Vienmečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Gema » 11 Vas 2012 14:21

Gal kam bus įdomu: radau kelių dalių rusišką strpsn apie skėtinių-salierinių madą deriniuose su rožėmis, paaiškina, kuris kaip auga
- http://www.rfc-online.ru/?page=117&all=1&print=1" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Dausa » 12 Bal 2012 08:00

Planuojant gėlyną, siūlyčiau atkreipti dėmesį į ažūrinę karpažolę 'Diamond Frost'. Nors daugiametė, bet auginama kaip vienmetė. Užauga apie 30 cm aukščio. Truputis apie auginimą:
http://dausa.lt/augalai/karpazole-diamond-frost/
Augalas gana naujas, licenzijuotas, tai turėtų būti brangus. Bet parduotuvėse ir nemačiau pirkti. Pirkdavau Kauno Stoties turguj po 5Lt.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė RožėDD » 12 Bal 2012 08:49

Gema rašė:Gal kas domėjotės hesperis matronalis - kvapiąja vakarute? Ją dabar madinga ir į salotas dėti. Sėklų Lietuvoje niekur nematau, nebent kur pievoje vasarą paieškoti:)
Gema, prieš pora dienų Schetelig'e mačiau šios vakarutės sėklas. Jos iš brangesnių - kainuoja kelis litus.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Gema » 12 Bal 2012 11:57

Oi kaip ačiū! Anglų kataloguose ji irgi, deja, brangi :(

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Pušaitė » 18 Bal 2012 07:33

Gal kas žino ar vienmetes aguonas galima pikuoti? Kaip jos pakelia persodinimą?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Rasa » 18 Bal 2012 08:11

Kol labai jaunos, tai jokių problemų - kaip ir su visais augalais, turinčiais storas liemenines šaknis.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Pušaitė » 18 Bal 2012 08:21

ačiū Rasa, visad nerimaudavau dėl tų liemeninių šaknų...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 26 Rgp 2012 19:29

Tiesiog nuostabi karpažolė :)
Paveikslėlis

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Dausa » 27 Rgp 2012 07:41

Berods, čia Euphorbia marginata. Vadinama 'Snow on the mountain', tik nežinau ar čia veislės ar liaudiškas pavadinimas.
Ir aš šiemet neatsilaikiau ir nusipirkau turguj daigą. Kai matydavau parduotuvėj sėklų pakelius, visai nesugundydavo. Reiktų jums savo gražią nuotrauką pasiūlyti reklamai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 27 Rgp 2012 08:14

Aš jai dar neradau vietos. Kitais metais vėl ieškosiu. Ją reiktų sodinti nevėjuotoj vietoj ir kad koją, kuri tik viena, kas nors pridengtų.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Aivė » 27 Rgp 2012 08:22

Šiais metais pasodinau nes draugai paprašė išgelbėti bute vazone augančia karpažolę, bet ar yra koks būdas ją išlaikyti per žiemą?
Ar sėjate ją kasmet? Niekad nemačiau sėklų pardavime... (no)
Atrodo tai tikrai neblogai (like)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 27 Rgp 2012 09:07

Sėklų yra - niekas man jų nedovanojo. Atsisiunčiau, man atrodo, iš E-sėklos. Vieno pakelio trims metams į valias. Reikia nepamiršti pasėjus gerokai palaistyti, galima sakyti daiginti labai drėgnai, nes kitaip nedygsta. Sėklų daigumas 90 procentų. Kokias aštuonias pasėjus - septynios tikrai išdygsta.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Dausa » 27 Rgp 2012 10:23

Ir aš taip ir neradau vietos, pranešiojau su vazonėliu, padėliojau. Pagal auginimo sąlygas turėtų tikti prie rožių - gal vietoj iškasinėjamų svogūninių, kažkur tarp baltos ar šaltų tonų rožės ir to kažko žemesnio vienspalvio, pridengiančio apačią. Ir dar pradžioj reikia neišsigąsti, kad auga žali lapai, margėti pradeda randantis žiedpumpuriams. Ir daigelių matyt reikia daug, kad atrodytų įspūdingai.

