už jo bailiai slepiasi (devil)
O jei jį ištremt į prastesnę gyvenamą vietą, tai gal anksčiau žydės?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2011 07:08

Buvau vasarą pas Rasą <3 <3 <3 Tai mačiau tokių astrų, kurie Rasa sakė, nespėja pražysti, bet kad jie ir be žiedų gražūs. Tie krūmeliai tokais smulkais lapeliasi, tokios puikios formos, na netrūksta jiems tų žiedų. Aš iš Dariaus pirkau astrą ir maniškis, taip pat, dar nežydi (per mano apsileidimą) negaliu atsigrožėti. Mano galva ir reikia sodinti prie rožių tokius augalus, kurie gražūs būna arba pavasarį arba rudenį. Ir visai nesvarbu kuo - ar žiedais, ar tik lapais :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 26 Rgs 2011 07:17

Taigi dėl žiedų aš jį pirkau, ne dėl krūmo grožio (xixi) Tų lapelių vienokių ar kitokių, krūmų, medžių rudenį yra, o žiedų - jau nelabai. Būtent žiedų man norisi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2011 07:31

Yra tai yra, ale pagelte, ar dėmėti, o čia tokie gražūs <3 Man tai ir rožės gražesnė tos, kurios žydi saikingai, o ne apsipylę nuo galvos iki kojų žiedais (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 26 Rgs 2011 07:37

Regina rašė:Tai kam aš jį sodinau, jei niekad nespės pražyst :?
Nemaitinu aš jo papildomai, tikriausiai rožes apvalgo begėdis - tos leisgyvės už jo bailiai slepiasi (devil)
O jei jį ištremt į prastesnę gyvenamą vietą, tai gal anksčiau žydės?
Kūdesnė žemė ir saulėkaita gali paskatinti anksčiau pražysti, bet stebuklingai nepaankstins :)
Aš irgi kai kuriuos astrus toleruoju, net jei jie nespėja pražysti, dėl kero formos ir faktūros, bet 'Rosa Sieger' jiems nepriklauso ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į