Daugiamečiai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 13 Bir 2012 10:34

Gal dar tiktų snaputis 'Espresso'? Jo tamsūs rudi/bordo lapai kontrastuotų su pušų ir levandų mėliu, žiedai šaltai rausvi, pradžioj beveik violetiniai. Tik aukštokas.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rita » 14 Bir 2012 06:43

Ačiū,Dausa labai <3

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 26 Bir 2012 11:42

Vakar bekarpydama nužydėjusius rožių žiedus pajutau gana intensyvų saldoką kvapą (like) Pasirodo taip kvepia veronikūnas Veronicastrum virginicum "Lavendelturm". Beveik vasaros pradžioje pasodinti dar jauni, bet jau po truputį pradeda žydėti. Susodinau 5 vnt. vienoje vietoje, įsivaizduoju kaip kvepės, kai suaugs <3
Kiti daugiamečiai, pirkti iš Rasos ir sodinti pernai pavasarį, šiemet "eina iš proto": rasakilos (ypač jos), šalavijai, katžolės, nakvišos - visų aukštis virš kelių :) Kai kuriose vietose tai privalumas, kai kur - vos matosi rožės. Dirva - sunki, molinga, palengvinta pievagrybių kompostu. Negaliu įdėti nuotraukų, nes šiemet turiu galimybę fotografuoti tik su mobiliu, nesinori dėti bet ko į šį gražų forumą.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rita » 26 Bir 2012 12:54

Perskaičius apie veronikūno kvepėjimą,lėkiau per lietų uostyti-taip,būtent šis labai skaniai kvepia-lyg tai medumi,lyg tai šermūkšniu žiedais,pažįstamas kvapas,labai malonus.
Balti "Diana" dar tik vos skleidžiasi,gal todėl nekvepia,o ružavi Erika dar net žiedelių neparodė,turbūt vėlyvesni arba kas nors ne taip :) Džiaugiuos veronikūnais,jie manes nenuvylė,net gražesni,negu nuotraukose,kitais metais sodinsiu dar daugiau,o dar,jei ,kuo senyn,tuo gražyn,tai iš viso pasaka (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 01 Rgp 2012 18:33

Čia Rasai įdėjau. Kaip kalbėjom - štai taip atrodo išaugintos iš sėklų ežiuolės. Sėklos iš "Thompson & Morgan", nors gal ir pas mus yra.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 02 Rgp 2012 04:26

"Thompson & Morgan" pakutis kartais netyčia pasitaiko kokioj augalų krautuvėlėj, gal likučius susiperka.

Vidurinėj nuotraukoj kiek pakučių pasėta? :? Labai gražu.

O ar jums rožės dera su "karkliukais", t.y. flioksais? Ir taip žiūriu, ir antraip, bet flioksai kažkaip tas rožes numuša, labai stiprios flioksų spalvos.

Gal rožei ir flioksams reikia atstumo?

Kai lankiau vaikų darželį ( (rock) ) nukritusius žiedus ant smilgų verdavome ir nešiodavomės tokias grožybes. Tais laikais bent jau mūsų vaikų darželyje (Ševčenkos g. Vilniuje) kokie gėlynai bujojo! Grupių aikštelės tvarkingom gyvatvorėm ir gėlynais būdavo atskirtos!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 02 Rgp 2012 05:04

Gema, pakutyje buvo 50 sėklų. Niekada visų sėklų nesėju, netgi, jeigu jų tik 8. Ten kokie 10 augalų, nes ir kituose vietose prikaišiota. Likusias sėklas vakar šaldytuve radau - dėl to ir pavadinimą lengvai parašiau :) Sėklas pirkau senai - ko gero jau nedaigios bus, nors ...

Su baltu flioksu visai neblogai atrodo, bet pas mane jis dar mažutis, tai gal dėl to ir nepaskandino rožės: jis apačioje, rožė virš jo.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 02 Rgp 2012 06:17

Mano flioksai apačioje, žinoma, apsitraukę baltu sluoksniu. Laisčiau pienu, d r kažkuo, niekas nepadėjo. Gauna saulės nuo pietų, vėjas prapučia. Rožių šali jų - Abraham Darby, Shropshire Lad ir Felicijos - ta miltligė nė kiek nepaveikė. Gal flioksų ir rožių miltligės skirtingos? :?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rita » 02 Rgp 2012 07:19

Nors skirta Rasai,bet ir mes skaitom ir žiūrim (xixi) .
Loreta,su ežiuolėm visai pribaigėt,iš sėklų ir tokios gražios ir buinios (flower) ,nors,ko aš čia stebiuosi,pas Jus viskas klesti.
Niekada neturėjau ežuolių,šį pavasarį nusipirkau iš Rasos"Fatal Atraction"3 augaliukus,ir,kadangi man pasirodė jos labai ryškios,pasodinau marčios kieme (xixi) prie kemero "Baby Joe"ir kraujalakių.Tokio grožio nesu turėjusi,taip man ir reikia,dabar anūkai džiaugiasi ir aš tyliai laukiu pavasario,toks pat grožis bus ir mano kieme.O ežuolė 'Fatal Atraction" labai tamsi,gražiausios pasaulyje spalvos,aš nematau jokio ryškumo,/čia reklama Rasos augalams/ :) kai sužydės daugiau žiedų,būtinai nupaveiksluosiu :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 02 Rgp 2012 07:31