Ar tikrai Aivės karpažolė tokia? Kažin ar draugai augintų vienmetę kaip kambarinę gėlę.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 27 Rgp 2012 10:38

Jeigu gerai auga - niekas jos neišknisa, ar kaip kitai nesudoroja, ne tokia ir menka būna. Viršus gali siekti 35 - 40 cm skersmenį. Mano galva, tai jau nemažai. Galima gal iš vienų tokį akcentą pasodinti, bet būtinai apačią, bent 30 cm kuo nors užpildyti. Man ji tokia graži, kad ir visai netikusiai pasodinta, vaizdo negadina. Vakare gal rasiu su kokia kaimyne - įdėsiu.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Dausa » 27 Rgp 2012 11:33

Na, ir man ji gražiau atrodo apsupta vienspalvių augalų, tik čia pas rožininkus vis bandau į temą pataikyti.
Naujus augalus dažniausiai pradžioj auginu vazone ir dėlioju iš vienos vietos į kitą. Beieškant kadro ji visai tiko įsprausta į buksmedžių ,,pievelę" (turiu tokią žemai kerpamą), bet ten visi augalai dera, kaip ir prie tujos 'Danica'.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Aivė » 27 Rgp 2012 11:52

Dausa rašė: Ar tikrai Aivės karpažolė tokia? Kažin ar draugai augintų vienmetę kaip kambarinę gėlę.
Ta pati :) Tiesiog žmonės mėgino pasėti ir auginti vazone, bet daigai iškart ištiso ir prarado vaizdą ...
Esu mačiusi žurnale puikų baltą gėlyną su šiomis karpažolėmis, kuriame tik balta ir žalia spalva... baltos rusmenės, baltos rožės ir daug žalios spalvos, dar beje Miskantas 'Morning light'. Viskas kartu atrodė puikiai..
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 27 Rgp 2012 17:38

Čia tokia kakafonija man išėjo - gėda ir rodyti :$ Šios nuotraukos ne reprezentacijai, o tam, kad matyčiau ką iškelt, ko nesodinti kartu, o kas gal būt ir tinka. Noriu parodyta, kad augalas tikrai nemažas ir norint išgauti efektą labai daug sodmenų tikrai nereikia. Pirmoje nuotraukoje matosi du augalai, antroje - vienas, trečioje trys, bet du susilieja į vieną. Taip pat atkreipkit dėmesį į pliką koją, kurią reikia kaip nors paslėpti. Pas mane ji stirkso kaip gandro stovinčio lizde ant vienos kojos :$ . Kitais metais bandysiu ją paslėpti.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Aivė » 27 Rgp 2012 18:23

Oho, kokia ji čia milžiniška. Dar kartą parodo kad su augalų aukščiais reikalas nenuspėjamas :D
Maniškė per pus mažesnė.
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Dausa » 27 Rgp 2012 20:29

Tikrai, beveik medžiai. Pirmoj nuotraukoj kaip skiepytas stiebinis medelis atrodo.
Ir mano perpus mažesnė, reiks saviškės atsiprašyti, kad kankinau vazone. Skaičiau, kad aukštis 60 cm, bet nelabai tikėjau.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Vasara rožyne

Standartinė audra » 14 Rgs 2012 11:20

Spalvu muzika
Paveikslėlis

o tarp kokių gėlyčių ši rožė? |( Atsiprašau už kvailą klausimą, aš mat nežinau :$

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2012 11:24

Klausimas visiškai nekvailas :) Regis, tai bus dailusis šalavijas :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Rasa » 14 Rgs 2012 11:43

Dailieji šalavijai, Salvia viridis, vienmečiai
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 14 Rgs 2012 11:47

Vienmečiai, bet vieną kartą pasėję turėsit amžinai. Nors invaziniu aš jo nepavadinčiau, norint, galima visai nesunkiai atsikratyti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė LoretaA » 19 Lap 2012 11:39

LoretaA rašė:Paveikslėlis
Regina rašė:Atsiprašau Arijanos, kad ne į temą ;) , bet labai įdomu pasidarė kaip vadinasi tos gražios gėlytės, kurias dovanoja Loreta :)
Trispalviai sukučiai (Convolvulus tricolor). Vienmečiai, geriausia auginti dirvoje, o ne vazone. Auginau tik kaip užpildą beveik tuščioje klomboje, kitais metais jau neauginsiu. Žydi pusę dienos, kitą dieną vėl viskas iš naujo. Žydi labai ilgai, visą vasarą ir rudenį, jeigu nėra stiprių šalnų. Man labai suniokojo katinai - nuroviau anksčiau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vienmečiai augalai

Standartinė Regina » 19 Lap 2012 14:19

Labai gražus <3 Tai jis ne vijoklis šitas sukutis? Jam nereikia atramų, gali šliaužti žeme? Ar pats pasisėja? O kodėl daugiau neauginsi tokio linksmuolio?

Skelbti atsakymą

Grįžti į