Heucheros

Moderatorius: Rasa

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Heucheros

Standartinė Dausa » 16 Lie 2012 08:08

Manau, kad jos nusipelno atskiros temos.
Alūnės skamba gražiai, bet kalbininkai kažkada žadėjo nekeisti pavadinimų, duotų pagal žmonių pavardes, tai aš vėl grįžtu prie senojo.
Sunkiausia jų auginime yra susirasti tikrus veislių pavadinimus, nes nusipirkus net ir su vardu, pasimato vėliau neatitikimai. Gal todėl, kad jos visą laiką mainosi. Auga pačios, tereikia pasodinti tinkamoje vietoje ir per sausras palaistyti. Gerai auga tiek saulėtoj, tiek pavėsingoj vietoj, tik dirvožemis turi laikyti drėgmę.
Čia kelios senos mano auginamų heucherų nuotraukos:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 8519673889
Šiuo metu su kamanėm džiaugiamės gausiai žydinčiu 'Saturn' krūmu. Visas ažūrinis ,,debesėlis" dūzgia ir linguoja nuo storulių svorio.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Lie 2012 07:07

Daugelis jas augina nekreipdami dėmesio į pavadinimus. Kai turguje randi kokią įdomesnę ir paklausi pavadinimo pasako: heucera, na alūnė, ne jau nežinote :P
Iš tikro labai studijuojant nuotraukas gali atsekti vardą. Bet tai geriau padaryti žiūrint ne tik į savo auginamą heucherą, bet ir jos padarytą nuotrauką.
Man jos taip pat labai patinka, gal todėl, kad daugelis iš jų keičia savo lapų spalvą priklausomai nuo metų laiko. O žiedai kaip kurių |( , vienų iš tiesų atrodo, kaip ažūrinis debesėlis, kitų- gan tryškūs ir traukia akį iš tolo, o kitų, geriau žiedus kirpti ir grožėtis lapais :D .

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 17 Lie 2012 11:22

Kaip Geros virtuvės šeimininkė, turbūt jau susirinkus visas ,,kulinarines" heucheras (kavytes, arbatėlę, pudingą, persikus, marmeladą, prieskonius...)?
Ne tik mudviem jos patinka, čia Kanados augintojų šių metų vienos pavasario savaitės augalai:
http://www.bylands.com/blog-entry/plant ... perennials
Čia nemažas sąrašas vienoje vietoje, taip pat ir heucherelų bei tiarelių:
http://plantagogo.com/
Tik jų dauguma nuotraukų jau matytos kitose svetainėse, pvz. 'Miracle' visi prekiautojai naudoja tą pačią, tai nusipirkus augalą visai nebeaišku, ar tai tas pats. Visą vasarą jokio panašumo, tik žiemos pradžioj pasimato tos raudonos rūdys.
Man heucheros gražiausiai atrodo vazoninėse kompozicijose, bet turiu mažai rožių, tai nelabai reikia jas derinti. Kažkada heucherela 'Kimono' augo šalia baltos miniatiūrinės rožės, kuri išaugo į visai ne miniatiūrinę, tai buvo visai netinkamas derinys - per daug panaši lapų spalva ir forma.
Derinant spalvas dar reiktų atkreipti dėmesį, kurioje rožyno pusėje augs. Geltonlapės heucheros, pasodintos už rožės į šiaurę, bus žalesnės. Šiemet 'Key Lime Pie' palikau gana saulėtoj vietoj, tai dabar neatpažįstamai ryškiai geltona, jau maniau, kad per karščius nusvils. Ją siūlo sodinti pavėsyje.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Lie 2012 21:10

Čia yra nemažai heucherų nuotraukų fotografuojant įvairiais metų laikais: http://gardencanadensis.ca/fusian/index ... /heuchera/. Tai pat yra ir kitokių augalų. O čia kelios nuotraukos iš interneto, kaip atrodo rožės ir heucheros.
PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki
Nors paskutinėje nuotraukoje ne rožė, bet aš tiesiog matau kaip galima čia "pasodinti" "Lavender Friendship" rožę (jau šiandiena galvojau, kad nieko daugiau nebesodinsiu (xixi) ).
Dausa, gal man tikrai reikėjo apsiriboti tik heucheromis susijusiomis su maistu :) . O tai dabar

PaveikslėlisHosted on Fotki

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Rita » 18 Lie 2012 06:50

Viskas labai,labai gražu,bet aš pergyvenu,Dalia, dėl Taves,vyrui vieną kartą gali ir nervai trūkti (xixi)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Lie 2012 07:00

Aš jau nieko ir nesodinu daugiau :D . Heucheros buvo suplanuotos sodinti po riešutmedžiais, ten niekas neauga net žolė. Deje, užsodinau pusę ploto ir buvo pareikšta, kad su savo augalais kėsiniuosi į šuns vietą :D . Vargšas šuo neturės kur gulėti, (nors ten kur guli šuo, niekas ir nesiruošė heucherų sodinti). Teko jas susodinti sodo gale, patvoryje, Bet ten labai gražiai jos įsikomponavo ir dar daugiau augalų prie jų susodinau, nes ir vietos sočiai buvo :) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4016
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Heucheros