Loreta, turėjau tokią mintį, kad pas Jus gali būti 'White Swan', kai pasakėte, kad baisiai šakoti augalai ir gausiai žydi. Šiaip WS laikoma viena iš geriausių sėklomis sėjamų ežiuolių. Tikrai puikios ;)
Gema, flioksų ir rožių miltligės skirtingos ;) Tarp flioksų yra ir gerų, ir prastų veislių. Seniau selekcininkai išvedinėjo veisles tik kad žiedas būtų kuo didesnis... jos ir sirgdavo neprastai. Modernios veislės dažnai smulkesniais žiedais ir gerokai sveikesnės. Na ir agrotechnika svarbu - flioksams tikrai svarbu derlinga dirva ir pakankamai drėgmės.
Rita, dėl 'Fatal Attraction' tikrai pritariu ;) aš pernelyg nesižaviu moderniomis ežiuolių veislėmis, jos man darosi panašios į gerberas - visos tos neoninės spalvos, išpūsti žiedai (gerberos man visai patinka, bet tik kaip skinamos gėlės ;) ) Bet FA visgi lygių neturi, nors veislė pakankamai sena, išvesta pačioje pradžioje viso to ežiuolių ažiotažo. Spalva tikrai ryški, dar labiau ją pasodrina tie juodi stiebai. Tačiau žiedai nėra baisiai stambūs, tai labai gerai žiūrisi deriniuose su kitais augalais.
O iš sėklų galima užsiauginti tikrai neblogų augalų. Kažkada labai seniai esu sėjusi 'Magnus', iš daugybės augalų atsirinkau vieną, ir iki šiol ja labai žaviuosi :) Sodriai rožiniai žiedai, horizontaliais žiedlapiais, na ir 1,5m ūgis :D Ir žydi labai ilgai (flower)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 02 Rgp 2012 15:29

Buvau "Augalų centre" Kojelavičiaus g. Norėjau įsigyti flioksų, galbūt žolinių bijūnų... Flioksus siūlėsi iškasti iš grunto. Nuėjau pasižiūrėti - iš tolo vaizdas puikus, įvairiausios spalvos, bet VISI serga miltlige. Nepirkau ir toks klausimas iškilo: jei augalas sirgo miltlige ir jei jį daugins ir pardavinės, tai ar nebus tie padaugintieji augaliukai jau "užprogramuoti" miltligei? Tiksliai nežinau, ar "Augalų centre" taip bus daroma, čia tik mano prielaida ir iš to kylantis retorinis klausimas ;)
Beje, mano auginamas šluotelinis flioksas "Miss Peper" (įsigytas iš Raos) miltlige antri metai neserga, bet pradeda gelsti ir ruduoti apatiniai lapai, po to kyla aukštyn. Iš pradžių skabau, purškiu, kaip ir rožes dilgėlių, pelenų, mėšlo ištraukom, paskui neapsikentusi tiesiog iškerpu prasčiausiai atrodančius stiebus. Dirva - palengvintas molis. Žydi tikrai ilgai.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 02 Rgp 2012 20:08

Tai be abejonės, jei dauginamas sergantis augalas, iš jo padauginti augaliukai jau turės ligos užkratą . Kenkėjų galima atsikratyti, tačiau grybinių ligų - labai sudėtinga. Flioksai dar turi tokį 'baubą' - nematodus, kurie pasireiškia įvairiomis augalo deformacijomis. Bet su flioksais yra toks triukas - juos dauginant iš šaknų auginių, gaunami sveikutėliai augalai - jų nevargina nei miltligės, nei nematodai. TAi negalioja margalapiams flioksams - šie yra 'chimeros', t.y. margumas būdingas tik antžeminei daliai, o iš šaknų auginių gausis paprasti žalialapiai augalai.
'Miss Pepper' ir pas mane neatrodo idealiai, galvoju atnaujinti augalus šaknų auginiais
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 02 Rgp 2012 21:16

Supratau. Ačiū, Rasa, už vertingą informaciją!

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė andriuxplind2 » 05 Rgp 2012 04:05

Buvau savaitgaliui pas save kaime ir supratau, kad be proto gražu su rožėmis - Anyžinis lofantas
Pasisodinau jų jau Vilniuje, į anglių rožyną <3

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 05 Rgp 2012 10:38

Aš ir tą pastebėjau, - dariau puokštelę dovanų jauniesiems, ir pridėjau šito a.lofanto. Tik puoktštėje jis savo kvapu permuša viską, bet kavapas tai geras.