Standartinė Jūratė » 18 Lie 2012 09:07

Dalia Raimonda, gal galima būtų to patvorio nuotrauką pamatyt?
Jau vaizdas kieme superinis <3

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 18 Lie 2012 16:54

Manau, DR vyras turėtų džiaugtis, kad mažiau žolės reiks pjauti.
Ar teisingi gandai, kad šviesialapės heucheros ir heucherelos mažiau atsparios labai šaltoms žiemoms? Įsibaiminus taip ir nešioju gražiausias žiemai į vidų, bet vietos vis mažėja. Šiemet palikau 'Key Lime Pie' lauke ir visai gražiai peržiemojo, bet jai kliuvo daug sniego per speigą. O kažkurią labai šaltą ir pradžioj besniegę žiemą iššalo 'Neptune', nors visai ne geltona. Gal visas reiktų dengti per didelius šalčius?
O čia kaimynų puslapis su daug nuotraukų pasitikrinimui įvairiais metų laikais. Nesuprantu lenkiškai, bet pasirodo pasitaiko mutacijos ir tarp heucherų:
http://zurawki.blogspot.com/2011/11/heu ... tacja.html

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Heucheros

Standartinė vilmis » 18 Lie 2012 19:42

Heuchera "Cappuccino", šluotsmilgė "Tatra Gold" (Deschampsia flexuosa) ir rožės už jų - "Astrid Lindgren" ir "Rhapsody in Blue"
Prikabinti failai
rose.jpg
rose.jpg (180.4 KiB) Peržiūrėta 16713 karus(ų)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Lie 2012 21:11

Dausa rašė:
Ar teisingi gandai, kad šviesialapės heucheros ir heucherelos mažiau atsparios labai šaltoms žiemoms?

Pas mane iššalo heucherella "Kimono", o geltona "Stoplight" auganti arčiau medžio kuo puikiausiai žiemą atlaikė. Esu skaičiusi, kad šviesiaspalvės nėra tokios atsparios šalčiams. Kai kur pardavėjų puslapiose nurodoma temperatūrinė zona, tad reikia gal pažiūrėti ir tas žiemai uždengti.
Jūrate, įmesiu nuotraukas, bet tos naujai susodintos dar neturi reikiamo vaizdo. O čia senasis mano "heucherynas" (taip pat visiškame sklypo kampe už ūkinio pastato).

PaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Heucheros

Standartinė Rasa » 19 Lie 2012 05:56

Dausa rašė:Ar teisingi gandai, kad šviesialapės heucheros ir heucherelos mažiau atsparios labai šaltoms žiemoms?
Nemanau, kad žiemojimas tiesiogiai susijęs su lapų spalva. Tai daugiau susiję su veislės augumu - kuo mažiau chlorofilo lapuose, tuo mažiau augus augalas, tai būdinga visiems augalams. Tiesiog kai kurios veislės yra silpnos, ir tiek žinių |(
Heucheros (beje, aš irgi nepernešu tų naujų pavadinimų :| - yra kaip braškės :D geriausios pirmais antrais metais, o po to pradeda silpti. KAi kurios veislės yra ypač trumpalaikės. Tiesiog turint kolekciją, ir norint ją išlaikyti, visuomet reikia pasidaryti naujų augalų, tam nereikia iškasti pagrindnio augalo, galima tiesiog atplėšti vieną kitą skrotelę, ir pasodinti atskirai. Kitaip nuostoliai bus neišvengiami. Aišku, dar ir pirminį augalą reikia gerą įsigyti, jei jis vazone augo ilgą laiką, gali būti įsimetęs koks šaknų puvinys.
Kaip ir su visais kitais augalais, kai pasipila galybė naujų veislių, iš karto aišku, kad tarp jų bus nemažai menkaverčių. Buvo laikas, kai be proto dievinau heucheras, bet vėliau ir nusivyliau nemažai jų. Tada mintyse atsiprašiau (xixi) patikimų, bet gal ne tokių įspūdingų, ir auginu laiko patikrintas senesnes veisles. Bet kam rekomenduočiau 'Stormy Seas' - nerealiai ilgaamžė, plati, labai gausiai žydinti, saulei atspari.
Bet myliu ir 'Stoplight' :) labai jau ryški, bet tikrai geras augalas. Ypač gerai atrodo pavasarį , kai virš oranžinių pernykščių lapų auga nauji geltoni, toks dviaukštis tortas. Tikrai patikima. O štai jo 'mamytė' 'Sunspot', nors ir ne tokia puošni, greitai pasimiriojo. Ir suprask tu jas ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 28 Vas 2013 14:45

Pavadinimų pasitikrinimui:
http://www.heucheraholics.co.uk/heuchera-shop.html
Lyg ir turėtų būti patikimas puslapis, dalyvauja Čelsio parodose. Bet kai kurios nuotraukos kartojasi, kaip ir kitų prekiautojų, pvz.:heucheros Miracle, Tiramisu, Georgia Peach. Neaišku, kas nuo ko nusavino.
Dar tų pačių heucherelės:
http://www.heucheraholics.co.uk/heucherella-shop.html
Vėlgi, pagal jų nuotrauką suabejojau dėl savo 'Stoplight'.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 24 Kov 2013 20:25