Labai keista, kad susidžiovinus arbatai to kvapo nelieka.

Man dar labai patiko rožės su raudonėliais! Ir baltais, ir raudonais.

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė andriuxplind2 » 05 Rgp 2012 17:18

Gema rašė:Aš ir tą pastebėjau, - dariau puokštelę dovanų jauniesiems, ir pridėjau šito a.lofanto. Tik puoktštėje jis savo kvapu permuša viską, bet kavapas tai geras.

Labai keista, kad susidžiovinus arbatai to kvapo nelieka.

Man dar labai patiko rožės su raudonėliais! Ir baltais, ir raudonais.
Šiais metais pasisodinau raudonėlio variegata formą, kolkas tai nelabai augus krūmelis, bet jei sekančiais metais normaliai paaugs, keliaus į rožyną irgi :D

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė RožėDD » 06 Rgp 2012 08:47

Man ypač patiko Loretos daržas.
Gal kiek persistengta su tuo milijonu, bet vaizdai artimi dūšiai.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 06 Rgp 2012 08:57

RožeDD, gal čia apie mano mamos daržą iš pirmo puslapio?
Mano daržas virsta neaiškiu gėlynu, nes vis išsodinu gėliukų daigus, kai jau nėra kur jų kišti.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė RožėDD » 06 Rgp 2012 09:03

Taip, Loreta, iš pirmo puslapio. Nebuvau mačiusi, bet taip sužavėjo, kad nesusilaikiau neįšokusi 'ne į temą' (xixi).
Ne visiems reikia žurnalų, kad sukurtum darną, grožį... kai kurie turi intuiciją tam, o dažniausiai harmonija susikuria savaime, rodos, kas ranka vedžiotų...
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 06 Rgp 2012 19:40

Šiemet sėjau tūbes. Nebūtų nieko keisto, jeigu jos būtų tokios, kokias aš jas įsivaizduoju. Sėklos iš vieno pakelio, o vaizdas visiškai skirtingas. Vienos tai dar tik lapus parodė, o štai kitos, kurias norėjau išmesti, nes lapai kaip svėrių, parodė ir šį tą daugiau.
Dar tik lapai:
Paveikslėlis
lapai ir virš lapų:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Virginija » 06 Rgp 2012 20:28

Pirmosios- dvimetės. Bet, kai kitais metais žydės, daugiau niekad nereikės jų sėti :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gina » 07 Rgp 2012 12:32

Aš irgi tokias sėjau iš sėklų šiemet, bet iš skirtingų pakelių. Pirmosios, pilkais pūkuotais lapais žydės geltonai kitamet, o tos kitos žaliais lapais - violetinės, ružavos ir baltos žydi jau dabar. Man jos labai gražios ir prie rožių tinka, tik gaila, kad nuo vidurdienio, saulėje, žiedai susiskleidžia iki kito ryto.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Gema » 07 Rgp 2012 12:46

Pas mane l. gražiai žydi kraujalakės Tanna ir Red Thunder. Aišku, tas mano darželis ne Oudolfo stiliaus, bet tos kraujalakės, kai tik lietingiau, gula (dabar pasodintos daug nederinant, tik kad pamatyčiau, kas tai per augaliuką ir kaip jis elgiasi).

Reikėtų jas į kažkokį kitą augalą atremti, kad stovėtų, tik nesugalvoju kas geriausiai tiktų. O gal tik Oudolfo žolės?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 07 Rgp 2012 12:55

Aš dar baltų nemačiau. Esu baisi tinginė - kol susiruošiu išsodinti iš daigyklų, pas kitus gal jau ir žydi :$
Šios, išties, labai tinka prie rožių, ypač prie Sweet Haze. Be abejo būtų smagu, jeigu žydėtų visą dieną. Gal, jeigu nebus taip karšta, žydės ilgiau?
Red Thunder pasodinau prie rožės, tai kažkiek į ją atsirėmusi. Tiesa sakant, nėra ji visai atsigulusi ir mane tenkina tokia kokia yra. Bandžiau fotografuoti. Dar tokio nefotogeniško augalo nemačiau, niekaip fotikas nenori fokusuoti tų pailgų bumbuliukų :), apsimeta, kad visai jų nemato - fokusuoja stiebus, lapus, kurie taip pat nelabai mėsingi, o žiedų ne, nors tu ką.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 07 Rgp 2012 13:13

Gema, kitamet augs statesnės - šioms kraujalakėms atramos nereikalingos (gal nebent labai labai trąšioje žemėje auginant?). Esu jau minėjusi anksčiau, pirmais metais pasodinus augalą tikros jo natūros nepamatysi, reikia, kad peržiemotų ir atželtų iš naujo. Tuomet šaknys ir anžeminė dalis augs proporcingai, ir augalas bus statesnis. O žolės, be abejo, tinka prie kraujalakių :) bet gražu ir prie rožių ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į