Nors ir nepasieksiu DR vazonų skaičiaus, bet čia dalis mano pernykščių naujokių:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 9845508674
O ši senesnė arba 'Miracle' arba 'Tiramisu', taip ir nenustatau kur kuri ar vienodos. Pirkau dvi skirtingais pavadinimais, o atrodo labai panašiai. Gaila, kad pasodinau tolokai vieną nuo kitos, tai negaliu palyginti rudeninių spalvų. Čia pavasarinis lapas:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 0865402194
O čia ,,Turgaus paslaptingoji", gal kas gali atpažinti?
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 4269788994

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Kov 2013 21:28

O ar nebus ta "Turgaus paslaptingoji" heucherella 'Tapestry'. Nors man tavo sugalvotas pavadinimas daug gražesnis :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 24 Kov 2013 23:31

Labai panaši. Reiks laukti žydėjimo ir stebėti sezoninius persimainymus pagal šitos svetainės aprašymus:
http://www.terranovanurseries.com/cart/ ... cts_id=173
Beje, šiame puslapyje yra ir ežiuolių bei šilokų aprašymai.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 12 Lie 2013 12:56

Ilgas straipsnis dar ilgesniems žiemos vakarams:
http://plantdelights.com/Tony/Articles/ ... ral-Bells/

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 13 Rgs 2013 12:00

Dar internetinių nuotraukų atpažinimui:
http://garden-photos-com.photoshelter.c ... sp0.5MAc8k

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 02 Spa 2013 15:04

Kažkaip viena aš čia rašau...matyt ne rožės, tai daugiau niekam negražu. Turbūt tokia spalva vadinama rožine? Aš vadinu rausva, juk rožės tokios įvairios.
Dalios Raimondos atpažinta heucherelė 'Tapestry' pražydo pavasarį pirmoji, vasaros gale - antra serija, dar dabar žydi:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4016
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Heucheros

Standartinė Jūratė » 02 Spa 2013 15:25

Dausa, visada paskaitau, ką parašot. Labai įdomu, tik nieko negaliu iš savo pusės pridėt. Turiu porą augaliukų, tai kuo čia girtis.... :)
Rašykit ir dalinkitės visais pastebėjimais, labai ačiū! :*

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 30 Lap 2013 09:40

Vienos heucheromanės blog'as:
http://mamgmusings.blogspot.com/2013/05 ... mania.html
Apačioj yra sunumeruotas koliažas su pavadinimais.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 08 Kov 2014 11:17

Nuo vaikystės turiu svajonę pamatyti pilną saulės užtemimą, bet šiam gyvenime turbūt nepavyks. Pasilengvinau užduotį:
https://plus.google.com/u/0/photos?pid= ... 7643554471
Toks švytėjimas būna nuo antros vasaros pusės žiūrint prieš saulę, o žiūrint kartu su saule, jau kitokia:
https://plus.google.com/u/0/photos?pid= ... 7643554471
Na, gal čia labiau žiūrėjimas su mėnuliu, bet aiškesni pakraščių ,,žiedai". O vasaros pradžioje ši heucherelė visiškai kitokia, net sunku atskirti. Beje, labai gerai peržiemojo, nors gavo tik kelias kruopeles sniego. Toks pat kupstas, kaip ir rudenį, tik dar labiau patamsėjo, o kraštai nei rudi, nei oranžiniai. Reiktų ją sodinti prie kokio šviesaus žemo gelsvo spygliuočio, kad abu labiau išryškinti.
Heucherelė 'Tapestry' mažiau atspari šalčiui, pusė krūmelio turbūt iššalo.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 21 Bal 2014 13:58

Po mūsų kiemą palakstė Velykų kiškis, paliko dovanas prie heucheros:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6121
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Heucheros

Standartinė LoretaA » 21 Bal 2014 19:52

Kokios gražios dovanos ir prie lapų kaip dera - Velykų kiškis turi puikų skonį :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 20 Rgs 2015 14:24

Atsiimu savo žodžius, kad heucheros auga pačios - labai daug mano gėlyne iššalo. Dabar naujų beveik neperku, bandysiu išgyventi su ištvermingiausiomis.
Gražus blog'as apie sodus Kanadoje, yra ir apie rožes, čia straipsnis apie heucheras:
http://threedogsinagarden.blogspot.lt/2 ... -leaf.html

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Heucheros

Standartinė Dausa » 06 Sau 2016 10:58

Gruodžio pradžioje ,,marmeladinės" alūnės atrodė visai gerai. Abi sodintos panašaus dydžio, bet raudonlapė tik mažėja, o geltonoji klesti.
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 4745339378
Šerkšnas gražiausiai atrodo ant juodų:
https://picasaweb.google.com/1029799254 ... 7891696418

Skelbti atsakymą

Grįžti į